Şimdi Ara

DH Döviz danışmanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
16
Favori
4.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Döviz ile ilgili konuları forumdaki Altın danışmanlığı başlığında konuşuyorduk. Bu çoğu kişi için kafa karışıklığına sebebiyet verdiği için sadece döviz ile ilgili güncel durumları konuşabileceğimiz, yatırımlarımızı yönlendirebileceğimiz bir konu açmaya karar verdim.

Dolar ile Euro'nun geleceği ile ilgili değer verdiğim analistlerin düşüncelerini zaman zaman bu konuda paylaşacağım. Bununla beraber tamamen amatör olarak ilgilendiğim ama buna rağmen 1 yılda elimdeki parayı ikiye katladığım bu yatırım alanı ile ilgili kendim de öneri ve tavsiyelerde bulunabilirim.

Konumuz hayırlı olsun. Umarım döviz yatırımında bulunmuş olan veya bulunmayı düşünen üyeler için faydalı bir paylaşım mecrası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfren -- 30 Eylül 2014; 17:57:20 >

• Umarım diğer konu gibi burada da faydalı bilgiler paylaşılır.

Elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Umarım diğer konu gibi burada da faydalı bilgiler paylaşılır.

Elinize sağlık.
    2014 yılı içerisinde kimi zaman kar kimi zaman zarar ettim dolardan ve eurodan. Son zamanlarda daha doğru kararlar vererek kazanmaya başladım.
    Yüklü bir param yok elbette ama insan kazanınca mutlu kaybedince mutsuz oluyor.
    Gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için paramızın oynaklığı yüksek, bu da dövizin yatırım aracı olmasını sağlıyor bence.
    Sabretmek en önemli şey her yatırımda olduğu gibi, zamanla öğreniliyor bu tabi.
    Ben de burada paylaşım yapmaktan memnuniyet duyarım. Umarım konu canlı olur. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouthhPark

2014 yılı içerisinde kimi zaman kar kimi zaman zarar ettim dolardan ve eurodan. Son zamanlarda daha doğru kararlar vererek kazanmaya başladım.
    Gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için paramızın oynaklığı yüksek, bu da dövizin yatırım aracı olmasını sağlıyor bence.
    Ben de burada paylaşım yapmaktan memnuniyet duyarım. Umarım konu canlı olur. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Bende seve seve paylaşımlarını görmek isterim.

Dövizden önce altın alım satımı yapıyordum. İki uç kuruş para kazanacağım diye sabah akşam altının ONS'unu takip etmekten harap olmuştum. Yaşadığım sinir, ve stresin haddi hesabı yoktu. Sonra ise tamamen tesadüf eseri döviz almaya başladım ve biraz da şansın etkisiyle bu alanı keşfettim.

Çoğu insana göre döviz kazancı altın kadar olmayan ama stresi daha düşük bir yatırım aracıdır. Ben ise günümüz koşullarında durumun biraz daha farklı olduğunu düşünüyorum. Bana göre döviz bugün altından daha çok getiri sağlayan ve aynen denildiği gibi stresi daha düşük bir yatırım aracıdır. Altın kaybettirmez, al unut mantığı bana göre tamamen tarih olmuştur artık. 3 yıl önce altın alan adam eğer hala zarardaysa bu yatırımın neresi güvenilir liman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

quote:

Teşekkür ederim. Bende seve seve paylaşımlarını görmek isterim.

Dövizden önce altın alım satımı yapıyordum. İki uç kuruş para kazanacağım diye sabah akşam altının ONS'unu takip etmekten harap olmuştum. Yaşadığım sinir, ve stresin haddi hesabı yoktu. Sonra ise tamamen tesadüf eseri döviz almaya başladım ve biraz da şansın etkisiyle bu alanı keşfettim.

Çoğu insana göre döviz kazancı altın kadar olmayan ama stresi daha düşük bir yatırım aracıdır. Ben ise günümüz koşullarında durumun biraz daha farklı olduğunu düşünüyorum. Bana göre döviz bugün altından daha çok getiri sağlayan ve aynen denildiği gibi stresi daha düşük bir yatırım aracıdır. Altın kaybettirmez, al unut mantığı bana göre tamamen tarih olmuştur artık. 3 yıl önce altın alan adam eğer hala zarardaysa bu yatırımın neresi güvenilir liman?

Alıntıları Göster
    http://tr.investing.com/

http://tr.investing.com/currencies/usd-try

http://tr.investing.com/currencies/eur-try

http://tr.investing.com/currencies/eur-usd

Sayfaya katkı yapmak adına paylaştım, TR Investing sitesi baya güzel bir site, ekonomik takvim, döviz-altın yorumları vs.
    Birçok konuda bilgilenebilir, yorum paylaşabilirsiniz. Verilerde anlık ve doğru.

İphone,https://itunes.apple.com/us/app/financial-markets-stocks-forex/id909998122?ls=1&mt=8

Android,https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fusionmedia.investing&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouthhPark -- 1 Ekim 2014; 9:27:38 >
  • SouthhPark kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, nasılsın? Dolardaki pozisyonunu merak ettim,i ne durumdasın?

Bu arada bu konu umarım herkese faydalı olur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

2,25 maliyetli 5000 var, sizde durum nedir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

2,25 maliyetli 5000 var, sizde durum nedir?

Alıntıları Göster
    Ben full dolardayım pariteden kazanıyorum ve ortalamam da düşüyor ve dolardan çıkmayı düşünmüyorum global olan bir durum nereye kadar törpüleyebilirsin.
    Şimdi kriz v.s diye felaket tellallarını da anlamıyorum bu bize bir şey kazandırmaz. Doların 2 altı olacağını diyenler vardı bu forumda nerede onlar bilmiyorum ha olabilirdi de ama polyannacıları ve felaket senaristlerini dikkate almayın.
    Cuma günü hareketli bir gün dolar girenler yazsınlar bakalım.
    Konu hayırlı olsun teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.B.V

Ben full dolardayım pariteden kazanıyorum ve ortalamam da düşüyor ve dolardan çıkmayı düşünmüyorum global olan bir durum nereye kadar törpüleyebilirsin.
    Şimdi kriz v.s diye felaket tellallarını da anlamıyorum bu bize bir şey kazandırmaz. Doların 2 altı olacağını diyenler vardı bu forumda nerede onlar bilmiyorum ha olabilirdi de ama polyannacıları ve felaket senaristlerini dikkate almayın.
    Cuma günü hareketli bir gün dolar girenler yazsınlar bakalım.
    Konu hayırlı olsun teşekkürler hocam.

Alıntıları Göster
    Cuma tarım dışı istihdam verileri açılanacak, geçen ay beklenenden düşük gelmişti. Gene de doların 1 aylık performansı ortada.
    Sanırım aynı gün Fitch not açıklaması yapacak. Görünüm olumsuza dönerse dolarda artış olur. Sabit bırakırlarsa dolar yatay seyreder.
    Bayramlara dikkat, ramazan bayramı öncesi dolar 2,08 civarı idi, bayram bitti dolar 2,15 olmuştu.
    2008 krizini hatırlayın, bayrama denk gelmişti.
    Ben bu bayramda da doların rahat durmayacağı kanısındayım:))

Tabi şunu belirtmek gerekiyor, insanlar genelde elindeki pozisyona göre yorum yapıyor. Kriz çıkmasının kimseye faydası olmayacaktır.
    Ancak olası bir krizde dolarda olmak daha mantıklıdır. Herkese bol kazançlar.
  • quote:

Cuma tarım dışı istihdam verileri açılanacak, geçen ay beklenenden düşük gelmişti. Gene de doların 1 aylık performansı ortada.
    Sanırım aynı gün Fitch not açıklaması yapacak. Görünüm olumsuza dönerse dolarda artış olur. Sabit bırakırlarsa dolar yatay seyreder.
    Bayramlara dikkat, ramazan bayramı öncesi dolar 2,08 civarı idi, bayram bitti dolar 2,15 olmuştu.
    2008 krizini hatırlayın, bayrama denk gelmişti.
    Ben bu bayramda da doların rahat durmayacağı kanısındayım:))

Tabi şunu belirtmek gerekiyor, insanlar genelde elindeki pozisyona göre yorum yapıyor. Kriz çıkmasının kimseye faydası olmayacaktır.
    Ancak olası bir krizde dolarda olmak daha mantıklıdır. Herkese bol kazançlar.

Alıntıları Göster
    Altına erken girdim dolardan erken kaçtım bu kadar şanssız kararı bir arada vermemiştim. Şimdi elimde yükselmeyi bekleyen altın ve daha da yükselir belki diye geç girdiğim dolar var.

Aldığım ders : aceleci olmayacaksın

Takip ettiğim kadarıyla Dolar dünya piyasasında çok yükseldi bir nokta da düzeltme gelecek deniyor aynı şekilde altının da çok düştüğü ve onunda bir noktada yükselmeye başlamak zorunda olduğu söyleniyor. Bu iki hareket aynı anda gerçekleşecek o noktayı iyi takip etmek lazım. USD <-> Altın arbitrajcıları için önemli.

Uzman değilim tamamen takip ettiğim kaynaklardan gördüklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Altına erken girdim dolardan erken kaçtım bu kadar şanssız kararı bir arada vermemiştim. Şimdi elimde yükselmeyi bekleyen altın ve daha da yükselir belki diye geç girdiğim dolar var.

Aldığım ders : aceleci olmayacaksın

Takip ettiğim kadarıyla Dolar dünya piyasasında çok yükseldi bir nokta da düzeltme gelecek deniyor aynı şekilde altının da çok düştüğü ve onunda bir noktada yükselmeye başlamak zorunda olduğu söyleniyor. Bu iki hareket aynı anda gerçekleşecek o noktayı iyi takip etmek lazım. USD <-> Altın arbitrajcıları için önemli.

Uzman değilim tamamen takip ettiğim kaynaklardan gördüklerim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu ortalama nasıl hesaplanıyor biri bana yardımcı olabilirmi ?
    mesela ben
    2,22 180
    2,24 400
    2,32 2100
    dolar aldım ortalamam kaç oluyor benim dolar alış fiyatlarını toplayıp 3 e bölerek mi buluyoruz ortalamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin kahve

arkadaşlar bu ortalama nasıl hesaplanıyor biri bana yardımcı olabilirmi ?
    mesela ben
    2,22 180
    2,24 400
    2,32 2100
    dolar aldım ortalamam kaç oluyor benim dolar alış fiyatlarını toplayıp 3 e bölerek mi buluyoruz ortalamayı

Toplam alış fiyatınızı toplam dolarınıza bölün hocam..

Bu arada dolarda düşüşler alım fırsatıdır. 2,27 lere geliyor olsa da altına düşmüyor. 2,29 u zorlasa da üstüne çıkamadı.
    Şu sıralar çıkabilir.
  • Alfren kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık iyi düşünmüşsün bu sayfayı.Altın takip ede ede saçımızı başımızı yolduk.Bu sayfayı takip edelim belki saçlarım geri gelir :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Eline sağlık iyi düşünmüşsün bu sayfayı.Altın takip ede ede saçımızı başımızı yolduk.Bu sayfayı takip edelim belki saçlarım geri gelir :))
    2.29
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

2.29

Alıntıları Göster
    Muhtemelen merkez 2.30'dan sonra sert bir müdahalede bulunmak isteyecektir. Bana göre 2.25'in altı alım, 2.30'in üstü ise satma fırsatı. Ben şahsen çıkmak için 2.31'i bekliyorum.
  • quote:

Muhtemelen merkez 2.30'dan sonra sert bir müdahalede bulunmak isteyecektir. Bana göre 2.25'in altı alım, 2.30'in üstü ise satma fırsatı. Ben şahsen çıkmak için 2.31'i bekliyorum.

Dün Zeybekçi açıklama yaptı dolarda korkulacak bir durum yok diye. MB faiz indirmiyor hükümet istediği halde, faiz arttırmaya tırsar:))
    Şaka bir yana 2,30 larda değilde 2,35-2,40 aralığında müdahale eder diye düşünüyorum. Cari açık doların güçlü olması sayesinde düştü biraz.
    Hükümet de bu durumdan memnun gibi. 30 Mart öncesini hatırlayın 2,20 lerde bile milyar dolarlar sürüldü piyasaya ama şu an 40 milyon veriyorlar en fazla.
  • quote:

quote:

Dün Zeybekçi açıklama yaptı dolarda korkulacak bir durum yok diye. MB faiz indirmiyor hükümet istediği halde, faiz arttırmaya tırsar:))
    Şaka bir yana 2,30 larda değilde 2,35-2,40 aralığında müdahale eder diye düşünüyorum. Cari açık doların güçlü olması sayesinde düştü biraz.
    Hükümet de bu durumdan memnun gibi. 30 Mart öncesini hatırlayın 2,20 lerde bile milyar dolarlar sürüldü piyasaya ama şu an 40 milyon veriyorlar en fazla.

Zeybekçi'nin ekonomi bakanı olabilmesi ülkenin halini özetliyor. Adam sırf kendi ihracat işlerini iyi seviyeden devam ettirebilsin diye doların düşmesini istemiyor ve bunun da ekonomi için iyi olduğunu iddia edebiliyor. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir durum yoktur herhalde. Erdem tek başına hareket edebilecek güçte olmadığı için öngörülerine katılıyorum. Ancak yine de 2.30 psikolojik olarak kritik bir seviye, öyle ya da böyle müdahalede bulunmaları gerekecek. Bu da faiz artırımı değil yüksek miktarda döviz satımı olacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

Zeybekçi'nin ekonomi bakanı olabilmesi ülkenin halini özetliyor. Adam sırf kendi ihracat işlerini iyi seviyeden devam ettirebilsin diye doların düşmesini istemiyor ve bunun da ekonomi için iyi olduğunu iddia edebiliyor. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir durum yoktur herhalde. Erdem tek başına hareket edebilecek güçte olmadığı için öngörülerine katılıyorum. Ancak yine de 2.30 psikolojik olarak kritik bir seviye, öyle ya da böyle müdahalede bulunmaları gerekecek. Bu da faiz artırımı değil yüksek miktarda döviz satımı olacaktır.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Yurtdişina eğitim için çıkacağım da bu Kanada doları ve Yeni Zelanda dolarının durumları için ne tahmin edersiniz ? Hemen parayı dolar çevireyim mi yoksa zamanla düşer mi ? Çünkü 10-100 dolar fark etmez ama 1.000 5.000 dolar ile bir hayli fark oluyor.Tabi bilinmez ama en azından takip edenler ülkenin durumunu gözlemleyenler "ekonomik açıdan" bir fikir verebilrseniz sevinirm.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Bi de ev almaya kalkıyo idiniz.....Ne tarafa yolculuk,akseptans geldimi?

Başarılar......................
  • expertadvisor kullanıcısına yanıt
    Alacağım yine.
    Dil eğitimi için tam karar vermedim ama büyük ihtimal Kanada-Avustralya-Yeni Zelanda olacak.

Askerlik var bir dönelim de.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.