Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.524.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14181419142014211422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğu antreman programında 4 veya 5 egzersiz bulunuyor ve uyayım dediğiniz de 45-60 dk'ya programı tamamlamış oluyorsunuz. 1 aydır salona gidiyorum ve bir kez girdiğimde omuz, göğüz, kol ve bacak hareketlerinin verimli olanlarınıın hepsini yapıyorum. Ortalama 2-2:30 saat sürüyor ve gayet yararını gördüm. Bu 2 durum arasındaki fark nedir tam olarak ? Benim çalışmamda ki yanlışlık ne ? Uygun ağırlıklar ve doğru bir şekilde hareketi yapıyorum, spordan önce k.hidrat alıyorum, spordan sonra üzüm suyu içiyor ya da meyve yiyorum, protein alımıma dikkat ediyorum. Neden 2 saat çalışmayayım ?

Bunun cevabını okuduğum yerlerde bulamadığım için buraya soruyorum. YArdımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 18 Ağustos 2014; 2:18:56 >
  • Musli aldim ara ogunlerde yiyorum ustune bal dokup, muzlu sut yapiyorum yine bal falan atiyorum.Diger normal ogun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ketodayım dün bi 10 gram yulafı mutfak tartısına koydum besın degerıne baktım onu bıle yıyemedım çok seviniyodum yulaf yicem diye keto adamı bitiriyor ya sdgkdsagkfadsf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Çoğu antreman programında 4 veya 5 egzersiz bulunuyor ve uyayım dediğiniz de 45-60 dk'ya programı tamamlamış oluyorsunuz. 1 aydır salona gidiyorum ve bir kez girdiğimde omuz, göğüz, kol ve bacak hareketlerinin verimli olanlarınıın hepsini yapıyorum. Ortalama 2-2:30 saat sürüyor ve gayet yararını gördüm. Bu 2 durum arasındaki fark nedir tam olarak ? Benim çalışmamda ki yanlışlık ne ? Uygun ağırlıklar ve doğru bir şekilde hareketi yapıyorum, spordan önce k.hidrat alıyorum, spordan sonra üzüm suyu içiyor ya da meyve yiyorum, protein alımıma dikkat ediyorum. Neden 2 saat çalışmayayım ?

Bunun cevabını okuduğum yerlerde bulamadığım için buraya soruyorum. YArdımlarınız için şimdiden teşekkürler

Antrenman yoğunluğuyla alakalı bu durum. Salonda ne kadar uzun süre kalırsan o kadar performansın düşer.
    Senin yaptığın çalışmaktır, yoğunluk ise daha zorlayıcı etkili, çalışmadır. Maksat kısa zamanda max şekilde çalışmak yani vur kaçtır:)
  • Bacak sonrası bayılacak gibi oluyorum.

12 set squat
    3xher set drop set leg curl
    3xher set drop set leg extension
    4x10 leg press
    4xmax hack squat calf raise

Program bu. Üstüne 3 km kadar eve yürüyorum. Şimdi koysam kafayı giderim herhalde. Bacak günleri basit karbonhidrat alacağım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum boşa kasıyonuz bacak için bu kadar... Girin dirty bulka, olun 100 kilo, 2-3 sene bulk gezin, hiç bacak çalışmadan en sağlam kalflara sahip olursunuz.

Denendi çalışıyor. (44 cm kalf)

Şaka bir yana, 12 set squat bayıltmıyor mu adamı ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Dostum boşa kasıyonuz bacak için bu kadar... Girin dirty bulka, olun 100 kilo, 2-3 sene bulk gezin, hiç bacak çalışmadan en sağlam kalflara sahip olursunuz.

Denendi çalışıyor. (44 cm kalf)

Şaka bir yana, 12 set squat bayıltmıyor mu adamı ya?

Zorluyor elbet hocam ama kiloları azar azar arttırınca altından kalkıyorsun. Zaten çok fazla basamıyorum 64 kiloyum, 80kg maksimum basıyorum. Boş barla başlayıp (boşu setten saymadan) her set 5 kg arttırarak gidiyorum. 12 set mümkün değil zaten ağır kilolarla çıkarmam.
  • Valla maşşallah, güzel ağırlık 80 kilo Ben 84 kiloyum 85 kilo 8 tekrar girebiliyorum squata
  • Antrenman günü ve antrenmanın olmadığı gün beslenmemizde nasıl bir fark olmalı? Artık beslenmeme de dikkat ederek adam gibi bir şeyler yapmak istiyorum. Tek merak ettiğim şey 2 gün arasındaki beslenme farkı nasıl olmalı? Yani protein, karbonhidrat, kalori miktarı açısından nasıl farklılıklar olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lunux

Antrenman günü ve antrenmanın olmadığı gün beslenmemizde nasıl bir fark olmalı? Artık beslenmeme de dikkat ederek adam gibi bir şeyler yapmak istiyorum. Tek merak ettiğim şey 2 gün arasındaki beslenme farkı nasıl olmalı? Yani protein, karbonhidrat, kalori miktarı açısından nasıl farklılıklar olmalı?

Protein aynı olmalı yine yüksek olmalı, hatta dinlenme günlerinde antrenman günlerinden daha yüksek olursa daha iyi olur.
    Karbonhidrat, dinlenme günündeki aktivite miktarına göre şekillenebilir, evde oturuyorsan düşük, çalışıyorsan-dışardaysan orta seviyelerde yeterli olur.
    Yağ alımı da aynı olabilir iki günde de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Valla maşşallah, güzel ağırlık 80 kilo Ben 84 kiloyum 85 kilo 8 tekrar girebiliyorum squata

Eyvallah hocam :) 85 i 8 tekrarla giriyorsunuz sizde gayet güzel bence, keşke 80 ile 8 tekrar çıkarabilsem, 5'te tıkanıyorum zorlasam 6
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

Orijinalden alıntı: Lunux

Antrenman günü ve antrenmanın olmadığı gün beslenmemizde nasıl bir fark olmalı? Artık beslenmeme de dikkat ederek adam gibi bir şeyler yapmak istiyorum. Tek merak ettiğim şey 2 gün arasındaki beslenme farkı nasıl olmalı? Yani protein, karbonhidrat, kalori miktarı açısından nasıl farklılıklar olmalı?

Protein aynı olmalı yine yüksek olmalı, hatta dinlenme günlerinde antrenman günlerinden daha yüksek olursa daha iyi olur.
    Karbonhidrat, dinlenme günündeki aktivite miktarına göre şekillenebilir, evde oturuyorsan düşük, çalışıyorsan-dışardaysan orta seviyelerde yeterli olur.
    Yağ alımı da aynı olabilir iki günde de.

Genelde evde oturduğum ve yağ yakmak istediğim için; karbonhidratı biraz düşürüp, gün içerisine dağıtmam gerekiyor?
  • dizimdeki yırtık yine azıtı.gene çalışamayacağım bacak :(
  • öncelikle tebrikleri alayım.

olmayan VG hayatımı bitirmeye az kaldı.

tam tarihini hatırlayamıyorum ama yer yer omzuma yüklendiğim oldu. en son 40 gün kadar önce smith makinede omzu 30kg ile zorladım. 10 gün dinlenip tekrar sıfır kiloyla başlayıp bir iki gün önce bu sefer -serbest ağırlıklarla- barla beraber yaklaşık 40kg ile zorladım. şu meşhur rotatur cuff sakatlanması meydana gelmiş olmalı ki ertesi gün ve şu an yazarken bile ağrı var.

şu videolarda rotatur cuff sakatlığı yaşayanlar için tavsiyeler hareketler var :

http://www.youtube.com/watch?v=x9bvVGFYl-8&feature=feedf

http://www.vucutgelistirmetv.com/agirlik-kaldirirken-omuz-agrisi-yasamamak-icin-ne-yapmali.html

ancak niyetim bayrama kadar dinlenmek. ve bayramdan sonra, yaklaşık 10 ay boyunca çok daha düzgün beslenerek daha disiplinli çalışarak iyi kötü vücut yapmak. yeterki omzum iyileşsin. 8-9 aydır parçalı parçalı hareketleri bilmeden ne nedir bilmeden zevk alarak yaptıysam bu sporu, sıradaki 9-10 aylık süreç çok daha zevkli ve verimli geçecektir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angilonit

Uzun süredir fotoğraf atmıyorum, 1 ay civarı öncesinden bir fotoğraf, soldaki benim.

### DH Body Builders ###

Sağdaki arkadaş:

http://instagram.com/merthankaymak

Hocam beslenmeniz nasıl nasıl çzlışıyorsunuz acaba? Bir de sağdaki arkadaşın boyunu merak ettim.
  • Arkadaşlar dumbell ile z bar biceps curl için farkı ne olur?Bundan sonra da hammer basıyorum sizce hangisi iyi olur?

Bir de ben böyle tavuk göğsü falan yemiyorum her gün antreman sonrası ton balığı yiyorum akşam da ne varsa o. Sonuçta daha yeni üniv. geçtim evde kendim yemek yapacam desem mutfakta kovalanırım.(Yurda çıkarsam rahatlarım o açıdan) İnşallah üniversitede açık büfede düzgün şeyler olur. Benim durumumda olanlar nasıl kapatıyor bunu.Veya ben nasıl kapatabilirim bu açığı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edvardo -- 19 Ağustos 2014; 23:58:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

Ne yapın edin omzu sakatlamayın 6 aydır uğraşıyorum bıktım artık.

Senin güncel bir MR raporun varsa yazsana neyin varmış anlayalım.
  • Edit: İki tane atmış gibi olmuşuz aynı mesajı. Silelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabrice -- 20 Ağustos 2014; 23:30:05 >
  • Nox mesela musclepharm assoult bazı şeyleri arttırır mı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLevo.

Arkadaşlar dumbell ile z bar biceps curl için farkı ne olur?Bundan sonra da hammer basıyorum sizce hangisi iyi olur?

Bir de ben böyle tavuk göğsü falan yemiyorum her gün antreman sonrası ton balığı yiyorum akşam da ne varsa o. Sonuçta daha yeni üniv. geçtim evde kendim yemek yapacam desem mutfakta kovalanırım.(Yurda çıkarsam rahatlarım o açıdan) İnşallah üniversitede açık büfede düzgün şeyler olur. Benim durumumda olanlar nasıl kapatıyor bunu.Veya ben nasıl kapatabilirim bu açığı?

Dumbell la gerilimi arttırmak daha kolay ancak barla daha fazla ağırlığa girebiliyosunuz. Kontrollü bir şekilde yavaşça yaparsan barbell curl daha etkili olucaktır dumbell curl den. Ancak çoğunluk hareketi yanlış yapar. Normal bar , ez bara göre daha etkilidir ancak daha risklidir. Sakatlanırsan daha uzun süre geri kalıcağın için ez barla yapmanı tavsiye ederim.

Ton balığı veya tavuk fark etmez. Kırmızı ette olabilir. Sonuçta hayvansal protein hepsi kaliteli.

(Barbell curl yaparken bir ağayını hafif geri , diğer ayağını ileri at. Düz durmaya oranla daha sabit bir pozisyon oluşturabilirsin böylelikle. Dirseklerin hareket etmemeli ve gövdenin yanında durmalı. 1-1,5 saniyede kaldır en yukarı kadar ve 2-3 saniyede indir. Tam indir ve tam kaldır. Aşağıda ve tepede fazla bekleme. Dirseklerini aynadan kontrol et mutlaka önemli bi unsur. Ve belini kesinlikle oynatma.)
  • 
Sayfa: önceki 14181419142014211422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.