Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (545. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik düzeltme olmuş.

Termostat çıkartılmış.

Bugün yenisi takıldı ve bir suredir kullanıyorum. Şimdi ki sorun ise sıcaklık sabit kalıyor ama 90 derecede sabit kalmıyor. Bir alt çizgide kalıyor. Normalde tam orta çizgide durması gerekiyor iken çeyrek te duruyor.

Tamirci dediğine göre üzerine takılan musur derecesi dusuk olan takılmıştır falan diyor. Gerçekten öyle bir şey var mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sensörleri çoğu degisti araç isinica motor ikaz lambası yanıyor ayağım gaz pedaldaysa devam ediyor değilse araç gaz yemiyor gitmegim usta kalmadı 2009 fire active. 1.4 Atiker LPG var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt

düşük dereceli termostat ve fan müşiri takılınca erken açarak harareti düşürür, yazın iyi olabilir ama kışın kalorifer biraz serin üfler, ayrıca motor rölantide düzensiz çalışabilir ve yakıt tüketimi bir miktar artabilir ... bunların hepsi ihtimal ...

aslında önemli olan termostatın hangi sebeple çıkarıldığını bilmek ...

her ihtimale karşı motor yağı doldurma kapağına, yağ çubuğuna ve soğutma suyu deposuna bakın, buralarda beyaz köpük var mı kontrol edin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 26 Ağustos 2022; 18:22:4 >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Kalorifer konusu evet farkındayım, yakıt konusunu ise takip ediyorum.
    Motor kapağında bir sıkıntı yok. Motor suyunda da bir sıkıntı yok.
    Rolanti iyi, dalgalanma yok, lpg de basın stop ediyor ama ayar sonrası büyük oranda düzelmiş gibi,

Bir süre yağ ve suyu kontrol edip fan musurunu olması gerektiği gibi normal ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Şimdiki durumda, sıcaklık hiç yukselmiyor bu hava da bile

• Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim kusurum olursa affola benim bir sorum olacak palio aracımda debriyaja basınca bazen gıcırtı sesi yapıyor debriyaj merkezi haricinde bir şey olabilir mi bu arada benide kaydederseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MED97 -- 28 Ağustos 2022; 23:6:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba. Ben yurtdışında görevli personelim ve 2002 1.2 16v mk2 el kasa palio'ya sahibim.

Uzakta olduğumdan çok ilgilenemedim fakat 1-2 aya izine gideceğim. Bu süreçte aracın tüm ağır hafif bakımlarını orjinal parçalarla yaptırmak istiyorum.

Konu hakkında bilgi sahibi, orjinal parça ve yağların marka modellerine hakim biri, liste yapmamda yardımcı olabilir mi ?

Bu arada ön iki farı da değiştireceğim.

• 385 bin kilometre çok mu arkadaşlar uygun bir ilan buldum ama km'si kafamı karıştırdı alınır mı sizce?

• Di Zetemeno kullanıcısına yanıt
    Çok fazla usta ama motor temizse 1 milyona kadar gidiyor sen bilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Değişik bir sıkıntı mevcut,
    2002 Palio 1.2
    Araç ısınmıyor.
    Termostat 3 defa değişti.
    Yarının yarısına kadar ısınıyor gözüküyor ibreye göre, araç beynine bağlanılamiyor kabloya elektrik gelmiyor.
    Tamirci göstergeden şüpheleniyor. Obd girişini tamir etmeye çalışacak.

Daha önce tecrübe eden oldu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 1 Eylül 2022; 14:44:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2002 model ve altı 1.2 aracı olan var ise araba sıcak iken göstergenin bir fotoğrafını atabilir mi ?
    Hararet göstergesi tam olarak hangi konumda oluyor ona bakmak istiyorum.

Tamircilere güvenmiyorum.

sizin arabanın sorunu bitmedi mi hâlâ ?..

Tam olarak çözülmedi daha, farklı bir tamirciye gittim. Aracın isi sensörü arızalanmış ve değiştirmiş. Sorun çözüldü diyor, sıcaklık ortanın hemen altında kalıyor diyor.
    Eskiden çok dusuk gösteriyordu.

Ben başka arabalarda da böyle mi onu merak ediyorum.

sıcaklığın ortanın biraz altında olması sorun değil, hararetin yüksek olmasından iyidir ... arabanın çalışmasında herhangi bir sorun yoksa bundan sonrasına takılmayın bence ...

ek; bahsettiğiniz seviyedeyken göstergenin fotoğrafını yüklerseniz iyi olur ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Eylül 2022; 14:44:36 >
    Orta

cizgiye çok yakın, eskiden alt çizgide kalıyordu.

bende geçen seneye kadar Renault 9 Spring vardı, araba kullanırken gözümün en çok takıldığı yer hararet göstegesidir, ilk aldığım hafta ibrenin orta çizginin biraz üstünde olması dikkatimi çekmişti, hemen termostatı düşük dereceli ile değiştirmiştim gösterge aynen sizinki gibi olmuştu, o günden sonra açıkçası kafam rahat seyahat ediyordum ...

sizin arabada her durumda seviye aynıysa, sıkışık trafikteyken ve hızlı giderken ibrede belirgin iniş çıkışlar olmuyorsa, çalışmasında da sorun yoksa kafaya takmayın, keyfinize bakın ...

Çalışmasında bir sıkıntı yok, bugün biraz sıkıştırdım, en fazla orta çizgiyi yaklaşıyor sonra yerine geliyor.

Eski araba ilk defa kullanıyorum ve hararet gerçekten sıkıntı imiş.

Ben eskiden bindiğim arabalara güvenirdim yolda bırakmaz diye ama şimdi insanın aklı kalıyor

• Merhaba,
    2005 otomatik 1.2 Palio var. Antifrizi değiştirmek istiyorum. Bunlara hangi renk antifriz konuluyor. Mavi/yeşil diye duymuştum ama benim araba ya kırmızı koymuşlar.
    Şimdi ben mavi/yeşil mi koyayim yoksa kırmızı mi?

• xkanax X kullanıcısına yanıt

selam,

önemli olan suda eksilme oluyor mu, bir yerlerde kaçak veya pas sızıntısı var mı onu tesbit etmek ... sorun yoksa rengini değiştirmenin, kırmızıdan yeşile dönmenin gereği yok, kırmızı ile devam edin ...

Teşekkürler herhangi bir eksilme olmuyor. O halde kırmızıya devam edeyim.

• xkanax X kullanıcısına yanıt

motor kapağının iç tarafında önerilen sıvılar etiketinde paraflu 11 yazıyorsa mavi, paraflu up yazıyorsa kırmızı antifriz.

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.