Şimdi Ara

DH Alfa Romeo Klübü (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.002
Cevap
41
Favori
221.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de 99-00-01 2.0 ts executive arıyorum. 100bin max. km. bilen duyan olursa.
  • Bende yeni 2001 156 aldım. 2.0 ss modelinden. bir tanıdıktan aldım araba çok temizdi. ben çok beğendim ama ss lerde varyatör sorununu şimdi öğrendim inşallah bi sorun çıkarmaz Aydın ilinde böyle bir sorun çıkarsa ne yaparım bilmem neyse ama araba bence mükemmel
  • arkadaşlar ALFA 156 2002 model 2.0 TS almak üzereyim
    ağzını açan varyatör diyo bu sorunu olup olmadığını nasıl anlarım
    alırken başka nelere dikkat etmeliyim
    acil cevap lütfen
  • merhaba arkadaşlar ben de 2 ay önce 2002 model alfa 156 2.0 ss aldım araç 80 .000 de bana almadan önce bu araçların istanbul için konuşuyorum 350-400 ykr gibi yakıtları olduğunu söylediler ama kulladıktan sonra öyle olmadığını gördüm 300.000 geçmiyor bence 2.0 bir araba için benzide o rakamı yakması çok iyi yani kısacası alfa gerçekten yol tutuşu ve konfor larak gzl bir araba 20.000 ytl böyle bir araba almak imkansız
  • arkadaşlar ben de yeni aldım arabayı lütfen varyatör arızasını nasıl anlarız anlatabilirmisiniz?
    arızasız kazasız belasız günler dilerim
  • listeye beni de ekleyin
    Gümüş ok aldım 2002 156 ts 2.0

şimdi bana bi de spoiler lazım
    bursadan satan var mı dır
  • arkadaşlar merhaba.ben yaklaşık 2 aydır araba almayı planlıyorum.ilk 1 ay golftür corsadır astradır vs düşündüm hep alfa aklımın ucundan bile geçmiyordu.sonra birden internette bakarken bi alfaya rastladım.şunu açıkça belirteyimki ogünden beri başka araba düşünemiyorum.rüyama bile giriyor.daha sonraları ise alfalar hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların kötü yorumlarından etkilenen peder bey yüzünden çok güzel bi arabayı elimden kaçırdım 99 model 156 2.0 ts araba 120bindeydi ve boya dahi yoktu üzerinde üstelik fiyatı 12milyar gibi süper bi rakamdı.aslında ben arabayı almaya karar vermiştim ama peder bey yok 2000 motor,yok parçası pahalı,yok 2. eli yok diyerek olaydan gönülsüzde olsa kopardı beni.arabanın bu kadar ucuz olması belki bazı arkadaşları şüpheye düşürebilir ama memleketim hatay/dörtyolda alfanın adını bile bilmezler,bunun için çok ucuzdu araç.zira arabaya baktırdık ve hiçbir problem bulamadık.daha sonra tekrar farklı arayışlara girdim ama bulduğum ve denediğim arabaların hepsinden vazgeçtim sırf alfa sahibi olabilmek için.şimdi ise 156 1.6 ts buldum bi tane.ve ciddi ciddi almayı düşünüyorum.aklıma takılan tek soru işareti aracın kmsi.başka hiçbirşeyi fazla düşünmüyorum açıkçası parça pahalı falan gibi hikayeleri bu forumdan aldığım bilgiler sayesinde takmıyorum.araç 137binde.benim şüphem motorun yorulup yorulmaması ile ilgili.eğer motorda sorun yoksa sizce 137bin normal bi km midir alfalar için?bu konuda ciddi anlamda bir kullanıcı ile fikir paylaşımında bulunmak istiyorum.msn adresim serhat_4yol@hotmail.com telefon numaram 0506 687 2499(siz çaldırın ben ararım).arabayı perşembe gününe kadar alacağım.bu süre içerisinde bana yardımcı olabilecek bi arkadaş olursa çok sevinirim.sayglarımla serhat kadıoğlu...

• daha dün 19milyara tertemiz bi 156 aldım2002 model 2.0 ts
    araç tertemiz 132 000km idi. Dün ve bugün aracı kullandım ve satmayı düşünüyorum açıkçası bana fazla geldi. çok hızlı bi araç sonra bu kadranınsonunu görecem diye uyğraşırımiyi olmaz
  • Arkadaşlar merhaba. Alfa 147 almayı düşünüyorum. Acaba 2003-2005 model 1.6 147'ler (makyajsız kasa) 105 Bg.'mi yoksa 120 Bg'mi ? Eski teknik bilgilere baktığımda her ikiside var görünüyor ancak ilanlarda böyle bir ayrım göremiyorum. Teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 30 Ekim 2008; 12:42:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

Arkadaşlar merhaba. Alfa 147 almayı düşünüyorum. Acaba 2003-2005 model 1.6 147'ler (makyajsız kasa) 105 Bg.'mi yoksa 120 Bg'mi ? Eski teknik bilgilere baktığımda her ikiside var görünüyor ancak ilanlarda böyle bir ayrım göremiyorum. Teşekürler.

Beygir gücünün model ile veya makyaj ile hiçbir ilgisi yok!..
    147 Distinctive 'lerin tamamı 120HP 'dir.. 105HP olanlar 147 Progression 'lardır ve Türkiye 'ye çok az sayıda getirilmişlerdir!..
    Bu arada 147 Distinctive 'lerle 147 Progression 'lar arasındaki farklarıda bilmeyenler için emplante etmekte fayda görüyorum.

Distinctive'ler 120HP 'dir, Hız Sabiyleyici (Cruise Control) vardır , otomatik ve dijital klimalıdırlar..
    Progressionlar 105HP 'dir, Hız Sabitleyici (Cruise Control) yoktur , manuel ve analog klimalıdırlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: gfb_burhan

merhaba arkadaşlar ben de 2 ay önce 2002 model alfa 156 2.0 ss aldım araç 80 .000 de bana almadan önce bu araçların istanbul için konuşuyorum 350-400 ykr gibi yakıtları olduğunu söylediler ama kulladıktan sonra öyle olmadığını gördüm 300.000 geçmiyor bence 2.0 bir araba için benzide o rakamı yakması çok iyi yani kısacası alfa gerçekten yol tutuşu ve konfor larak gzl bir araba 20.000 ytl böyle bir araba almak imkansız

Arkadaşım bence senin hesabında bi yanlışlık var, tekrar hesap yap derim.. Bir alfanın kmde 0,30 kuruşu geçmemesi imkansız.. Bana sorarsan şehir içinde 0,40 kuruşun altına inmesi de imkansız.. Ben 2006 147 1.6 ile şehir içinde 0,40 ın altına inemiyorum, genelde 0,42 civarı yakıyor.. Şehir dışında ise 0,315 hesaplamıştım.. Senin verdiğin rakamlar çok garip geldi bana..

• @barabum
    @rüzgar-09

Arkadaşlar varyatör arızasını şu şekilde anlayabilirsiniz.. Sabahları aracınızı çalıştırdığınızda dışarı çıkıp motor sesini dinleyin, varyatör eğer arızalı ise motor soğuk iken dizel motor sesi verir.. Hatta eğer size birisi araban dizel mi diye sorarsa anlayın ki varyatör arızası var demektir :) Motor ısındıktan sonra ise bu ses gider ve benzinli motor gibi sessiz çalışmaya başlar.. Arac için herhangi bir dezavantajı yoktur, sadece ilk çalıştırdığınızda motorunuz dizel sesi verir o kadar..

Benim ilk varyatör arızam 15bin de iken başlamıştı, 20bin periyodik bakımında da değiştirmiştim, şimdi 25bine yaklaştı aracım henüz bir arıza oluşmadı.. Kısacası çok önemli bir sorun değil aslında..
  • arkadaşlar forumda hiç hareketlilik yok yahu
  • Merhabalar 10.000 ytl ye Alfa 146-147 almayı düşünüyorum satan bi arkadaşımız var mı???
  • 1988 75 1.6 benide ekleyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fevkalbeser12

Merhabalar 10.000 ytl ye Alfa 146-147 almayı düşünüyorum satan bi arkadaşımız var mı???

arakadaşlım bu aralar piyasa çok düştü, 12000 e falan 156 98 model ianları çıkmaya başladı . pazarlıkla aklındakine çok yakın bir fiyata alabilirsin. yani özel olarak o aracı aramıyorsan bir incele derim.
  • bursada yım istanbul yada burada hangi
    servisleri tavsiye edersiniz
  • http://forum.donanimhaber.com/m_28227394/tm.htm

şuraya bi bakarsanız ii olur sanırım atıp tutuolar gene alfa hakkında
  • merhabalar

96 model alfa romeo spider 2.0 TS kullanıcısıyım. çok ama çok memnunum. benide eklerseniz sevinirim

• 147 kullanan arkadaşlar yakıt tüketimlerinizi km/kuruş olarak paylaşabilir misinz??biraz yukarda bi arkadas 0.40 ın altına inemediğini bir diğeri 0.30 un üstüne çıkamadığını yazmış..sizlerin yakıt tüketimleri nasıl?0.40 bana biraz fazla gibi geldi??
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.