Şimdi Ara

Devir sensörü ve diğer arızalarla ile ilgili üstadların yönlendirmesine ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
6.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önceden arabada sarsıntılı çalışma, rölantide düzensizlik vb soranlar vardı. Arızalar arasında hava emiş sistemi kaçak, krank devir sensörü iletişim / sinyal yok / kopukluk / uyumsuzluk, silindirlerde ateşlemede kesinti vardı. Motor yaptıracaksın diyen de çıktı beyin de ancak servise verdim bujiler ve ateşleme bobinleri değişti. Sorun kalmamıştı ki bazen ilk çalışmada yine sarsıntılı çalışmaya başladı. Rölantiden sonra sarsıntı bitiyordu. Vas5054 Odis 2 kullanarak sorguladığımda gördüm ki p0507 (Rölanti ayarı: Devir sayısı nominal değerin üzerinde, üst sınır değeri aşılmış) hatası vardı. Zaman zaman bunu yapıyordu. Silip devam ediyordum.

Sonra Antalya'daki ustam ile görüştüm, hazırlık kodu oluşturup bi dene dedi. Hazırlık kodu oluştururken ilk denediğimde Yakıt deposu havalandırma sistemi bölümünü geçemedi. Orada bıraktım ama EPC lambası yanmaya başlamıştı hatalara baktığımda P0322 (Motor devri için sensör sinyali yok), P1355, P1361, P1364, P1358( Ateşleme kumandası, Sırasıyla 1., 3., 4., 2. silindir kopukluk (uyumsuz sinyal arasıra) hatası vermiş. Sildim tekrar vermedi. Bugün hazırlık kodu oluşturmayı tekrar denedim katalizor sıcaklığını 450 C dereceyi bulması için 4000 devir civarında tutarken devir birden bire düştü, epc ve motor arıza lambası yandı, devir kendi kendine yükselip düşmeye başladı. Yine aynı arızaları verdi ve arızaları sildim lambalar söndü fakat devir yine oynuyordu. Arabayı stop ettim. Bu defa çalışmamaya ve devir sensörü arızasını vermeye devam etti. 3. ya da 4. denememde çalıştı ve hiç hata vermedi. Benzer hatayı kam mili adaptasyonu yaparken de vermiş, yine önce çalışmamış sonra da çalışmıştı.

Servis bu aralar doluymuş en az 1 haftam var. Herkes farklı bişey söylüyor. Sizce ne yapmalıyım?

Araç: Passat 2.0 FSI BLR motor

• Hella marka olaniyla degistirdim. Hic sikinti kalmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne degistin hocam krank sensorumu

• Krank devir sensörü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.