Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1789. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17871788178917901791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sa kardeş sorunun çözüldüğüne sevindim. lpg geçişi de düzeldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stresli adam S kullanıcısına yanıt
    sa kardeş daha önce sökmedim ama varsa kitapçığına bak orada yazıyor. yoksa google amcaya marea kullanım kitapçığı yazarsan 2005 model marea kitapçığını fiat ın sitesinde buluyor. oradan bulup kolayca değiştirebilirsin

• stresli adam S kullanıcısına yanıt
    Far ampullerini sökmek kolay iş. Kaputu açınca farların arkasındaki gri kapakları üst taraflarındaki mandallara basarak açıyorsunuz. Ampul arkasında sabitlenmesini sağlayan iki adet tel mandalı hafifçe çekerek açıyorsun ve ampul boşta kalıyor. Kabloyu tutarak ampulü yerinden çıkarıyorsun. Terminal soketi yerinden çıkarıp yeni ampulü ters sırada yerine oturtup telleri ve kapağı dikkatlice yerine takıyorsun. Dikkat etmen gereken konu yeni ampule çıplak elle değmemek, mümkünse bez eldiven kullanmak ve kapağın tam olarak oturduğunu kontrol etmek.

İsterseniz klavuzu indirip bakabilirsiniz.
    http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/KullanimKlavuzlari.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

turkuvaz33 hocam birde aracınıza antifriz koyduğunuzda dikkat edin su kaçırma yapabilir antifrizin yapısı yağlıdır barlanmayı ve kireçlenmeyi açar dolayısıyla hortumlarda gevşeme varsa su kaçırabilir radyatörde delinme varsa kireçle kapanmış olup antifrizi koyunca açılıp su eksiltebilir aynı şekilde kalorifer peteğinde de delinme olup antifrizi koyunca su kaçırabilir.Bende geçen kış öncesi antifrizi koyduktan sonra kontrol ettim hortumdan hafif su kaçağı vardı kelepçe taktırdım ve kalorifer peteği delinmiş su kaçırdı antifrizi koyunca onuda değiştirdim.Kalorifer peteğinde göğüsü sökmek isteyenler olabilir sakın söktürmeyin torpidonun oradan değişiyor.

İlginize çok teşekkür ederim geçen mesajlarda yazdığım üzere sorunu çözdüğümü sandım ama kaçak gene devam ediyordu ama kaçak yerini bulamıyordum. Geçen gün aracın altında islaklık görünce hemen sanayiye gidip lifte kaldırdım. Meğer su Te'leri plastik olduğundan hortum içinde kalan kısmı çatlama yapmış oradan kaçak yapıyormuş ufak ufak...
    Alüminyum su Te lerinden taktırdım iki adet kelepçeler değişti, antifriz değişti, sorun halloldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

sa kardeş sorunun çözüldüğüne sevindim. lpg geçişi de düzeldi mi?

a.s. çok teşekkürler hamdolsun hallettim lpg geçişi de düzeldi aracım da ben de rahatladık ama kırmızı çizgiye 2 kez yaklaştık. Ancak contayı yakmamışız Allah'tan. Marealarımız çok sağlam araçlar malum. Aracıma binen ve daha önce marea ya binmeyen kişilerden çok ilginç ve olumlu tepkiler alıyorum hala. Aracımızı hakikaten tanımıyorlar albeayla aynı zannediyorlar. Aracın göğsünün, konforunun, yol tutuşunun bu kadar güzel olduğunu binince anlıyorlar.
    Ben 2003 ten beri zevkle mareaya biniyorum.
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuvaz33 -- 8 Ekim 2013; 16:42:17 >
  • Satmış olduğum mareamdan kalma bir çift pirelli kar lastiğini satmayı düşünüyorum. Geçen kış 2 ay kullanılmış ve neredeyse sıfır ayarındadırlar. İlgilenen olursa resim de koyabilirim.
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi ildesiniz ve düşündüğünüz fiyat nedir
  • bende 2000 model marea sx var 2002 veya 2001 de almıştım. Bir elektrik arızası yapmıştı 2-3 sene evvel gaz verince gazı almıyordu, 1 sene öyle kullandım sonra anlaşıldı ki sadece bir elektrik problemiymiş 10 ustadan ancak biri çözebilmişti. Onun dışında 11 senedir araba tık etmedi Öyle yetkili servis falan hiç işim olmadı çok da km yapmadım tabi. Kullanışı çok rahat direksiyonu hafif, içeri ses almayan süspansiyonlardan ses yapmayan 2013 giriş seviyesi araçlardan kat kat konforlu bir araba.
    Şu an 140 küsür bin km de. Az km yaptığım için tüp falanda hiç taktırmayı düşünmedim zaten yakında satacağım. Çok eskidi emektar yaşlandı kapı kolları iç plastiği, dışı da kılcal çizikler doldu ama hala ilk günki gibi performansı var uçak gibi araba geniş ferah sessiz ve çok performanslı bastın mı gidiyor .

• dogruinsangezgin D kullanıcısına yanıt
    Mardin deyim. Fiyat ise 220 tl.

• arkadaşlar bilindiği üzere benim marea da rölanti sorunu vardı..Bugün iyi bir elektrikçi bulup kablo olayını yaptırmaya gidecektim..Sabah kalktım aracı çalıştırdım yine 3000 devire fırladı araç kontağı kapatıp açtım yine aynı ve çalışır durumdayken açtım kaputu soketleri biraz oynadım rölanti düştü...sonra gittim bi petrole benzin,gaz aldım aracı bi güzel yıkattım ve aracı test sürüşüne çıkardım biraz dolaştım hiç bi sorun çıkmadı inş. düzelmiştir..Biraz bu şekilde bineceğim..Aynı sorunu olan varsa bu işlemi bi yapsın belki düzelir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krts42

arkadaşlar bilindiği üzere benim marea da rölanti sorunu vardı..Bugün iyi bir elektrikçi bulup kablo olayını yaptırmaya gidecektim..Sabah kalktım aracı çalıştırdım yine 3000 devire fırladı araç kontağı kapatıp açtım yine aynı ve çalışır durumdayken açtım kaputu soketleri biraz oynadım rölanti düştü...sonra gittim bi petrole benzin,gaz aldım aracı bi güzel yıkattım ve aracı test sürüşüne çıkardım biraz dolaştım hiç bi sorun çıkmadı inş. düzelmiştir..Biraz bu şekilde bineceğim..Aynı sorunu olan varsa bu işlemi bi yapsın belki düzelir :)

Yok arkadaş düzelmemiş : ( aracın hararet göstergesi birkaç tık yukarı çıkıyor aynı anda rolanti de çıkıyor anlamadım nasıl halletcez

• quote:

arkadaşlar bilindiği üzere benim marea da rölanti sorunu vardı..Bugün iyi bir elektrikçi bulup kablo olayını yaptırmaya gidecektim..Sabah kalktım aracı çalıştırdım yine 3000 devire fırladı araç kontağı kapatıp açtım yine aynı ve çalışır durumdayken açtım kaputu soketleri biraz oynadım rölanti düştü...sonra gittim bi petrole benzin,gaz aldım aracı bi güzel yıkattım ve aracı test sürüşüne çıkardım biraz dolaştım hiç bi sorun çıkmadı inş. düzelmiştir..Biraz bu şekilde bineceğim..Aynı sorunu olan varsa bu işlemi bi yapsın belki düzelir :)

Araç ilk çalışmasında motor soğuk olduğu için otomatik jigle devrede bundan dolayı motor ısısı belli bir dereceye gelene kadar rolantisi yüksek çalışır ısındıktan sonra yapmıyorsa bir sorun yok aracı kurcalatmayın kimseye.

• Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt
    Yok hocam onu biliyorum benim sorun araç ısındıktan sonra başlıyor.. hararet ile alakası olabilirmi acaba biraz yükselince devir dalgalanması başlıyor...

• quote:

Yok hocam onu biliyorum benim sorun araç ısındıktan sonra başlıyor.. hararet ile alakası olabilirmi acaba biraz yükselince devir dalgalanması başlıyor...

Elektriksel bir sorun olabilir sensör hatası olabilir yani aracı pc ye bağlatıp detaylı tarama yaptırmakla işe başlayın.Hararet yükselme nedenlerine baktırın önemlidir.Termostat açıyor mu açmıyor mu?Su eksiliyorsa su kaçaklarına baktırın.İyi bir usta bulmakla işe başlamanızı tavsiye ederim.
  • Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt
    Bencede elektrik arızası var hocam termostat da bi sorun görünmüyor fan zamanında acılıyor... ilk olarak radyatör de hava varmı bi bakıcam sonra düzelme olmazsa servise götürüp elektrik tesisatına baktırcam zaten servisi aradım muhtemel elektrik demişlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krts42 -- 13 Ekim 2013; 13:11:24 >
  • quote:

Bencede elektrik arızası var hocam termostat da bi sorun görünmüyor fan zamanında acılıyor... ilk olarak radyatör de hava varmı bi bakıcam sonra düzelme olmazsa servise götürüp elektrik tesisatına baktırcam zaten servisi aradım muhtemel elektrik demişlerdi

İnşallah en kısa sürede sorun olmadan çözülür.Kış geliyor zaten antifrizi koyarken eğer hava varsa onuda alabilirler.Sorun çözülünce buraya eklerseniz başına gelen arkadaşların faydasına olur.
  • Arkadaşlar herkese selamlar...
    4-5 gündür marea ya merak sardım.Nasıl bir arabadır bilmiyorum.3 gün öncesine kadar albea multijet vardı sattım ve marea düşünüyorum 10-12 tl değerlerinde hlx modeli..sizce nasıl araba? araba genel sorunlarından,artı ve eksilerinden bahsedermisiniz..özellikle albea ile kıyaslanırsa (gerçi kıyaslamak ne kadar doğrudur bilmiyorum)
  • Aşağıda linkini verdiğim gündüz ledini maream için almayı düşünüyorum fakat pek bilgim yok bu konu hakkında bu ürün için veya gündüz ledi için yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

http://www.kliksa.com/urun/modacar-carub-drl-sis-lambasi-gun-isigi-led-s-m-d-br3056001/901766800
  • kameray37 kullanıcısına yanıt
    Albea 1,3 75 bg sanırım HLX ise 2,0 lt 5 silindir 154 bg dev bir makina :) konfor donanım güvenlik hepsi albea dan üstündür...Ama bakımlı temizini bulman lazım yoksa bakımsız bi HLX seni üzebilir söyliyim..onun yerine 1,6 lara da bakabilirsiniz..Albea'dan sonra 103'lük marea da sizi üzmeyecektir..
  • krts42 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkürler..Aslında benim hlx sebebim motordan ziyade konfor odaklı ve donanımlı olması.Tabiki motorun güçlü olması elbetteki avantaj..ama dediğim fiyatlarda 1.6 sını bulmakta kolay değil hele temizini..Artık kısmet diyorum ama sürüş konforunu gerçekten merak ediyorum.Gerçekten bu arabaya fransız kalmışız
  • 
Sayfa: önceki 17871788178917901791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.