Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17681769177017711772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lüleburgaza giderken size uğrarım. yola çıkmadan önce özelden telinizi bırakırsınız size geldiimde ulaşmaya çalışırım.
    şu an araç yetkili serviste kabul ettik artık. yapacak birşey yok. bitsin siz de bir incelersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafting

Direksiyonun içinde hava yastığı çıkmamış. elektrikçiye orjinal bir korna taktırmıştım.
    o yuzden heralde çarpma sonucu hava yastığı patlamış.acaba diğer 5 adet airbag patlamışmıdır?
    nasıl kontrol ettireceğiz onları

aracınızda toplam 4 adet airbag var ve motor 113 değil 154 hp
    HLX lerde triger motor yarı indirilerek değiştiriliyor
    servisin en büyük kazığı hava debimetresinde olur piyasada 170tl civarı olan debimetreye 400 tl istiyorlar
  • quote:

lüleburgaza giderken size uğrarım. yola çıkmadan önce özelden telinizi bırakırsınız size geldiimde ulaşmaya çalışırım.
    şu an araç yetkili serviste kabul ettik artık. yapacak birşey yok. bitsin siz de bir incelersiniz

Araç yetkili serviste ise bana uğramana gerek yok. Onlar gerekeni zaten yapacaktır.
  • Sympatique kullanıcısına yanıt
    siz bu arızaları giderebilirmiydiniz?
    beyini bilgisayardan okutamıyorduk tesisata girdi adamlar.
    2 günlerini aldı. haftaya çarşamba hazır olurmuş dediler
  • gerçekten o kadar fiyatı bindirmişlermidir.
    sahibinden 150 tl ye gördüm. işçilik almışlar o zaman. usta ile de aram iyiydi. çok iyi fiyat verdim dedi sana.
  • hocam bu fabrika sipariş üzerine çıkartılan bir arabaymış piyasada bulunmaz pek dedi eski sahibi ve 2000 yılı bu arabalara sahip olan genelde satmaz dedi. çok tutulan modeli 2000 senesinde çıkanları imiş sahip olanda satmayı istemezmiş. 2001 lerde ve diğerleri piyasada çok ve ruhsatım ve şase kodunda da 113 hp yazmaktadır.
    Size servisten çıktıktan sonra fotolarını atarım.

ok!
  • quote:

hocam bu fabrika sipariş üzerine çıkartılan bir arabaymış piyasada bulunmaz pek dedi eski sahibi ve 2000 yılı bu arabalara sahip olan genelde satmaz dedi. çok tutulan modeli 2000 senesinde çıkanları imiş sahip olanda satmayı istemezmiş. 2001 lerde ve diğerleri piyasada çok ve ruhsatım ve şase kodunda da 113 hp yazmaktadır.

ok!

aracınız 1800cc ise 113hp olabilir ama 2000cc lik motor ise 2 tip vardır 147hp ve 154hp
  • Allah Allah !
    kafama takıldı şimdi ben yine de bir kontrol edeyim
  • arkadaşlar maraeların motor alt kısmında koruma gibi bişeyler normalde yokmu yoksa benim arabadam yok. motorun alt kısmı direkt yere bakıyo altını vuracak olsam direk karterdeki tapa yere vurur en alçak yer orası başka marea larada bakamadım hiç.
  • keremce61 K kullanıcısına yanıt
    evet benim arabamda da yok dikkatimi çekti çamur su etkilenir diye düşünüyorum başka arkadaşlarımın da öyle mi marea sahibi olanlar?
  • quote:

hocam bu fabrika sipariş üzerine çıkartılan bir arabaymış piyasada bulunmaz pek dedi eski sahibi ve 2000 yılı bu arabalara sahip olan genelde satmaz dedi. çok tutulan modeli 2000 senesinde çıkanları imiş sahip olanda satmayı istemezmiş. 2001 lerde ve diğerleri piyasada çok ve ruhsatım ve şase kodunda da 113 hp yazmaktadır.

ok!

bende ki 2000 model brava 13 yıldır ilk sahibiyiz

tıkır tıkır sorunsuz hala

tabi hep yetkili servis bakımı yapıldı 140 bin de

ama 2000 model olayını dedıgın anlayamadım
  • sa kardeş o kadarını bilmiyorum. ben sadece yol gösterdim. kesinde konuşmadım konuşmamda. başıma gelen bir sorun değil çünkü. mantık olarak neden olmasın ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en altta koruma yok malesef

• BernaGs2 B kullanıcısına yanıt
    bana ustanın biri demişti.
    2000 model araç satılık varmı araştır bakalım. en sorunsuz araçlarmış.
    benimki önden çarpma olduğu için sıkıntı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BernaGs2

quote:

ok!

bende ki 2000 model brava 13 yıldır ilk sahibiyiz

tıkır tıkır sorunsuz hala

tabi hep yetkili servis bakımı yapıldı 140 bin de

ama 2000 model olayını dedıgın anlayamadım

mare hlx ler 2001 öncesi italyadan ithal ediliyormuş 2001 sonrası ülkemizde montaj yapilmış

italyanın 1999 yılında apo ya ülkesini açmasıyla italyan otomobillerine boykot başlamış ithalat durmuştu ancak 2000 yılının sonlarına doğru ithal edillmeye başlamış o nedenle 2000 model hlx sayısı azdır 1999 model neredeyse hiç yoktur

• quote:

evet benim arabamda da yok dikkatimi çekti çamur su etkilenir diye düşünüyorum başka arkadaşlarımın da öyle mi marea sahibi olanlar?

Benim aracımda da alt koruma bulunmuyor. 2001 1.6 ELX
  • evet alt koruma yok araba zaten yere yakın en ufak tümsekte karteri deldiririz valla
  • Popüler konu olmuş bu gün.
  • Ben 2000 model sx yeni aldım 4 gün oldu alalı. 11 bine aldım. 300-400 masraf çıktı ama ciddi bişe değil. Biraz bakıma ihtiyacı var arabanın. Memnunum güzel araba.. Çift air bag sensörler elektrikli yan aynalar abs dış ısı sensörü fln donanım hoşuma gitti.

Ama bu cd olayını çözemedim. Bagajda cd changer ya da cd player yeri varmış. Tam olarak nerede bu? Forumda okudum ama net bilgi edinemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corpo -- 22 Ağustos 2013; 20:53:16 >
  • 2 hafta önce 2004 model 45000km' de demir grisi marea liberty alarak ben de aranıza katıldım. sahip olmadan önce de uzun süre marea kullanmıştım. kronik problemlerini biliyordum. aracı ankara' dan aldım. ankara' dayken rölanti dalgalanması sorunu başladı. hemen emci oto Mehmet usta' ya götürdüm ve sorunu çözdük. daha sonra işim gereği yaşadığım antalya' ya geldim. burada da maalesef tekleme problemi başladı. keşke ankara' dayken arıza kendini gösterseydi de yaptırabilseydim. antalya' da maalesef işinin ehli usta bulmak çok zor. Mehmet ustayı aradığımda beyni söktür bana kargola, tamir edip göndereyim diyor ama ben kargo firmalarına güvenemiyorum. 1-2 hafta daha bu şekilde kullanıp ankara' ya götüreceğim arabayı ve Mehmet usta' ya teslim edeceğim.

araç examiner' e bağlandığında genelde 4 numaralı enjektör hatası veriyor. bazen buna 2 numaralı enjektör de ekleniyor. 1. viteste kalkışta bir problem yok ancak 2. vitese geçtiğimde gaza sert basarsam araç 2500 devire kadar tekliyor 2500 devirden sonra kendini topluyor. 3. ve 4. viteste de durum aynı. bu problemi vites değişikliklerinde ara gaz vererek bir üst vitese 2500 devirin altına düşmeden geçerek aşıyorum şimdilik. umarım beni 1-2 hafta bu şekilde idare eder. benzer sorunu olan arkadaşlara genelde enjektör, bobin, boğaz kelebeği vs. arızalı diyebilir acemi ustalar. ancak ilk önce farklı bir beyinle aracı test edip düzelmezse diğer parçalara bakmakta fayda var.

sorunları dışında araç fiyatına göre oldukça konforlu. gerek gaz pedalı tepkisi gerekse de motor sesi insanın adrenalinini arttırıyor. herkese marea' sıyla keyifli ve kazasız sürüşler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 17681769177017711772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.