Şimdi Ara

Deprem Dedektörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, benim deprem anında sesli ve ışıklı uyarı veren bir deprem dedektörüne ihtiyacım var. İnternette Arduino ve ivme ölçer ile yapılmış deprem dedektörleri hakkında videolar gördüm fakat benim ihtiyacım olan projeyi yapan kimse görmedim. İhtiyacım olan şey, deprem anında 3 odalı bir evin her odasından duyulabilecek db ses çıkarabilecek ve sisteme bağlantısını yapılacak evdeki bir veya iki ampulün yanması sağlayacak bir deprem dedektörü. Elektronik konusunda hiçbir bilgim yok o yüzden bu proje için hangi ürünleri almam gerektiğini, gerekli kodları ve bağlantıları söyleyecek veya direk bu projeyi yapabilecek birilerine ihtiyacım var. Bu projeyi nasıl yapacağımı yukarıda yazdığım şekilde anlatacak veya direk kendisi yapabilecek arkadaşlar bana ne kadara yapabileceklerini yazabilirlerse çok iyi olur. Bu şekilde çalışan bildiğiniz hazır bir ürün varsa onu da yazabilirsiniz arkadaşlar.

• Deprem aslında sadece sarsıntı değildir.

Depremde en çok yıkımı, düşük ses frekansı ve açığa çıkan enerji sarsıntı ve ses ile birleşiyor.

Yani düşük ses frekansı, enerji ve sarsıntı.

hayvanların birden kalkması, bizim duyamadığımız düşük ses frekansları veya enerji salınımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 27 Kasım 2022; 18:56:7 >
  • https://www.researchgate.net/figure/Block-diagram-of-the-seismic-recorder-An-external-geophone-built-in-PC-sound-card-and_fig1_256938299

https://www.researchgate.net/figure/Working-principle-of-a-geophone_fig3_242012744

geophon kullanırsan olabılır burda okadar donanımlı ınsanlar oldunu sanmıyorum tırmanman lazım arastır?

yazılım konusunda bıle yenıyız yurtdısından ogrenmek zorundayız kendı yazılımmız yok cıp ureten bır ulke degıl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.