Şimdi Ara

Derin Dondurucu Önerileri En İyi Derindondurucu Hangisi (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
990
Cevap
60
Favori
537.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OnderT

Evet arkadaşlar yine enteresan bir durum ile karşı karşıyayız. Geçen hafta arcelik whatasapp hattına sitelerinde 2171'in kaç saat soğuk tuttuğu bilgisi olmadığı için öğrenmek istediğim ile ilgili mesaj atmıştım. Kendileri de dönmeden önce iyi fiyat buldum diye 2171 satın aldım. Alırken de Uğur'a göre enerji tüketimi yıllık 40-50 kwa daha az olduğu için izolasyonu daha iyidir ve muhtemelen elektrik kesildiğinde minimum 15 saat soğuk tutar diye düşünüyordum. Yani urunlerin soğuk zincirinin bozulma eşiği. Bugün gelen yanıtta 8 saat diyince yutkundum oha dedim :) piyasadaki en kötü performans.

Sanirim enerji tüketimi için izolasyondan ziyade motor avantajı yaratılmış. Bu beni yanıltan durum oldu. Bizim evde jeneratör olduğu için 15 saat ya da 8 saat çok fark etmiyor. Senelik tüketim benim için daha önemli. Ama yine de forum insanlarına bilgi vermek istedim.

Ayrıca bu testlerin stabil olmaması da etken olabilir. Mesela normal şartlarda 15 saat dedikleri test ortamın stabil 25 derece olduğu durumlarda yapılmasi gerekir. Hangi firma bunu hangi ortamda test etti bilmiyoruz. Belki 15 saat diyen Uğur arcelik testlerine tabi olsa daha az çıkabilir. Ya da arcelik uğurun testlerine tabi olsa 20 saat çıkabilir. Bunları bağımsız kuruluş testleri olmadığı sürece asla öğrenemeyiz.
    Bilgi için sağol. Ben de 15 saattir diye tahmin ettim fakat değilmiş. Arçeliğin sitesinde ürünle ilgili hiç bir döküman bulunmuyor. Ben de Arçelik 2171 ile Uğur UED 7246 modelleri arasında kalmıştım. Hem daha kaliteli olabileceğini düşündüğümden hem de 7 yıl garantisi olmasından dolayı Uğur aldım. Ayrıca Uğur’un sitesinde ürünle ilgili her türlü döküman mevcut bu da karar vermem de etkili oldu. Kullanıp göreceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/solo-buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/solo-derin-dondurucular/GS33VVI31N#/Tabs=section-reviews/
    Çekmece, kapak ve ses konusunda şikayetler var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/solo-buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/solo-derin-dondurucular/GS33VVI31N#/Tabs=section-reviews/
    Hangi makinada şikayet yokki. Oraya bakarsanız hiçbir şey alamazsınız emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyroy

Bilgi için sağol. Ben de 15 saattir diye tahmin ettim fakat değilmiş. Arçeliğin sitesinde ürünle ilgili hiç bir döküman bulunmuyor. Ben de Arçelik 2171 ile Uğur UED 7246 modelleri arasında kalmıştım. Hem daha kaliteli olabileceğini düşündüğümden hem de 7 yıl garantisi olmasından dolayı Uğur aldım. Ayrıca Uğur’un sitesinde ürünle ilgili her türlü döküman mevcut bu da karar vermem de etkili oldu. Kullanıp göreceğiz

Alıntıları Göster
    @Nyroy
    hayırlı olsun hocam
    kaça aldınız acaba?
    ben de arçelik 2171 ve uğur ued 7246 arasında kaldım. hangisini daha uyguna bulursam onu alıcam sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesen -- 9 Haziran 2020; 9:47:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muslubrk

Herkese merhaba butcem 2.000 tl civari ve sandik tipi almak istiyorum.Bu 2 urun arasindan tavsiye edebileceginiz varmi yada baska onerisi olan varsa cok sevinirim simdiden cok tesekkurler.

https://www.akakce.com/derin-dondurucu/en-ucuz-senocak-d-315-df-dual-a-sandik-tipi-fiyati,3769524.html

https://www.akakce.com/derin-dondurucu/en-ucuz-senocak-d-315-df-dual-a-sandik-tipi-fiyati,3769524.html
    Konuyla alakali yardimci olabilecek arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim.

• quote:

Hocam Miele yazın oraya Ferrari falan yazın yine şikayet eden görebilirsiniz. Bunu söylemenin hiçbir mantığı yok maalesef.
    100 adet satılıyor 1 adet şikayet var ise bence mükemmel üründür.
    10 kişide varsa sıkıntı zaten artık satmazsın modeli.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Gürültü ve ürünlerin yapışması sorunu önemli bence. Yoksa bazı siteler olumsuz yorumları yayımlamaz ya da bilerek kötü yorumlar olabilir tabi ki. Herkesi memnun etmek de zor ama ortak bir fikir ortaya çıkabilir. Miele yorumsuz direkt alınır da eldekiyle bulaşık makinesi ve buzdolabımda olduğu gibi Siemens vb alınır.
  • quote:

Gürültü ve ürünlerin yapışması sorunu önemli bence. Yoksa bazı siteler olumsuz yorumları yayımlamaz ya da bilerek kötü yorumlar olabilir tabi ki. Herkesi memnun etmek de zor ama ortak bir fikir ortaya çıkabilir. Miele yorumsuz direkt alınır da eldekiyle bulaşık makinesi ve buzdolabımda olduğu gibi Siemens vb alınır.
    Sezon'da 170/180 adet satılıyor değişik boyutlarından.
    Açıkcası bana sorun yaşatacak ürünü satmıyorum müşterilere. Fakat nette şunu gördüm dediğiniz de elbette haklısınızdır sorun yaşamış birileri olabilir ama ben kendi portföyümde bunu görmedim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi şikayet olanı almayayım dersek hiçbir marka alamayız maalesef

Burada önemli olan şu; Siemens'e rakamsal açıdan 100 kişi de kaç kişi ulaşabiliyor = şikayet oranı
    Miele'ye bu 100 kişinin kaçı ulaşabiliyor = şikayet oranı.

İnanın çok daha az satılan markada şikayet olması çok daha sıkıntılı olacaktır mantıken de bu böyle zaten ne alırsak alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesen

@Nyroy
    hayırlı olsun hocam
    kaça aldınız acaba?
    ben de arçelik 2171 ve uğur ued 7246 arasında kaldım. hangisini daha uyguna bulursam onu alıcam sanırım.

Alıntıları Göster
    Edit. Arcelik 2171'in iç hacmi yaklaşık 50 kg daha fazla. Bunun sebebi izolasyon farkı veya kasa genişliği olabilir.

2171 için soğuk tutma zamanını paylaşmıştım. Karşılaştırma olarak Uğur 15 saat yazarken arcelik 8 saat olarak belirtti. Testler bağımsız olmadığı için hangisi gerçekçi asla Bilemeyiz. 2171 annemlerde olduğu için test yapma imkanım yok ama alan arkadaşlar gerçekçi testler yapsa çok verimli olurdu. Mesela 1 torba su dondurup fişini çekip ne kadar ne durumda olduğunu görmemiz çok faydalı olurdu.

Ayrıca annemden aldığım bilgiye göre 2171 in motoru oldukça sessizmiş. Inverter motor olduğunu okumuştum. Yine de alacaklar mutlaka teyit etsin. Asılsız bilgi verip yanlış yönlendirmek istemem. Özellikle yaşam alanlarına koyacak olanlar ses konusunda seçici olsunlar derim.

Ugur ile arcelik konusunda açıkçası söyle bir öngörüde bulunmak istiyorum. Arcelik muhtemelen motor ve iç akşam konusunda Uğurdan daha iyi olacaktır. Sonuçta Arge'ye gerçekten önem veren bir firma. Ama yalıtım konusu daha basit bir konu olduğu için Uğur'da o yönde bir artı sağlayarak farkı kapatmayi düşünebilir. Keşke donanımsal olarak kaliteli incelemeler olsa da izlesek. Ama youtube da bulunan incelemeler genellikle kapak açıp kapatmaktan öteye gidemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnderT -- 9 Haziran 2020; 14:48:10 >

• quote:

@Nyroy
    hayırlı olsun hocam
    kaça aldınız acaba?

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Direk liste fiyatına taksitli aldım 2810TL. Bayi nakitte 50TL indirim yapıyordu sadece. İnternetten de almak istemedim kargoda sıkıntı olur diye. Dün aldım bugün yetkili servis getirip kurulumunu yaptı. Daha çalıştırmadım bekletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyroy -- 9 Haziran 2020; 22:10:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnderT

Edit. Arcelik 2171'in iç hacmi yaklaşık 50 kg daha fazla. Bunun sebebi izolasyon farkı veya kasa genişliği olabilir.

2171 için soğuk tutma zamanını paylaşmıştım. Karşılaştırma olarak Uğur 15 saat yazarken arcelik 8 saat olarak belirtti. Testler bağımsız olmadığı için hangisi gerçekçi asla Bilemeyiz. 2171 annemlerde olduğu için test yapma imkanım yok ama alan arkadaşlar gerçekçi testler yapsa çok verimli olurdu. Mesela 1 torba su dondurup fişini çekip ne kadar ne durumda olduğunu görmemiz çok faydalı olurdu.

Ayrıca annemden aldığım bilgiye göre 2171 in motoru oldukça sessizmiş. Inverter motor olduğunu okumuştum. Yine de alacaklar mutlaka teyit etsin. Asılsız bilgi verip yanlış yönlendirmek istemem. Özellikle yaşam alanlarına koyacak olanlar ses konusunda seçici olsunlar derim.

Ugur ile arcelik konusunda açıkçası söyle bir öngörüde bulunmak istiyorum. Arcelik muhtemelen motor ve iç akşam konusunda Uğurdan daha iyi olacaktır. Sonuçta Arge'ye gerçekten önem veren bir firma. Ama yalıtım konusu daha basit bir konu olduğu için Uğur'da o yönde bir artı sağlayarak farkı kapatmayi düşünebilir. Keşke donanımsal olarak kaliteli incelemeler olsa da izlesek. Ama youtube da bulunan incelemeler genellikle kapak açıp kapatmaktan öteye gidemiyor.

Alıntıları Göster
    Evet hocam Uğur, Arçeliğe göre net hacimde daha ufak. Uğur net 227lt, Arçelik 250lt hacme sahip. Bende kalite açısından Uğur’un daha iyi olabileceğini düşünme sebebim, Uğurun sadece soğutma ürünleri yapması ve ticari olarakta kullanılması. Marketler de benzincilerde dikkat ettim dolapların çoğu uğur ve şenocak. Redbull, starbucks gibi markalarında dolablarını sağlıyorlar. Bana bu yüzden daha iyi olacağını hissettirdi. Ayrıca Arçelikin arkası açık teller dışarıda Uğurun ise gömülü metal levha gibi bir malzemeyle kapatılmış daha derli toplu. Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanabiliriz

• Cevaplar için teşekkürler.

peki no-frost tercih etmemek nasıl olur?

no-frost kullanan bazı kullanıcıların, makine içeride aynı havayı sürküle ettiği için ürünlerin kokularının birbirine sirayet ettiği gibi yorumlarını okudum. fakat defrost ürünlerde de yapışma problemi ve karlanma olacak doğal olarak ama yine karlanmanın pek de dert edecek bi şey olmadığını anlıyorum araştırdığım kadarıyla.

bu konuda tavsiyesi olur mu acaba forum kullanıcılarının?
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler.

peki no-frost tercih etmemek nasıl olur?

no-frost kullanan bazı kullanıcıların, makine içeride aynı havayı sürküle ettiği için ürünlerin kokularının birbirine sirayet ettiği gibi yorumlarını okudum. fakat defrost ürünlerde de yapışma problemi ve karlanma olacak doğal olarak ama yine karlanmanın pek de dert edecek bi şey olmadığını anlıyorum araştırdığım kadarıyla.

bu konuda tavsiyesi olur mu acaba forum kullanıcılarının?
    Merhaba.

Kokuların birbirine karışması olayı açıkçası çok sıkıntı Olmaz. Ben daha dondurucuya posetsiz balık, et, sebze, meyve koyanı görmedim. Koyan da hata yapar. Ayrıca no frost olmayana da posetsiz koysan mutlaka onun da kokusu yayilacaktir. Şimdi sen balık koydun diyelim. Donma aşamasına gelene kadar kokular diğer açık ürünlere geçmeyecek mi? Yani o konu tercihini etkilenmesin. Ben sana o veya bu demiyorum. Sadece tercih sebebi yapmanı önermem.

Buzlanma konusuna gelirsek okuduklarımdan anladıklarımı yazayım. Low frost olanlarda buzlanma olduğu için çekmecelere genlesen buz baskı yapıp kirabiliyormuş. Veya sıkışma yapabilirmiş. Gerçekten bu gözlemlenen birşey. Yani tercihimi etkileyen en önemli konu bu oldu. Kırık çekmeceler ile uğraşmak istemem. Ya da kırık değilse bile açmak için zorlayınca kırılmasını istemem.

Diğer bir etken elektrik tüketimi. Arcelik 2171 muadili Uğur 7246 modeli her ne kadar elektrik kesintisinde soğuk tutma süresi 15 saat olsa da elektrik tüketimi olarak oldukça fark var. Aylık 10-15 lira fark eder diye düşünüyorum. Elektrikçi arkadaş varsa daha detaylı yazabilir. Yıllık kwa tüketimi olarak çok fark var ikisi arasında. O yüzden bütün tercihimi etkileyen diğer önemli kısım buydu. 15 saat soğuk tutma olayı gerçekten önemli ama hem bizde jeneratör olduğundan hem de o verilerin test ortamlarının aynı olmadığını düşündüğümden umursamadım.

• Merhaba arkadaşlar, 1500-2000 tl arası derın dondurucu arıyorum. Forumun 35 sayfasını da hızlıca okudum.. Profilo df1024 modeli kafama yattı biraz. Profilo df1124 modeli de düşünüyorum.İki modelin arasında ufak farklılıklar var. 225 lira da fark var. BOSCH GSV24VW20N modeli de güzel görünüyor, arçelikte ise 2052, 2060 ve 2070 modeli listemde. Bu ürünlerden kullanıp bilgilendirme yapabilecek arkadaş var mı? Bunların dışında da tavsiye alabilirim.
    https://www.hepsiburada.com/profilo-df1024w2vv-5-1-cekmeceli-a-beyaz-derin-dondurucu-p-HBV00000RZIA8?magaza=cagdas
    https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/derin-dondurucular/DF1124W3VV
    https://www.n11.com/urun/arcelik-2052-dy-a-170-lt-5-cekmeceli-dikey-derin-dondurucu-47079?magaza=fabushop&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel
    https://www.arcesdtm.com/urun/arcelik-2060-mb-6-cekmeceli-dikey-derin-dondurucu?ref=akakce&v=1.1.1
    https://www.beyazesyaevimde.com/urun/arcelik-2070-mb-beyaz-7-cekmeceli-derin-dondurucu?utm_source=cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri-urun-listeleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konjektor -- 12 Haziran 2020; 1:0:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Sezon'da 170/180 adet satılıyor değişik boyutlarından.
    Açıkcası bana sorun yaşatacak ürünü satmıyorum müşterilere. Fakat nette şunu gördüm dediğiniz de elbette haklısınızdır sorun yaşamış birileri olabilir ama ben kendi portföyümde bunu görmedim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi şikayet olanı almayayım dersek hiçbir marka alamayız maalesef

Burada önemli olan şu; Siemens'e rakamsal açıdan 100 kişi de kaç kişi ulaşabiliyor = şikayet oranı
    Miele'ye bu 100 kişinin kaçı ulaşabiliyor = şikayet oranı.

İnanın çok daha az satılan markada şikayet olması çok daha sıkıntılı olacaktır mantıken de bu böyle zaten ne alırsak alalım.

Alıntıları Göster
    Bu konuda size katılıyorum

çok satanda daha çok şikayet olması kötü olduğu anlamına gelmez

ama benim için asıl önemlisi sorun yaşadığımda sorunumu çözüyormu

kullanıcı hatası deyip 50-100 seris ücreti alıp gidiyorsa

tek şikayet bile olsa ve sorunu çözmüyorsa o firmanın benim için bir faydası yok

bizimkiler hep elektronik şans işidir der

şanslıysan ne ala ama değilsen ve sorunun çözülüyorsa yine ne ala

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Bu konuda size katılıyorum

çok satanda daha çok şikayet olması kötü olduğu anlamına gelmez

ama benim için asıl önemlisi sorun yaşadığımda sorunumu çözüyormu

kullanıcı hatası deyip 50-100 seris ücreti alıp gidiyorsa

tek şikayet bile olsa ve sorunu çözmüyorsa o firmanın benim için bir faydası yok

bizimkiler hep elektronik şans işidir der

şanslıysan ne ala ama değilsen ve sorunun çözülüyorsa yine ne ala

Alıntıları Göster
    Merhabalar tekrar.

Evet haklısınız, fakat şuan hiçbir firma ürünün sıfırı ile değişimi konusunda anında yeşil ışık yakmıyor.
    Elinden geldiğince servis elemanı parça değişim vs gibi çözümlerle ( yani firmayı en az zarara uğratacak haliyle ) çözmeye çalışıyor önce.

Fakat forumdan da görmüşsünüzdür zorlasada bazı durumlar sonucunda er ya da geç ya para iadesi ya sıfırı geliyor.

• 2 yıldır Arçelik 2181 DY kullanıyorum çok memnunum
  • Merhaba, derin dondurucu almam gerekiyor, bsh grubunda aşağıdakiler birbirinini muadili midir? Bu ürünleri kullananlar youmlarını paylaşabilir mi?

İyi akşamlar

https://www.akakce.com/derin-dondurucu/en-ucuz-bosch-gsv24vw20n-1-bolmeli-5-cekmeceli-fiyati,654817697.html

https://www.akakce.com/derin-dondurucu/en-ucuz-profilo-df1024w2vv-a-1-bolmeli-5-cekmeceli-fiyati,661034883.html

https://www.akakce.com/derin-dondurucu/en-ucuz-siemens-gs24vvw20n-a-1-bolmeli-5-cekmeceli-fiyati,650419608.html

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/derin-dondurucular/DF1124W3VV

en son buna karar kıldım ve spariş verdim. Teslimatı bekliyorum. 2025 liraya 8 taksit.
  • Merhaba arkadaşlar,

Konunun son 20 sayfasını okudum. İlk başlarda low frost veya statik sonlara doğru ise no frost tavsiyeleri gördüm.

Genel olarak ihtiyacım dikey tip bir derin dondurucu. Tavsiyeler üzere;

Profilo DF1136W3VV A++ sonrasında Arçelik 2171 DY modeli gördüm.

Arçelik 2171 için Konya'da bir kaç yeri telefonla aradım 2800 fiyat alabildim. Yakınımda olan mağazalarda ise canlı olarak inceleme fırsatım olmadı.

Sonrasında başka bir mobilyacıda;

Profilo DF1136W3VV Low frost modelini inceledim ve 2300TL fiyat aldım. Ayrıca;

ALTUS AL 809 ENF A+ NO frost inceledim 2600TL fiyat aldım.

Bu rakamlar internet mağazalarından daha hesaplı. Altus olan modeli birader yeni almış kullanıyor genel olarak memnunum demişti ama.

Siz olsanız aşağıdaki 3 model arasında ne düşünürdünüz. Beni düşündüren Profilo fiyatta uygun ama Low frost ile çok karlanma ve buzlanma yaşar mıyım.

Arçelik 2171 DY 2800TL (+Chippin kazanımları )

Profilo DF1136 2300TL

Altus 809 ENF 2600TL (Birader 2400e almış aynı kişi aradık aynı fiyattan istedik bakalım pazartesi dönüş yapacak.Ayrıca aynı yerden Altus 709 7 çekmeceli modeli 2100'e almışlar. )

Sanırım aynı fiyattan alabilirsem Altus alacak gibiyim. (Altus fiyatları için editledim..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Déad -- 14 Haziran 2020; 18:49:23 >

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.