Şimdi Ara

DGS ile(Piri Reis Üniv,Zirve Üniv,Yakın Doğu Üniv) Geçiş Yapmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
3.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar DGS ile Deniz ulaştırma işletme müh yani güverteye geçiş yapmak istiyorum lakin mat temelim iyi olmadığı için devlet üniversitesini kazanma şansım zor gözüküyor bu yüzden geriye vakıf üniversiteleri kalıyor bunlar da Piri reis üniversitesi,zirve üniversitesi,yakın doğu üniversitesi. bu 3 okulu da biraz araştırdım. piri reis için herkes okulun çok fazla uzadığını yani dgs ile geldikten sonra 3.5-4 senede bittiğini söyleyenler var. bu benim için çok uzun bir süre ve de vereceğim paraya da bakarsak maddi açıdan da benim için olanaksız. zirve üniversitesi piri reise göre nispeten daha ucuz ancak dgs ile gelenlerin kaç senede okulu bitirdiğini öğrenemedim. Yakın doğu ise bu 2 okula kıyasla en ucuzu ve de dgs ile gelenlerin 2-2.5 senede okulu bitirdiğini söyleyenler var. yakın doğunun da tek dezavantajı okulun kıbrıs gibi biryerde olması ve de söylenene göre kıbrısın çok pahalı olması. DGS ile bu 3 okuldan birine geçiş yapan veya geçiş yapmayı düşünen varsa bilgilendirirse sevinirim. hem de bilgi paylaşımı olur

• piri reis universitesinde duim okuyorum. sunu soylemeliyim ki dgs ile gelen ogrenciler de dikkate alinarak hazirlaniyor sinavlar ve tabi ki sana verilen egitim de bu yonde. Bizim okulumuzun egitim olarak ileri ingilizce egitimi verdigini ve meslegini en ince ayrintisina kadar ogrenebilecegini (ki tudevin tecrubesni tartismaya gerek bile yok) soyeleyebilirim. yani calismayi seven acik bir ogrenciysen devlete puanin yetse dahi sana piri reisi sec derdim. cunku hem imkanlarin hem elinin altindaki ogretim uyeleri hem de deniz ticaret odasi ve tudevin kurdugu bir okulda okuman bunlari kanitliyor. ha bu arada dgs ile gelen cok iplemeyen cocuk da cok tabi.. ileride o kisiler zaten mesleklerini de buyuk ihtimalle adam gibi icra edemeyecekler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deyes

piri reis universitesinde duim okuyorum. sunu soylemeliyim ki dgs ile gelen ogrenciler de dikkate alinarak hazirlaniyor sinavlar ve tabi ki sana verilen egitim de bu yonde. Bizim okulumuzun egitim olarak ileri ingilizce egitimi verdigini ve meslegini en ince ayrintisina kadar ogrenebilecegini (ki tudevin tecrubesni tartismaya gerek bile yok) soyeleyebilirim. yani calismayi seven acik bir ogrenciysen devlete puanin yetse dahi sana piri reisi sec derdim. cunku hem imkanlarin hem elinin altindaki ogretim uyeleri hem de deniz ticaret odasi ve tudevin kurdugu bir okulda okuman bunlari kanitliyor. ha bu arada dgs ile gelen cok iplemeyen cocuk da cok tabi.. ileride o kisiler zaten mesleklerini de buyuk ihtimalle adam gibi icra edemeyecekler..

Teşekkürler bilgiler için. Peki Dgs ile gelenler hazırlık dahil kaç sene daha okuyor bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anabolic

quote:

Orijinalden alıntı: Deyes

piri reis universitesinde duim okuyorum. sunu soylemeliyim ki dgs ile gelen ogrenciler de dikkate alinarak hazirlaniyor sinavlar ve tabi ki sana verilen egitim de bu yonde. Bizim okulumuzun egitim olarak ileri ingilizce egitimi verdigini ve meslegini en ince ayrintisina kadar ogrenebilecegini (ki tudevin tecrubesni tartismaya gerek bile yok) soyeleyebilirim. yani calismayi seven acik bir ogrenciysen devlete puanin yetse dahi sana piri reisi sec derdim. cunku hem imkanlarin hem elinin altindaki ogretim uyeleri hem de deniz ticaret odasi ve tudevin kurdugu bir okulda okuman bunlari kanitliyor. ha bu arada dgs ile gelen cok iplemeyen cocuk da cok tabi.. ileride o kisiler zaten mesleklerini de buyuk ihtimalle adam gibi icra edemeyecekler..

Teşekkürler bilgiler için. Peki Dgs ile gelenler hazırlık dahil kaç sene daha okuyor bilginiz var mı?

daha once gordugunuz derslerin hemen hemen hepsi sayiliyor. ekstra bazi dersler oluyor almamis oldugunuz fizik lab. gibi ornegin onlari da aliyorsunuz. normalde sartlarda iki senede bitecek sekilde bir program cikariyorlar size. dort yillik bir ogrenciden bir maks. iki fazla dersiniz olur bir senede. oyle dort sene falan filan onlar goz korkutmak icin hikayeler. ancak ingilizceniz orta seviye ve ustu degilse cok yuksek ihtimal hazirlik muafiyeti gecemezsiniz. bir sene de hazirlik derseniz uc yil oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba arkadaşlar DGS ile Deniz ulaştırma işletme müh yani güverteye geçiş yapmak istiyorum lakin mat temelim iyi olmadığı için devlet üniversitesini kazanma şansım zor gözüküyor bu yüzden geriye vakıf üniversiteleri kalıyor bunlar da Piri reis üniversitesi,zirve üniversitesi,yakın doğu üniversitesi. bu 3 okulu da biraz araştırdım. piri reis için herkes okulun çok fazla uzadığını yani dgs ile geldikten sonra 3.5-4 senede bittiğini söyleyenler var. bu benim için çok uzun bir süre ve de vereceğim paraya da bakarsak maddi açıdan da benim için olanaksız. zirve üniversitesi piri reise göre nispeten daha ucuz ancak dgs ile gelenlerin kaç senede okulu bitirdiğini öğrenemedim. Yakın doğu ise bu 2 okula kıyasla en ucuzu ve de dgs ile gelenlerin 2-2.5 senede okulu bitirdiğini söyleyenler var. yakın doğunun da tek dezavantajı okulun kıbrıs gibi biryerde olması ve de söylenene göre kıbrısın çok pahalı olması. DGS ile bu 3 okuldan birine geçiş yapan veya geçiş yapmayı düşünen varsa bilgilendirirse sevinirim. hem de bilgi paylaşımı olur

kıbrısı düşünmeni tercih ederim verdiği ehliyet burda itünün verdiğinden farksız , ayrıca kıbrıs efsaneleride artık yalan oldu bundan 5 sene öncesinde kıbrısa günde sadece 11 uçak gidiyordu bu yüzden ithal edilen mallarda ona göre pahalı oluyordu şuan yaşaması istanbuldan farksız , tek sıkıntı toplu taşıma onada fix 7.5 tl taksi heryere gidiyor diye biliyorum, zaten yurt imkanları okulun içinde , yakın doğu denizcilik fakültesi komple yeni yapılan girne ünive taşınıcak, ben şahsen gemi.mak.müh için girneyi düşünüyorum bizim okula direk %50 indirimle sokuyolar puanlarda baya düşük , bursta yanmıyor kafa raad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poset cay -- 17 Aralık 2014; 22:37:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: poset cay

quote:

Merhaba arkadaşlar DGS ile Deniz ulaştırma işletme müh yani güverteye geçiş yapmak istiyorum lakin mat temelim iyi olmadığı için devlet üniversitesini kazanma şansım zor gözüküyor bu yüzden geriye vakıf üniversiteleri kalıyor bunlar da Piri reis üniversitesi,zirve üniversitesi,yakın doğu üniversitesi. bu 3 okulu da biraz araştırdım. piri reis için herkes okulun çok fazla uzadığını yani dgs ile geldikten sonra 3.5-4 senede bittiğini söyleyenler var. bu benim için çok uzun bir süre ve de vereceğim paraya da bakarsak maddi açıdan da benim için olanaksız. zirve üniversitesi piri reise göre nispeten daha ucuz ancak dgs ile gelenlerin kaç senede okulu bitirdiğini öğrenemedim. Yakın doğu ise bu 2 okula kıyasla en ucuzu ve de dgs ile gelenlerin 2-2.5 senede okulu bitirdiğini söyleyenler var. yakın doğunun da tek dezavantajı okulun kıbrıs gibi biryerde olması ve de söylenene göre kıbrısın çok pahalı olması. DGS ile bu 3 okuldan birine geçiş yapan veya geçiş yapmayı düşünen varsa bilgilendirirse sevinirim. hem de bilgi paylaşımı olur

kıbrısı düşünmeni tercih ederim verdiği ehliyet burda itünün verdiğinden farksız , ayrıca kıbrıs efsaneleride artık yalan oldu bundan 5 sene öncesinde kıbrısa günde sadece 11 uçak gidiyordu bu yüzden ithal edilen mallarda ona göre pahalı oluyordu şuan yaşaması istanbuldan farksız , tek sıkıntı toplu taşıma onada fix 7.5 tl taksi heryere gidiyor diye biliyorum, zaten yurt imkanları okulun içinde , yakın doğu denizcilik fakültesi komple yeni yapılan girne ünive taşınıcak, ben şahsen gemi.mak.müh için girneyi düşünüyorum bizim okula direk %50 indirimle sokuyolar puanlarda baya düşük , bursta yanmıyor kafa raad

Ydü de hazırlık zorunlu değilmiş herhalde. Dgs ile gectikten sonra 2.5 sene de biterse çok iyi. Dgs puanı ne kadar istiyor acaba? biryerde puana baktım bilmiyorum doğrumu %50 burslu puanı 190 küsür yazıyordu bu puanı 5-6 mat yapan biri yerlesir. bu sekilde ise Ydü dediğin gibi düsünülebilir bir tercih gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim okul DGS ler için sıkıntı şöyle anlatıyım

Bizim okula gelirsen 1 yıl hazırlık okucaksın sonra senin en fazla 30-32 dersini sayıcaklar ve 1 dönemde uzucak hal böyle olunca 3.5 senede okuldan mezun olucaksın minimum hiç kalmadan gidersen.

Ama okul gerçekten iyi .Her açıdan (Kampüs,Olanaklar,Eğitim)
  • OGK1903 Hocam sizin okul hangisi?

Ek olarak bende biraz araştırma yaptım bu belirtilen 3 üniversite hakkında, ve benim üniversiteye ayırabileceğim max. ücret 5000 lira limit belirledim.

Piri reis üniversitesinde ücretin %20 sini ödeyerek 6 bin liraya okumak mümkün avantajı gerçekten kaliteli bir eğitim vermesi ve dolu dolu mezun etmesi, iş garantisi vermeside cabası tabi. Dezavantajı, mezun olduğunda ne kadar süre okuruz meçhul ama en az 3 yıl diye hesaplayacak olursak, mezun olduğunda eşek yüküyle borcun olmuş olması

Kıbrısta benim devrelerim mezun olmak üzere şuan bir kaç bilgi aldım okul ücreti düşük gösterilmesine karşın yurt ve yiyecek olarak ciddi anlamda masraflı. Masraf ne derseniz göreceli bir kavram sonuçta 13-15 bine yurt dahil 1 seneyi tamamlarsınız, sosyal hayat sıfır olarak hesaplanmış ücret bunlar tabi eğitim olarak öyle çok kulağıma birşey gelmedi avantajı ne derseniz sanırım yabancı öğrenci olarak kapasitesi fazla bir üniversite bire bir olarak günlük konuşma ingilizcenizi geliştirmeniz mümkün gibi gözüküyor. Dezavantajı elbetteki cep yakan ücrete okuyacak olmak.

Zirve üniversitesine gelince, bu üniversite beni çok tedirgin ediyor %75 burslu kazanabilmek yüksek ihtimal bu üniversiteyi, yani 5 bin lira civarında okul ücreti ödersiniz demek oluyor bu avantaj kısmı bu olsa gerek, eğitimiyle alakalı uzaktan yakından forumlardan hiçbir şekilde bir haber alamadım ama sevindirici kısmı deniz ulaştırma işletme okuyacak olursan uzak yol zabitliği için yetki veren kuruluşlar arasında, ancak ne kadar donanımlı üniversite o kadar iyi iş imkanı anlamına geliyor ki bu üniversitenin donanımı ve eğitimi kör noktada kalmış durumda bilgisi olan lütfen bilgi versin :)

Bu 3 üniversiteden sırasıyla hangisini tercih etmeliyim diyorsan

1) Piri Reis Üniversitesi
    2) Zirve Üniversitesi ( Malesef maddi açıdan )
    3 ) Yakın doğu yeni adıyla (http://kyrenia.edu.tr/?lang=tr )

• Merhabalar bende 2 senelik gemi inşaat gidip dgs ile tamamlamak istiyorum YTi veya İTÜ te geçmek çok mu zordur bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Ruby07 Ben tavsiye etmiyorum şayet ben bu seviyede puan alacak olursam daha düşük seviyede bir okulu tercih ederdim neden diyecek olursan öncelikle hazırlık sınıfı çok ama çok zor bir şekilde geçersin sonradan alacağın intibak dersleri, eğer tutki hazırlığı sınavla atladın yahut 1 senede bitiriverdin itü gibi bir okulda ben şahsen bunu zor görüyorum ki yaklaşık 2 yılda hazırlık + intibak derslerini atladın. geldin 3. sınıfa itü ve boğaziçi gibi üniversitelerde malesef çan eğrisi geçerli niçin malesef diyecek olursan üniversite (lys) sınavıyla bu üniversitelere girenler derece ile giriyor yani oldukça zeki kişilerle mecburen yarışmak zorunda olacaksın. Dgs ile bu üniversitelere girenler uzuuuunca bir sürede mezun olduğu şehir efsanesi gibi ilerlemekte eğer ben çok zekiyim kendime çok güveniyorum dersen buyur kardeşim yol senin :D ancak olaya okul gözüyle bakma sonuçta iş veren diplomana bakmaz kendine bu okul süresince ne kattın ona bakar, eğer azimliysen okulun fark edeceğini düşünmüyorum.

• c1h4n92 C kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabınız için tesekkur ediyorum.hocam oncelikli hedefim dgs ile ıtu veya yti ye girmek. okuldaki kişilerin benden onde oldugunu biliyorum bu beni dahada hırslandırıyor.Tek hedefim itu veya yti den bitirmek zor olacagını biliyorum bir sekilde basarmak zorundayom.

• Evet arkadaşlar durumlar nasıl kim hangi okula geçmeyi düşünüyor malum dgs yi de atlattık
  • ben düşük puan aldım fakat piri reis gemi makineleri işletme müh yazmayı düşünüyorum geçen sene en düşük 190 puan ile almıştı bende bu sene 220 yaptım inşallah yerleşirim. Eğitim ücretinin %20 sini karşılıyoruz diyorlar fakat geçen sene okul ile konuştuğumda kimsenin daha önce öyle bir hak kazanamadığını söylediler :) Kariyer anlaşması ile %50 veya %60 burs verirlerse geri ödemeli çok iyi olur hatta çiçek olur :)
  • Piri reis istiyoruz da vade de biraz problem çıkaracaklar gibi ve gerçekten aşırı derece çok pahalı bir okul 29 bin tl

• Acımadım konuyu hortlattım. Birincisi bu bölümdeki son durumunu öğrenmek, ikincisi ise İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (DUİM) hakkında bilgi alabilmek; intibak dersleri mi alınıyor yoksa birinci sınıftan mı başlanıyor, hazırlık sınıfı var mı vb gibi. Saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.