Şimdi Ara

Desktop Kullanılamıyor Hatası - Win10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
1
Favori
14.936
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Desktop Kullanılamıyor Hatası - Win10
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    66 Mesaj
    Merhabalar. Bu sabah pc yi açtığımda bu hatayla karşılaştım.

C/Windows/system32/config/systemprofile/desktop kullanılamıyor.

Masaüstünde sadece bilgisayarım, belgeler ve geri dönüşüm kutusu görünüyor. Bir sitede gördüğüm üzere sorunun çözümü için, belgelerim içerisine desktop adında bir klasör açmaya çalıştım. Bu kez de şöyle bir uyari aldım. Bu hedefte zaten <%1 NULL:NameDest> (sanırım japonca ya da cince bir adi var, o yüzden bu şekilde görünüyor) adında bir klasör var. Değiştirmek ister misiniz diyor, evet diyorum ancak bir şey olmuyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. Su an bitdefender ile virüs taraması yaptırıyorum.

Düzenleme: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkumru -- 24 Kasım 2015; 11:12:03 >

|
    |
    238 Mesaj
    Son günlerde hiç program yükledinizmi bilgisayara birde windows 10 da bu tip hatalar almak normal yeni sistem henüz tabanı oturmamış o yüzden sıkıntılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellowblue55 -- 24 Kasım 2015; 11:23:03 >
    |
    |
    Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin? İnsan mı? Papağan mı?
  • Çavuş
    66 Mesaj
    Evet yükledim. Ben de ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    66 Mesaj
    Arkadaşlar sorunu araştırarak çözdüm, ileride aynı sorunu yaşayacak kişiler olursa diye çözümü anlatıyorum.

Yeni bir metin belgesi açıp içerisine aşağıdaki kodu metin belgesinin içine kopyalıyoruz.

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    "NoActiveDesktop"=-
    "ForceActiveDesktopOn"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Ardından metin belgesini farklı kaydet deyip fix.reg adı ile kaydediyoruz ve masaüstüne atıp, calıştırıyoruz. Gelen uyarıya evet deyip, bilgisayarı kapatıp baştan açıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    238 Mesaj

Olayı çözmenize sevindim iyi günler...
    |
    |
    hkumru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin? İnsan mı? Papağan mı?
  • Er
    1 Mesaj

benim bilgisayardada aynısı oldu çözüm için çok sağolun .Allah razı olsun
    |
    |
    AlphaCenta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

|
    |
    massacree06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    456 Mesaj
    hocam şükranlarımızı sunduk bizi büyük dertten kurtardı
    |
    |

Orijinalden alıntı: AlphaCenta

Arkadaşlar sorunu araştırarak çözdüm, ileride aynı sorunu yaşayacak kişiler olursa diye çözümü anlatıyorum.

Yeni bir metin belgesi açıp içerisine aşağıdaki kodu metin belgesinin içine kopyalıyoruz.

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    "NoActiveDesktop"=-
    "ForceActiveDesktopOn"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Ardından metin belgesini farklı kaydet deyip fix.reg adı ile kaydediyoruz ve masaüstüne atıp, calıştırıyoruz. Gelen uyarıya evet deyip, bilgisayarı kapatıp baştan açıyoruz.

Allah razı olsun yiğenin bilgisayarında sendeki hatayı veriyordu google da arattım yazdığını uyguladım düzeldi pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 9 Temmuz 2018; 20:18:1 >
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000

• Çavuş
    66 Mesaj

Faydamız dokunduysa ne mutlu.
    |
    |
    helll_599 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    8 Mesaj

Dostum merhaba,

aynı sorunu yaşıyorum ve seninde ilk mesajında belirttiğin gibi oturum bomboş ve hiçbirşey çalışmıyor task manager haricinde. Nasıl not defteri oluşturup çalıştırdın? başka bir bilgisayarda not defterini oluşturdun diyelim bu bilgisayarda masaüstüne nasıl atıp çalıştırmayı başardın. Çünkü hiçbirşey çalışmıyor
    |
    |
    AlphaCenta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    BENDEDE AYNI SORUN VAR HİÇ BİR ŞEY AÇILMIYO WİNDOWS GÜNCELLENİRKEN BİLGİSAYAR KAPANDI VE BÖYLE OLDU HİÇ BİR ŞEY OLUŞTURAMIYORUM KOMUT SİSTEMİ ÇALIŞMIYO İNTERNETE BAGLANMIYO VS VS YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Bilgisayarı güvenli modda başlatmayı denediniz mi hocam?
    |
    |
    lovablets kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1 Mesaj

ctrl+alt+delete ye bas görev yöneticisini çalıştır orda windows gezgini var onu yeniden başlat ondan sonra her şey geliyo
    |
    |
    av.furkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.