Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dozi17

quote:

Orjinalden alıntı: TuGhAn

Beni de ekleyebilirsin arkadaşım. Araba birkaç aylık. Marea 1.6 Liberty Çelik Grisi 2007 model. Sıralı sistem tüp takılı...

Küçük bir sorunum var değinmeden geçemeyeceğim, bu arabada cd çalar yok. Servisine sordum 600ytl'ye orjinal cd çalar takarız dedi. Bunun başka bir yolu var mıdır özellikle daha ucuz... ?

Dostum sorunun bu olsun...Bulunduğun ilde iyi bir tesisatçı ile görüş...Fiat ın konsoldaki teybi sökülebiliyor...Yerine cd çalarlı bir teyp alabilirsin...200-300 liraya bulunur.

Teşekkürler, orjinalini bozmamayı düşünüyordum orada başka bir teyip sırıtabilir diye... O dediğin yöntemle sanırım dış panel duracak, içindeki teyp değişecek ? Uydurabileceğim teybi bulmakta zorluk çeker miyim? Eğer panel çıkacaksa teyp kısmı biraz şekilli olduğundan takacağım teyp kötü durmaz mı? Biraz çok soru sordum kusura bakma

• tughan arkadaşım bak şimdi fiat servislerinde teyp konsolunun plastik parçası satılıyor 25 ytl arasında fiyatı teyp sökülüyor o parça teyp kısmına geçiyor.birde iyi bir cd çalar aldınmı senin iş tamam...aynı benim sorunum gibi bende orjinalliğini bozmak istemiyorum direksiyondan kumanda iptal olacakmiş o sebeble bir ipod veya küçük mp3 çalar ile idare etmek istiyorum.bakalım olacakmı birde iyi bir tesisat hayalim
    eee bak şimdi aklıma geldiwww.turkmod.com sitesine gir ordan fiat grubunu seç ordanda marealara gir orda kırmızı bir modifiyeli marea var resimlerine bir bak o arkadaş teybi değiştirmiş ama şuan site problemli arasıra yokla bye

• buarada üyelerin sayısı çoğalıyor inşallah bir gün biyerde toplanırız işten güçten fırsat bulursak birde msnlerimizi yazsak nasıl olur bir problem olursa bilgi alış verişi yapardık herkeze saygılar
    msn:akaygurkan@hotmail.com
  • quote:

quote:

quote:

Beni de ekleyebilirsin arkadaşım. Araba birkaç aylık. Marea 1.6 Liberty Çelik Grisi 2007 model. Sıralı sistem tüp takılı...

Küçük bir sorunum var değinmeden geçemeyeceğim, bu arabada cd çalar yok. Servisine sordum 600ytl'ye orjinal cd çalar takarız dedi. Bunun başka bir yolu var mıdır özellikle daha ucuz... ?

Dostum sorunun bu olsun...Bulunduğun ilde iyi bir tesisatçı ile görüş...Fiat ın konsoldaki teybi sökülebiliyor...Yerine cd çalarlı bir teyp alabilirsin...200-300 liraya bulunur.

Teşekkürler, orjinalini bozmamayı düşünüyordum orada başka bir teyip sırıtabilir diye... O dediğin yöntemle sanırım dış panel duracak, içindeki teyp değişecek ? Uydurabileceğim teybi bulmakta zorluk çeker miyim? Eğer panel çıkacaksa teyp kısmı biraz şekilli olduğundan takacağım teyp kötü durmaz mı? Biraz çok soru sordum kusura bakma

Dostum olaya tam hakim değilim ama bir mareada görmüştüm hiç de sırıtmıyordu...özelikle geceleri güzel duruyor...Evet dış panel duracak teyp değişecek cd-mp3 çalarlı bir teyp alabilirsin..
    bence güzel olur...

• Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için. Direksiyon olayını unutmuşum bu durumda en mantıklısı ya orjinal teyp ya da mp3 player...
  • sıfır km otomatik olsa değişçekti ama yokmuş
  • quote:

TuGhAn kardeş!
    Hoşgeldin.Sıralı sistem lpg montajı yeni aracının garantisini etkilemez mi? Montajı nerede yaptırdın??
  • quote:

Orjinalden alıntı: djsoo

quote:

TuGhAn kardeş!
    Hoşgeldin.Sıralı sistem lpg montajı yeni aracının garantisini etkilemez mi? Montajı nerede yaptırdın??

Sıfır km bir Marea ya Ankarada Fiat bayisinde garanti delinmeden lpg takılabiliyor.Ancak siz daha kaliteli bir sistem taktırayım deyip dışarıdan taktırırsanız garanti kapsamı fiat servisinin insafına kalır.Yani lpg den kaynaklanmayan mekanik bir probleminiz olursa şayet Fiat servisi lpg yi görmeyip aracınızı garanti kapsamına sokabilir.Bunun örneğini yaşadık.Ancak birçok servis hiç uğraşmak istemez ve garantinizi yok sayar.Çünkü zaten şu anda sıfır araç satışından deil servisten kazanıyor bayiler ve umursamazlar.Tanıdık bir servisiniz varsa lpg yi dışarıdan en kalitelisini taktırın, yoksa garanti deldirmeden Fiat servisinde taktırın derim, nacizane tavsiyem.Bu arada sülalemde herkesin Marea sı var.Benim Fiat Panda var 3000 YTL fark için almadım ben de Marea, bide lpg 5000YTL farkedecekti.En severek bindiğim araçlardandır Marea, almadığıma pişman deilim desem yalan olur ama nasip deilmiş.Beni de Mareasever olarak ekleyebilirseniz sevinirim.Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: ademy

quote:

quote:

TuGhAn kardeş!

Sıfır km bir Marea ya Ankarada Fiat bayisinde garanti delinmeden lpg takılabiliyor.Ancak siz daha kaliteli bir sistem taktırayım deyip dışarıdan taktırırsanız garanti kapsamı fiat servisinin insafına kalır.Yani lpg den kaynaklanmayan mekanik bir probleminiz olursa şayet Fiat servisi lpg yi görmeyip aracınızı garanti kapsamına sokabilir.Bunun örneğini yaşadık.Ancak birçok servis hiç uğraşmak istemez ve garantinizi yok sayar.Çünkü zaten şu anda sıfır araç satışından deil servisten kazanıyor bayiler ve umursamazlar.Tanıdık bir servisiniz varsa lpg yi dışarıdan en kalitelisini taktırın, yoksa garanti deldirmeden Fiat servisinde taktırın derim, nacizane tavsiyem.Bu arada sülalemde herkesin Marea sı var.Benim Fiat Panda var 3000 YTL fark için almadım ben de Marea, bide lpg 5000YTL farkedecekti.En severek bindiğim araçlardandır Marea, almadığıma pişman deilim desem yalan olur ama nasip deilmiş.Beni de Mareasever olarak ekleyebilirseniz sevinirim.Saygılar.

Dostum verdiğin faydalı bilgiler için sağol....Ekledim sizide.
    Nasip değilmiş hayırlısı olsun,pandada fena araç değil..ekonomikdir.
    Marealar 2. elde uygun fiyatlarda,ileride temiz bir tane alırsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: ademy

quote:

quote:

TuGhAn kardeş!

aracın veya herhagibi bir malın sadece mudahale edilen ve bağımlı olduğu parçalar garanti dışı kalır örneğin park senörü taktırmak kapıyının garntisini etkilemez ama elektrik sistemininkini bozar

• ooo iyi iyi bayaa marea sever varmış burda :D

teyp konusuna gelince bazı başka marka changerlerin mareanın teyibine uyumlu olabileceğini duymuştum ama kesin modelleri bilmiyorum. bi onları araştır istersen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FiatClub

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

@dozi17
    beni de mareasever olarak ekleyebilirsin
    ama inşallah seneye marea sahibi olarak devam ederim bu klube
    Allah nasip ederse bi marea toplayasım var
    böle nettekiler gibi değil hiç yapılmamış olanı yapmak istiyorum
    yani inşallah topladığım marea tr'de tek olacak
    en son iş olarak ducato 2.8 tdi turbosu takmayı planlıyorum
    şu anda dükkanda var elimizde ondan,parça odasında buldum geçen gün bu turboyu

teknik olarak dizel turbosu ile benzinli turbosu farklı diye biliyorum ben ama yanlışım varsa düzeltin lütfen...

valla arkadaş uno'ya bağladı ducato turbosu,passat 1.9 tdi intercooleri,blow-off hiç sorunsuz çalışıyor
    yani bende o yüzden böle bi olaya odaklandım
    ortada sadece turbo var şu an
    inşallah seneye arabayı da alırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 10 Ekim 2006; 19:34:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: FiatClub

ooo iyi iyi bayaa marea sever varmış burda :D

teyp konusuna gelince bazı başka marka changerlerin mareanın teyibine uyumlu olabileceğini duymuştum ama kesin modelleri bilmiyorum. bi onları araştır istersen...

Olmazmı abi,97 den beri epey marea satılmıştır 9 sene dile kolay
    Türkiyede marea turbo toplanmadı henüz bildiğim kadariyle...

Olsa çok iyi olurdu...Bizim forumdan inşallah çıkar
    Bucaklı dostum inşallah alır ve toplarsın,merakla bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 11 Ekim 2006; 8:32:02 >

• olursa no problem :D turboyu bulduktan sonra araç kolay iş ya...
  • Arkadaşlar beni de ekleyin bende fıat brava sx kullanıyorum 2002 model.Marea kardeşlerimin yanında olmak isterim.
  • ellaam ben burayı protesto ediyom..dozi burda baş marea manyağı varda ismi neden listede yok?
  • marea turbo cok guzel gercekten.
    videolardan belli oluyor ne yapabilecegi.
    guzel paylasimlari bekliyoruz.
  • mirage90 kardeşim hemen ekledim
    Fiatci dosrum ayıpsın eklemezmiyim,aslında mareaseverleri biliyorumda izinleri olmadan eklemek istemiyorum.

akıncl var mesela

codelinker abi turbo olayına gireceğiz allahın izniyle.Elbet iyi ve doğru yapan bir yer buluruz.
    Passatım olmadığı için passat sizin kulübüne üye olamadım ama istersen seni mareasever olarak yazabilirim.
    Bizde marea sevmek yeterli efem
  • yaz bakalim
    quote:

mirage90 kardeşim hemen ekledim
    Fiatci dosrum ayıpsın eklemezmiyim,aslında mareaseverleri biliyorumda izinleri olmadan eklemek istemiyorum.

akıncl var mesela

codelinker abi turbo olayına gireceğiz allahın izniyle.Elbet iyi ve doğru yapan bir yer buluruz.
    Passatım olmadığı için passat sizin kulübüne üye olamadım ama istersen seni mareasever olarak yazabilirim.
    Bizde marea sevmek yeterli efem

• marea yı bende seviyorum ama bravayı ondan daha da cok sevıyorum

oda fiat nasılsa
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.