Şimdi Ara

Dersleri Tek Tek Bitirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
4.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. arkadaşlar değişik şeyler deniyorum sınava hazırlanan birçok kişi derslerin konularını birlikte götürüyor günde üçten fazla ders çalışarak. sizce örneğin 2 derse odaklanıp sadece bunların konularını bitirip testleri çözdükten sonra bunlardan deneme çözerken diğer 2 ders seçip bunların konularına çalışmak falan ne kadar mantıklı? çalışma düzenini oturtan birisi bana yardımcı olabilir mi kafayı yemek üzereyim.

edit: kimsenin bir fikri yok mu arkadaşlar? lütfen üşenmeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proffessor magcategory -- 26 Ağustos 2019; 11:11:47 >

• ben öyle yapıyorum tek bi derse odaklanıyorum zihnim fazla yorulmuyor hangi derste hangi konudayım derdi olmuyor hem de daha hızlı ilerliyorum
  • Ben günde 2 ders çalışıyorum nasıl rahat edeceksen öyle yap

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben ayt fizikte modern kimyada denge biyoda solunum 3 unu belirliyip video izliyorum 1.5x de sonra soru cozuyorum hemen eriyor zaten.paragraf Ve ayt mat geoya akşam bakıyorum zaman kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her gün mat,geo fix çalışıyorum . yanına da 1 sözel dersi alıyorum . 1 haftalık aşağı yukarı şöyle oluyor mesela
    1.gün mat-geo-tr
    2.gün mat-geo-tarih
    3.gün mat-geo-coğrafya
    4.gün mat-geo-tr
    5.gün mat-geo-tarih
    6.gün mat-geo-coğrafya

mesela tr bitince onun yerine tyt fen koyarım, tm olduğum için böyle program.

mat-geo nun yanına sadece 1 sözel ders koyayım ve o dersin tüm konularını bitirdikten sonra diğerine geçeyim diye düşündüğüm de oldu ama öyle yaparsam o dersten sıkılırım diye veya diğerlerine hiç başlamamış olurum diye vazgeçtim . o yüzden böyle haftada 2 şer gün sözel dersleri koydum matgeo yanına . diğer türlü yapsam mat-geo-tr yapacaktım mesela tr bitene kadar. öyle de olurdu ama kafama böyle yattı.

ikisi de yapılabilir ama ben böyle yaptım, bakarım kafama yatmazsa verim alamazsam değiştiririm ama mesela 1 güne 4-5 ders koymak doğru gelmiyor bana. bazen canın ister sadece 1-2 derse çalışırsın , kafana göre biraz da bu işler. yeter ki çalış yani. deneye yanıla bulacağız nasıl çalışacağımızı artık

• Programımı yeni oturttum ve gidişattan çok memnunum. Günde 3 ders çalışıyorum. Mat ve geometri her gün çalışıyorum. Yanına da bir tane fen dersi ekledim. Haftada 3 gün fizik, 2 gün kimya, 2 gün biyoloji çalışıyorum. Türkçe sosyal çalışmıyorum. Benim için en ideali buymuş. Bir güne üç tane ders yeterli bence daha fazla olunca verimsiz geçiyor benim için.

• Hergün matematik ve fizik kesin. Bunların yanına kimya veya biyoloji atıyorum. Sabah derse başlamadan türkçe.

• Hocam verim alabiliyosan devam et arkadaşım yazın biyolojiyi bitirmişti eylülden marta kadar fiziği sonra da kimyayı halletmişti 5k yaptı. Burda ilk 100e giren bir arkadaş da bu şekilde çalışmıştı. Ben de denedim ama tek derse odaklanınca çok sıkıldım bende işe yaramadı

• Eels vardı ilk100 e girmişti o bu şekilde ilerlemişti

• Sayısalda ilk 100 e girmiş bir arkadaş vardı forumda oda dersleri tek tek bitirmeyi öneriyordu. Ben bunu tam olmasa da destekliyorum. Bence matematik ve geometri bir arada götürülmeli. Fizik tek başına götürülmeli. Kimya ve Biyoloji ise bir arada götürülmeli kanısındayım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.