Şimdi Ara

Dershanenin ilk gunu ne yaptiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
13.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar mezuna kaldim dershaneye yazilacamda ilk defa dershaneye gidecem sinifa ilk girdiginizde ne yaptiniz nasil tanistiniz insanlarla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bastım tekmeyi açtım kapıyı, yüksek sesle selamun aleyküm kolay gelsin dedim tespihimi cebime soktum gözüme kestirdiğim kızın yanındaki çocuğa zıpla bakiyim dedim oturdum yerine.

• moonwalk yaparak sınıfa gir ve "selamünaleyküm yoksa merhaba mı demeliydim ehe" de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

moonwalk yaparak sınıfa gir ve "selamünaleyküm yoksa merhaba mı demeliydim ehe" de.
    Moonwalk eskidi hocam başka taktik yok mu?

• emreee23 kullanıcısına yanıt
    Hocaya aduket çek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkes boş yer bulup oturacak. İlk giren hoca herkese ismini ve hedefini falan soracak. Daha sonra derslerde özellikle felsefe gibi tartışabilecek ortamlarda, matematik gibi sıkıcı derslerde espri yapacak olanlarla falan tanışırsınız bir şekilde. Soruları en hızlı çözen falan sınıfın gözdesi olacak. Ayrıca dershane para ve vakit kaybıdır. En azından benim için öyle oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Herkes boş yer bulup oturacak. İlk giren hoca herkese ismini ve hedefini falan soracak. Daha sonra derslerde özellikle felsefe gibi tartışabilecek ortamlarda, matematik gibi sıkıcı derslerde espri yapacak olanlarla falan tanışırsınız bir şekilde. Soruları en hızlı çözen falan sınıfın gözdesi olacak. Ayrıca dershane para ve vakit kaybıdır. En azından benim için öyle oldu.
    Saolun hocam aradigim en iyi cevap sizinki oldu.Açikçasi kendi başima çalişamiyorum en azindan dershanede konulari anlatan hocalar var, anlamadigin sorulari sorabiliyoruz ve full denemelere giriyoruz.Evde kesinlikle calisamam ve çok bunalirim.Bana göre para veya vakit kaybi degildir dershane cunku dershanede full ders göruyoruz bu vakit kaybi anlamina gelmiyor bence para konusuna gelecek olursak bir kaybim olmayacak sonucta yukarda saydiklarimi gorecez dershanede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreee23 -- 4 Ağustos 2018; 20:46:35 >

• takım elbise kundura tespih kombosu yapıp hocadan seri köz istedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Doğrudur hocam herkese göre farklı olabiliyor durumlar. Sınavlarla seviye sınıfları ayarlanıyor. Her dershane öyle midir bilemem ama yüksek seviye sınıflarda olursanız sizin yararınıza olur. Zira gittiğim dershanede alt seviyeler geyik seviyesindeydi. Mutlaka dersi engelleyecek tipler olur alt kademelerde. Asosyallerin içine düşseniz bile sınıf ortamı olduğu için kaynaşmalar oluyor. Taş çatlasın 2-3 gün sessizlik olur sonra açılmaya başlar herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boreman Lames

takım elbise kundura tespih kombosu yapıp hocadan seri köz istedim
    Çanta göturmediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Doğrudur hocam herkese göre farklı olabiliyor durumlar. Sınavlarla seviye sınıfları ayarlanıyor. Her dershane öyle midir bilemem ama yüksek seviye sınıflarda olursanız sizin yararınıza olur. Zira gittiğim dershanede alt seviyeler geyik seviyesindeydi. Mutlaka dersi engelleyecek tipler olur alt kademelerde. Asosyallerin içine düşseniz bile sınıf ortamı olduğu için kaynaşmalar oluyor. Taş çatlasın 2-3 gün sessizlik olur sonra açılmaya başlar herkes.
    Hocam hic bir bilgim yokta ondan soruyorum seviye belirleme sinavi ne zaman olur once karisik siniflar olur ekimin ortasi gibi yaparlar bence sinavi daha sonra sömestr tatilinde yaparlar arkadasimin dershanesi oyleydi.

Benim gittiğim dershane adına konuşayım; kurs başlamadan önce sınav yapıldı ona göre yerleştirildi öğrenciler. Ama en az 4-5 kez deneme sınavlarına göre değişiklik oldu. Yıl sonuna doğru sabitleme sınavıyla bir daha değiştirilmedi. 2-3 kez değişir ondan sonra sabit sınıf olur diye düşünüyorum. Çünkü her ay sınıf değişirse öğrencilerin işlediği konular falan karışır. Sınav yapılmazsa dediğiniz gibi karışık sınıf olur. Fazla takılmayın normal okuldan farkı sadece daha samimi bir ortam. Hocalarla yeri geliyor el sıkışıyorsun, ne bileyim kahve ısmarlayan çıkıyor, hocalarınla cafede falan karşılaşma ihtimalin oluyor. Rehberlik istediğin zaman hayat derdini bile dinliyor. Yani okuldan farkı samimiyet. Öğretmen gelince ayağa kalkmıyorsunuz bunu söylememe gerek yok sanırım fazla kasmayın derim öyle beklenildiği gibi farklı bir ortam olmayacak.

• Hocam çok teşekkür ederim yardimci oldunuz.Aynen dedikleriniz gibi olacak.Benim seviye belirleme sinavini sormamin amaci sayisal siniflarina girecem fakat matematikte o kadar temelim yok zaten sistemde degisti rasyonel hic cikmadi uslu sayolarda oyle iyice bildigim konular gitti bu sinavda 4 net cikarabildim onun haricinde turkceden 20 sosyalden 5 fenden 8 net yapabildim yani feni yaparimda matematikten korkuyorum onun için çöp bir sinifta başim ağrimasin diye korkuyorum gerçi benden de seviyesiz insanlar olacaktir ondan hiç kuşkum yok.Birde hocam siniflar 16 kisilikmiş çok mu?

Zamaninizi aldiysam özur dilerim..

• Suanki sistem nasil,dershaneler temel lise oldu galiba,bildigim kadariyla 11. sinif bittikten sonra dershaneye gitmek isteyenler 12'de temel liseye geciyor.Mezunlar ne yapiyor peki,ayri sinif mi aciyorlar,yoksa mezunlar yine klasik dershane binasinda devam mi ediyorlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

Suanki sistem nasil,dershaneler temel lise oldu galiba,bildigim kadariyla 11. sinif bittikten sonra dershaneye gitmek isteyenler 12'de temel liseye geciyor.Mezunlar ne yapiyor peki,ayri sinif mi aciyorlar,yoksa mezunlar yine klasik dershane binasinda devam mi ediyorlar?
    Benim gibi mezunlar klasik dershaneye gidiyorlar hocam.12 ler icinde dediginiz gibi temel lise daha mantikli oraya gidiyor millet

• bırak insanları umursamayı. 4 sene okudun ne oldu hangisiyle görüşüyorsun. gir dersini al konuşma kimseyle çık neden umursuyorsun anlamadım
    Ben de sizinle aynı durumdayım hatta netler bile aynı. Temeliniz olmadan iyi sınıfa alınırsanız yapamazsınız. Örnek olarak test dağıtılıyor siz 1 soru çözememişken sınıftakiler testi bitirmiş olacak. Hocada öğrenciler konuyu anladı diyip geçecek. Merak etmeyin sınıf arkadaşlarınız sizin seviyenizde olduğu için sıkıntı olmaz. Kötü sınıfa düşseniz de moralinizi bozmayın. Biz de 6 sınıf vardı. 6. Sınıf rezildi ama 5. Sınıf seviye düşük olmasına rağmen gayet güzeldi. En kötü sınıfa düşmeyin yeter. 1 sınıf atlasanız yeter bence. 16 kişi normal. Sınıf ne kadar azsa o kadar verimlilik artar. Fazla özel ilgi beklemeyin sınıfta. Genele yönelik anlatım olacak. Hafta içi soru etütleri oluyordu bazen sorularımı çözdüremediğim olmuştu yoğunluktan. İlk aylar fazla soru sormaya inen olmaz. Sınav yaklaştıkça artacak. Başarılar dilerim bu sene için. Rahatsız etmiyorsunuz aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

• Bence gitme cidden şimdi sana çok gerekli gibi gözüküyor ama aç youtubedan 1.5 hız izle test çöz denemeyi alıp evdede çözersin büyük ihtimal gideceksin ama 1 sene sonra gerek olmadığı kanatine varacaksın

• tahtaya adını ve tl yaz, bayan arkadaşlar msj atabilir diyede not düş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.