Şimdi Ara

DEVLET TWITCH VE YOUTUBE ŞAKLABANLARINA VERGİ KESSİN! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
35.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
229 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    olur mu partner şirket kesiyor, bankaya aktarılırken kesiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unlost ve arkadaşları umarım hep birlikte araba ya da uçak kazası geçirip ölürler.
  • Sandığınız kadar para yok arkadaşlar bunlar belli bir kitleye hitap eden ve bulundukları şirketlere zaten meblağ ödeyen insanlar ve hayatlarını her gün fazla fazla saatlerini bu işe adıyorlar zaten devlete herkes en küçük aldığından en büyük aldığı eşyaya kadar dünya vergi ödüyor bende bir zamanlar yayıncıydım amma velakin bu mükemmel ekonomimize rağmen siz ne kadarda meraklısınız ultra süper ekonomisi olan devletimize vergi ödemeye bazen sizin gibi koyunlara gülesim geliyor :) kendinizde olmayan yetenekleri yapamayan insanları kıskanmamanızı tavsiye ederim.. (not çoğu ünlü yayıncıyla bir samimiyet ve arkadaşlığım var fakat bende de o yetenek olmadığı için bıraktım yayıncılığı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myildizofficial -- 21 Ağustos 2018; 18:23:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Twitch Abone olurken 5$ yerine 5.89$ olarak KDV dahil ödüyorsun.
    Twitch ve Youtube'da her reklamdan vergi kazancı kesiliyor.

Twitch'de biri size 5.89$ abone olduğunda size gelen miktar 1.5$ civarı. Bunun kalan 4.3$ Twitch ve Vergilere gidiyor.
    Youtube aynı şekilde reklam vergileri var kesilen.

Ekstra olarak 1000 kere vergi verdikleri halde tekrar vergisinin vergisinin kesilmiş kazançlarını tekrar vergi olarak ödüyorlar.

Ve sen utanmadan gelmiş devlet bunlara şey yapsın diyorsun komiksin. O adamların hepsinin kazançlarının yarısından fazlasına devlet ve o platform el koyuyor zaten.

Bir aboneliğe verilen para 5.89$
    2.5$ Twitch'e gidiyor.
    1.89$ Türkiye ve ABD vergi anlaşmasına
    kalan 1.5$'da bir ekmek ye. Ha üstüne kazandıklarını bir daha vergi olarak ödersin zaten ödediğin halde.
    Hicam iyi güzel yazmışsınız da söylediğiniz bütün vergiler twitch ve youtube’un şirket olarak elde ettigi gelirler icin kestigi vergiler. Bu platformu kullanarak gelir elde eden kisilerin de ayrica elde ettikleri gelir karsiliginda vergi odemeleri gerekmektedir. Bu ulkede asgari ucretliden bile gelir vergisi kesilirken bu kisilerden arkadasin soyledigi gibi vergi kesilmemesi adaletsizliktir.

Ha su da var bu ulkede zaten genelde cok kazananlar vergisini odemiyor ama o baska bir ayip :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Twitch Abone olurken 5$ yerine 5.89$ olarak KDV dahil ödüyorsun.
    Twitch ve Youtube'da her reklamdan vergi kazancı kesiliyor.

Twitch'de biri size 5.89$ abone olduğunda size gelen miktar 1.5$ civarı. Bunun kalan 4.3$ Twitch ve Vergilere gidiyor.
    Youtube aynı şekilde reklam vergileri var kesilen.

Ekstra olarak 1000 kere vergi verdikleri halde tekrar vergisinin vergisinin kesilmiş kazançlarını tekrar vergi olarak ödüyorlar.

Ve sen utanmadan gelmiş devlet bunlara şey yapsın diyorsun komiksin. O adamların hepsinin kazançlarının yarısından fazlasına devlet ve o platform el koyuyor zaten.

Bir aboneliğe verilen para 5.89$
    2.5$ Twitch'e gidiyor.
    1.89$ Türkiye ve ABD vergi anlaşmasına
    kalan 1.5$'da bir ekmek ye. Ha üstüne kazandıklarını bir daha vergi olarak ödersin zaten ödediğin halde.
    Çok güzel açıklamışsınız hocam.

Madem bu kadar kolay yayincilik bu arkadaslara göre, kimse tutmuyor? Indir obs programını ve yayin yapmaya başla :)

Aptal sanatcilara şarkı bile söylemeden sahnede ağzını oynatiyor diye görmek için 200-300 lira bilet parasi verirler.

Adamlara verilen 3 liraya göz dikiyorlar.

Komik

• Konu onemli bir konu, basligi acana niye saldirdiniz anlamadim.

Streamer sayisi az iken daha guzel icerikler vardi. Sayi artinca sacma sapan yere dondu ikisi de.

Sen ac sen de izlen diyen tipler, acarsam izlemeyeceksiniz ki, gozunun yagini yiyeyim abone ol, bagis at diye yalvaran tipleri izleyeceksiniz.

İzliyorsunuz da. Dunyanin en sacma seyini hem de. X sunu izledi y tepki verdi. Aman ne eglenceli. Yeni neslin seviyesi bu herhalde.

Takim tutar gibi streamer tutanlar gelip konu altinda millete akil veriyor

Edit : İşim tv yayinciligi, orda (twitchte) yayincilikla ilgili bana akil veren ahmaklar bile vardi ya sjsbshsbs. Gerci konu altinda da var obs kullanmayi yayincilik sanip akil veren tipler biraz baktim da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 21 Ağustos 2018; 18:39:25 >

• Birilerinin kanalı yine tutunamamış
  • Sende aynı zekadasın belli

• Sonunda biri bu isyani etmis. Madem para yok ,bu adamlardan alın parayi,milletten degil. Ayşe teyze de dolar almak zorunda kalmasin.

• "DEVLET"e vergi ödeyecek twich veya youtube kesintileri kimseyi ilgilendirmez. Bir işi yapıyorsan vergisini vereceksin dilenci mi bunlar vergisiz iş yapıyor ?

• Wilter kullanıcısına yanıt
    Bende bir b.k bilmeden konuşan rezilleri görünce üzülüyorum. Vergi veriyorlar dimi ? 😉😉 gerzek

• TeknoBus kullanıcısına yanıt
    Sen kimsin la ? 😂

• Devlet yasa koyup vegilendirmeli, bide burada "Sende yayın aç o zaman" diyen eksik kromozomlu embesil yaratıklar beyinsiz ucubeler var aynı kişiler bunları izleyip "enes abi ....." diyor o nedenle takmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2F06C70E2

Bende bir b.k bilmeden konuşan rezilleri görünce üzülüyorum. Vergi veriyorlar dimi ? 😉😉 gerzek
    Allah akıl fikir versin birader

• Türkiye kanunlarına göre para kazanan her insan vergiye tabi olmak zorundadır.İster youtuber olun,ister kerhane çalıştırın.
    Yakında çökerler tepelerine merak etmeyin.
    Cidden izlediğim coğu videoda ceviz kadar beyni olmayan insanlar para kazanıyor.Kıskanmıyorum kesinlikle,Lakin fındık kadar beyne sahip kitleye sahipler.
    Youtube twitch kullanıcıların yüzde 90ı ergen.Arada oyun oynayan yayıncılara tıklıyorum yemin ediyorum o chat bölümü 13 16 yas arası kalp at yazanlarla dolu.İnsan kalp atılınca neden sevinir ki?
    Sanırım ben ve kesimim yaslandı böyle düpedüz sacmalıklara gülmüyoruz.Ben beğenmedim ve şikayet butonunu kullanıyorum.Kendi elimden gelen bu kadar.
  • Wilter kullanıcısına yanıt
    Amin hataların farkında olmak da güzel

• Paykasa kartlar,https://www.paykasacards.net/ online alışverişlerde kullanılan ödeme gereçleridir. Günümüz teknolojik şartları dahilinde hazırlanan paykasa kartlar, ön ödeme sistemi ile çalışmakta olup, harcama yapan bireylerin internet üzerinden güvenli alışveriş yapmasına imkan sağlamaktadır. Neden paykasa almalıyım? Sorusunun cevabı, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmak maksadı ile olmaktadır. Eğer, internetten yapacağınız alışverişlerde, kişisel bilgilerinizin gündeme gelmesini istemiyor iseniz ya da açık bir ifade ile ödeme yapan şahsın kim olduğunun karşı tarafça bilinmesini istemiyor iseniz, paykasa sistemini tercih etmelisiniz. Siz istemediğiniz takdirde, ödemeyi alan şahıs, paranın kim tarafından gönderildiğini asla bilemeyecektir. Ayrıca, ödeme esnasında isminiz gündeme gelmediği ve telefon bilgileriniz ya da elektronik posta adresleriniz gündeme gelmediği için, reklamlar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Aynı şekilde kredi kartı bilginizi ya da banka bilginizi hiçbir şekilde internet üzerinden kullanmamış olursunuz. Yapacağınız online alışverişlerin kopya site olması durumunda, bilginizin ele geçirilmesi yani kredi kartı bilginizin ele geçirilmesi gibi bir durumda söz konusu değildir. Paykasa kart numaranız, kopya siteler aracılığı ile ele geçirirse bile, yapılacak herhangi bir işlem yoktur. Ele geçiren şahıs istese de paykasa kartınızı harcayamaz. Çünkü, kartlar tek kullanımlıktır. Bir sefer kullanıldıktan sonra içerisinde para kalmış olsa dahi kullanılması mümkün değildir ekstra güvenlik anlamına gelen bu uygulama, neden paykasa almalıyım? Sorusunun, en önemli cevabıdır. Paykasa Kartı Nereden Almalıyım? Paykasa kartı nereden almalıyım? Sorusunu gündeme getiriyor iseniz, bilmeniz gereken tek ve en önemli konu,https://www.paykasacards.net/ gibi güvenilir yetkili bir temsilciyi tercih etmeniz olacaktır. Türkiye'de, paykasa kart satışları konusunda yetkili temsilci olan siteyi tercih etmeniz halinde, güven açısından ve fiyatlar açısından ya da hizmet açısından, herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. İstediğiniz her şey sorunsuz bir şekilde gerçekleşir ve kartınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer, tercihinizi, yetkili olmayan bir kimseden yana kullanır iseniz, harcama esnasında karşı tarafın hesabına para aktarma esnasında ya da ihtiyaç duyulması halinde, paykasa kart bozdurma işlemlerinde, sorun ile karşılaşma ihtimaliniz yani dolandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu gerçeği hiçbir zaman göz ardı etmemelisiniz. Paykasa Kartlar Ne Kadar Süre Geçerlidir? Paykasa kartların, normal kullanım süresi 1 yıldır. Ancak, tek kullanımlık kart olmaları nedeni ile satın alındıktan sonra kullanıldığında, doğal olarak kullanım süresi diye bir kavram ortada kalmamaktadır. Paykasa kartlar ne kadar süre geçerlidir? Sorusunun cevabı, kartları kullanıncaya kadar olarak verilmektedir. Kart, alındıktan 5 dakika sonra kullanılır ise, kartın kullanımı otomatik olarak ortadan kalkmış olacaktır. Sistem kullanıldığı yapıldığı için, ikinci bir kullanıma imkan sağlamayacak ve kartı otomatik iptal edecektir. Bu işlemin haricinde, eğer kartınızı hemen kullanmayacak, ancak ileriki ihtiyaçlarınız için değerlendirecek olur iseniz, satın alma işleminden yani size teslim edilme anından itibaren, 1 yıl süreniz olduğunu bilmelisiniz. Bu süre içerisinde, kartınızı kullanmalı ya da kullanmayacak iseniz, yetkilihttps://www.paykasacards.net/ gibi siteler üzerinden bozdurma işlemini yaptırmalısınız.

DEVLET TWITCH VE YOUTUBE ŞAKLABANLARINA VERGİ KESSİN!Ucuz Paykasa Al

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bence asil yolsuzluk bunlarda dönüyor bilmem nerde ne yeme challange videoları olsun hesap ödetme videoları olsun bunların tamamı zaten baştan aşağı gidilen yerin reklamı değilmidir.??? içerisin de reklam barindirmayan marka ismi göstermeden içerik atan kaç tane youtuber var bana söylermisiniz ??? artik öyle bir yere geldiler ki videolarda bilmem kaç yüz milyarlik arabaları parçalama vb videoları geliyor. ulan harbi o kadar çok mu kazaniyorsunuz ? ?? ( benim düşüncem bu eğer yanlış bildiğim bir taraf varsa özür dilerim )
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.