Şimdi Ara

DH-Anadolu Üniversitesi Öğrenci Topluluğu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.104
Cevap
19
Favori
91.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de şunu belirtmek istiyorum burada okuyan insan bir daha buraya yerleşiyor.
  • Ne yalan söyliyim gözüm korktu yaff napsak
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnotheRDie

Ne yalan söyliyim gözüm korktu yaff napsak

O Niye ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lucifer

quote:

O Niye ya.

Hocam Osmangazi düşünüyorum bende Makine mühendisliği ve yurt felen ne biliyim alışık olmadığım şeyler

• quote:

quote:

quote:

O Niye ya.

Hocam Osmangazi düşünüyorum bende Makine mühendisliği ve yurt felen ne biliyim alışık olmadığım şeyler

Ben buranın yerlisiyim sen de alışırsın çok kolay zaten. Eğer ciddi ciddi gelmeyi düşünüyorsan pm ile msn adresini at bilgi verebilirim..

• quote:

quote:

quote:

O Niye ya.

Ben devlet yurtlarından korkuyorum. O yüzden en idealinden, F/P oranı düşük özel yurt bakacağız önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 13 Temmuz 2009; 18:14:44 >

• ogünün mühendislik fakültelesi tii nerede ya çok sessiz orası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 13 Temmuz 2009; 18:46:00 >
  • hukuk güzeldir burada. zaten sözel alanda tartışmasız çok iyidir anadolu üniversitesi. teknik alanda da yavaştan yükseliyor.

gözün korkmasın yurt konusunda, ama yine de tavsiye etmiyorum oraları. arkadaşlar kalıyordu, kalınıyor tabi
  • AÜ yü 1. sıraya yazcam sosyal bilgiler öğretmenliği için ama ben 14bin küsürlerdeyim AÜ de 12binlerde inşallah Eskişehir e (doğduğum ama büyüyemediğim yere) giderim.
  • Ankara elektronik mühendisliği - anadolu üniversitesi elektirk elektornik müh.-anadolu bilgisayar müh-ege bilgisayar müh.
    bunların arasında hangisi daha iyi sizce? mesela Ankara üni. sanki isim olarak daha iyi ama anadolu üniversitesinide araştırmadım fazla yani durumu nasıl genelde övgüler duydum ama mesela itü-yıldız teknik- hacettepe ye göre konumu nasıldır? biraz bilgi alabilrimiyim?
  • Çok samimi söylüyorumeskişehiri yazacak arkadaşlar gözünü kırpmadan yazabilir.. Öğrenciliğinii dolu dolu yaşamak istiyosanız korkmayın.
    Ekşiyi araştırın yada eskişehirde okuduğunuz arkadaşınız vs varsa sorun oda söyler zaten
  • Anadolu'yu geriye düşüren nedenler var.

1.si mmf'si yeni yeni mezun vermeye başladı o yüzden piyasada anadolu üni mezunu mühendisler pek yok. 4-5 yıldır ilk mühendisler çıkıyor yanlış bilmiyorsam.

2.si, büyük şehirde değil. o yüzden izmir-ankara ve istanbul'un gerisinde kalıyor doğal olarak. puanının düşük olmasının nedeni büyük oranda bu.

3.sü, aü ismi daha çok açık öğretim fakültesi ile tanınır durumda, o yüzden mmf olup olmadığını bilmeyenler var.

4.sü, öğrenci profili. burayı seçen öğrenciler, öss'ye çalışmamış, ham puanı 230-270 arasında değişen ve puanı düşük olduğundan buraya gelen öğrencilerdir. ders çalışmayı çok sevdiğimiz söylenemez. yoksa bu okul şu haliyle istanbul'da olsa eminim şuan okuduğum bölümde okuyamazdım.

daha da sıralanabilir bu nedenler.

ama teknik ve mali açıdan hiçbir sıkıntımız yok. istenilen bir kitap diğer kampüsten getirtilmiyor "sorun değil yenisini alalım" deniyor.
    Türkiye'nin en iyi mikroskopları ve laboratuarları malzeme bilimi ve mühendisliği bölümümüzde mevcuttur ki bölüm alanında Türkiye'nin en iyi eğitim veren bölümüdür.

yine inşaat mühendisliği bölümünde jet grout makinası vardır ki bu makina zemini iyileştirmeye yarar. okulda durduğu da yoktur, genelde dışarıdadır, birileri iş yaptırıyordur.

eem de bilm de %100 ingilizce eğitim veriyorlar, bu yüzden mesleki yabancı dil konusunda 1 adım önde oluyor mezunlar.

okulda imkanlar yeterince var. en önemli olarak yukarıdaki 4 neden puanının düşük olmasını sağlamakta.

• quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

ama teknik ve mali açıdan hiçbir sıkıntımız yok. istenilen bir kitap diğer kampüsten getirtilmiyor "sorun değil yenisini alalım" deniyor.
    Türkiye'nin en iyi mikroskopları ve laboratuarları malzeme bilimi ve mühendisliği bölümümüzde mevcuttur ki bölüm alanında Türkiye'nin en iyi eğitim veren bölümüdür.

Metalurji-Malzeme istiyorum sene başından beri. Anadolu'daki adı o galiba. İlk hedefim İTÜ idi 316 geldiğinden yattı tabii. İstanbul-Dokuz Eylül-Anadolu olabiliyor görünenler. Çoğu arkadaşım İstanbul tercih edecek o açıdan İstanbul düşündürüyor. Yaşamak ve okumak istediğim şehir İzmir olduğundan Dokuz Eylül de çekici. Anadolu üniversitesi ise en başından beri ilgimi çekiyor. Kampüsü muhteşem ötesi zaten. Eskişehir de öğrencilerin el üstünde tutulduğu bir yer okuduğum kadarıyla...

• quote:

Orjinalden alıntı: cagann

quote:

Metalurji-Malzeme istiyorum sene başından beri. Anadolu'daki adı o galiba. İlk hedefim İTÜ idi 316 geldiğinden yattı tabii. İstanbul-Dokuz Eylül-Anadolu olabiliyor görünenler. Çoğu arkadaşım İstanbul tercih edecek o açıdan İstanbul düşündürüyor. Yaşamak ve okumak istediğim şehir İzmir olduğundan Dokuz Eylül de çekici. Anadolu üniversitesi ise en başından beri ilgimi çekiyor. Kampüsü muhteşem ötesi zaten. Eskişehir de öğrencilerin el üstünde tutulduğu bir yer okuduğum kadarıyla...

Metalurji yok, yalnızca Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümü var. %100 ingilizce eğitim veriliyor ve yanlış bilmiyorsam MMF deki en fazla prof'a sahip bölüm. dekanımız da bu bölümün hocasıdır.

diğer üniversitelerin bu bölümdeki imkanları hakkında bilgim olduğu pek söylenemez. ancak bizde bu bölüme torpil geçilmiş galiba, çok fazla imkanı var buranın öğrencilerinin.

geçen sene tercih dönemindeyken "Tayfun Talipoğlu"'nun programını izliyordum, güneş arabaları yarışları konuydu. her okul maddi sıkıntıdan dem vururken AÜ aracının öğrencileri okullarının yeterince destek olduğundan bahsetmişlerdi. orada bir ilgimi çekmişti bu iş. bu aracı Malzeme Mühendisi arkadaşlar yapıyor büyük oranda.

kampüs olayında, mühendislikler 2 Eylül kampüsünde.

• 2 eylül kampüsü'ne doğru "tabelada eskişehir'in çarpılandığını" göreceksiniz, sakın şaşırmayın...
  • quote:

2 eylül kampüsü'ne doğru "tabelada eskişehir'in çarpılandığını" göreceksiniz, sakın şaşırmayın...

hevesimi kaçıramazsın!

• quote:

Orjinalden alıntı: cidik

quote:

2 eylül kampüsü'ne doğru "tabelada eskişehir'in çarpılandığını" göreceksiniz, sakın şaşırmayın...

hevesimi kaçıramazsın!

orhan veli demiş, ben demiyorum

• bu 2 eylül haritası.

yeni yapılan spor tesislerine bir ara gidip bakacağım. çelik çatılı hayvani birşey. stadyumdan büyük. sadece basket sahası olmaz herhalde.

DH-Anadolu Üniversitesi Öğrenci Topluluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 14 Temmuz 2009; 18:47:35 >
  • Abi üniverste süper, şehir desen tam öğrenci kenti. Tam yaşanılacak kent. İmkanınız varsa gelin,görün,kalın
  • Dostum bu sene bende Eskişehire gelebilirim, üniversitenin iletişim bölümünde zorunlu ingilizce hazırlık varmı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.