Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozgurhimmet

görüntüleri divx yaptım ama ses ve görüntü uyumsuzluğu oldu, ses geriden geliyo acaba nedendir...

herhangibir fikrim yok, ben bir problemle karşılaşmadım ama birde virtual dub ile dene istersen divx6 destekliyor yeni ver.
  • Ben yavuz arkadışımızdan veya diğer arkadaşlardan bir konuyu aydınlatmalarını istiyorum. Uzun uğraşlardan sonra kamerayı aldım.. Panasonic nv gs 75 .. İkinci adım olarak kasetleri laptopta cd ye yazdırmak istiyorum.. Bunun için bir kaç yöntem olduğunu öğrendim.. 1-TV kartıyla 2-1394 Kartı ve kaplosuyla 3-videa kartıyla .. eeeeeee peki video kartları pahalı olduğuna göre bu işi 1394 kartı ile yapmaktan başka çare kalmıyor.. (YANILDIĞIM YERLERİ DÜZELTİRSENİZ SEVİNİRİM) .. piyasayı araştırdım 1394 kartlarında iki durum var a)400 mhz ve b)800 mhz.. fiyat farkıda birincisi 40 YTL ise ikincisi 70 YTL civarında, peki biz alırken hangisini almalıyız, çünkü aynı işi görecekse neden pahalı olanı alayım.... Birde şöyle bir durum var tabiki laptop kullandığım için ilerde eksternal DVD Yazıcı almayı düşünüyorum... Bu alacağım 1394 kartını nasıl etkiler.. LÜTFEN CEVAP...
    Bu formu son birkaç sayfası hariç tamamını okudum.. Özellikle yavuz arkadaşımıza bu olaya vesile olması nedeniyle kendisine çook teşekkür ederim... Her soruyla tek tek ilgilenmesi gerçekten özel bir durum.. SAĞOLASIN YAVUZ....

• arkadaslar
    benim sony digital var,kameradan bilgisayara aktarirken 7 dakkada kesiliyor,bana anlatirmisiniz niye vede ne yapmam lazim
  • kimse yokmu yaarkadaslar,bi yardim edin
  • vede ulead video studio 7 nasil indirebilirim beles,ben bulamadim,bendeki image mixer fakat bu tam bitirmiyor ayarinida bilemedim,tegmen nerdesin yardim et
  • Yeknet,

Haklısın da, pinnacle 9 la kameradan capture yaptığımda oluşturduğu avi dosyası bozuk oluyor. Neden anlayamadım. Yada, windv ile aldığım düzgün avi dosyasını pinnacle da açıp üzerinde efek uygulayıp mpeg olarak kaydetmeye çalışınca yine bozuk kaydediyor.

1 saatlik bir mpeg-2 görüntüsü (SVCD formatında) 700 MB'lık bir CD'ye sığarmı ? ve bunu VCD player'lar gösterebilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avalanche -- 6 Temmuz 2005, 14:19:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacar

vede ulead video studio 7 nasil indirebilirim beles,ben bulamadim,bendeki image mixer fakat bu tam bitirmiyor ayarinida bilemedim,tegmen nerdesin yardim et

www.ulead.com sitesinden indirebilirsin.
  • Üyelik sayfası

Buradan üye olup mail adresini ve şifre veriyorsun.Son sürüm UVS9'u trial olarak indiriyorsun.
  • Dual layer olan bir Dvd tercih etmelisin.Asus kullanıyorum ve memnunum.
  • trial versiyonlarda bazı kısıtlamalar olabilir. crack etmeniz gerek (bunu burda açıklayamam) ya da satın almalısınız.
    1 saatlik mpeg2 tek CD ye sığmaz.
    Avalanche: pinnacle 9 un orjinal lisanslı mı? eğer değilse pinnacle bu konuda seni zorlayabilir. Bir de nasıl capture yapıyorsun iee1394 den mi yoksa studio box tan analog mu bağlıyorsun? kameran neydi?
    Ek olarak bazı VCD playerlar SVCD oynatamıyormuş diye duydum. SVCD VCD yapmak ile ilgilenmiyorum. Siz de DVD ye geçin artık.
  • evet birçok VCD playerler SVCD yi desteklemiyor. tabi bunun yanında PAL VE NTSC davası var.
    PAL---bizim kullandığımız stanrtlar
    NTSC-- amerikan
    her ikisinide çözünürlükleri farklı
    VCD playerin SVCD'yi çalıştırabilmesi için hazırlanacak SVCD nin PAL seçeneği seçili ve çözünürlüğünde 480*576 olması gerekiyor.
  • nodar kardes uye olmadan olmuyormu beles indirme.
    olmuyorsa nereye uye oluyoruz bana bi bildir.
    e mailini yazarsan sorun olmazmi.
  • mpeg 1
    mpeg 2
    mpeg 3
    bunlarin gorevleri nelerdir
    hangisi iyidirveye hangisi olmasi lazim.
    ben biraz acemiyimde,tsk ederim
  • arkadaslar ben ne yapmam lazim,bana tane tane anlatirsaniz sevinirim.nasil bir ayar yapmam lazim,bana soyle anlatin ,once sunu ayarla sonra sunu gibi.7 ile 10 dakka arasi kesiliyor.sony digital.bir saatlik filmi nasil aktaririm..tane tane yani anlayacagim sekilde lutfen,cunki bir acemiye anlatacaniz.benimde usta olabilmem icin yardim lutfen,tskler arkadaslar
  • Sevgili Nacar,
    Burası bir çeşit soru cevap platformu, sayfalar ve kitaplar dolusu bilgiyi tek tek burda anlatmak mümkün değildir.
    Kameranız ile video çekip pc ye atabiliyosanız biraz bişeyler biliyor olduğunuzu düşünmek lazım. Sorularınızı daha anlaşılır ve net sorarsanız daha iyi olur. Biraz forum harici bilgilenmenizi tavsiye ederim.
  • Sevgili tiger,

vcd player.lar svcd diskleri okuyamazlar çünkü svcd.de bir MPEG-2 formatıdır.
  • Üstad Yavuz Dostum;
    Kamera görüntülerini DVD formatında kaydetmem için DVD yazıcı almaya karar verdim. Tavsiye edilen de NEC. Endişe duyduğum konu; RAM 256 mb hard diskim 40gb (20+20 bölünmüş durumda ve C' de Win98, D'de de XP professional SP1 kurulu.) Bu donanımla ben bu işi yapabilir miyim ?. Veya sadece XP professional mi yükleyeyim? Tavsiyeni bekliyorum. Başka donanım eklemek için şu an durumum müsait değil.
  • DVD yazıcı olarak Asus tavsiye ederim. 40GB lık bölünmüş hdd gerçekten endişe vericidir doğru. win98 i silip partitionları birleştirin ve XP SP2 kurun. Ancak bu şekilde limitte çalışabilirsiniz. 256ram da az ama işlemcin iyi ise çalışabilirsin.
  • arkadaslar bana cevaplar yazdiniz .tsk ederim fakat ben bir sey anlamadim hala.benim ne yapmam gerektigini soyleyin onu deneyim 1 saatlik filmi aktaramiyorum ,hala ugrasiyorum,10 dakkada kesiliyor.albayim sen yarm et bari ,saygilar
  • Nacar:
    bize çok fazla bilgi vermiyorsun sana nasıl yardımcı olalım. 10dk da kesiliyor demekle hiçbişey anlaşılmıyor.
    1- video kameran nedir marka model?
    2- capture kartın ne?
    3- hangi kablo ile aktarıyorsun usb mi firewire mi?
    4- hangi yazılımı kullanıyorsun
    5- İşletim sistemin ve pc donanım bilgileri?
    6- ne yapmak istiyorsun?
    7- problem nedir?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.