Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (212. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferit32

quote:

Orijinalden alıntı: Pappillion

Arkadaslar 1.4 rt benzinli palio hakkinda bilgilendirirmisiniz ilk aracim olacak bu aracin standart donanim ozellikleri nelerdi.araci sehir icinde kullanicam aylik maks
    .300 km yol yapicam tavsiye edermisiniz.bi tane buldm 103 binde benzinli sadce arka bagaj kapagi degismis 12500 istiyo

Hocam palio benim ilk arabam daha 1 ay olmadi alali benim bildigim rt yok o clio rt dir palio s el hl var benim bildigim oncelikle kim ne derse desin bu arac benzin gaz yiyo o konuda sikinti cekebilirsin ben arabadsn cok memnumum ancak aractan ne bekledigine bagli benim icin ayagimi yerden kessin yeterliydi ve cok memnunumilk aldigimda bi kac sikinti cektim sizde bazi yerlerini yaptiricaksiniz her ne kadar sorunsuz densede ancak iyidir atik aractir biraz yokusa geldiginde hantallasir ancak diger araclarin vites kuculttugu yerde sen kucultmeden gidebilirsin kucuktur park sorunun olmaz bence temiz bulununca kacirilmicak arac

Palio nun benim kullandığım 1.4 el modelinde, ruhsatta rt yazıyordu , palio ilk kasalar aslında fiatın en kaliteli arabaları .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: ferit32

quote:

Orijinalden alıntı: Pappillion

Arkadaslar 1.4 rt benzinli palio hakkinda bilgilendirirmisiniz ilk aracim olacak bu aracin standart donanim ozellikleri nelerdi.araci sehir icinde kullanicam aylik maks
    .300 km yol yapicam tavsiye edermisiniz.bi tane buldm 103 binde benzinli sadce arka bagaj kapagi degismis 12500 istiyo

Hocam palio benim ilk arabam daha 1 ay olmadi alali benim bildigim rt yok o clio rt dir palio s el hl var benim bildigim oncelikle kim ne derse desin bu arac benzin gaz yiyo o konuda sikinti cekebilirsin ben arabadsn cok memnumum ancak aractan ne bekledigine bagli benim icin ayagimi yerden kessin yeterliydi ve cok memnunumilk aldigimda bi kac sikinti cektim sizde bazi yerlerini yaptiricaksiniz her ne kadar sorunsuz densede ancak iyidir atik aractir biraz yokusa geldiginde hantallasir ancak diger araclarin vites kuculttugu yerde sen kucultmeden gidebilirsin kucuktur park sorunun olmaz bence temiz bulununca kacirilmicak arac

Palio nun benim kullandığım 1.4 el modelinde, ruhsatta rt yazıyordu , palio ilk kasalar aslında fiatın en kaliteli arabaları .

Alıntıları Göster
    1 Haftalık Palio Van kullanıcısı olarak aranıza katılmış bulunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: This_is_Heavy

1 Haftalık Palio Van kullanıcısı olarak aranıza katılmış bulunuyorum

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 2004-2007 model arası palio- albea dizel arıyorum.

İlgilenenler pm atarsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagra

Arkadaşlar 2004-2007 model arası palio- albea dizel arıyorum.

İlgilenenler pm atarsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    2005 model 1.3 multijet palio ya hangi yağ tercih edilmelidir?ilk aldığımda yağını değiştirtmiştim şimdi 10 bin km olmak üzere.hangi yağ en iyi gelir bu motora marka ve numara olarak?(motor sesinde mümkün olduğunca az ses gelmesi daha iyi olur) birde bu kullanım kitapçığında dizel yakıt filtresi ile ilgili her 5000 de bir boşaltın vs diye bir uyarı gördüm,daha önceki yağ değişimi sırasında sanayideki usta böyle bir şey yapmadı.bunun zararı olur mu?burayı boşaltınca bir şey koymak gerekiyor mu yerine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

2005 model 1.3 multijet palio ya hangi yağ tercih edilmelidir?ilk aldığımda yağını değiştirtmiştim şimdi 10 bin km olmak üzere.hangi yağ en iyi gelir bu motora marka ve numara olarak?(motor sesinde mümkün olduğunca az ses gelmesi daha iyi olur) birde bu kullanım kitapçığında dizel yakıt filtresi ile ilgili her 5000 de bir boşaltın vs diye bir uyarı gördüm,daha önceki yağ değişimi sırasında sanayideki usta böyle bir şey yapmadı.bunun zararı olur mu?burayı boşaltınca bir şey koymak gerekiyor mu yerine?

Alıntıları Göster
    buda benim pali şimdi o satılık
  • quote:

ustalar daha iyi bilirler siz ustanın dediğini koyun, genelde 5w-30 tam sentetik yada 10w-40 yarı sentetik yağ konulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

ustalar daha iyi bilirler siz ustanın dediğini koyun, genelde 5w-30 tam sentetik yada 10w-40 yarı sentetik yağ konulur.

Fiat servisi aradim bugun 5-40 koyuyoruz diyor.birde birsey daha sormak istiyorum,10bin km nin olmasina 400km kaldi suan.yaklasik git gel 1000km lik uzun yol yapacagim.yagi gidip geldikten sonra degistirtsem sikinti olurmu
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Bence bakım yaptır öyle çık , kontrolleride yapılsın ,eski araba kafan rahat olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Fiat servisi aradim bugun 5-40 koyuyoruz diyor.birde birsey daha sormak istiyorum,10bin km nin olmasina 400km kaldi suan.yaklasik git gel 1000km lik uzun yol yapacagim.yagi gidip geldikten sonra degistirtsem sikinti olurmu

değiştir öyle çık yola, km dolması şart değil
  • quote:

quote:

quote:

quote:

değiştir öyle çık yola, km dolması şart değil

Yaptirmadan gitme durumu olabilirde,bu durumda sikinti yaratirmi omu merak ediyorum aslinda
  • Arkadaslar 2000 model mk1 1.4 el 111351 km iken simit lpg yi fulledim 111560 km de kirmizi yandi toplasan 10 km daha goturur diyelim depoyu 81.43 tl den aldim litre fiyati 2690 sizce degerler nasil ben cok yuksek buldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Arkadaslar 2000 model mk1 1.4 el 111351 km iken simit lpg yi fulledim 111560 km de kirmizi yandi toplasan 10 km daha goturur diyelim depoyu 81.43 tl den aldim litre fiyati 2690 sizce degerler nasil ben cok yuksek buldum

çok fazlayakmış

cgty89

ne sıkıntı olacakki
  • quote:

Arkadaslar 2000 model mk1 1.4 el 111351 km iken simit lpg yi fulledim 111560 km de kirmizi yandi toplasan 10 km daha goturur diyelim depoyu 81.43 tl den aldim litre fiyati 2690 sizce degerler nasil ben cok yuksek buldum

ışıklarla ölçüm sağlıklı olmayabilir.
    depoyu fulleyip km alınız.
    bitinceye kadar sürünüz.
    bittikten sonra km bakıp ölçünüz.

saygılar.
  • bedaesoldier kullanıcısına yanıt
    Şehirici ise bence o araba icin normal yakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazahell

quote:

ışıklarla ölçüm sağlıklı olmayabilir.
    depoyu fulleyip km alınız.
    bitinceye kadar sürünüz.
    bittikten sonra km bakıp ölçünüz.

saygılar.

Hocam dediginiz gibi yaptim ama haklisiniz yine trafige girdim kopru trafigi yarim saat dur kalk yapmisimdir rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

Şehirici ise bence o araba icin normal yakmış

Evet sehirici ama ne bileyim sanki fazla dizelden fazla yakiyo tupu ben nasil dusurebilirim yakiti birde sorum su sizlere 3000 4000devirdeyken bagiriyo sanki
    Bana göre gayet iyi, benzini çok yaktığı için dizelden tabiki fazla yakar, benzine göre orantısına bakın, motor sesi biraz fazla vites oranları kısa olduğu icin olabilir 3000 devirde 90 yapıyor zaten
  • quote:

quote:

çok fazlayakmış

cgty89

ne sıkıntı olacakki

yağ değişim km si geçtiği için motora herhangi bir zararı olurmu?yoksa normalden 700-800km fazla geçeceği için sıkıntı olmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

Bana göre gayet iyi, benzini çok yaktığı için dizelden tabiki fazla yakar, benzine göre orantısına bakın, motor sesi biraz fazla vites oranları kısa olduğu icin olabilir 3000 devirde 90 yapıyor zaten

Yag ve bujileri degistirirsem azalma sagliyabilirmiyim peki yakitta
    Değiştirme zamanı geldiyse olabilir, orjinal buji lancia galiba , yağı 10/40 selenia .
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.