Şimdi Ara

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI) FİNAL (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
12
Favori
13.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya nitrojen harici bu kadar yüksek denemelere gerek yok..:):) Öyle pc açılmadan uçar gider işte..:):) İntelde belli sınırı var allah bereket versin diyip kullanıcan öyle..:):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 12 Mayıs 2016; 19:21:59 >
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    ben o işlemci delid yapmiştim patlatmak için azim ettim sinir oldum açılmayinca 6ghzde 1.7v felan daha yukarı verdim hatırlamıyorum ne kadar verdiğimi en son anakart işlemci pimlerin ordan dumanlar çikiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 25 Nisan 2016; 23:47:17 >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Benim patlattığım işlemci modeli intelin pentium 4 modeliydi..:):) Bundan 12-13 sene önce falan..:):)
    Merhaba dostum. Yeni bi test yaptım bakalım beğenicen mi..:):)

Sistemde radyatörüm patladı bu arada.. radyatörde sıkıntı varmış.. güzelim radyatör çöp öldü.. Kafa kısmından dudak gibi yarılmışş..:(:( bende yeni radyatör aldım.. Almışken 3 adet aldım..:)

360 lık ek xe serise 6c cm kalınlığında radyatör ekledim. voltajı seninki gibi 1.267 volta ayarlayıp 4.5 ghz te tuttum tüm çekirdekleri tabiki.. Yükte 35-38 derecenin üstünü görmüyor sistem..:):) Ben bile şok oldum..:):)

Çekirdek ısılarına 10 derece kadar etki etti ama zaten daha extra bişey olmaz..:) Yani şu anki hali ile normal soğutmalı sistemlerin yaklaşık 65 derece olduğunu baz alırsak 30 derece altında..

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

• quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Merhaba dostum. Yeni bi test yaptım bakalım beğenicen mi..:):)

Sistemde radyatörüm patladı bu arada.. radyatörde sıkıntı varmış.. güzelim radyatör çöp öldü.. Kafa kısmından dudak gibi yarılmışş..:(:( bende yeni radyatör aldım.. Almışken 3 adet aldım..:)

360 lık ek xe serise 6c cm kalınlığında radyatör ekledim. voltajı seninki gibi 1.267 volta ayarlayıp 4.5 ghz te tuttum tüm çekirdekleri tabiki.. Yükte 35-38 derecenin üstünü görmüyor sistem..:):) Ben bile şok oldum..:):)

Çekirdek ısılarına 10 derece kadar etki etti ama zaten daha extra bişey olmaz..:) Yani şu anki hali ile normal soğutmalı sistemlerin yaklaşık 65 derece olduğunu baz alırsak 30 derece altında..

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

Bak dedim size sıkıntı var okadar ısınmamasi lazim diye tam tahmin ettiğim gibiymiş çünkü önceden custom kullanmiş biri olarak hazır sıvı soğutmalarla bariz ısı farklari mevcut bu yüzden şaşirdim size öle demiştim .Tartışma konusu açma yada tartışma ortamı yaratmak değildi gayet emek zaman ve bir dünya para harcanmiş sonuç kötü çikmasinda bir gariplik olduğundan bahsettim ve dediğim gibiymiş .
    Bu sıcaklıklar gayet iyi hayirli günlerle kullanın

Tanktaki kendiliğinden azalıyordu.. Meğerse o yarıktan kasanın içine akıyormuşş..:):) Tam kenarda kaldığı için görünmüyordu..:) Şimdi dehşet oldu artık..:):)

Bende sistemi değiştiricem 6700k lardan alıcam yeni ankart falanda gerekicek zaten.. Bakalım o zaman tekrar zaten yeni konu açarım yeni testlerde gelir zaten..:):)
  • Abi mükemmel olmuş ya. Bende yaptım masa ama malum bu kadar güzel olmadı benimde kanaatimce ama benim elimden de o kadar geldi Ama bu apayrı bir şey. 25 milyarı hakediyor. Başarılarının devamını dilerim abi.
  • Teşekkür ederim dostum.

Ben fazla beğenmedim desem yalan olmaz.:(( o yüzden masa değişecek şu an. İçine extra radyatörler aldım zaten. Yeni anakart ekran kartı falan gelecek. Şimdiden anakart için monoblok ve ram bloğu sipariş verdim:)) bu sefer slı yapmak istiyorum 2 ekran kartı kullanıcam fakat yeni geforce pascalları bekliyorum.:)) yani bu sefer daha masraflı olacak. Ama sıvı soğutması çöok extreme olacak. 4 tane D5 pompa kullanıcam bu sefer :))
    O zaman şimdikinden çok daha iyi olacak demektir. Bende ileride düzenli bir gelir kaynağım olduğu zaman benim masayı bu masanın boyutlarında tekrardan tasarlamayı düşünüyorum. İzniniz olursa sizden kopya bile çekmek istiyorum. Hayırlısı olsun bakalım.
  • Hayırlısıyla herşey olur zamanla. Tabikide olur neden olmasın bizde çoğu şeyi başkalarından görüp uyarlıyoruz sonuçta :))
  • Deli gibi emek var masada, çok uğraşılmış. Ellerine sağlık.

Argist hocaya da teşekkürler, kitap önerisi için bir bakıcam.
  • tilbosfo T kullanıcısına yanıt
    Sağolasın teşekkür ederim i şimdi yeni bir projemiz var. Masa kasa olayından şimdilik vazgeçtim.:)
  • Çok başarılı gerçekten hayran kaldım
  • Nasıl bir şey acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

Nasıl bir şey acaba...

Sen biliyorsun zaten abi..:):) Direk olayın kahramanısın abi..:):)
  • süper hocam, öğrenci olarak bende masa işine girişeceğim küçük bütçeli, 100 200tl arası bakalım senle yarışabilecekmiyiz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam merhaba
  • Ben farklı bi projeye giriştim ama bu sefer masa değil. Masa projesinde çok ince sistem bi çizim yaptım fakat işlevsellik yönünden yine sıkıntı çıkartıyor.. Özellikle klavye rafı sıkıntılı..:(:(
    koca desk case yapıpta o masa içindeki görseli klavye ve mouse ile kapatmak saçma olur... :(
    Ama şimdiden hayırlısı dostum..:):) Umarım çok güzel bişey yaparsın.. Şimdiden başarılar...
  • Resul Sever kullanıcısına yanıt
    merhaba dostum..:):)
  • helal olsun on numara olmuş
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.