Şimdi Ara

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI) FİNAL (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
12
Favori
13.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moslevon

Sisteme mayhems sıvımızıda ekliyoruz..:):) Blood red..:):)

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

rezervuarları yatay konumda kullandığına göre....
    onları sıvı ile tam olarak doldurmak zorundasın... bu görüntüyü yok etmek için.

• Valla hocam ellerinize sağlık ve kolay gelsin belli ki zahmetli iş, ama değecek, ne demişler her şey çok güzel olacak:)
  • Hocam Süper olmuş, Kaliteli bir çalışma emeğinize sağlık.
    Bir çok insanı heveslendirip gaza getirecektir muhakkak.
  • Çok güzel bir çalışma olmuş.
  • ismailsss kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Umarım ilham olacak :)) bu akşam son resimler konu başındaki mesaja eklenecek :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 22 Nisan 2016; 16:34:18 >
  • arg-ist kullanıcısına yanıt
    Aynen abi rezervuarları tam doldurdum. Sadece çok az biraz boşluk kaldı. Oda sistem çalıştıkça radyatör içinde ki hava boşlukları boşaldıkça rezervuardaki sıvı azalıyor. O yüzden tekrandan camı kaldırıp tanklara sıvı eklicem.:))
  • Sticker Logolar için @arycanda66 arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz..:):)

Logoları masa içinede yerleştirecektim fakat masa için çok dolu olduğundan logolar dahada karışık gösterebilirdi..:):)

O yüzden masa üzerindeki camın sağ ve soluna konumlandırdım.. Masaya bakan herkesain gözünden kaçmayacak bi yer sonuçta..:):)

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

• Ben teşekkür ederim hocam ne demek....

Sticker'ları cama / üst kısıma yapıştırmak hiç aklıma gelmemişti... Dediğiniz gibi masanın içinin çok dolu olması hem stickler'lar için hem de genel olarak görüntü açısından pek iyi olmazdı. Böyle toplu bir yerde üst kısıma yapıştırmak çok mantıklı olmuş..

Gayet hoş durmuş hocam.
    Masayı'da iyi günlerde kullanın. Emeğinize, elinize sağlık

• Vay be hocam sonunda bitti he. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

Çok güzel oldu be hocam. Maşallah. Parçalar ulaştı uzun süre sonra. Kurdun ve bitti. Yalnız klavye ve mouse u bölmeye koymamışsın. Sığmadı mı acaba.
    Birde masayı komple uzaktan çeksen nasıl durduğunu görsek monitörle birlikte.

Sanırım daha final fotoları gelecek. Bekliyoruz hocam..
  • Merhaba dostum..:):) Evet sonunda bitti valla..:):) Çok sağolasın darısı senin başına..

Parçalar geldi işte bir haftada hallettim hemen.. Yeni D5 pompalardan aldım 2 tane daha iyi oldu.. Klavye rafı oldu çok güzel oldu fakat masa kalınlığı var, rafıda koyunca ayaklarım sıkıştı..:(:( masanın ayaklarını kaldıriyim dedim, bu seferde masa hem yükseldi hemde monitörde yükseğe çıktı:( durum böyle olunca monitre bakmak için kafamı yukarı doğru eğiyordum..:( O yüzden söktüm iptal ettim..:( Ama sonraki sefere kesin olacak bu sefer masayı daha ince tutucam..:):)

Masanın uzaktan resminide çektim.. Artık bitmiş hallerinin footğraflarını konu başına ekliyorum.. Şu an orda var uzaktan çekilmiş hali bi bak..:):) bir kaç foto daha var eklicem zaten konu başındaki mesaja... Konu sonuna insanlar bakmaya üşenir diye direk ilk mesaja ekliyim dedim resimleri..:):)

• Dostum badirelerden geçip bitirdin kasayı…

Güzel de oldu , eline sağlık…

Eksik ve hatalı taraflarını sen de gördün yaptıktan sonra…bunları zaman içinde konuşuruz.ama böyle bir kasa tasarlarken , dikkat edilmesi gereken en önemli şey;
    İnsan kullanımı için yapılan bir şeyde , esas, insan ölçülerinden yola çıkmaktır.

Bu bir koltuk olabilir, bir masa olabilir veya bir bina yaparken de böyle olmalıdır.

Ölçü insan vücudu ve ölçüleri olmalıdır.

Bu nedenle biz mimarların baş ucu kitabı Neufert in kapağı bile bunu anlatır.

Bu kasayı yaparken ilk dikkat edeceğin şey oturan bir insan kullanacağına göre;
    oturan insanın yerden bacak yüksekliğini bulmandı. Bende bu mesafe 65 cm dir.. masanın ortasındaki bacak girecek kısmın en az bu kadar olması gerekirdi…

Dikkat edeceğin ikinci şey ise bitmiş masa üstünün sana uygun çalışma yüksekliğinde olması idi..bu nedenle ayakları ykseltemiyorsun.

Neufert den bir alıntı ;

Bundan sonra böyle birşeyler tasarlayacaklara yardımcı olması için aradıkları her ölçüyü bulacakları bir kaynak…

https://www.google.com.tr/search?q=neufert&rlz=1C2NHXL_trTR684TR684&biw=1680&bih=881&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiokfK_3abMAhXHA8AKHRpmDv8Q_AUIBigB&dpr=1

Diğer ölçüler bundan sonra gelir. Rad ölçüleri donanım ölçüleri gibi. Bütün bunları orantılı olarak birleştirebilirsen kusursuz bir iş ortaya çıkar.

Bu arada unutmaman gereken çok önemli bir husus daha var, o da yaptığın masanın, koyacağın yerin ölçüsüne uymasıdır, yoksa masayı kesmek zorunda kalırsın...aman dikkat…

Ama çoğumuz işe radyatör ölçüsünden yola çıkarız sonun da da çuvallarız.

Sen kasayı bitirdin düze çıktın DARISI… vaz geçtim YARISI… forumda sadece laf üreten iş üretmeyen,

sadece malzeme sohbeti... sen onu aldın , ben bunu alacağım sohbeti yapmaktan öteye gidemeyenlerin başına…

İyi günlerde kullan dostum.

Yenisinin de ölçülerini düzgün şekilde çıkarmaya başla… arg ist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 24 Nisan 2016; 11:02:33 >

• moslevon kullanıcısına yanıt
    herşey gayet iyi ama ısı dereceleri ne alemde hocam okadar para harcamaya değdimi
    İleri derecede haklısın Ali abi..:):)

Radyatörler yüzünden ben böyle bi ölçüde takıldım kaldım..:(:(:( Ayak kısmı dediğin gösterdiğin gibi 65cm çok makbul... ben bacak bacak üstüne atmayıda seviyorum..:):) 70cm de iş görür.. ama bu sefer masa kalınlığı en az minimum 16-20cm olması gerekir diye düşünüyorum... 65cm e 20 ekleyince 85cm oluyor 85 cmde masa üzerinde çalışılabilecek ölçü gibi.. ama bu sefer şöyle bişey yapılabilir klavye rafının olduğu yeri daha derin yapıp yani biz 20cm de engellendik daha derin olması lazımmış onu anladım..:):)

Bir dahakine daha bomba bişey yaparız artık..:):)
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Isı derecelerinide paylaşacağım zatenn..:):)

Şu an ben gözlemliyorum sistemi.. Ekran kartı yükteyken 40 dereceyi geçmedi diyim ben sana..:):) İşlemcide 4.4 ghz 1.32 voltta 70 dereceyi geçmiyor.... İşlemciye fazla voltaj verdim oda ondan kaynaklı ki 4.4 te 2.8 bile yeterli bi voltaj ama ben daha fazlasında sistem nasıl olur diye bilerek fazla voltaj verdim..:):) sıvı soğutmasız bi sistemde 1.32v zaten imkansız sistem direk reset çakar .... :) bu arada bu dediğim derecelerde radyatörlerin fanları çalışmadan görülen dereceler... fanları zaten son hızda çalıştırmama gerek bile kalmıyor..:):)

• Gel biz EK nın kalitesini (bence kalitesizliğini ) tartışmayı bırakıp kasayı biraz didikleyelim .
    kızmayacağından emin olduğum için yazıyorum...

İlk ve en büyük hatayı ,anakartı ortaya alarak yapmışsın zaten. ( A)
    bunu masada simetri sağlamak için yaptın belli... ama...
    Ekran kartından gelen yükseklik sana ayakların için mesafe bırakmamış.
    Bunu absorbe etmek için anakartı arkaya itmişsin ama bu da anakartı çok uzaklaştırmış ve geriye kalan öndeki alan ise ayaklarını kurtarmak için yetmemiş..

Gördüğüm bir başka hata ise pompa ve toplar için yanlış yer seçimi ( B )
    Pompaları anakartın arkasında kimse görmesin diye saklamışsın gibi...
    Bence onları rezervuarların arasına almayı , top kısmını öne baktırmayı düşünmeliydin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 24 Nisan 2016; 16:22:19 >

ben bu cevahirden 55 derece felan bekliyorum tam yükte
    Estağfurullah abi neden kızayım olurmu öyle şeY:::):) anakart yüzünden zaten orayı derin yapamadık.. ama herkes sağ ve solda anakartı kullanıyor diye bende farklı olması amacıyla ortaya aldım..:(:( Birdfe dediğin gibi simetrik olması için abi..:):)

Pompayı rezervuarların artasına almayı düşündüm fakat bu sefer pompa yüksekte kalıyordu ve su alması zor olmayacakmıydı abi.. zaten rezervuarlar derinde kaldı suyu radyatöre tam itemiyor diye kaldırdım.. Ve pompayı rezervuarın arasına alsaydım hortum o bölgede çok dolaşıp karışık göstermezmiydi abi sence..?? Yoksa bende ortaya koymak istedim tankları..ki o yüzden rezervuarların arasını o kadar uzun tuttum abi bilerek bide..
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    5 derece işlemciden mi bekliyorsun..:):) Şimdi şöyle bi durum var.. İşlemcinin çekirdek ısıları ayrıdır bilirsin.. Çekirden ısısına bu tür soğutmalar ile etki edemezsin... Çekirdek ısısını düşürmek istersek işlemcide o zaman nitrojen soğutma gerekir.. Benim yazdığım dereceler çekirdek ısısı değerleri.. Yoksa işlemcinin dışından yaydığı ısı düşük tabiki.. :):) Ama senin için bu ısıyı ne kadar düşürebiliyorum diye radyatör fanlarınıda fulleyip test edicem valla..:):)
    hepsinin farkındayım hocam demek istedigim yani okadar su dolasımı okadar radyator vsvsvs yani yinede normal kurulan customdan fark olması lazım olmuyorsada bu kadar edilen masrafa yazık dehilmi demek istedigim bu sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Estağfurullah abi neden kızayım olurmu öyle şeY:::):) anakart yüzünden zaten orayı derin yapamadık.. ama herkes sağ ve solda anakartı kullanıyor diye bende farklı olması amacıyla ortaya aldım..:(:( Birdfe dediğin gibi simetrik olması için abi..:):)

Pompayı rezervuarların artasına almayı düşündüm fakat bu sefer pompa yüksekte kalıyordu ve su alması zor olmayacakmıydı abi.. zaten rezervuarlar derinde kaldı suyu radyatöre tam itemiyor diye kaldırdım.. Ve pompayı rezervuarın arasına alsaydım hortum o bölgede çok dolaşıp karışık göstermezmiydi abi sence..?? Yoksa bende ortaya koymak istedim tankları..ki o yüzden rezervuarların arasını o kadar uzun tuttum abi bilerek bide..

dediğin , tabii sirkülasyon olsa doğru olurdu..
    mesela rezervuarın kapalı olmaması durumunda...

ama bizde cebri (zorunlu) sirkilasyon var yani pompa basarak sıvıyı dolaştırıyor kapalı sistemde.
    pompaya , bastığı sıvı kadar sıvı , boru kırılmadığı sürece gelecektir. bir yerden dışarı kaçmazsa tabii..
    bu nedenle sorun yaratmaz.
    sadece su sütun yüksekliği pompa limitini aşıyorsa sorun olur bu sitemlerde...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.