Şimdi Ara

~ DH Çevreciler ve Doğaseverler Kulübü ~ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
6
Favori
9.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekledim hepinizi arkadaşlar
  • Ekle hocam.
  • Eklendiniz arkadaşlar

Gruba katılan arkadaşlar konudaki yazıları okuyup birkaç çevre kuruluşuna internet üzerinden destek verirseniz seviniriz.
  • Konuyu güncelleyelim.
  • Beni de eklersen sevinirim çevre konusunda her zaman duyarlıyımdır.
  • Ekle beni de, her zaman şehir hayatını bırakıp doğa içinde yaşamayı istemişimdir.
  • Eklendiniz arkadaşlar.Diğer fikirdaş kulübe de üye olmanızı öneriyorum.

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleyenler Kulübü
    http://forum.donanimhaber.com/m_47469458/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • Ekle lütfen.
    Çanakkale, Kaz Dağları'na da gidebilen gitsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0Kelvin -- 21 Mayıs 2011; 11:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UD97

Ekle lütfen.
    Çanakkale, Kaz Dağları'na da gidebilen gitsin...

Ekliyorum arkadaşlar.

Greenpeace'den güncel haberler:

İçme suyunda siyanür tehlikesi

Ekibimizin 12 Mayıs’ta Kütahya'daki Eti Gümüş A.Ş. tesislerine en yakın içme suyundan aldığı numunede siyanür bulundu. Söz konusu tesisin, atık barajının setlerinden biri, 7 Mayıs tarihinde çökünce, bölgede insan sağlığı ve çevre açısından olası bir felaketin eşiğinden dönülmüştü. Ancak tehlike hala geçmiş değil.

Bölgeden alınan su numunelerinin analizi sonucunda, Köprüören Köyü'nün içme suyu kaynağında, 0,071 ppm seviyesinde siyanür çıktı. Bu seviye, kabul edilen 0,050 ppm'lik seviyenin % 40 üstünde. Bu durumda köy halkına acilen içme ve kullanma suyu temin edilmeli.

Kampanya sorumlumuz Banu Dökmecibaşı, 'Yaklaşık 25 yıldır bu bölgede insanların ve çevrenin böylesine bir risk altında kalmasına göz yumulması kabul edilemez. Bölge halkının ve hepimizin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkı ihlal ediliyor.' diye açıklama yaptı.

Ekibimiz, kazadan sonra bölgede bir hafta boyunca incelemeler yaptı. Onlarca uyarımıza rağmen Bakanlık'ın, bölgeye hiçbir acil müdahale ekibi göndermemesini ve bölgenin boşaltılmamasını kınıyoruz.

Ülkedeki diğer siyanür liç yöntemi ile çalıştırılan maden işleme tesisleri kapatılmalı ve insan sağlığı açısından güvensiz bu bölgeler derhal ağır metal ve siyanürden arındırılmalı.

Fukuşima'da bir reaktörde daha erime!

Japonya Fukuşima Nükleer Santrali'nde yaşanan felaket kontrol altına alınamadan devam ediyor. Tokyo Elektrik Şirketi (TEPCO) yaptığı yen
    i açıklamada, 1 numaralı reaktördeki su seviyesinin 1 metrenin altına indiği ve yakıtın şu anda tamamen açıkta olduğunu ifade etti. Bu da erimenin kontrol altına alınamadığını gösteriyor. Oysa şirket daha önce 1, 2 ve 3 No'lu reaktörlerde durumun kontrolde olduğuna yönelik açıklamalar yapmıştı.

Bu aynı zamanda TEPCO tarafından kamuoyu ile paylaşılan, su, sıcaklık ve basınç ölçüm seviyelerinin de doğru olmadığını ortaya koyuyor. Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyası Sorumlusu Pınar Aksoğan konuya ilişkin "Yakıt çubukları tamamen açığa çıktığına ve erime devam ettiğine göre, reaktör kalbinin koruma kabının altında daha fazla erimekte olan yakıt olması çok muhtemel" dedi.

Aksoğan sözlerine şöyle devam etti: "Erimekte olan yakıt reaktörün tabanını eriterek toprağa karışırsa çok daha büyük bir felakete dönüşecek. Bu aynı zamanda, nükleer enerjinin hiçbir zaman güvenli olmadığının ve felaketin boyutları Fukuşima'daki seviyeye ulaştığında asla kontrol altına alınamayacağının kanıtıdır."

• ele panpa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dila'

ele panpa

Eleyim hocam
  • Ekle hocam hatta varsa doğa sporlarıyla ilgilenenler özelden yazabilirler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypérion

quote:

ele panpa

Eleyim hocam

fail olduk iyi mi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hypérion

quote:

ele panpa

Eleyim hocam

fail olduk iyi mi

@PLoeS

Ekledim hocam.

• Yukarı çekelim konuyu. Bu kadar az değil çevreciler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Yukarı çekelim konuyu. Bu kadar az değil çevreciler!

Katılıyorum hocam ,çevreciler bu kadar az olmamalı.
  • ~ DH Çevreciler ve Doğaseverler Kulübü ~

https://www.facebook.com/event.php?eid=128114100602354

Tüm Ankaralı doğa ve bisiklet severler davetlidir. Ankaralı arkadaşlarınızı da lütfen buluşmaya davet edin ve etkinliği elinizden gelen bütün ortamlarda paylaşmaya çalışın arkadaşlar.

Diğer şehirlerdeki (İstanbul, İzmir, İzmit, Eskişehir...) arkadaşlar da şehirlerinde düzenlenen CM buluşmalarını Facebook'ta arayarak veya şu sayfadan bulabilirler:http://criticalmass.wikia.com/wiki/List_of_Critical_Mass_rides

• ~ DH Çevreciler ve Doğaseverler Kulübü ~

bursa orhaneli termik santrali, geçen yaz çekmiştim. filtrelenmiş olduğu için çevreye pek zararı yoktu. ee ne alaka diyeceksiniz, demem o ki fabrikalar eğer gerekli işlemlerden geçerlerse, çevreye zararı çok büyük olmuyor. resim güzel diye paylaşmak istedim, konuyu baltalamak gibi olmasın. benim gibi düşünmüyorsanız, sadece resme bakın, dediklerimi ciddiye almayın

• Ben
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.