Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (506. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim de rotiller degişecek ses geliyor. siz kendiniz mi degiştirmeye çalıştınız. bende de 1.4. el var.sizin yakıt durumu nasıl kaç kurşş yakıyor. 2. si bu palio da rölanti valfi var o parça ile ilgili bir sorun oldu mu sizde de
  • projekta kullanıcısına yanıt
    rotilleri orjinalmi aldınız fiyat ne kadar.. bana 2 si kaça patlar
  • asım2 kullanıcısına yanıt
    Rolenti valfini hiç duymadım.

Benim araç biraz çok yakıyo gibi. en son 29-30 litre gazla şehir içi 235 km gittim. Ayar gaz ayaru bozukken daha çok yakıyo. Benzinde aşırı yakıyo.

Sadece Sol rotili aldım bursa küçük sanyiden 15 lira. Ama normalde ustalar rotili tek takmıyolarmış salıncakla beraber takıyomuşlar. Çünki rotil salıncağa orjinal haliyle perçinle birleştiriliyo. Benim ki vidalıydı daha önce perçinler sökülmüş. Sizin eğer perçinliyse ustaya sormadan rotili ayrı almayın. Salıncak kolu üzerinde rotille 65 lira.

Ben kendim takmaya kalktım ama rotil deveboynuna küften kaynaklanmış sanki vidaları söktük ama rotil çıkmadı. Şimdi bide şanzıman yağını eksilttim sanırım körük çıkınca. Şanzıman yağını nasıl değiştiricem bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Orjinal değil sanırım, opar değildi. Salıncakla birlikte 65 lira, ayrı sadece tek rotil 15 lira ama 35 diyen de oldu aynı rotile. N11 de kargo dahil 20 küsür tek rotil.

• projekta kullanıcısına yanıt
    eyvallah sagol. benimki de şehir içi 30 kuruş falan yakıyor. o da normal galiba lpg fiyatları yğksek oldugu için
    Palio 1.2 16 valf bursa trafiginde 0.35 ile 0.4 arasi yakiyor benzinde.

• lpg de ne kadar benim lpg
    Benzinli benim arac.ankaradan bursaya donuste aracta 4 yetiskin 1 cocuk ve bagaj dolu klima acikken 0.270 tl yakti.bursadan ankaraya gidiste ise rampa yukari olmasindan dolayi 0.300 tl yakti.gidiste suratim 100 km idi.ankaradan donuste ise 100-120 arasi.
    2015 yilinda konyaya gittim yine klima acikken arac 0.219 yakmisti.uzun yolda 100 km de cok ekonomik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 18 Temmuz 2017; 14:19:14 >
  • Aracım satılıktır,özellikle forumdan alınmasını tercih ederim piyasadaki en temiz palio weekendlerden biridir
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-klimali-3-sahibinden-temiz-kullanilmis-aile-arabasi-463843091/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarlo-

arkadaşlar fiat pailo km numaratör sıfırlam arızası olan varsa yardımcı olabilirim yakında arıza giderme resimlerini yukleyecegim.

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Hocam benim km sayacı çalışmıyor. Üstteki 110000 bin olan calisiyor ama altındaki sıfırlanmıyor ve ilerlemiyor. Nasıl yapabilirim

• Hocam senin araba baya iyi yakıyo benzinde. Lpg olsa 20 kuruşun altına düşecen belki. Benim 1.4 şehir içi 30 kuruşa yaklaşıyo. Tek nokta enjeksiyonda ayar bozuluyo ona dikkat etmek lazım. 27 litre gazla 240 km falan gidiyodum bi aralar. Şehir içi istanbul bursa arası 18 kuruşa düştüğü de oluyodu. Benim benzinde aşırı çok yakıyo. Nedendir bulamadım sebebi. Gazla kullandığım için de pek üzerine düşmüyorum.

• palio ile uno'lardaki 1.4 motorlar (detaylar dışında) aynı mı ?..
  • Arkadaşlar daha önce yaklaşık 3.5 sene 99 1.4 el palio kullandım.Yakın zamanda tekrar araba almak istiyorum.
    Bu sefer biraz daha model yükseltip 2003-2004 civarı bakıyorum.
    Yürütme masrafı,yedek parça,yıllık bakım vs gibi konularda iki model arasında çok fark olur mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar slm yeniğim. 2003 van model hususi palio aldım 1.2 16v sorunlar var. en çok takıldığım koltuklar sallanıyor. döşemeçi kızağın oralarda pilastik varmiş ben de yokmuş nerden bulabilirim..ve arka koltukda kilidi yok muanede sorun olurmu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace1903

arkadaşlar slm yeniğim. 2003 van model hususi palio aldım 1.2 16v sorunlar var. en çok takıldığım koltuklar sallanıyor. döşemeçi kızağın oralarda pilastik varmiş ben de yokmuş nerden bulabilirim..ve arka koltukda kilidi yok muanede sorun olurmu.

Koltuk sallanıyorsa muayeneden geçmez. Parça olmasa da döşemecinin onu bir şekilde halletmesi lazım.
    Merhaba
    Tam uygun parçayı bulmak için öncelikle arabanın şasi numarasını eper'den girip, parça kataloglarından rölanti valfini bulup numarayı almak lazım. Katalog taramak baya uğraştırıcıdır.
    Diğer seçenekte ise usta ya da parçacı yardımcı olabilir.
    Örneğin benim aracım 2000 model 1.4 El Ac. Rölanti valfi parça kodu 7076356 (rölanti motoru,sensörü diye de geçer).
    Üzerindeki oriinal markası Magneti Marelli. Bunun haricinde aynı parça koduyla farklı fiyat ve markalarda, aynı özellikte muadil,yan sanayi rölanti valfi de bulunabilir.
    Parça koduyla nette arama yaparsanız yedek parça sitelerinde de fiyatı bulabilirsiniz.
    Parçayı kendiniz değiştirmek isterseniz baya sıkıntılı ve zahmetlidir. Sağlam bir tork anahtar (yıldız) gerekiyor. Vidalar biraz içte kalıyor ve genelde çok sıkıdır.Ayrıca vidalar bozulursa bulması da biraz zor.

eper:http://eper.fiatforum.com/eper/navi?GUI_LANG=T&LANGUAGE=T&COUNTRY=099&WINDOW_ID=1&KEY=HOME&EPER_CAT=SP&MAKE=F&SBMK=F
  • Merhaba
    Paliomu aldığım günden bu yana pek çok defa forumdan yararlandım. Belki biraz geç oldu ama 3 yılın sonunda kayıt olmak bu güne kısmetmiş :D
    Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
  • peace1903 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ustanın kızaktaki plastik diyerek neyi kastettiğini tam olarak anlayamadım ama muhtemelen sorun kızak tekerlerinde.  DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

googleda "palio ön koltuk kızak tekeri" diye aratırsanız sonuçlar çıkacaktır. Ya da parçacıya bu isimle sorarsanız yardımcı olur.
    Koltuk resimdeki tipteyse parça numaralarından bakabilirsiniz.
    Saygılar
  • Oguzhan97 kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam.
    Aracın teybinin çalınmasına karşı,elektrik devresi kesildiğinde devreye giren bir kodtur. Bazı modellerde her kesintide yeni kod isteyebilmektedir. En garanti yolu servise gitmektir.
    Diğer yandanhttp://www.radio-code.lt/search-radio sitesinden istenen model ve seri numarasıyla bulunma ihtimali var.
  • h_e H kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam. Klimanın kapalı olduğu duruma göre biraz daha zorlanacaktır. Yalnız bu durum sadece Palio için değil tüm araçlarda böyledir. Motor hacmi 1.2 olması sizi yanıltmasın. Bu motor bu ağırlıktaki aracı yürütecek yeterli güce sahiptir. Yani rampada hızınız bir miktar azalır ama kağnı arabası gibi olmaz. Ayrıca gaza yüklenildiğinde, örneğin sollamalarda veya motor çok zorlandığında klima otomatik olarak devreden çıkar ve yüklenme ye da zorlanma bittiğinde yeniden devreye girer.
  • 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.