Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1602. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.525.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16001601160216031604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Sağ olun hocam yalnız yükleme yapmadan kullanmak istiyorum. Merak ettiğim sadece idman günü 5gr mı yoksa her gün 3-5 gr mı kullanmalıyım?

Büyük ustalar mevcut konuda, çoğunluğun dediğine uyabilirsiniz. Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lev Tolstoy

evet beyler onu biliyorum fakat kafama takılan kısım oran %21.5 çıktı bu en fazla %kaç oynar virgül mü oynar idrar yapıp yapmama, aç/tok, su içme, spor yapma vs. faktörlere göre. yani tekrar ölçtüreyim mi yarın? en fazla %1 falan mı oynar? örneğin %21.5 çıktı bu aslında %24-25 ya da %18-19 olma ihtimali var mı o kadar kayar mı ?

Nasıl bir makinede ölçtürdün bilmiyorum. Tanita markası ürünler dışında türkiyede "bildiğim kadarıyla" düzgün ölçen aletlerden yok.

Bahsettiğim makineler vücuda elektrik yollayarak ölçüyo. Onlar dışındakileri hiç dikkate alma.

En iyisi aç karnına , susuz , tuvaletini yapmış halde ölçtürmen daha doğru olur. Ama öyle bir fark etme.

Ayrıca %24 olsa ne olur %18 olsa ne olur. Yağ oranını etkileyen faktör sadece yağ değildir zaten. Ve kimisi düşük yağ oranında daha belirgin olur kimisi olmaz. Bu sadece görünürlük açısında değişir. Deri tipi , kalınlığı veya vücuttaki su oranı gibi bir çok ıvır zıvır var. Yağ oranına takılma. Yağlı olduğunu düşünüyosan yağ yak.

(Not bahsettiğim en doğru sonucu vericek makinalar 5000-6000 euro fiyatında oluyo hemen hemen. Yani spor salonlarında falan bulmak biraz zor. İllada merak ediyorum diyosan bu makinaların olduğu yerleri araştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 2 Mart 2015; 16:38:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

evet beyler onu biliyorum fakat kafama takılan kısım oran %21.5 çıktı bu en fazla %kaç oynar virgül mü oynar idrar yapıp yapmama, aç/tok, su içme, spor yapma vs. faktörlere göre. yani tekrar ölçtüreyim mi yarın? en fazla %1 falan mı oynar? örneğin %21.5 çıktı bu aslında %24-25 ya da %18-19 olma ihtimali var mı o kadar kayar mı ?

Nasıl bir makinede ölçtürdün bilmiyorum. Tanita markası ürünler dışında türkiyede "bildiğim kadarıyla" düzgün ölçen aletlerden yok.

Bahsettiğim makineler vücuda elektrik yollayarak ölçüyo. Onlar dışındakileri hiç dikkate alma.

En iyisi aç karnına , susuz , tuvaletini yapmış halde ölçtürmen daha doğru olur. Ama öyle bir fark etme.

Ayrıca %24 olsa ne olur %18 olsa ne olur. Yağ oranını etkileyen faktör sadece yağ değildir zaten. Ve kimisi düşük yağ oranında daha belirgin olur kimisi olmaz. Bu sadece görünürlük açısında değişir. Deri tipi , kalınlığı veya vücuttaki su oranı gibi bir çok ıvır zıvır var. Yağ oranına takılma. Yağlı olduğunu düşünüyosan yağ yak.

(Not bahsettiğim en doğru sonucu vericek makinalar 5000-6000 euro fiyatında oluyo hemen hemen. Yani spor salonlarında falan bulmak biraz zor. İllada merak ediyorum diyosan bu makinaların olduğu yerleri araştır)

Alet Tanita. Dedigin gibi olctu hocam. 21 le 24 cok fark eder, 3kg yag demek en az 3-4 hafta daha fazla definasyon demek

• quote:

Orijinalden alıntı: EricTheodoreCartman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EricTheodoreCartman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crash47

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

quote:

Şu gripad denilen şeyden aldım. Tek kelimeyle harika. 3x5 yaptığım bench i 4x6 yaptırdı bana. Başka hareketlerde de sağlam verim aldım. Rahat ve etkili bi ürün.

(kârdan %5 yeter abi)

Bizim salonda da kullanan bir çocuk var. Bence biraz garip duruyor.

Garip derken ? Gözükmüyo bile

yaklasık 1 senedir kullanıyorum iç kısımda parçalanmalar oldu. eli cok iyi koruyor ona diyecek yok ta deadlift dumbell row gibi hareketlerde cıplak elle daha rahat giriyorum nedense

Ben bench press için almıştım. Barı tutamıyodum. Çok faydalı oldu gerçektende. Korumak için almadım yani

Ben de strap aldım tam türkçesi kayış galiba ama bir yerde buldum 30tl fiyatı vardı. Burdan3.5$ a verdim siparişi. Deadlift, shrugs gibi hareketlerde kasdan önce grip den kaybediyordum, yabancı sitelerde iyi yorumlar almış bu strap, hem göze de daha estetik geliyor.

İkisi aynı şey değil ama. Barın kaymasıyla , barı tutamamak farklı şeyler. Strap barı bilek kısmına bağlamaya yardımcı oluyo. Böylelikle yükün bir kısmı eline değil bileiğine biniyo ve daha rahat kavrayabiliyosun. Her zaman kullanılması tavsiye edilmez. Hatta genelde kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü kavrama gücünün gelişmesini engeller.

Hmm teşekkürler bunu söylediğin için, kim kullanılmasını tavsiye etmiyor peki kaynak verebilir misin? Benim takip ettiğim birisi kullanılmasını önerdi de, farklı görüşlere bakayım bi, aklıma yatanı yaparım.

Ağırlık kemeri, strap... bunları her antrenmanında kullanman doğru değil. Arkadaşın dediği gibi gelişmeni engeller. Bunları kullanmanı sadece gerçekten ağır kilolar altına girip kişisel rekorunu kıracağın zamanlar öneririm. İnternette bununla ilgili bir çok video-yazı bulabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Alet Tanita. Dedigin gibi olctu hocam. 21 le 24 cok fark eder, 3kg yag demek en az 3-4 hafta daha fazla definasyon demek

Hayır demek istediğim yağ oranını neden düşürmek istiyosun ? Parçalı görünüme sahip olmak için. Kimi için %12-13 yeterli olurken kiminin %9 a falan inmesi gerekir. Oranın hiç bir önemi yok.
  • Deadlift ve rowlarda iyi iş görüyor strap. Sıkça kullanırım. Kullanmadığımda forearm ağrısı üst üste binip sıkıntı yapabiliyor.
  • Oncelikle Selamun Aleykum.

1.5 yildir kick boks yapiyorum, lakin yeni is yerim antrenman salonuma cok ters kaldigi icin, vucut gelistirmeye yonelicem mecburen, spordan kopmak istemiyorum. Daha once vucut gelistirme yapmadigim icin, bu olayi en az bir yildir icra eden arkadaslara sorum var.

Calistigim avm de, yemek olanaklari mc,burger,kfc ve birkac elit kofte ve kebapci salonuyla sinirli. Et ve tavuk protein icin gerekli ama fast foodun zararli oldugunu biliyoruz katkilardan dolayi. Sizce yemek olayini nasil cozmeliyim bu alternatiflerden ?

Ayrica 200ml sutun icinde 6gr protein var, lakin bu az. Protein tozu almayi dusunuyorum. Buldum kaliteli ve guzel bir tane, tek olcek 22gram geliyor alacagim tozda. Antrenmandan once 11-sonra 11gr seklinde mi almami tavsiye edersiniz, kullanim sekliniz nasil sizin ?

Protein tozu disinda Karbonhidrat, aminoasit gibi ekstra destekleyiciler hakkinda yorumunuz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acabuco -- 2 Mart 2015; 20:24:28 >
  • acabuco kullanıcısına yanıt
    6 gram olmasın o?
  • Ona mi takildin ?
  • beyler bu kulunca mükeakip kanata yayılan bir agrı var
    kendimi kastıgımda sol tarafımı daha cok hissediyorum

bu lanet olası agrıyı nasıl gecirecegim
    mr cektirdim hic bir şey cıkmadı
    ciddi şekilde yaşam kalitemi etkiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

beyler bu kulunca mükeakip kanata yayılan bir agrı var
    kendimi kastıgımda sol tarafımı daha cok hissediyorum

bu lanet olası agrıyı nasıl gecirecegim
    mr cektirdim hic bir şey cıkmadı
    ciddi şekilde yaşam kalitemi etkiliyor

Foam roller kullanabilirsin faydasi olcaktir diye dusunuyorum. Ya da benzer sekilde kaslarin gevsemesini saglayan bi kac top var.

• Aklıma takılan bireşey var.

Şimdi günlük kalori ihtiyacının 200 300 fazlası vfs şeklinde beslenme yapıyoruz.

PEki off günlerde bu oran nasıl olmalı?

MEsela ben antreman günleri 2300-2500 arası alırken off günelrde 1800 de tutuyorum. Böyle yapmak mantıklımı?

Yaptığım hesapta şu şekil 40-30-30 u zone hesaplamasına göre

CARBOHYDRATE PROTEIN FAT
    GRAMS per day 2400 240g 180g 80g
    GRAMS per day 1800 180g 135g 60g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patience -- 3 Mart 2015; 11:27:20 >
  • Ben haftada 7 gün gidiyorum spora böyle bir sorun kalmıyor
  • Patience kullanıcısına yanıt
    Hedefin ne olduğuna göre diet planı değişebilir. Yağa tuza bakmadan "ben hacime gidiyorum, daha iri görünmek istiyorum" diyorsanız bence her gün kalori fazlası daha verimli.

Sizin yaptığınıza "Body Recomposition" diyorlar. Hiç yağlanmadan kas kütlesi kazanmaya yönelik bir deneme. Recomposition = aynı kiloda kalarak kas / yağ oranını istediğimiz seviyeye getirmek. Hedefiniz buysa yöntem bana göre uygun.
  • son 3 ayda şeker tuzu falan full kestim ama günde en az 160 170 gr protein alıyorum 6-7 kg verdim güç açısından ise azda olsa eski halime oranla gelişme var ve vucutda toparladı.yani kas artışı azda olsa oldu anlamını çıkartıyorum burda ve yağ yaktım ama yağ yakıp kas arttırmak mümkün değil diyorlardı?(1.5 yılı geçti spora başlayalı)
  • Fabrice kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle,

Hacime gidiyorumd ediğim an göbeğim herşeyden önce gidiyor :)

Bu nedenle bunu denemeye karar verdim bende kiloyu sabit tutarak (175 73kg) yağ azalt kas al gibi deniyorum bakalım

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patience -- 3 Mart 2015; 16:53:01 >
  • arkadaşlar spora başladım ama herhangi bir programım yok. yardımcı olabilecek olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patience

Aklıma takılan bireşey var.

Şimdi günlük kalori ihtiyacının 200 300 fazlası vfs şeklinde beslenme yapıyoruz.

PEki off günlerde bu oran nasıl olmalı?

MEsela ben antreman günleri 2300-2500 arası alırken off günelrde 1800 de tutuyorum. Böyle yapmak mantıklımı?

Yaptığım hesapta şu şekil 40-30-30 u zone hesaplamasına göre

CARBOHYDRATE PROTEIN FAT
    GRAMS per day 2400 240g 180g 80g
    GRAMS per day 1800 180g 135g 60g

aynı şeyi denemeyi düşünüyorum, hatta bölgesel yaptığım 4 gün normalin 300 üstünü alıp kardiyo yaptığım gün 500 altını almayı düşünüyorum.Sonuçlardan memnun kalırsanız bilgilendirin lütfen
  • Recomp yapacaksanız en azından 3-4 hafta bulk 3-4 hafta cut şeklinde yapın. Günlük kalori oynamalarıyla bir yere varamazsınız, aksine off günde az kalori almanız ertesi gün antrenmanda performansınızı etkileyebilir ve yeteri kadar sert antrenman çıkaramamanıza sebep olabilir.

Gerçi temiz bulk ile (almanız gereken günlük kalorinin 300 fazlası) 6-9 aylık bir bulk aman aman bir yağ artışına sebep olmaz. Eğer sorun zaten mevcut olan yağlara daha fazla yağ eklememekse önce o yağları yakıp daha sonra clean bulk ile uzun bir süre devam etmek daha mantıklı olur. Recomp ya da kısa süreli bulkların uzun süreli bulklar kadar etkili olduğunu düşünmüyorum.
  • wowowow prosoforlearRRr her yerde
  • 
Sayfa: önceki 16001601160216031604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.