Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1769. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17671768176917701771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zafting

ben de fiat servisi kantarcı otoya götürdüm. adamlar bilgisayara bağladı valla.250 tl işçilik ile bilgisayar okuma bedeli çıkarttı. tesisata girmişler. kabloları sökmşler falan.
    2 gün uğraştı oradaki usta.Adı da HASAN. problemleri sırası ile

-hava akışmatre (debimetre)
    -devridaim sistemi dedi(trigeri içinde değişmesi gerekiyormuş.)
    -rolanti sistemine el atılacak
    -işçilik(zaten can alıcı kısım burası)

böyle bir sonuç çıktı. parçalar tamamen orijinal ve 1 sene garantili imiş.

bilgisayar bağlatma ücretini ve %10 iskontosunu yapıyormuş peşin de

toplam 2000 tlye çıktı. maliyet.

çok mu iyi mi bilemiyorum. uzman kardeşlerime duyurulur.

Yorumlarınızı bekliyorum

Aracı ilk aldığımda ustamla konuşurken usta mareanın parçaları çok pahalıymış motor rektefiyesi ne kadara çıkar diye sorduğumda 1500 liraya biter dedi.Ayrıca sizden çok para istemişler.Triger seti orjinal max 150 TL tutar.50 TL pc bağlama ücreti olsun ama bu kadar işlemi yaptıran birine ücretsiz olması gerek.Lancia devir daimde 100-140 arası olsun.Hava debimetreside 100 lira civarındadır.Max 500 TL ile biter oda en fazla daha da düşürebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: BernaGs2

quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

sa kardeş nasıl bir işlem yaptıklarını bilmiyorum. herhalde airbag yastıklarını kontrol ediyorlardır. emin ol bmv mercedeste o zamanlar çok yıldız alamıyordu. kaportanın çokta zayıf olduğunu düşünmüyorum. en nihayetinde 1175 kilo araç. yeterli nir ağırlık. zayıf bir araç olsaydı 1000 kg altında olurdu merak etme sen.

evet zaten onunde elınızle bır tık yapınca tok ses geliyor , aynı sesi 2000 clio yaptım kutu gibi ses geldi

fakat clionun puanı daha yuksek

belki giren model en bosu ve plastık camurluk vs dıye dusuk almıstır bzımkılerın ?

97 model passat 3 yıldız almış.

http://tr.euroncap.com/tr/tests/vw_passat_1997/4.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: zafting

merhaba bende 2.0 hlx var fakat rolanti çok düşük ve stop ediyor. boşta giderken ve fren sıkarken devirle birlikte düşüyor.
    özel servislere götürdüm bilgisayar ile beyne bağlanamadılar ya da yazılımı yok dediler.kadosan sanayide istanbulda işi bilen bir usta yazılımı yok dedi.
    o yuzen aabanın gaz kelebeğimi akış anası mı sıkıntılı nasıl anlayacağım.

Araç kaç model lpg var mı ? İstanbul'da mısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Orijinalden alıntı: BernaGs2

quote:

sa kardeş nasıl bir işlem yaptıklarını bilmiyorum. herhalde airbag yastıklarını kontrol ediyorlardır. emin ol bmv mercedeste o zamanlar çok yıldız alamıyordu. kaportanın çokta zayıf olduğunu düşünmüyorum. en nihayetinde 1175 kilo araç. yeterli nir ağırlık. zayıf bir araç olsaydı 1000 kg altında olurdu merak etme sen.

evet zaten onunde elınızle bır tık yapınca tok ses geliyor , aynı sesi 2000 clio yaptım kutu gibi ses geldi

fakat clionun puanı daha yuksek

belki giren model en bosu ve plastık camurluk vs dıye dusuk almıstır bzımkılerın ?

97 model passat 3 yıldız almış.

http://tr.euroncap.com/tr/tests/vw_passat_1997/4.aspx

bızım arabaların yan carpısmadan bu kadar dusuk alacagını dusunmezdım ozellıkle ama

kapılar cok kalın ve acarken bıle zorlanıyorsun agırlıgından

• Arkadaşlar birşey soracağım. 2004 Model Marea Liberty aracım var. Muayene yaklaşıyor. 1,5 sene oldu alalı. Dün bir arkadaş söyledi zenon farlar muayeneden geçmez diye. Biraz araştırınca kimi geçiyor diyor kimi geçmez diyor. Orjinaldi, mercekliydi v.s. hiç birşey anlamadım. Orjinal olmadığı kesindir zaten de. Kimi arkadaş ampulleri değiştirin demiş. O şekilde olursa ben kendim yapabilir miyim acaba? Yeni far alman lazım diyen bile var. Yani masraf etmeyim diyorum. Millet zenona para verirken biz normal fara vercez...

Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonbahar78 -- 22 Ağustos 2013; 11:42:43 >
  • Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt
    ben de araştırdım fakat tesisatta sıkıntı olduğundan bostancı oto kadosanda yaptıracak adam bulamadım.
    ayrıca yan sanayi ürün kullanmıyoruz dedi.
    2 günde beyine zor bağlandık. düzenlemeler yaptık şimdi sıkıntı kalmadı dendi.
    sadece bağlanma işçilik durumunda 250 tl çıktı.
    çarem kalmadığı için mecburdum.
    eski sahibi de doktorunu bulamadığı için vermiştir diye düşünüyorum.
    zaten çok makul geldi bana takasla falan bana 9700 tlye geldi araç
    o yuzden

bir de motoru indireceklermiş.
    ben dedim indirmeye gerek yok ama yandan takılan triger sıkıntı vermektedir dedi.
    içşilik garantisi ve parça garantisi 1 yıl dedi bize aittir dendi.
    başınız ağrımaz ve bu civarda da güvenilen bir servis olduğıundan mecburiyetten götürdüm.
    enjeksiyon lambası devamlı yanıyordu.
    ama bana devirdaim değişecek dedi. sistemden bahsetti.

orijinal parçaları araştırdığımda 1300 tl yapıyor. baktım araştırdım.
    lancia marka malzemeler dendi.

• Sympatique kullanıcısına yanıt
    ben de araştırdım fakat tesisatta sıkıntı olduğundan bostancı oto kadosanda yaptıracak adam bulamadım.
    o yuzden

ben dedim indirmeye gerek yok ama yandan takılan triger sıkıntı vermektedir dedi.
    başınız ağrımaz ve bu civarda da güvenilen bir servis olduğıundan mecburiyetten götürdüm.
    ama bana devirdaim seti değişecek dedi. sistemden bahsetti.

bildiğiniz ve güvendiğiniz bir usta varmı ben ataşehirdeyim.
    bir de klima arızası var. hadi bunun ustasını bulamadığımdan servisine götürdüm klima için de servise gerek yok
    hiç olmaz ise kazıklanmayalım

bu arada arabamın ilanı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-o-bir-efsane-o-bir-canavar-surat-makinesi-full-plusfull-sunroof-134212415/detay/
    hangi uzman adama sorduysam bu arabalarda yansanayi kullanma demişti.
    Ve özellikle dediğim gibi motoru indireceklermiş.o yüzden işçilik artmış.
    araba önceden sol önden darbe yemiş. toplayan iyi yapamadığından bir düzenleme de yapacaklarmış.
    ama ağır kaza değil.önceki sahibi bayağı bakımını yaptırmış.
    ustalar araban güzel bin kullan dedi motoru iyi dedi.
    ben de bu kadar özellikli marea nadir bulunur hele 113 beygir olması yakıt olarak avantajlı deniyor.

ama bu debimetre ve devirdaim yüzünden oldukça arabam dengesi yakıyordu. bir az yakıyor bir çok yakıyordu.

sabit değil açıkçası.

yeri geliyor 25 kuruş yeri geliyor 50 kuruş gibi değişken bir tüketimi vardı.
    210 km yi 65-70 tlye gitti
    peşin indirime gittim %10 taksitle yaptırmadım

80 bilgisayara bağlanma. tesisatta sorun olduğu için de 170 tl de kablolama ve işçilik adam bayağı dağıtmış yetkili servis te .
    usta ile ilişki çok önemli herşey onda bitiyor.be iyi ilişki kurduğumu düşünüyorum.
    yaklaşık 500 tl indirime gidildi.
    kendisi dedi. normalde yaptırmayıp toplatsam 250 gidecek kaçışı yok.
    fakat yaptırırsam bilgisayar bağlatma bizden dedi.
    motorun inmesi olayı fiyatı artırdı. önceki araç sahibi inmeden yapılıyor dedi.

servis yapılır ama biz önermiyoruz.trigeri sağlıklı takılamaz ve herhangi bir sorun çıkartırsa problem çıkar dendi.
    dediğim gibi adamlar herşeyi garanti olsun diye yaptığından fiyatı yuksek deniyor yetkili servislerin.
    araba tesisatında sorun olmasaydı ve direk bağlanabilme durumu olsaydı inan dediğin miktarın altında işlem yapılabilirdi.
    ben ne yapacaktım piyasadan ya çıkma yada yan sanayi alacaktım.
    sonra ne zaman tık derse o zaman kalacaktım

bende pejo 106 vardı 3 tane yan sanayi rolanti motoru aldım. ve garantisiz.
    inan 330 lye patladı orijnalini alsaydım 240 tlye daha uyguna gelmiş olacaktı. ve garantili.
    bazı şeyleri hep masraf görüyoruz ama araba bu makina şans meselesi.

led tv alıyoruz eve gelio tık çalışmıyor haydi uğraşşş bunun gibi yani

o yuzden

ama bana devirdaim değişecek dedi. sistemden bahsetti.

• quote:

sa kardeş hoşgeldin. hasyırlı mübarek olsun. RABBİM kaza bela vermesin. tüm arkadaşlar her konuda varsa bildikleri birşey psylaşırlar. ama sormadan önce forum içinde sorunla ilgli arama yaptırırsan daha hızlı sonuca ulaşırsın. eski konular devamlı hortluyor. azıcık araştırsak olacak forumda.

1.6 elx italyan almanız çok yerinde bi karar.

evet konu içinde aratarak sorularıma yanıt buluyorum zaten baya birşey konuşulmuş :D

1.6 elxlerin hepsi italyan üretim mi? değilse ithal olup olmadığını nasıl anlıyoruz?
  • doğru kardeş elx sx ve 2002 altı olanların hepsi italyan. birde şasi kodları farklı diye biliyorum. senin ki kesin italyan ve bence en güzel en sağalamı da elx ler. tabi bunu profesyonel olarak söylemiyorum. kendi gözlemim bu yönde. memnunmusun oto.vitesten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne diyelim kardeş sen bilin. demek ki 2000 ses çıkarmasan alacaklardı. il arttığı halde bide 500 tl indirim yapmaları akılda soru işareti bırakıyor. dediğin gibi gidecek başka yerin yoksa mecbur yapılacak. yapılan ve değişen parçaların servis fişini al. sorun olursa garanti belgesi yerine geçer. 9700 tl ye marea alınca üstüne neredeyse yarısı kadar masraf etmek kaçınılmaz. ucuz etin suyu yavan olur. marealar 10000 filan alınacak araç değil. değeri daha fazla. neymiş efendim tutulmuyor. peki arkadaş neden tutulmuyor cevap ver dediğinde cevap yok. eee tabi sanayii sevmez ve tutmaz bu aracı çünkü kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. onlarda para kazanamaz. ve tutulmaz bu araçlar almayın derler. arkadaş adam gibi bakımını yaptır motoru 700000 rahat görür. adam gibi kullan. sakin kullan. yok açık hava filtresi imiş. yok abart egsozmuş vs... aracın orj. bozarsan oda seni bozar. neyse arkadaş servisin yaptıklarınla sıkıntıların inş çözülür. çözülmeyen sorun yoktur çömzemeye usta vardır. klima işini dışta yaptırabilirsin. klima motorunda sıkıntı yoksa çok fazla pahalı çıkmaz.

• quote:

doğru kardeş elx sx ve 2002 altı olanların hepsi italyan. birde şasi kodları farklı diye biliyorum. senin ki kesin italyan ve bence en güzel en sağalamı da elx ler. tabi bunu profesyonel olarak söylemiyorum. kendi gözlemim bu yönde. memnunmusun oto.vitesten.

otomatik vites tercihim değildi aslında öyle denk geldiği için aldım. şuan bir sıkıntısı yok daha önceden otomatik vites kullanmışlığım vardı zaten o yüzden yabancılık çekmedim.

@gunsatgencoglu
  • gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    gunsatgencoglu değerli yorumların için çok teşekkür ederim.ilginizden dolayı da. İnşallah temennim o.Arabayı sabit durduğunda stop etmiyor.arada ayağımla azıcık gaz veriyorum toparlıyor ama devir yuksek iken boşa alıyoruz ya yolda hani nadir de olsa devir 10'a gelince yolda iken stop ediyordu.Böyle böyle kullanıyordum. Dediğiniz gibi. Servisteki usta da dedi güzel arabadır kolay arıza çıkarmaz.Motoru yıpratmamışlar. zaten emekli yaşlı bir amcadan aldım sigara yüzünden ayak bacak damar tıkanıklığı var. o yüzden çocuklara yedirmemek için bir de sevdi bizi öyle verdi. normalde 11000 e veriyordu. çok sitedim.durumu da iyiydi öyle yani.Kısmet oldu. Ben de araby sevdim çok konforlu.Boşuna aşık olmuyorlar bu arabaya.
    Hiç bir orijinalliği bozulmamış ilk sahibi fabrika müdür imiş suroof fabrika çıkışlı 113 beygir 2000 motor 5 silindir. az yakıyor dedi eski sahibi.
    gaz taktırma motoruna yazık etme dedi.ömrünü kısaltmasın ve 120 yi geçme dedi. malum gaza basıp ta yakmayan araba yoktur.Ben arabayı düzgün kullanırım yavaş ve tam devrinde. bu arabalarda yani 2000 motorlarda 1.4 motora göre 2500 ile 3000 ise 3000-4000 arasımı stabil ve tam devri oluyor yoksa hepsinde aynı devir aralığımı tam devir oluyor.yakıt açısından da önemli tabiiki

• kardeş dediğim gibi bu stop olayı genelde devir dalgalanması olarak adlandırılır. çoğu zaman kablo güçlendirilmesi yapılarak düzelttitilir. 2.0 iyi hoş bende hastasıyım hlx lerin. motor aksamını yapabilen usta çok az. yapanda cep yaktırıyor ve motor parçaları pahalı. bende vazgeçtim. 1.6 elx aldım. tüp yoksa taktır. benzin çok yüksek.

• Direksiyonun içinde hava yastığı çıkmamış. elektrikçiye orjinal bir korna taktırmıştım.
    o yuzden heralde çarpma sonucu hava yastığı patlamış.acaba diğer 5 adet airbag patlamışmıdır?
    nasıl kontrol ettireceğiz onları
  • Araca herhangi müdahalede bulunmadan önce bana getir ben bakayım. Küçükçekmece halkalı taraflarına gelirsen buluşuruz.
  • quote:

kardeş dediğim gibi bu stop olayı genelde devir dalgalanması olarak adlandırılır. çoğu zaman kablo güçlendirilmesi yapılarak düzelttitilir. 2.0 iyi hoş bende hastasıyım hlx lerin. motor aksamını yapabilen usta çok az. yapanda cep yaktırıyor ve motor parçaları pahalı. bende vazgeçtim. 1.6 elx aldım. tüp yoksa taktır. benzin çok yüksek.

devir dalgalanmasının kablo güçlendirmesi ile çözülmesi 1.6 motorlara özgü bir durum. HLX ler için böyle bir çözüm söz konusu değil
  • 
Sayfa: önceki 17671768176917701771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.