Şimdi Ara

'Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır”Ali Ağaoğlu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
8
Favori
17.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Halkı sken skene

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En azından itiraf etmiş o kısım'da oturan kişiler para verip evlerinin sağlamlılığını kontrol ettirip daha sağlam bir eve geçebilirler illa birilerinin ölmesine gerek yok erkenden tedbir alınmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bu herifi zerre kadar bile sevmem. Gelin size suçlarını tek tek sayayım.

1970'lerde deniz kumu çekip millete satan ali ağaoğlu suçlu.

1980'lerde devletin arsasına derme çatma gecekondu yapan ali ağaoğlu suçlu.

1990'larda o temelsiz gecekondusuna dıştan uyduruk direk atıp 4-5 kat çıkan ali ağaoğlu suçlu

2000'lerde "bu ev 99 depremini atlattı, çok sağlam" diye özgüven patlaması yaşayan ali ağaoğlu suçlu.

2010'larda inşaat teklifi geldiği zaman "benim 5 dairem var, müteahit 4 daire veriyor, beni kurtarmıyor" diyen ali ağaoğlu suçlu.

Bir de onun komşusu veli var mesela. Velinin binası yok sadece çürük bir dairesi var. "Benim dairem 3+1 ama müteahit bana 2+1 veriyor, asla evimi yeniletmem" diyen veli ağaoğlu suçlu.

Bir de "1 çürük daireme 5 yeni daire isterim" diyen deli ağaoğlu var, o hem kafayı yemiş, hem de hepsinden suçlu.

Hükümette de ağaoğlu var mesela, "gel senin çürük binana yapı kayıt belgesi verip yasallaştırayım" diyen ali ağaoğlu suçlu.

Çürük binasını yasallaştırmak için elinde bir deste parayla koşan şark kurnazı ağaoğlu da suçlu.

Tekrar ediyorum, bu herifi zerre kadar bile sevmem. Ama bu ülkede aç gözlü olan bir tek kişi yok. Çevrenizde gördüğünüz insanların neredeyse hepsi açgözlü, ve bu çürük yapı stoğunda herkesin bir parça payı var.

Benim için hava hoş. 2013 yılında evimi müteahite verdim, şu an c30 betonla yapılmış sapasağlam evde oturuyorum.

Ama yatırımlık kiralık dairelerimizi bazı açgözlü tiplerin aşırı pay istemesi yüzünden yenileyemedik.

Herkes hakkından fazlasını istiyor. Herkes voliyi vurma peşinde. Herkes 1 verip 2 almak istiyor. İnsanların şark kurnazlığı beni tiksindiriyor artık.

C30 ev mi sapasağlam 🤣 c30 ev Almanya'da İngiltere de yapmıyorlar bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ülkede ne kadar mütahit varsa alayını deniz kumuna gommek lazım aslında.

• Sahiden bilip-bilmeden hemen insanları hapise atın, ceza verin vs. Diyorsunuz ama şu var. Yapı-Denetim kanunu 2000küsür yılın da geldi 1970ler de Deniz Kumu yasak değildi. Adam yanlış bir şey yapmamış.

• redbul_540 kullanıcısına yanıt

harç için çimento lazım. yoksa kuma ne gömsen geri kusar, kabul etmez yani.. "Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır”Ali Ağaoğlu 

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

C30 ev mi sapasağlam 🤣 c30 ev Almanya'da İngiltere de yapmıyorlar bile.

Alıntıları Göster

Az katlı küçük binalar için C30 fazla fazla yeterlidir.

bina yüksekliklerini hesaba katmadan alakasız bir kıyas yapmışsınız.

Öte yandan bahsettiğiniz ülkeler deprem ülkesi değil ve yapı stoğunun büyük bölümü epey eski.

almanyadaki eski binalarının da tek artısı dolu tuğla ile yapılmış aşırı geniş duvarlar..

Yani beton türü veya direkler falan değil.

Şu anda sırf sağlam iş olsun diye üst seviye beton kullanıyorlarsa bilemem. Ama sebebi deprem değildir ona eminim.

Dedim ya, alakasız kıyas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 3 Kasım 2020; 23:13:22 >

• 99 öncesi çoğu ev tehlikelidir

• 1) Bu haber eski, internet siten hayırlı olsun.

2) Herkes suçlu diyor ama o dönemin kuralları buna izin veriyorsa yapanın suçu ne? Asıl suçlu buna izin verenlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Az katlı küçük binalar için C30 fazla fazla yeterlidir.

bina yüksekliklerini hesaba katmadan alakasız bir kıyas yapmışsınız.

Öte yandan bahsettiğiniz ülkeler deprem ülkesi değil ve yapı stoğunun büyük bölümü epey eski.

almanyadaki eski binalarının da tek artısı dolu tuğla ile yapılmış aşırı geniş duvarlar..

Yani beton türü veya direkler falan değil.

Şu anda sırf sağlam iş olsun diye üst seviye beton kullanıyorlarsa bilemem. Ama sebebi deprem değildir ona eminim.

Dedim ya, alakasız kıyas.

Alıntıları Göster

Sen İngiltere'de binalar 10 kat sanıyon galiba 🤣 Türkiyeyle karıştırma.

3-4 kat evi Bizden 2-3 misli sağlam yapıyorlar.

• keşke kendi evini de aynı şekilde yapsaymış hatta sarayları da...

• XxTRUCKxX X kullanıcısına yanıt

Kanunen evet yasak değildi ancak iş ahlakı da mı yoktu diye sorarlar adama .

• Önce bunun gibiler ölseydi de böyle felaketler görmeseydik keşke.

• Depremle ilgili paylasimlar yazmayin elestiri yorum yazmayin hemen iceri atiyorlar.malum, ozgur bir ulke degiliz baskiyla yasiyoruz.dikkatli olun
    "Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır”Ali Ağaoğlu

• Bir mimar olarak konuşuyorum, Ali Ağaoğlu'nu kişilik olarak zerre kadar sevmem ama herkes adamı cinayete teşebbüsten suçlamış. 2000lere kadar sistem bu şekildeydi deniz kumu kullanımı, düz demir kullanımı yaygındı. O zamanın şartları ve yönetmeliğine bakınca bir terslik yok. Burada en büyük sorun onlarca yıldır bunlar bilindiği halde devletin ve belediyelerin hiçbir şey yapmıyor olması, yapı denetimin vazifesini yerine getirmiyor olması, kaçak bir şeyler olmadan yapı yapılmaması. Binalara hasar raporu verilmiş olmasına rağmen hiçbir şey yapılmıyor, aksine devlet büyükleri açıklama yapıyor. Neymiş, halk hasarlı binada oturmayı tercih etmemeliymiş. Sanki insanlara devlet olarak bir alternatif sunuldu, bir kolaylık yapıldı.. Yahu oradan çıkıp başka binaya taşınsan yine aynı tas aynı hamam. Müteahhitlerin kurnazlıkları zaten bitmiyor, ama en büyük suç bunları denetlemeyen yönetimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Sen İngiltere'de binalar 10 kat sanıyon galiba 🤣 Türkiyeyle karıştırma.

3-4 kat evi Bizden 2-3 misli sağlam yapıyorlar.

Alıntıları Göster

Hayır ingilteredeki evleri gayet iyi biliyorum.

Geneli dar cepheli, iki katlı, eski dubleks evler. bina tabanı 35 metrekare olan bile var bolca.

Konuyu niye ingiltereye almanyaya getirdin onu anlamadım.

Ev tasarımları tamamen farklı, deprem ülkesi de değiller, bizimle zerre alakası yok.

Edit:

Deprem ülkesi değiller derken hissedilir depremlerin olmadığını kastediyorum. Yoksa 5'in altında depremler illa ki oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 4 Kasım 2020; 18:9:10 >

• reyiz kliplerde oynuyormuş o zamanlar parayı buralarda yemiş sanırım. mertçe çıkıp dogru söylemiş keşke tüm yapılan binalar tespit edilip gerekli onarım yapılabilse.

• deniz kumundan ev yaptınız bari kumu eleseydiniz kolonlardan kabuk çıkıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu forumda Ali Ağaoğlu savunan gördüm adamın oğlu/kızı bile savunmaz bu adamı.

sadagsdaskjhflasjdjlasdlasdjlkadkajlksdjlasdjlksajdlksadjlsaljkfajkslfjkasfjkasjklfjkalsfjlkasdkljasdjjskaldjklasdjklasdjklsajkldjaskldjkasdjkasjlkdjaskldjkasljlkasjkfajsfsalkfkaslfklsakjfsajklfkjlasfjkasflkasghaslflashkfkljasflhasflkashdljaskdjlasjldlaskjdaslkjfjaskflksaflkasjfklaskfjklasjlfklla

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.