Şimdi Ara

depresyon tedavisi olarak adam spor yapın diyo ne mal adamlar var ya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ulan beyiniz herif tuvalete gitmeye kıçımı kaldırmaya üşeniyorum bitiğim yıkığım adam spora git diyor kahkaha attım yav.bu beyinsizler nasıl psikolog olabiliyo?

• Fizyoloji ve psikoloji doğru orantılıdır. Fizik geliştiğinde psikoloji de güçlenir. Beden dilin sağlam olduğunda psikolojin ve ruh halin de sağlam olur. Beynin kimyasıyla alakalıdır. Vücudun nasılsa ve ne biçimde duruyorsa, psikolojin de o yönde şekillenmeye başlar.

Herhangi bir zamanda özgüvensiz hissediyorsan eğer dik durmaya çalış ve postürünü düzelt, kısa süre sonra daha iyi hissetmeye başlayacaksın. Mutsuzsan yalandan birkaç dakika gül, iyi hissetmeye başlayacaksın. Fiziğin ne ise, psikolojin de odur. Aynı şey spor yapıp vücudunu iyileştirip geliştirmekte de geçerli. Vücudun nasılsa, psikolojin de öyle!

Spor ise beyin kimyasını iyileştiriyor. Olumsuz düşüncelere sebep olan ve kötü hissetmeni sağlayan kortizol hormonunu engelliyor. Çeşitli mutluluk ve tatmin hormonları sağlıyor. Testosteronu arttırıyor, bu da iyi hissetmeni sağlayan faktörlerden biri. Olumsuz duygular ve kötü hissiyatlar yok oluyor.

Sporu tavsiye etmesindeki olay, tamamen vücutta değişen kimyasalların psikolojiyi değiştirmesiyle alakalı. Yani senin düşünce yapını oluşturanlar ve ne yapıp yapmayacağını sağlayanlar vücudundaki kimyasallar.

Ayrıca; depresyonu atlatmak için, hayat ve hayat üzerinde şeyler aldığın zevki arttırmak için kesinlikle dopamin reseptörlerini arttıracak şeyler yapmalısın.

Bağımlılıklar ve emek verilmeden elde edilen ödüller (masturbasyon gibi) beynini mahvediyor. En kötü etkileyen de masturbasyon. Eğer atlatmak istiyorsan kesinlikle bırakmalısın.

Masturbasyon, sadece düşük testosteronla yaşamanı sağlamıyor, masturbasyon sonrasında oksitosin hormonu salgıladığından daha muhtaç, daha duygusal, daha ezik, daha özgüvensiz, daha depresif hissediyorsun.

Kısaca beyin ve vücut kimyanı düzeltirsen, tüm sorunların hallolur.

Sen eylem için motivasyon bekliyorsun, ya da önce hissedeyim sonra eyleme geçerim diyorsun. Bir şeye halinin olmamasından şikayetçisin, ama sor kendine, bunu atlatmak istiyor musun? İstiyorsan eyleme geç.

Motivasyon eyleme değil, eylem motivasyona sebep olur.
  • Cidden psikologa gittin bunu mu dedi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Cidden psikologa gittin bunu mu dedi?
    internetteki makaleleden okudum hocam psikolog palı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

internetteki makaleleden okudum hocam psikolog palı:)

Alıntıları Göster
    Usta bak su önemli ama

Insanin fiziki kuvveti bir seviyenin altina inince yapinca mutlu olacağı seyleri de yapamiyor

Bir ara 61 kiloya dustum depresyondan

Tam dolu öküz doyuran tipi bardaktan su içerken elim titredi kaldiramadim

Gaza geldim spor yaptim fiziken toparlandim biraz

Suan yine cokusten yavas yavas yukari cikiyorum insan biraz daha iyi hissettiriyor

Ha kesinlikle care degil ama en azindan fiziki aci cekmezsin derdin bir nebze azalir yuzde 5 falan etkiliyor bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben hiç kaslı olup da depresyona giren görmedim
  • 2 yildir depresyondayim 2 yildir duzenli spor yapiyorum,bi' seyi etkiledigi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogru demiş yıkık kardeşim. Ruhunu egitmek istiyorsan önce vucudunu egitmelisin.

• İyi oluyor böyle konular açtığınız, böylelikle kimin fikrini dikkate almayacağım belli oluyoe

• insanların kalbini kırmaktan rahatsız olmuyorsan internette başka insanlara sataşıp günlerini mahvedebilirsin
  • 3 yıldır vücut geliştiriyom hiçbi sorunuma çare olmadı

• Dostum insanı en iyi spor ayağa kaldırır.
    Benim de yıkıldığım anlar oldu. 2 yıl süper şekilde spor yapmış bıraktıktan sonra tekrar baslamis biriyim. 3 ay bitmek üzere ve tekrar eski görünume kavuştum. Şimdi spor yapmazsam kendimi kötü hissediyorum. Her ne olursa olsun o sporu yapıyorum.
    Spor yaparsan kendine Saygin atar.
    Alismisiniz anti depresanmii her ne s. Seyse.
    2-3 km koş terle biraz çalış sonra bir duş al. Kuş gibi olursun.
    2-3 aya kendine güvenin gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Ferrum.

ben hiç kaslı olup da depresyona giren görmedim

depresyon tedavisi olarak adam spor yapın diyo ne mal adamlar var ya

• Önce bilgisayarı kapat ama çaya bulaşma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Psikolog paralı ama hastaneye uzman hekime gidebilirsiniz. Bedavadan hallice, gerek görürse psikoloğa da yönlendirir.
    spor vucutta endorfin seviyesini artıracağı için bir iki gün içerisinde bile ruh halinizde düzelmeye sebep olacaktır, sürekli yaptıkça bu etkisi de artacaktır. Verilen öneri gayet de yerinde bir öneri. Hiç yerimden kalkamıyorum diyorsanız ilaç kullanmanız gerekebilir.
  • Olay tamda o hiçbirşey yapmamak için akşama kadar tembellik yapdıgın olguyla başlıyor evden dışarı çık kendine bir meşgale bul başarılı olabilecegin zevk alabilecegin herhangi birşey örnek süreli yürüyüşler yap adımsayar ve nabız kontrollü hedefler koy kendine aerobik egzersiz olmuş olsun spor illaki fitness yada salon ihtiyacı duymuyor graffiti yap parkur yap bla bla sana ne uyuyorsa hareketsizlik her türlü mental ve fiziksel rahatsızlıgın temeli kendine meşgale bul para kazanmak yada harcamak zorunda değilsin elbet ilgini çekecek yada başarılı olacagın birşeyler var sadece tembellikden kurtulup birşeyler yapman lazım

• Böyle boş insanları görünce hem üzülüyorum hem seviniyorum.

Eski çağlarda senin gibiler doğada hayatta kalamazdı. İnsanoğlu doğaya ihanet etti. Doğada zayıfların üremesine müsaade eden tek canlı insan oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ero158

Böyle boş insanları görünce hem üzülüyorum hem seviniyorum.

Eski çağlarda senin gibiler doğada hayatta kalamazdı. İnsanoğlu doğaya ihanet etti. Doğada zayıfların üremesine müsaade eden tek canlı insan oldu.
    öldür o zaman beni,benim cesaretim var ölmeye senin öldürmeye cesaretin varmı?boş boş konuşması kolay oradan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.