Şimdi Ara

Devlete kapak atmak bu kadar basit...Binlerce kişi arasından AKP'li yöneticiler böyle sıyrıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapitalizm neden gelmelinin örnekleri bunlar.

Kamu minimal seviyeye getirilse, başa gelenler bunları yapabilirler mi?

ABD uzay projelerini bile özelleştiriyor artık, biz de yeşil komünizme devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 5 Ağustos 2020; 15:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Yıllardır vergi alanlar dediğin AKP'nin topladığı verginin yuzde birini bile toplamamıştır. Buna rağmen akpnin vatandaşın parasıyla geçemeyeceği kadar pahalı yaptırdığı yatırımları vergi ile yapıp vatandaşı çok cüzi miktara kullandırtmış, bununla da bakımlarını yapmıştır.

Akpye bakıyoruz, o kadar vergi toplamasına rağmen yatırım yapamamış, özele peşkeş çekerek 1 liralık işe halkın cebinden 5 lira ödemiştir. Özellikle hastanedir, köprüdür ödediği garantilerin yıllık ücretiyle devlet kendi hastanesini, köprüsünü yapardı.

Oturup düşünün biraz. O kadar vergi veriyorsan niye herşey aşırı pahalı. Özel yaptı diyorsan senin vergiler nerede?

Bir yerde vatana vatandaşa ihanet var.

Yolsuzluk bu ülkenin gerçeği. Bunu reddedip sanki sadece bu adamlar yolsuzluk yapmış gibi konuşulmasını ben anlayamıyorum. Takıldığım nokta bu.

Yapılanların maliyetinin düşük olduğunu, garanti ücretlerin doğru olduğunu savunmuyorum. Ben sadece uzun vadede bu hastahaneler, bu yollar, bu havalimanları tamamen devletin olduğunda devletin kasasına girecek olan paradan bahsediyorum. En nihayetinde şu an eksi gider gibi gözükse de uzun vadede devlete ve millete katkısı olacak hizmetler bunlar. İstanbul' da yaşıyorum. 3. köprü ve ona bağlı otoyollar devlet hizmetine girip ucuzladığında ben eminim İstanbul'un trafik sorununun büyük bir kısmı çözülür. Ama tabii ki şu anda bu derece eksi olmasa daha iyi miydi, evet iyiydi.

Vergi konusunda söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Vergi bu ülkede her zaman olabilecek en yüksek seviyedeydi ve çatır çatırda toplanıyordu. O kadar vergi veriyoruz neden her şey aşırı pahalı demişsiniz. Yahu buna cevap yazmak o kadar zor ki. Sadece vergi vermekle ekonomi yürümüyor. Bir sürü etken var. İç ve dış politikadan tutun da yaptığınız inşaata hatta verdiğiniz ilkokul-lise eğitimine kadar her şey eninde sonunda alım gücünü etkiliyor. Yani bu böyle "...çok vergi verdim ee niye hala bu haldeyiz, WTF??" denilecek bir şey değil.

İhanet konusunda da ben adına çok ihanet diyemem ama evet halkın %100 yararına değil de en azından işlet kısmındaki süre için %50 yararına işler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Ben böyle görüyorum. Böyle görmeyenlere de saygı duyuyorum ve karşımdakilerden de aynı saygıyı bekliyorum hocam.

• Yolsuzluk üzerine bunların eline su döken olamaz

• Ona rağmen Amasya'da gene AKP kazanıyor. İşin ilginç tarafı bunları adama söyleyince adam buna inanmıyor ve AKP'yi savunuyor. Ondan sonra diyor başka parti gelse aynısını yapacak diyor.

O yüzden herkes hak ettiği gibi.

• nk061 kullanıcısına yanıt
    Alooo 5 katına yaptılar diyorum tercümeye mi ihtiyaç duyuyorsun? Milyar dolarlar yandaşların cebine girdi. Bu kadar mı körsünüz yahu? Bir de partizan değilmiş. Ananızı babanızı savunmazsınız bu kadar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Oha düşünceye gel.

ya arkadaş, bu ülke Telekom'u özelleştirdi. 2026'ya şurada 6 sene kaldı. Oger nerede şimdi?

5 banka borçlarına karşılık telekom'u yüzdürüyor.

Bu da hizmet sana göre.

Geçiş garantisi verilen yollar. Verilsin tabi. Ama bu şekilde verilmesin. Ben yıllarca neden müteahhit tayfasına çalışayım.

Yoksa sende mi bu ekosistemsen besleniyorsun.

Bu gözler ihale de yaklaşık maliyeti yüksek tutup, 3 liralık mala 10 liralık fatura kesim kalanı vergi düşüp paylaştığını gördü.

"OMO HOR YORDO YOLSOZLOK VOR"

Nereden buldun yasasını getirelim o zaman, hodri meydan!

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Alooo 5 katına yaptılar diyorum tercümeye mi ihtiyaç duyuyorsun? Milyar dolarlar yandaşların cebine girdi. Bu kadar mı körsünüz yahu? Bir de partizan değilmiş. Ananızı babanızı savunmazsınız bu kadar.

Yahu 5 katına yaptılar derken neye göre söylüyorsunuz ?

Proje maliyet hesaplaması mı yaptınız ? Ben uygun fiyatlara yapıldı demiyorum ama 5 katı derken siz neye göre söylüyorsunuz bunu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Oha düşünceye gel.

ya arkadaş, bu ülke Telekom'u özelleştirdi. 2026'ya şurada 6 sene kaldı. Oger nerede şimdi?

5 banka borçlarına karşılık telekom'u yüzdürüyor.

Bu da hizmet sana göre.

Geçiş garantisi verilen yollar. Verilsin tabi. Ama bu şekilde verilmesin. Ben yıllarca neden müteahhit tayfasına çalışayım.

Yoksa sende mi bu ekosistemsen besleniyorsun.

Bu gözler ihale de yaklaşık maliyeti yüksek tutup, 3 liralık mala 10 liralık fatura kesim kalanı vergi düşüp paylaştığını gördü.

"OMO HOR YORDO YOLSOZLOK VOR"

Nereden buldun yasasını getirelim o zaman, hodri meydan!

Hayır ben kısmen özelleştirmeleri doğru buluyorum ama Telekom konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Bana göre hizmet falan değil yani.

Geçiş garantilerinin saçma ve aptalca olduğunu da belirttim yukarıda. Orada da hem fikiriz. Ben sadece geçiş garantili bu aptal dönem bittikten ve yollar, köprüler,havalimanları devlete geçtiği zaman oluşacak olan kaynaktan ve çözümlenecek sorunlar açısından faydalı diyorum.

Ben bu ekosistemden faydalanmıyorum. Bende sıradan, özel sektörde çalışan bir vatandaşım. Devletten ya da her hangi bir partiden 1 kuruş kazandığım yok.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201706301029093250-chp-milletvekili-akar-osmangazi-koprusu-zarar-maliyet/

''bir delil ile kirk alimi yendim, kirk delil ile bir cahili yenemedim''

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Hayır ben kısmen özelleştirmeleri doğru buluyorum ama Telekom konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Bana göre hizmet falan değil yani.

Geçiş garantilerinin saçma ve aptalca olduğunu da belirttim yukarıda. Orada da hem fikiriz. Ben sadece geçiş garantili bu aptal dönem bittikten ve yollar, köprüler,havalimanları devlete geçtiği zaman oluşacak olan kaynaktan ve çözümlenecek sorunlar açısından faydalı diyorum.

Ben bu ekosistemden faydalanmıyorum. Bende sıradan, özel sektörde çalışan bir vatandaşım. Devletten ya da her hangi bir partiden 1 kuruş kazandığım yok.

Alıntıları Göster

Yahu elbette devlete kalacak. Ama devlete kalana kadar biz neden cefasını çekiyoruz.

Toplanan vergiler nereye gidiyor peki?

Afedersiniz eşek yükü ile vergi veriyoruz.

Bu hayata hepimiz 1 kere geliyoruz.

yolsuzluk bu ulkenin gercegi ama artik yolsuzluk is yapma bicimi haline geldi. eskiden 1 yolsuzluk varsa artik 10 yolsuzluk var.

uzun vadede o hastaneler yollar devletin kasasina girecek dogru. ama senin anlayamadigin nokta su. Sen bu adamlara verdigin garantilerle ayni yollardan hastaneden 5 tane sahip oluyorsun. resmen bir evi kiraliyorsun. yillik kirasi 500bin lira. ama evi satin alsan zaten 500bin lira odeyeceksin. niye 10 yil kiralayip 500binlik eve 5milyon oduyorsun diye soruyoruz. elini vicdanina koy soyle, bu hirsizlik degil mi? ulkenin vatandaslarini soyup, yandaslarini zengin etmek degil mi?

O zaman da yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Henüz, bunları "hayatın normal akışı" olarak görecek seviyeye düşmedik.

Sindirilmiş olanlar gölge etmesinler yeter.

• quote:

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201706301029093250-chp-milletvekili-akar-osmangazi-koprusu-zarar-maliyet/

''bir delil ile kirk alimi yendim, kirk delil ile bir cahili yenemedim''

Burda resmi bir çalışma göremedim. Detayında varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saçma sapan özlü sözler alıntılarınızı da kendinize saklayın lütfen.

Mevlana'nın sözüne saçma sapan diyecek kadar boş beleş bir insan olman senin suçun üzgünüm.

• quote:

Mevlana'nın sözüne saçma sapan diyecek kadar boş beleş bir insan olman senin suçun üzgünüm.

Okuduğunuzu anlamıyorsunuz ki.

Ben söze değil, sizin o sözü alıntı yapmanıza saçma dedim.

Zaten cezayı yemişsiniz, uzaktan izlemeye devam edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

yolsuzluk bu ulkenin gercegi ama artik yolsuzluk is yapma bicimi haline geldi. eskiden 1 yolsuzluk varsa artik 10 yolsuzluk var.

uzun vadede o hastaneler yollar devletin kasasina girecek dogru. ama senin anlayamadigin nokta su. Sen bu adamlara verdigin garantilerle ayni yollardan hastaneden 5 tane sahip oluyorsun. resmen bir evi kiraliyorsun. yillik kirasi 500bin lira. ama evi satin alsan zaten 500bin lira odeyeceksin. niye 10 yil kiralayip 500binlik eve 5milyon oduyorsun diye soruyoruz. elini vicdanina koy soyle, bu hirsizlik degil mi? ulkenin vatandaslarini soyup, yandaslarini zengin etmek degil mi?

Yolsuzluk fazla evet katılırım ama eskiden 1 şimdi 10 kısmına katılmıyorum hocam. Eskiden 7 ise şimdi 10 diyorsanız kabulüm. Eski yöneticilerimiz o kadar da sütten çıkmış ak kaşık değil.

Sorduğunuz soru doğru. Elimi vicdanıma koyuyorum ve bunun bir hırsızlık olduğunu kabul ediyorum.

Peki birde siz şöyle düşünün. Bir ev var. Fiyatı 500.000. Ama cebinizde evi alacak PARANIZ YOK. Ne yapacaksınız ? Sokakta mı kalacaksınız ? Mecburen yıllar boyu bir başkasına kira ödeyerek bir eve başınızı sokuyorsunuz. Ve yıllar sonra bir bakmışsınız ki 10 ev parasını kiraya vermişsiniz. Ama sizin olan bir şey yok ortada. Ama bu sistemde işin sonunda yapılan her şey devletin olacak.

Ben bu açıdan bakıyorum. O yüzden hizmet olarak görüyorum hocam. Yapılanın doğru olmadığını, verilen garantilerin aptalca olduğunu zaten söylüyorum. Ama gelin görün ki şartlar bunu gerektiriyor ve hizmet için böyle bir yol izlenmesi gerekiyorsa ben desteklerim.

• Hayır Rabbin ekmek kapısı açmamış birileri onay verilmişte alınmış işe Rabbin bôyle adaletsizlik yapana nie sesini çıkarmıyor? Hani müslümanlıkta böyle şeyler yoktu koca bir yalan olduğunu göremeyecek kadar körsünüz herşey gözümüzün önüde işte.

Savunduğun köprüden daha önce 2 tanesi yapılmış asılı duruyor orda.Git bakalım Turgut Özal nasıl yaptırmış o köprüyü bi araştır .Madem savunuyorsun bunları niye yapılana aptal saptal diyorsun

O yanlış bu yanlış ee kem küm

Bunlar yaptı ama daha öncekiler de yaptı mantığıyla bir ülkenin ileriye gitmesi ne kadar mümkün ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 6 Ağustos 2020; 9:42:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hani yöneticilerinin dilinden din eksik olmuyo ya, kul hakkı yemek dininde en büyük günahlardan biri ya belki bu yüzden senin ülkende olmaması gerekir? Aa pardon biz islamı oy için kullanıyoduk, bu tür şeylerin yaşanması normal.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.