Şimdi Ara

Derin Dondurucu Önerileri En İyi Derindondurucu Hangisi (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
990
Cevap
60
Favori
537.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Derin dondurucu almayı düşünüyorum cam balkona koysam kışın ya da yazın sorun yaşar mıyım.Cam balkon akşam üzeri güneş alıyor. Kışın ise Sivas gibi soğuk bir yerde yaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legolasx kullanıcısına yanıt
    aldıgın olabin arkası hava slkilasyonu olması gerekiyor hata duvardan uzakta 15.20 santim uzaga koya bilsek daga süper performas alısınız .
    ama siz hem cam balkon diyorsun ve sivas sıcakları ve sogukları diyorsunuz sera gibi içerdeki hava sıkıntı olır faturada görürsünüz zaten sıkıntıyı. dolap hiç durmaz calısır. kış gelince rahat edersin az calısır
  • arkadaşlar ben no frost aldım haftalarca yazı okudum başka sitelerde araştırdım statik mi no frost mu derken burada ucuz lamıs bi marka tavsiye etti bir arkadaş onu aldım grundig aldım gayette güzel..
    ben söyle düşündüm ?

statik bir dolap almıs olsaydım elektirik tüketimi az olacaktı araştırdım statik bir dolap yılda 192 min 215 max yakıyor

nofrost olsaydı 220.min 315.mak olacaktı

statik leri araştırdım markalar ve görünüşleri süper dolaplar buldum fiyatlarıda gayet makul hacimlerine göre

her ikisinin handikaplarına baktım
    nofrost :için çok yakıyor .. pahalı..ve ses çok çıkıyor ve ürünleri poşetlemesseniz kurutuyor dediler

statik . için daha iyimser insanlar neden az yakıyor ve biraz daha ucuz ama karlanma yapıyor

şimdii statik olan belki az yakıyor ama karlama o kadar cok oluyormus ki ürünler bulunamıyormus 2.3 ayda bir dolap cözdüren
    arkadaşlar var bu ne demek fişi cekeceksin donmus ürünlerin karı eriyecek eeeee hani tasarruf.. ayrıca eriyen su azbuz degil
    bi kova su demek akacak her yer temizlenecek düşündüm dolaplar sık tasarımlar süper tatam ama benim için iyi degil

nofrost cok yakıyor tama ama ürünler kar buz yapmıyor cekmeceler sıkısmıyor kırılma riski yok böylece .elektirik cok yakıyordu hanii ee benim dolap yılda 300 kwa yakıyor yani yılda 15 ..25 tl fazla fatura ay basına ürünler kurutuyor dediler iyide hangimiz hangi ürünü poşetlemeden koyuyor acıkta ürün koyan kim ? yani bu tezde cürüdü ( bana göre )

statik olsaydı 12.ila 18 tl arası verecektim ay basına ama buzla ugrasacaktım cekmece sıkısacaktı kırılacaktı bir cekmeceye 150.200 tl verecektim küülliyen zarar. kardan dolayı içine koydugum dometezi et diye cıkaracaksın cözülünce melemen yiyeceksin :D

ben kampanya bekledim statik fiyatına nofrost almayı tercih ettim 10 gündür calıdıyor gün içinde yaklasık 10 15 kere devreye giriyor ve stop ediyor ses seviyesi kesinlikle rahasız edici degil bence sizde düşünün kampanya beklerin nofrost alın
    https://www.hepsiburada.com/grundig-gfne-7290-a-7-cekmeceli-no-frost-derin-dondurucu-p-MTGRUGFNE7290?magaza=Grundig+T%c3%bcrkiye

• Hayrettin kullanıcısına yanıt
    Güzel anlatmışsın hocam. Ben Perşembe günü sipariş verdim. Bugün bayiye gelmiş ama bayramdan sonra kuruluma gelecekler. Aradıklarında garantiyi servis gelene kadar 5 veya 7 yıla uzatabilirsiniz, yoksa 5 yıla uzar dediler. Forumda biri 6 ay içinde 7 yıla uzatılabilir diye yazmıştı. Bir şey demedim kapattım. Müşteri hizmetlerini aradım. 6 ay içinde servisten, bayiden veya telefonla müşteri hizmetlerinden 5 ya da 7 yıla uzatılabileceği söylendi. Dakika 1 gol 1.
    Bir yerde okumuştum, akım korumalı priz öneriyormuş servis. Size önerdiler mi ya da taktılar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamlar..https://www.n11.com/urun/ugur-ued-5218-dtk-a-5-cekmeceli-derin-dondurucu-1054926?magaza=bagdat-ticaret&cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_term=21
    ürünü n11 den 1820 tlye alıyorum..hediye çeki v.s. bu fiyata geliyor..aradım yetkili bayii ankara..uygunmudur sizce
  • yazilimsever kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun bence pişman olmuyacaksınız iyi bir secim güzel günlerde kullanın . kuruma geldiklerinde ben işteydim gelen cocuklar akım kotuma falan sormamıslar zaten benim evimde faz koruma mevcut .. ek garanti teklifini yapmıslar .250 tl ekxtira istemişler hanım gerek yok demiş.
    durum bu haa birde diger bircok üründe kapısı acılırken zorlanıyoruz acamıyoruz vakumdan diyorlar yaa size bir süpriz yapmıs firma görünce sevineceksinizz :D
  • beyler şuan hepsiburada vestel indirimde 1200 tl..eger maximum kartınız varsa 1100tl ye gelir..uygun fiyat arayanlar için bence ideal.. şuan diger siteler 1400 tlye satıyor..satıcı hepsi burada olmasıda artı..yanlız akşam 21 e kadar..haberiniz olsunhttps://www.hepsiburada.com/vestel-cde-m1102w-a-6-cekmeceli-derin-dondurucu-p-HBV000004OUMN?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamil1414 -- 24 Mayıs 2020; 19:24:2 >
  • Merhaba güzel faydalı bir konu olmuş ben de uzun araştırmalar sonucu kararımı verdikten sonra bu konuyu gördüm ve karar verme sürecimi aktarmak istedim,

Hanımın talebini daha fazla erteleyemediğim için 1 haftadır dondurucu araştırmaya başladım, öncelikle nofrost, statik ve low frost sistemlerini öğrendim,
    (evimdeki 6 yıllık profilo buzdolabım da low frostmuş bu sayede öğrenmiş oldum... Sadece buzluk kısmı kar yapıyor baktığımda baya kar vardı.)

Sonra marka ve modelleri inceledim, teknik özellikleri, tüketim değerleri, yalıtımı, net hacimleri ve fiyatları açısından mukayese etmeye başladım...

Annemin kullandığı cihazı baz alarak başladım. Annem 3 yıldır 220 litre net hacimli bosch nofrost dondurucu kullanıyor 7 yıla uzatılmış garanti ile...

Annemin kullandığı bosch nofrost cihazın birebir aynısı olan modelde fiyatlar uçmuş resmen, hatta o kadar uçmuş ki atmosfer dışına çıkmış, erişilmez seviyeye ulaşmış. Bosch resmi web sitesinde kampanyalı satış fiyatı 4718 lira (model GSN33VW31N)
    Aynı dolabın nofrost olmayan statik versiyonu GSV33VW31N ise 2600 lira... markası bosch olsa da yüzde yüz yerli üretim, almanyadan ithal falan değil...

Madem öyle bosch olacaksa nofrosttan vazgecelim bari statik alalım derken, youtube üzerinde statik dolap kullanıp, manuel defrost yapan bir kaç kullanıcının videosunu izleyince statik dolaptan sonsuza dek kesin olarak vazgeçtim, zaten kaynanası nofrost kullanırken geline statik almak da intihar gibi bi şey olurdu

Ayrıca fatihbank kanalındaki meşhur beyaz eşya ustası abimiz de mutlaka nofrost öneriyor... hatta videolarında ve altındaki yorumlarda açıkça marka ismi vererek arçelik-beko öneriyor...

Bir ara internette gezinirken kampanyalı grundig GFNE 7290 A+ nofrost cihazı görünce başta cazip geldi, kendi web sitesinde 2600 lira, ama "grundig türkiye" satıcısı olarak hepsiburada üzerinde 2199 liraya çok cazip fiyata satıyor, cihaz arçelik üretimi ve arçelik garantisinde, tamamıyla mekanik bir cihaz, dijitallikten uzak ve gayet sade bir nofrost dondurucu...

Sonra arçeliğin malzeme ve yalıtım kalitesini düşürüp alt liglerde rekabet için ürettiği ucuz motorlu grundig yerine, bizzat bosch-siemens-profilo grubuyla rekabet için ürettiği gerçek arçelik modellerine bakayım dedim,

Önce 2161 nfd modeli 6 çekmeceli bize yeter diye düşündük, 2600 lira resmi sitesineki satış fiyatı... (A++)

2171 dy modeli ise 7 çekmeceli 250 net hacimli 2950 lira fiyatı var...

Kafamda bu modeller dönüp dururken bu iş böyle olmaz diyerek, interneti bırakıp karaya indim, aynı caddedeki önce bosch sonra arçelik mağazasına gittim, tüm dolapları kanlı canlı görüp dokunup, inceledim.. bosch cihazlar elbette kalitede son nokta fakat fiyatları korkunç.... 4718 liralık fiyata bayi 110 liralık komik bir indirim sundu... 2600 liralık statik olan model için de şaka gibi 50 lira indirim sundu...
    Cihazları iyice inceleyip arçelik mağazasına koştum, 2161 modelini incelerken, yanındaki 2171 ben burdayım diye bağırıyordu resmen, duvar kalınlıkları bosch kadar olmasa da oldukça kalındı, 2161 biraz küçük görününce 2171 olsun biraz büyük olsun bir kere alıcaz dedim, digital ekranı ve sensörleriyle görsel olarak da farklı tabi... joker modu gibi bir kaç ekstra teknik özelliği daha var enerji sınıfı A++ yıllık tüketim 241 kw

Bu arada rakibi olan bosch (GSN33VW31N) 228 kw tüketime sahip yani neredeyse bir fark yok... Yıllık sadece 13kw tüketim farkı var...
    Zaten günümüz mesken elektrik tarifesinde 1 kw elektrik 0.71 kuruş... 13 kilowatt, 9 lira yapıyor... Hadi diyelimki gerçek kullanımda yılda 100 kw fark olsa bile 71 lira fark olur...

Bosch 7 yıla uzatılmış garanti 600 TL
    Arçelik 7 yıla uzatılmış garanti 249 TL

Veee en önemlisi de fiyatlar....

2950 lira olan arçelik 2171 dy modeli için kesin kararımı verdikten sonra, daha oturup pazarlık bile yapmadan arçelik temsilcisi öyle bir fiyat verdi ki, dedim tamam hemen sar koy poşete... O anda elimi cüzdana attım bi baktım kartı dükkanda unutmuşum, gidip kartı alıp geleyim dedim, temsilci de abi şu an depomda yok bayramdan sonra sevkederim acele etmeye gerek yok deyince, tamam o zaman deyip, bayram ve sokağa çıkma yasağı bitince çarşamba günü kartı çekip, aynı gün cihazı teslim almak üzere anlaştık...

Özetle içime sinerek, kesin kararımı verdiğim cihaz
    Arçelik 2171 DY modeli oldu... Başlıca özellikleri
    -Enerji sınıfı: A++
    -No Frost
    -Joker moduyla soğutucu olarak da kullanabilme
    -250 litre net hacim
    -Digital sensörler ve digital ekran
    -241 kw yıllık tüketim
    -Kolay açılan kapak özelliği
    -Gayet şık tasarım ve bosch kadar olmasa da oldukça kalın duvarlar
    -Bosch markasındaki rakibinin 4718 lira olması...

Anlaştığım fiyatı şimdilik açıklamıyorun, satış temsilcisinin izni olursa aldığım fiyatı ve belki de mağazayı paylaşmak için çarşamba günü ögle vakti bu mesajı düzeltip eklerim. Herkese iyi bayramlar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 25 Mayıs 2020; 2:24:13 >

• Bayiyi söylemeden de fiyat açıklarsanız, nereye kadar pazarlık yapabileceğimizi biliriz

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatı söylerseniz ben de ayni modele bakıyorum. Bir sorun çıkarmaz fiyati paylaşmanız.

• kamil1414 K kullanıcısına yanıt
    Bende bu ürünü inceliyorum hocam, aldınız mı? Memnun musunuz?
    Şuan 2000₺ fiyatı

• Arkadaşlar 5 çekmeceli No Frost uğurun UED 5168 dtk düşünüyorum. Fiyat 2400TL. Alternatif önerebileceğiniz ürün var mı?
  • Herkese merhaba,
    Ben de uzun araştırmalarım sonucu f/p ve satış sonrası destek olasılıklarını göz önünde bulundurarak Arçelik no frost 2171 dy 7 çekmeceli modelinde karar kıldım. Bu model piyasaya çıkalı 2 ay kadar olmuş. Önceki versiyonu 2071 dy. İki ürün arasında motor verimliliği değişmiş. Eski modeli günde 0.84 kwh tüketirken, yenisinde bu oran 0.66 civarına düşmüş. Yeni modelde bayi yetkilisinin anlatımına göre prosmart inverter teknolojisi kullanılmış. Gürültü seviyesi 2171'de 39 dB. Beko'nun hâlâ satışta olan 7371 df modeli ile arçelik' in 2071 dy modeli enerji tüketim miktarları hariç aynı. Arçelik daha az yakıyor, samırım bu yeni motor teknolojisi ile ilgili. Arçelik'te 2171 modeli çıkınca 2071 resmî olarak satıştan kalkmış. İlk önce beko 7371 modelini almaya niyetlenmiştim, piyasada bu model 2400-2500 civarında satışta. Ancak daha sonra olmuşken az yakanı, çok kaçanı olsun diyerek arçelik yeni model 2171 df modelinde karar kıldım. Hem beko 7371, hem de arçelik 2171 modelinin liste fiyatı resmi internet sitesinde 2950. İnternetteki diğer arçelik satan firmalar da 2171 modeli için 2800 tl gibi bir seviyeye inmişler ancak taksit sayıları sınırlı. 6 ve üzeri taksit isterseniz fiyatlar değişiyor. Ben de yukarıdaki bir arkadaşın yaptığı gibi düşük fiyat vermesi muhtemel yetkili bayileri tespit edip telefonla arayarak fiyat aldım. Geneli 2700-2800 arasında fiyat verirken, Podium AVM'deki Kutlucan bayii ile Tunalı Hilmi'deki bayii 2600 tl (world 9 taksit) fiyat verdi. Kutlucan'daki müşteri temsilcisi daha ilgili olduğundan ve chippin uygulaması ile ödemede puan kazanabileceğimden bahsedince, ürünü o bayiiden chippin ile ödeme yaparak satın aldım. 1-2 güne servisin gelip kuracağı bilgisi verildi. Ödemeyi peşin yapsam biraz daha fiyatta ikram yapacaklardı. Sonuç olarak dolap bana 9 taksit 2512 tl'ye geldi. Ürün gelince tecrübelerimi buradan yazacağım, umarım iyi çıkar..

Edit: Satın aldıktan 2 gün sonra servis gelip ürünü teslim etti. 4 saat sonra fişini takıp çalıştırmaya başlayacağız. Ürünün teknik fişinin resmini aşağıya ekliyorum.
     Derin Dondurucu Önerileri En İyi Derindondurucu Hangisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peaceful warrior -- 29 Mayıs 2020; 17:17:30 >

• Arkadaşlar bende dün itibariyle derin dondurucuyu almış bulunmaktayım. Yer Konya

Arçelik 2171 DY A++ 2 Bölmeli 5 Çekmeceli Dondurucuya en düşük nakit 2650 tl dediler.

Beko 7371 DF A++ 2 Bölmeli 5 Çekmeceli Derin Dondurucu nakit 2450 tl ye alındı.
  • Arkadaşlar bende dün itibariyle derin dondurucuyu almış bulunmaktayım. Yer ankara alinan sube podium arcelik Arçelik 2171 DY A++ 2 Bölmeli 5 Çekmeceli Dondurucuya tek cekim 2500 tlden aldım.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espial -- 30 Mayıs 2020; 23:11:23 >
  • 2-3 farklı beyaz eşya tamircisi usta ve de serviste çalışan tanıdıklara sorduk hepsi de no frost yerine statik derin dondurucu önerdi. Burda da herkes no frost öneriyor kararsız kaldım.

• Legolasx kullanıcısına yanıt
    Bende bugün beyaz eşyacıya gittim. Normalde no frost da olsa sene bir temizlemeniz gerek sağlık açısından dedi. Temizlemişken de buzu eritirdiniz dedi. Gerek olmadığını söyledi. Kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Bende bugün beyaz eşyacıya gittim. Normalde no frost da olsa sene bir temizlemeniz gerek sağlık açısından dedi. Temizlemişken de buzu eritirdiniz dedi. Gerek olmadığını söyledi. Kararsız kaldım.
    Aynen hocam ve daha fazla arıza veriyor diyen bile oldu. Burda tam tersi herkes no frost alın diye öneri de bulunuyor. Cumartesi alacağım ama hala ikilemdeyim. Marka olarak Uğur alacağım size de tavsiye ederim baba evinde yıllardır kullanıyoruz hiçbir sıkıntı olmadı. Bir artısı da 7 yıl garantili olması.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.