Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (503. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende oyle yapiyorum.3000 devri gecmem.ama alt devirlerde bazen sport kullaniyorum.arabami seviyorum.bazilari begenmez ama Allah yoklugunu aratmasin.gule gule kullanin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler benim ilk arabam. Km si dusuk kazasiz diye tercih ettim acikcasi yoksa bunparaya c3 veya clio tercih ederdim benim araba en bos modeli

• Benimde ilk aracim ve 52 binde aldim Su an 74 bin.degisen bendede yok.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baryshx -- 12 Ocak 2021; 21:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

quote:

Orijinalden alıntı: kelikuputis

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

arkadaşlar aracı alalı 3 ay olacak yeni hesaplayabildim nekadar yaktığını
    2009 1.4 active sole 60binde şehiriçi sakin kullanımda km de 6.3 civarı yakıyor
    ben daha fazla bekliyordum sevindim doğrusu 150 tl lik benzin aldık (lt si 5.30dan) 450km yol gittim kırmızı ışık yanmak üzeredir.
    sizde durumlar nasıl

Benim sattığım palio 150 tl lik mazotla 850 km yol yapıyordu en az.

yani ort tüketim, 3,5 tl 100 km de öyle mi?

Evet
  • kelikuputis K kullanıcısına yanıt
    baya iyiymiş şaşırdım doğrusu
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Yarın 1998 1.6 HL araca bakmaya gideceğim. 200 binde motor yeni, çift airbag klima abs var. Dogruysa sol ön kapı sacı değişmiş komple boyalı temiz görünüyor. 15 bin TL nin altına düşebiliriz diye düşünüyorum. Boya takıntım yok, motor, mekanik ve şasi düzgün olsun yeter. 1.6 motor sorun çıkarır mı üzer mi soru işaretleri var kafamda. Araç linkteki araç. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaslar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-05376230340-cift-airbag-absli-klimali-yeni-muayeneli-sirali-lpg-432258540/detay

• machinarium kullanıcısına yanıt
    galericinin beyanına güvenilmez, bir ustaya baktırmadan almayın ... motor yeni derken ne kastediyor, motor ustasına baktırın ... ekspertiz raporu servis kağıdı değil alenen elde yazılmış, iyice baktırmak lazım ...

@machinarium
  • Bu devirde ustaya göstermeden değil galeriden babanın oğlundan araç alınmaz. o kağıda itimat edilmez zaten.

• machinarium kullanıcısına yanıt
    Araç diri görünüyor,alınır mı alınır tabii iyi baktırmak lazım..Bu km'de motor yapılması bende LPG'de kalibrasyon sorunu yaşanmış olabileceği izlenimi uyandırdı..Ben 1999 model 1.4 el palio aracımı 4,5 yıl önce 205 bin km'de sattığımda ne yağ yakıyordu ne normalin üstünde eksiltmesi vardı ne de çekiş problemi...Demem o ki hor kullanılan Lpg ayarları düzgün olmayan bakımı aksatılan araç motor ister 200 bin km'de yoksa en az 350-400 bin hatta 500-600 bin km rahatlıkla yapabilir..

• erdem hocam bakimlari zamaninda yapilmis bir benzinli palio motoru maksimum kac bin km yapar.hepsiburada com.da gordum enjeksiyon temizleyiciler var bunlar ise yararmi kullanmalimi?Aracim 74 binde benzinli 1.2 16 valf.60 binde triger kayisini ve hidrolik direksiyon kayisi degistirdim.bujilerde degisti.bujiler kac binde degismeli. her sene polen filtresini degistirmeye gerek varmi sonucta polen filtresi yazin kullaniliyor.yag bakim zamani 10 bin de mi olmali? Yag olarak selenia kullaniyorum.birde yakit filtresi ne zamanda bir degisir.degisimi kolaymidir.arac 74 binde yakit filtresinin degismesi gerekir mi.80 binde aracin neresi bakima girer.biliyorum cok soru oldu kisada olsa cvp.verirseniz mutesekkir olurum.saygilarimla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aracımda 15 bin kmdeydi yağ değişimi..Senin aracında 20bin km..Sen titizlik yapıp erken değiştirirsen zararını görmezsin,2-3 bin km erken değiştirsen yeter fazlasına lüzum yok..Buji 20 bin kmde bir değiştirsen iyi olur ancak 40bin kmye kadar da sıkıntı çıkmaz..Yağ markası zaten fabrikanın önerdiği marka o yüzden sıkıntı yok kaldı ki fabrikanın önerdiği şartlara uygun her markayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin..Polen filtresi tamamen sana kalmış birşey ister yılda bir ister 20bin kmde bir değiştir..Zaten tıkandıkça klimanın performansı düşer anlarsın..Yakıt filtresi depoda pompa üzerinde olabilir onunla ilgili bilgim yok,eski aracımda deponun altındaydı 60 binde falan değiştirirdim....Enjektör temizleyici kullanmana pek gerek yok,düzgün istasyonlardan (marka demiyorum) yakıtını al,çeyrek deponun altına düşürme yakıtını devam et..Aracının kmsi düşük daha o yüzden pek sıkıntı yaşanacak kmler değil ama kul yapısı tabii..Motor mekanik değil yağlı itecek yanılmıyorsam yani sübap ayarı derdi de yok..Triger kayışı 5 yıl yada 120 bin km..Alternatör,klima,direksiyon kayışı 60bin kmde bir..Gergi bilyaları 120bin kmde bir..
  • Cok sagol hocam.

• Rica ederim , unuttuğum bir noktayı yazayım; bakımları aksatılmamış hor kullanılmamış bir Fiat motoru 500-600 bin km yapabilir..Üzerinde yapanlar da var daha erken bitirenler de..Bu motorun 100 bin km uzun dönem incelemesini okumuştum yıllar önce Onno ustadan, aşınma minimal düzeydeydi yani fabrikanın ön gördüğü toleranslar içindeydi..Kısaca bu motorlara öyle 100-200 bin km'lerde hiçbirşey olmuyor kolay kolay..

• Yağı 15 bin 18 bin araliginda değiştireyim o zaman.80 bin bakiminda fren hidroligi, direksiyon hidroligi,sanziman yagini, yakit filtresini eger cok tutmazsa ustaya sorup degistirmek istiyorum.maddi imkanlardan dolayi araci degistiremeyecegim.uzun sure daha binmek istiyorum.su ana kadar beni hic uzmedi.bende onu:).bilgiler icin tekrar tesekkurler.

• https://forum.donanimhaber.com/ece-yeumutol-4-kutu-ilac-bulunursa-kucuk-ece-yuruyecek-930-000-2-089-836-tl--126135994-12#126150648

Arkadaşlar konuya bir göz atıp elinizden geldiğince küçük büyük demeden yardımcı olmaya çalışalım..
  • Köroğlu06 kullanıcısına yanıt
    merhaba;
    sorun çöüzlemedi halen. bir de başıma bunun üstüne yağ yakma problemi çıktı. pazartesi ustaya göstericem arabayı. umaraıım fazla masraf çıkmadan halledebilirim.
  • Yorumlarınızı yazarmısınız,
    2007-2008 model Palio 1.2-16v ve Palio 1.3mjet ve Palio 1.4 araçların;
    1)ortalama 2.el fiyatlarını
    2)2.el piyasada tutulur olup olmadığını​
    3) yakıt performans durumunu
    4) yılda en fazla 3bin 4bin km yol yapacak pazar, hastane, çarşı, iş, kapı önü, sarmalından çıkmayacak

• palio cular iyice azaldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sattım ama hâla takipteyim, şimdi Clio 4 aldım ancak paliom başkaidi ☺☺ söker takardim bütün bakımlarını kendim yapardım.bu yeni arabaların motorları kapalı kutu geçen bi bakayım dedim yağ filtresini bile bulamadım 😂😂

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.