Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2253. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.524.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22512252225322542255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kür öncesi tahlil verip böbrek değerlerine baktırmış mı? Gayet sağlıklı iken az bir doz testo dan böbrekleri iflas mı etmiş? Cevabı biliyorum; hayir. Sonuç = bilinçsiz kullanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ''İnsanların yaygın olarak kullandıkları gıda takviyelerinin olumlu yararının oldukça az olduğunu keşfetmek şaşırtıcı. Çalışmamız; multivitaminleri, D vitamini, kalsiyum veya C vitamini kullanmanın hiçbir zararı olmadığını ortaya koymuştur ancak bunları kullanmanın görünürde hiçbir avantajı yok.''

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Vitamin-ve-mineral-takviyelerinin-cogu-yeterince-faydali-degil.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

''İnsanların yaygın olarak kullandıkları gıda takviyelerinin olumlu yararının oldukça az olduğunu keşfetmek şaşırtıcı. Çalışmamız; multivitaminleri, D vitamini, kalsiyum veya C vitamini kullanmanın hiçbir zararı olmadığını ortaya koymuştur ancak bunları kullanmanın görünürde hiçbir avantajı yok.''

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Vitamin-ve-mineral-takviyelerinin-cogu-yeterince-faydali-degil.htm
    Ben de bunu paylaşacaktım, forumda haber yapılması iyi olmuş. Özellikle D vitamininin de araştırmaya dahil olması beni şaşırttı çünkü sıkça önerilen bir supplement aslında. Araştırmayı kaynağından okumak isteyenler aşağıdan ulaşabilir.

http://www.stmichaelshospital.com/media/detail.php?source=hospital_news/2018/0529

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nirvana. -- 30 Mayıs 2018; 1:34:51 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Beslenme ile ilgili sorum olucak, internette kalori değerleri ve protein oranı ile ilgili değişkenlikler çok gibi geliyor bana.

Etten örnek verecek olursak çiğ olarak gramına mı bakacağız pişmiş haline mi.

Birde besin değerlerini nereye göre referans alıyorsunuz.

Teşekkürler
  • Dün 3×5 ohp ve 2×5 squat yapmama rağmen bugün antreman yaptim planli olmadan. Yarin bir isim çıktığı icin ama iyi geçti

130 kg 5 tekrar bench press

https://youtu.be/SVYm6ncZOjQ

Ardından gene 130 kg 4 tekrar. Ondan sonra 100 kg ile 13 tekrar bench press. Aslında 100 kilo ile 15-16 tekrar potansiyelim var 1RM hesaplayicilarina göre ama az tekrar aralığında yaptığım icin dayaniklilik az heralde.

https://youtu.be/XDGDeW9FEt0

Ardından ağırlıklı chin up, romanian deadliftle falan günü bitirdim. Arkadaşlar güç idmanlarini küçümsemeyin yani eğer güçlü olursanız birinden ciddi şekilde az tekrarda da çok tekrarda da kuvvetlisinizdir. Hacim yapma potansiyeliniz çok daha yüksektir. Hacim zaten kuvvetle ve kuvvetlenirken kalori fazlası bırakma ile alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 1 Haziran 2018; 0:44:4 >
  • Squat niye az hocam? Birde deadlift yapıyormusun?

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Program öyle diyor hocam. Deadlift yapmıyorum açıkçası squati da 2 aydır yapiyorum diz sakatlığımdan ötürü uzun süre yapamadım. Bugün squat da yapacaktim isinmalarda bile sağ dizim agriyinca yapamadım onun yerine snatch grip romanian deadlift yaptım. Squati haftada 3 yapamıyorum dizimden ötürü maximum haftada 2 gün. Squat yaptığım günün ertesinde quadlarda değil de hamstringde doms oluyor high bar yapmama rağmen. Sadece squat ve arada romanian deadlift bacak için yeter bence. Sırtta deadlift yapmayınca üst sırt ve trapezler eksik kalıyor evet onun icin de geniş tutuş row,face pull ve snatch grip romanian deadlift ,rack pull tolere edebilir diye düşünüyorum.

Dün çalıştığım ağırlıklar epey düşüktü ondan etkilemedi aslında. 1RM nin yüzde 70 i ile pause ohp ve pause squat yaptım. Benchi etkilemedi ama squati etkiledi maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 1 Haziran 2018; 2:59:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

Program öyle diyor hocam. Deadlift yapmıyorum açıkçası squati da 2 aydır yapiyorum diz sakatlığımdan ötürü uzun süre yapamadım. Bugün squat da yapacaktim isinmalarda bile sağ dizim agriyinca yapamadım onun yerine snatch grip romanian deadlift yaptım. Squati haftada 3 yapamıyorum dizimden ötürü maximum haftada 2 gün. Squat yaptığım günün ertesinde quadlarda değil de hamstringde doms oluyor high bar yapmama rağmen. Sadece squat ve arada romanian deadlift bacak için yeter bence. Sırtta deadlift yapmayınca üst sırt ve trapezler eksik kalıyor evet onun icin de geniş tutuş row,face pull ve snatch grip romanian deadlift ,rack pull tolere edebilir diye düşünüyorum.

Dün çalıştığım ağırlıklar epey düşüktü ondan etkilemedi aslında. 1RM nin yüzde 70 i ile pause ohp ve pause squat yaptım. Benchi etkilemedi ama squati etkiledi maalesef
    hams.'lerde doms varsa bacakları fazla açıyorsun.
    Dizleri daha düz konumda yapmak yeterli değil ise çevirin sizde front squata.
    Ben artık full front yapacağım. 100-120 aralığında back squat yaparken, 60kg front squatta zorlanıyorum. Büyük oranda geri kalmışız.
    Hem quadlar ciddi kasılıyor hemde postür için daha etkili. Size de öylesini tavsiye ederim.
  • Benimde aynen sağ dizimde sakatlık var fakat iyi ısınıp dizlik kullanınca hiç bir şey olmuyor haftada üç gün cayır cayır yapabiliyorum. Deadlift niye yapmıyorsunuz? Ve programınız nedir?

• Normal squatta bile dizim ağrıyor hocam o sebeble front squat yapamam dizlerim kuvvetlenene kadar. Cok genis acmiyorum omuz genişliği veya biraz geniş şekliyle yapıyorum. Atg yapıyorum en altta kalça ile glute fazla çalışıyor gibi hissediyorum. Quadlarda falan hic doms olmuyor sadece hamstringlerde olması ilginç. Belki quadlarim güçlüdür hamstring zayıftır ağırlık quadlara hafif gelip,hamstringlere yüksek gelince hamstring fazla çalışıyor olabilir diye düşünüyorum.

• Sporcu kahvesi diye birşey satıldığını gördüm kullanan var mı acaba ne işe yaradığını çözemedim ama

Texas method hocam. 5 3 1 bir ara denedim ama texasa geri döndüm. Ağırlıkları takmasi çıkartması bile zor geliyor deadliftte. Squata daha çok odaklaniyorum alt vücutta squati yeterince gelistirirsem deadlift de hic yapmadan gelişir diye düşünüyorum. Hamstringler ile üst sırt için snatch grip romanian deadlift koymayi düşünüyorum dün yaptım. Üst sırta acayip vuruyor ama tutuşu zor hareketin

Dizlik var hocam. Isinmalari da duzgun yapmaya çalışıyorum ama gene de üst üste iki gün squat yapamıyorum. Benchte öyle bir sıkıntım yok omuz problemi falan. Eklemi çok çalıştırinca daha dayanıklı oluyor galiba az çalıştırinca da zayif kalıyor. 2 3 ay önce daha cok agriyordu squata başlayınca azaldı baya. Ama ağridigi halde zorlamamak gerek bence O sebeble fazla zorlamadan yavaş yavas guclenmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 1 Haziran 2018; 12:40:45 >
  • Bende 8 aya yakın 5x5 yaptım. En son squat 108, deadlift 145, benchpress 78, barbellrow 80, ohp 52 yapmıştım. Ben yükleme kısmında kurala uymadım her hafta 2 kg yükledim. Dolayısıyla yavaş oldu. Squat 80 de dizimdeki ağrı nüksetti bir hafta ara verip ağırlıksız teknik çalıştım sonra dizlik alıp lowbara geçtim ağrım sızım geçti. Arada birde ağır grip oldum 15 gün iştahım falan kesildi beni baya geri attı oda. Şu an ramazan boyunca ifatrda çalışıyorum eve gelmem on biri buluyor. O yüzden güce ara verip basit bir fullbody tasarladım. Squat-benchpress-barbellrow-ohp-tek set maksimum barfiks. Çarşambaları barbellrow yerine deadlift yapıyorum. 3x10 şeklinde gidiyorum. Maksat boş kalmamak bu arada set ararlarıda 1 dakika dolayısıyla ağırlıklar az. Şu an yağ yakımıda yapıyorum 2000 cal. gidiyorum %12 10 aralığına düşene kadar devam edicem bakalım ne olacak. Ramazandan sonra 5x5 ile tekrar yükleyip kaldığım yere gelince bende teksasa geçmeyi düşünüyorum.

• Squat biraz mesai isteyen bir lift. Standart bir formu yok kişiden kişiye değişir. Ben misal ayaklarımı çok açamıyorum omuzdan bir tık daha dar açıyorum önden squat videomu bulursam atarım sana. Yani deneye deneye sana uygun formu bulman en doğrusu.

Hocam oruc tutuyorum ben de ama öğrenci oldugum icin baya boş vaktim oluyor. Final haftasında bile vakit ayirabiliyorum ama bence mantıklı yaptığın ramazanda çok kendini parcalamadan yormadan biraz daha hafif çalışma. Deload gibi gelir ramazan sonrasına baya iyi dinlenmis girersin. Ben de haziranin son haftasi 10 gün tatile gideceğim o deload gibi gelecek bana. Ss 5×5 ten sonra texas öneriliyor genelde bence en iyi intermediate program. Çoğu kişi bunda hemfikir kesinlikle tavsiye ederim. Ben 2017 ekiminin başında 100 kg 5 tekrar bench ile başlamıştım 83-84 kiloda. Kilom simdi 87 civarı 130 kilo 5 tekrara geldi.

Squat da kesinlikle haklısın baya vakit ayirilmasi gereken bir hareket bence de. Ama wide stance,low stance,high bar low bar front squat vs gibi varyasyonlari ara sıra uygulayarak bence bacaga tek başına yeter. Arada romanian deadlift falan da eklenebilir. Yeterince güçlerince squatta upper lower yapıp lower günü daha çok squat ve çeşitli varyasyonları ile antreman sonu stiff leg deadlift,romanian deadlift falan koyma düşüncem var.

Önceden low bar yapıyordum omuzlarimi falan biraz ağrıtınca high bara geçtim. Low bar yaparken diz sıkıntım çıkmadı ama. Hareket ne kadar quad dominant olursa diz sıkıntısı o kadar cok cikiyor. High barı biraz daha seviyorum ve daha estetik geliyor high bar atg. High bar atg güçlenip sonra low bara gecebilirim. Genel bacak gelisimininin temelini high bar atg ile atma isteğim var. Diz agrim devam ederse mecbur low bara gecerim ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 1 Haziran 2018; 15:8:46 >
  • Peki teksası nasıl kullandın hoam. Aslında clean felan varya nasıl modifiye ettin?

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Daha fazla kafein

Deadlift yerine 2×5 rack pull. Power clean yerine hang power clean diz seviyesinden power clean gibi. 3 set 5 tekrar bundan. 3 4 ay bu sekilde tabi bilegimi acitinca hang power clean yerine ilk önce vücut ağırlığı ile sonra ağırlıklı barfiks koydum. Haftanın ilk günü de dumbbell rowing gene sırt asistanı. Yani genel posterior chain asistanlari yerine rowing, barfiks gibi cekisler yaptım.

Hang power clean in bir videosu bu. Öyle cok teknik isteyen bir hareket değil aslında yerden snatch yapmıyoruz nasılsa. Trapezleri muazzam çalıştırıyordu 60 kilo ile 3 set 5 tekrardan trapezlerde acayip bir doms oluşuyordu 1 2 gun suren. Tekrar koymayı düşünüyorum cuma gününe boş bir hareket bence değil ama yerine barfiks veya rowing de koyabilirsin genelde o şekilde yapıyorlar

https://youtu.be/_iUFG1-H7d0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 1 Haziran 2018; 18:28:26 >
  • Yaklaşık 6-7aydır spor yapıyorum fakat çok az bir gelişme gösterdim. Sebebini sürekli değişen antreman rutinime ve bundan dolayı devamlılık gösterememe bağlıyorum.

Önümüzdeki hafta yeni salona kaydolup disiplinli bir şekilde çalışmaya başlayacağım fakat 2 antraman modeli arasında kaldım Push/Pull/Leg mi Doğan Vücut Geliştirme programını mı uygulasam kararsızım.

İkisininde linkini bırakıyorum

https://goo.gl/oZ7pyj

http://www.kasvekuvvet.net/dogan-orta-ileri-seviye-vucut-gelistirme-programi.html

Cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redible -- 1 Haziran 2018; 22:32:35 >
  • Redible kullanıcısına yanıt
    Stronglift 5x5 yap

• 
Sayfa: önceki 22512252225322542255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.