Şimdi Ara

Dezeer Preminum [ HI FI ] [ Losless Music Streaming ] [ ANA KONU ] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
6.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • platformlar arasında en geniş ve en kaliteli dezeer mi diyorsunuz? normalde apple music var bende. 1 ay kaldı bitmesine. daha çok offline dinliyorum ama istediğim an da müziğe ulaşmak isterim. mp3 indirmek hem uğraştırıcı hem de siteler yönünden sıkıntıları mevcut.

yanlış anlamadıysam şu an hi fi üyelik almaya gerek yok. premium alınırsa onlar da hi fi ye geçecek. tabi daha zaman var sanırım

platformlar bakımından ne dersiniz? albüm genişliği ve müzik kalitesi olarak.

• rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Kişilerin beklentisine göre en iyi platform kendi kullandığı servistir ..

Dinleyeceğiniz çözünürlük ve arşiv platform özeldir ..
    Platformları kıyaslamak yanlış olsada Türkiye’de ses kalitesi ve arşiv olarak Dezeer ön plana çıkıyor.Kapsamlı geniş bir arşivi ve 75 milyonluk CD 16/44 bir sahiptir …

Apple music kendi kullanıcısına göre 320 k. arşivi genelde pop ,rap ve R n B üzerine kurulu bir yapısı var.Ses kalitesi arttıkça 5 milyonluk bir arşivi bulunuyor .CD kalitesi ve daha üstü ses kalitesi olarak. Dezeer 75 milyonluk HI FI arşivi ( pop ,rock ,Blues ,jazz vs. ) ile ezici bir üstünlüğü bulunuyor …

Başka yönden bakarsak CD 16/44 ses kalitesi bana yetersiz fiyat önemsiz dediğiniz an iş değişir.Elinizde He-Res DAP/amp , AV ,He-Res monütor ,leri seviye kulaklık vs. He - Res ( 24/192 ) seviyesinin en üstünü duymak isterim dediğinizde işler değişir…

Bu gün Qobuz en üst seviye streaming servisi olarak bulunmakta.Abonelikler dolar & Euro olarak ücretlendiriliyor …

Türkiye’den Tidal çıkması ile alternatifler azalmıştır.Bu gün spotify 320 k. ses seviyesinden memnun kalan bir kesim var .Yıl olmuş 2022 artık dinleyicilerine 320k vermek saçmalık ve bence abonelerini aptal yerine koymaktır…

HI FI olarak iki seçenek ortada bulunuyor.Kişisel görüşüm Dezeer preminum ( Hi Fi ) yana her tür müzik bulunduran CD kalitesinden taviz vermeyen tek servis olarak kalıyor …

Qobuz,Tidal gibi bir çok serviste üyeliğim var.Dezeer arşivi yüzünden bulunduruyorum.Bazı anlarda Qobuz veya Tidal bulamadığım ender albümler CD kalitesinde Dezeer bulunması …

Yanlız şuan kullanılan preminum aboneliği ( 320 k ) dır.Yeni gelecek bireysel katman preminum ( HI FI ) fiyatları dezeer HI FI eş değer olacaktır.Dezeer preminum Famliy ( Dezeer HI FI katmanı ile aynı ücrette kalacak ) altı kişilik kullanımı ile yıllık 74 TL gelmektedir.Bu arada anlık fiyattan bahsediyorum …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 27 Şubat 2022; 23:39:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Draremass D kullanıcısına yanıt
    Hocam son durum nedir nasil yapıyoruz şimdi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt

Yillik uyelik olarak sadece premium uyeligin var galiba. Hifi icin yillik uyelik gozukmuyo planda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cnbzkrt kullanıcısına yanıt

Hifi tek uyelik aylik 26 tl. 3 kisi bile olsak hifi aile ile aylik 12 dusuyor kisi basi. Yari yariya farkediyor. İlla 6 kisiyi beklemiyorum ben diyorum

• Yıllardır Deezer kullanıyorum başka platformu hiç düşünmedim bile. Vay be deezer.

• deppechemode45 D kullanıcısına yanıt
    Katılacaklar olarak telegram dan ortak olarak yazisalim kararlastiralim o zaman ?

• deppechemode45 D kullanıcısına yanıt
    Yıllık olarak şuan için Türkiye’de bulunmuyor..Fakat yeni preminum ( HI FI ) dahil olduğu için yıllık paket var.Fakat bireysel preminum fiyatlarında %30 artış görünüyor.Türkiye’de katmanlar değişince yaralanılabiliyor olacak.Fiyatta revize yapılacaktır.Preminum Family 6 kişi kullanım hakkı olduğu için uygun fiyata geliyor.Ailede fiyat artışı yapılmamış .Dezeer Türkiye için dönüşüm tarihi bilinmiyor...

Şuanda yapılan aile fiyatları yeni değişimden etkileneceğini düşünmüyorum.Sadece katmanın adı gegişecek .Tüm dünyada bu durumda …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 28 Şubat 2022; 10:56:51 >
  • Fiyat değişimleri ekonomik olarak Türkiye ile hemen hemen aynı olan Arjantin ‘e bakarak yeni Dezeer fiyatlarını tahmin edebiliriz .Bunu Netflix,Disney plus vs . yapabiliriz .Fakat bizi ilgilendiren Dezeer yeni katman fiyatları ne olacağı ..

Bireysel Preminum ( HI FI dahil ) 159 ARS direk TL 20,55 olarak görünsede dolara çevirip TL karşılığı bizim ülkenin fiyatını belirler .Net olarak bize yansıyan 21,55 TL görülüyor .Dezeer 22 ile 23 TL olarak fiyat değişimi bekleyebiliriz .Ani süpriz yapıp 20 TL düşme ihtimal çok küçük olsada var.Şuan 17,99 Türkiye fiyatının artacağı görünüyor ..

Yıllık peşin ödeme ile indirimli alınan bireysel paket 16.99 ile 17,99 arasında seyrecegi net görünüyor .Dezeer bunu 17,99 bırakacaktır.Çünkü zaten 17.99 TL fiyat Türkiye ‘de alışılan bedeldir ..

Dezeer Preminum [ HI FI ]  [ Losless Music Streaming  ] [ ANA KONU ]

Preminum Famliy ( 6 kişiye kadar )
    279 ARS TL karşılığı 36 TL görürken bize yansıyacağı 37 TL fakat bu fiyat Türkiye’deki HI FI fiyatı aynı kalacağını gösteriyor …

Kesin olan tek şey bireyselin arttığı net görülüyor …

Konu dışı olara Disney plus Türkiye’de faaliyete geçecek .Arjantin fiyatına bakarak 45 ile 46 TL arası geleceğini belirliyor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 28 Şubat 2022; 12:15:23 >

• Deezer bir ara bayağı popülerdi şimdi o kadar değil sanki:/

• motiveaksan M kullanıcısına yanıt
    Dezeer Avrupa’da yaygın olarak kullanılıyor.Sonos vs.hoparlör ve AV için yüksek çözünürlükmüzik servisi yıllardır talep görüyor.Son iki senedir mobil , PC vs. ile HI FI her kullanıcıya açıldı ..

Dezeer iki sene önce Türkiye’den çekilmişti.Tekrar faaliyete geçip Türkiye sanatçılar ve plak şirketleri ile tekrar anlaştı ve RTÜK ‘den lisan aldı …

Kemikleşmiş aboneleri bulunuyor …

USA ‘da Pandora servisinin kullanıcıları dezeer geçmeyi benimsemiştir.Flow öneri yapısı genus projekt sayesinde popüler olmuştur …

Genus project dünyanın ilk yapay algoritmasıdır .Flow buna entegredir .En büyük müzik arşıv tanıması bulunur .10 yıllık geçmiş ile en kapsamlı yapay zekasına sayiptir.Müziğin DNA adıyla ünlenmiştir.Öneri yaparken dinlediğiniz müziği 100 detayla sınıflandırır.Sahne , vokal , enstrüman vs . sınıflandırıp en yakın öneriyi dinleyiciye sunar.Kullandıkça beğenilerinizi detaylı öğrenir …

Yerelleşmeye önem verir.165 ülkede detaylı arşive sahiptir.75 milyon genel arşivi yanında 10 milyon bölgesel arşivi bulunuyor..85 milyon HI FI CD kalitesinde arşivi bulunuyor.Bu sayı ciddi bir orandır.

Örneğin Apple Music HI FI yüksek çözünürlüklü arşivi 5 milyondur.İleriki yıllarda artacaktır ama bir dezeer arşivi olamıyor .Dezeer tüm servisler gibi aynı oranda arşivini geliştiriyor …

En geniş 24/192 ses kalitesine sahip dünya lideri Qobuz’dan bile arşivi çeşitlidir.Tidal ve Qobuz olmayan arşivleri Dezeer üzerinden CD 16/44 kalitede bulabiliyorum .He-Res arşivi ( 24/192 ) kalitesi olmaması eksi yönüdür.Fakat hedefi CD kalitesi olarak belirlemiştir..

He-Res 24/192 detaylar,sahne ,bits olarak en üstü nokta olduğunuda unutmamak gerekli.Normal kullanıcı için 16/44 CD kalitesi yeterlidir.

audiophile kitlesi için Dezeer yetersizdir.Zaten bu kitle seviye ( dac/amp ,AV ,kulak seviyesinde çok üst katmandadır.En temiz ses ,ayrıntı ve bits için ciddi yatırmakta yaparlar ) kullanıcılar Qobuz’e yöneliyor.Bunun yanında DSD albümlerin barındığı kişisel arşivlere sahiptir .Qobuz kişisel arşiv gibi çalışır ve öneri mix sunmaz çünkü kullanıcılar seçimlerini bilir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 28 Şubat 2022; 14:31:38 >

• Dezeer Preminum [ HI FI ]  [ Losless Music Streaming  ] [ ANA KONU ]

Dezeer HI FI

https://www.deezer.com/tr/playlist/10084968862?utm_campaign=screenshot-generic&utm_source=user_sharing&utm_medium=mobile&utm_content=playlist-10084968862&deferredFl=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 1 Mart 2022; 15:51:38 >

• Aile üyeliği için toplanalım diyoruz ama istiyorum diyen kim varsa sesleri çıkmıyor kimse oralı olmuyor anlamadım bu isi

• Bizim toplumun özelliği kollektif akıla veya kollektif çalışmaya uygun değiliz

İlla birisi önderlik edip sürükleyip götürecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 1 Mart 2022; 18:10:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    İstiyorum diyenleride katmisim özel mesaj grubuna kimisi görüldü atıyor kimisi hiç bakmıyor herkes uyguna alma peşinde ama kimse almak için uğraşmıyor.

• cnbzkrt kullanıcısına yanıt

Aynen başka kişiler olursa haberleşiriz. Ben varım.

• Fiyat spotify (320 k ) aynı.Qobuz aboneliği gibi dolar ödemiyor .3600 küsürlü olsa anlarım. Biri liderlik edip açılsın ..

Fiyat çok cüzi bişi.Dışarda dört kişi yemek yesen 400 TL ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 2 Mart 2022; 13:32:57 >
  • Gerçekten Aile Üyeliği İsteyen varsa nickimin sonuna gmail.com yazarak mail atsın.

• gokaykac kullanıcısına yanıt

• Merhabalar, hifi icin Spotify gibi 6 kişilik grup kurulmuyor mu?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.