Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1791. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağolasın kardeşim. tüm islam aleminin kurban bayramı mübarek olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 147 hp mi ? yoksa 154 hp mi? ayrıcı hangi LPG sistemi bu araçlara daha iyi oluyor?
    en kullanışlı 2.0 hangisi ikisininde sahibi olan kullanıcı arkadaşlara sorulur..
    şimdiden teşekkürelr...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun aslan

147 hp mi ? yoksa 154 hp mi? ayrıcı hangi LPG sistemi bu araçlara daha iyi oluyor?
    en kullanışlı 2.0 hangisi ikisininde sahibi olan kullanıcı arkadaşlara sorulur..
    şimdiden teşekkürelr...

2 motorun arasındaki fark sadece Vıs kanalıdır. Vıs sistemi vtec e benzer sistemdir. Ayriyetten yakıt kanalındaki yolu açar. 3750 Devirde açar. Lpg zaten ekonomi amaçlı kulllanılacağından ve alt devirde olacakğından. Bir fark olmayacaktır. Zaten performans isteyince Benzinde kullanırsınız. Sizin için 154 HP lik yeni versiyon daha iyi olacaktır.
  • peki bu motorun üretimi neden devam etmedi sizce hacmi büyük olduğu içinmi..
    birde bu aracları şoför koltuğu aşırı deforme oluyor özellikle elektrikli modellerinin, kapı tarafına aşırı derecede eziklik ve göçüklük oluyor,bunu döşemecilerin yapması mümkünmüdür,
    çok önceden bir hlx aracım vardı iki döşemeciye yaptırayım diye gittim hava yastığı patlar veya bozulursa sorumluluk kabul etmiyoruz falan gibi bir şeyler söylediler...
    sizce bu şoför koltuğu yapılırmı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun aslan

peki bu motorun üretimi neden devam etmedi sizce hacmi büyük olduğu içinmi..
    birde bu aracları şoför koltuğu aşırı deforme oluyor özellikle elektrikli modellerinin, kapı tarafına aşırı derecede eziklik ve göçüklük oluyor,bunu döşemecilerin yapması mümkünmüdür,
    çok önceden bir hlx aracım vardı iki döşemeciye yaptırayım diye gittim hava yastığı patlar veya bozulursa sorumluluk kabul etmiyoruz falan gibi bir şeyler söylediler...
    sizce bu şoför koltuğu yapılırmı...

Bu motor'un zeminini hazırlayan motor 2.0 16V Tempra motorudur. Devamını Hlx-Hgt-Coupe ile devam ettirdiler. Çok güzel motorlar çıktı ortaya bu motoru Ferrari ile ortak yapmıştır fiat.

Standart kullancılar için fazla zor bir motor kaldı profesyonel motor kaldı. 2007 Yılına kadar satıldı yinede.O zaman Multiair e devam ettirdiler bu motoru. Daha küçük hacimlerde yüksek güçler almaya baktılar. Atmosferik motor zamana uyum sağlayamadı.

Döşemenin süngerleri ezilmiştir. Yan destekler Marea'da çok iyidir eğer biraz kilolu iseniz desteklere denk geliyorsanız o yüzden eskimiştir. Zor işlem değil ve koltuğun hava yastığı ile alakası yok. Açılıp sünger takviyesi yapılır bal gibide kullanılır.

• Arkadaşlar bir marea alma arefesindeyim..Otomatik ELX 2001 model 200.000 km tavsiye edermisiniz? Artıları ve eksileri nedir otomatik hiç kullanmadım, hiçte bilmem sizce yorumunuz ne olur? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 18 Ekim 2013; 12:13:20 >
  • kameray37 kullanıcısına yanıt
    sa kardeş hiç oto.vites kullanmadım. onun için yanlış yönlendirmek istemem. çevremizdeki arkadaşların söylediklerine göre yakıtı biraz daha fazla ve bakımı manuele göre ağırmış. tabi bu söylediklerim sadece marea için geçerli değil tüm oto.vites için geçerli. ben olsam manuel alırdım. 2001 model için 200000 fazla gibi olsada yılda ortalama 15000 km çokta değil. azda değil. acele etme araba aşkı yanlışlıklar yaptırabilir. bende ilk aldığımda 3 günde hiç umudum kalmamıştı. bir hafta içinde denk geldi şükür biniyoruz bir yılı aşkındır.

• gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    A.Selam,
    Cevabınız için teşekkür ederim.Bu gün tecrübeli abilerime sordum sizin gibi manuel olanları tavsiye etti.Otomatiklerin olası bir şansuman arızasında manuele göre tabiri caizse ocağıma incir ağacı dikeceğini söylüyorlar.Gerçi illede arıza verecek diye bişey yok ama olası bir arıza durumunda altından kalkamam heralde.Şimdilik vazgeçtim manuele bakmaya devam edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

A.Selam,
    Cevabınız için teşekkür ederim.Bu gün tecrübeli abilerime sordum sizin gibi manuel olanları tavsiye etti.Otomatiklerin olası bir şansuman arızasında manuele göre tabiri caizse ocağıma incir ağacı dikeceğini söylüyorlar.Gerçi illede arıza verecek diye bişey yok ama olası bir arıza durumunda altından kalkamam heralde.Şimdilik vazgeçtim manuele bakmaya devam edeyim

Nacizane tavsiyem manuel almaniz.. 2001 model arabada 200000 normaldir biraz sabirla ararsaniz daha dusuk km yapmis araclar da bulabilirsiniz.

• knry1907 K kullanıcısına yanıt
    Esteğfirullah tavsiyeleriniz benim için değerli..Kısmet bekliyoruz inşallah umduğumuzu buluruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

Esteğfirullah tavsiyeleriniz benim için değerli..Kısmet bekliyoruz inşallah umduğumuzu buluruz..

Hayirlisiyla gonlunuzdeki gibi bir marea bulursunuz insallah.

• knry1907 K kullanıcısına yanıt
    Amin, cümlemize inşallah..
  • arkadaşlar biz de temiz marea arıyoruz, malum şu anda piyasada temiz araç bulmak zor, bende şu an 2003 exclusive var, kardeşime de büyük ihtimalle bir marea exclusive alacağız, temiz bir araca sahip olup ta satmayı düşünen olursa benimle buradan irtibata geçebilir,

tşk,
  • Arkadaş yakın zaman da 1,6 16v tiriger seti ve devir daim değiştiren var mı ? Varsa fiyat yazması mümkün mü?
  • sa kardeşim. ben değiştirmedim ama fiyatları triger rulmanları dahil 140 + devir daim pompası 70 + kayışı 15.

• 2001 model hlx aracımı satıyorum. ilgilenenlere duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet hamgül

Arkadaş yakın zaman da 1,6 16v tiriger seti ve devir daim değiştiren var mı ? Varsa fiyat yazması mümkün mü?

Değiştirirsen kesinlikle orjinal olanı al.
  • gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    a.s abi işçilik dahil toplam kaç tl yi buldu ,bir de bu parçaların orjinal veya yan sanayisi oluyor mu ? teşekkürler.
    @gunsatgencoglu
  • Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt
    Orjinal triger kiti mi yoksa devir daimi ,orjinallerin markası Lancia mı bilgilendirirseniz sevinirim
    saygılar
  • Selam arkadaslar bende 2001 marea elx. var
    arac rolantide 4000 devirlere cikiyor cok usta aradim ama anlayani bulamadim
    BURSA da bildiginiz bir usta varsa cevaplarinizi bekliyorum aeo.

• 
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.