Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Sony 1080 bu kadar iyi bir avr mi, sonunda gidip alacağım vallahi 1080. Arkadaş bir yerde de kötü yorumu yok. Çok ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony 1080'in (569 Eur) Denon 2 serilerine (2600 serisi 485 Eur, benim de kullandığım 2500 serisi 428 Eur) kıyasla artıları, eksileri nedir? Sadece stereo performası mı?

Eğer öyle ise Denon 2 serisi alıp, aradaki farka belki birazcık daha ilave ile stereo bir amfi de alınabilir diye düşünüyorum.
  • serkanbjk43 S kullanıcısına yanıt
    internet radyo sorununu çözmek için android box Zidoo X9s cihaza radio.net uygulamasını kurdum ve Marantz sr 6010 dan ses alarak kullanıyorum çok memnunum, 3 $ ödemesine ragmen yabancı forumlarda çok sorun yaşandıgı yazıyor . bence alternatiy yaratmakta fayda var selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Sony 1080'in (569 Eur) Denon 2 serilerine (2600 serisi 485 Eur, benim de kullandığım 2500 serisi 428 Eur) kıyasla artıları, eksileri nedir? Sadece stereo performası mı?

Eğer öyle ise Denon 2 serisi alıp, aradaki farka belki birazcık daha ilave ile stereo bir amfi de alınabilir diye düşünüyorum.
    Sadece stereo Değil hocam özellikle sinema olarak zaten epey iyi. Tr de sony daha uygun zaten.
    F/p olarak rakipsiz diyebiliriz. Arkadaşım 1080i aldıktan sonra ben x2400den soğudum. Aynı sınıf ama fark var baya özellikle tork olarak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    AVR den açmak pratiklik sağlıyordu telefondan değiştirebilmek istasyonları kolaylıktı.Dediğiniz gibi android box veya telefondan da açıp ses aktarabiliyoruz ama pratiklik olmuyor benim için.
  • Aynı segmentteki (fiyat yakınlığı) cihazlarda öyle ahım-şahım büyük teknolojik farklar yok. Kişiye göre beklenti, ses rengi, kullanılan donanım uyumu vs. dinleyene etki ediyor. Birisinin kulağına hoş gelen, diğerine itici gelebiliyor. Tercihler de zaten burada ayrılıyor. O sebeple aldığınız/alacağınız cihazdan sihirli değnek gibi büyük beklenti içerisine girmeyin. Birçok marka/model kullandım. Şu anda Denon mevcut. Sinemada da, stereo da da beğeniyorum. Ama herkes beğenecek diye birşey de söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 29 Ocak 2020; 16:19:33 >
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    İncelediğim mevcut alıcı modellerinden , Onkyo TX-NR696 benim favorim . Alıcı mükemmel kullanılabilirlik, bol miktarda tavan boşluğu, sağlam görünüm ve en önemlisi bol miktarda güncel özellik ile mükemmel surround ses sunar. Onkyo 500 dolardan fazla satıyor, ancak bunun altında düzenli olarak satılıyor. 580 $ 'da bile TX-NR696 çok şey var.

Sony STR-DN1080 , 2017'den olmasına rağmen, Sony ve Onkyo'dan daha rafine bir performans sunan 2019 Denon AVR -S750'nin yanı sıra iyi bir gösteri sunuyor. Üçünü de genel olarak CNET derecelendirmelerini ayıran küçük bir gün ışığı ile "mükemmel" olarak değerlendirdim. Hepsi harika performanslar ve fiyatlar düzenli olarak dalgalandığı için, diğerlerinden önemli ölçüde daha ucuz bir fiyat bulabilirseniz, bunun için gidin.

incelemelerde 696 en tepede yer alıyor en iyi amfi seçilmiş rakiplerine göre ve 2019 model

• odesy kullanıcısına yanıt
    Onkyo 696’nın en önemli farkı ön kanallar için pre out çıkışı olması.
    Müziğin de ön planda olduğu bir sistemde ileride stereo amfi eklemek gibi bir düşünce varsa Onkyo bu anlamda en ideal seçenek

• DENON başlığında da SONY yi göklere çıkardık ya, tamam artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

DENON başlığında da SONY yi göklere çıkardık ya, tamam artık
    Olay Sonyi göklere çıkarma vs değil Denon topiğinde başka marka konuşmazsın diye forum kurallarında da birşey yokki. Tavsiye isteyen birine öneri vermek. Ben Denon kullanıyorum diye Denon övecek değilim. Denon mu Sony mi diye soran birisine tecrübeleri aktarmak. Forumda daha canlı cihazı görmeden öneriler yapılıyor iki cihazı da gerçek dünyada kıyaslayarak öneri veriyoruz. Elbette kişiden kişiye değişir bu öneriler. Tecrübe ise bu markaları bire bir aynı kombinasyonlarla kullanınca oluyor.
    Mesela yukarıda @kucukyenici güzel yazmış. Bu sınıfta modeller arasında çok fark olmuyor diye. Halihazirda Denon x2400 onceden de Onkyo 656 kullanmis biri olarak sinemada center ve subwoofer basariminda x2400 u daha iyi buluyorum. 656 da ozellikle subwoofer yonetimini begenmemistim ama ikisi arasinda dag kadar fark olmadigini stereoda da Onkyonun iyi oldugunu soyleyebilirim. Dolayisi ile birbiri arasinda tercih edilebilecrk avrler diyebilirim. Sonye gelince bilmiyorum reel dunyada bire-bir deneme firsati oldu mu yukarda saydiklarim giris seviyesi ise Sony 1080 icin giris ustu olarak nitelendirebilirim ayni sinif gibi calmiyor. Whathifiyi yanli olarak gorsemde ozellikle (Ingiliz markalar icin) son 10 yilin en basarili avrsi olarak Sony DN1080i secmesine katiliyorum. Trde demo imkani olmasa da es dost veya yurtdisinda demo sansiniz olursa ne demek istedigimi anlarsiniz. Forumdaki bu cihazi kullananlarin yorumunu da okuyunca hak vereceksiniz. Benim 1080 ozelindeki yorumlari elbette kisiseldir benim onem verdigim fonksiyon sesteki tork iken baskasinin kriteri daha baskadir vs👍.

• Ne güzel aslında, yiğidi öldür hakkını yeme demişler ya, kimse Sony 1080 in hakkını yemiyor valla.

Ben AVR değiştirme işine sadece çift HDMI çıkışı için girdim. Kullandığım Sony 770 den çok memnunum aslında, projeksiyon kullandığım için çift hdmı çıkışı lazım, dedim HDMI splinter alayım, ARC destekli bir HDMI splitter 500, 600 tl ve ne derece sağlıklı olacak belli değil.

O yüzden AVR değiştirmek istiyorum, kafamda ki modeller,
    Pionner VSX-934
    Onkyo TX-NR686
    Sony str dn 1080
    Denon AVRX2400H veya 2500

Birde 2.el onkyo tx rz810 vardı ama onda kafam karışık biraz.
    Bu AVR fiyatları genel olarak birbirine yakın zaten.

Bu ARC ve CEC olayı çok kullanışlı, samsung marka tv nin kumandası ile, hem Sony AVR yi, hem mi box s i kullanmak büyük konfor ve bunu kaybetmek istemiyorum, HDMI splitter taktım bir tane ve bu özellik çalışmadı, o yüzden değiştirmek istiyorum AVR yi, yani çift HDMI çıkışı olunca herşey hallolur.

Tabii değiştirmişken bütçemin el verdiğinin en iyisi olsun istiyorum ve heryerde Sony str dn 1080 bir adım öne çıkıyor. Aslında pioneer vsx 934 1000 tl daha uyguna geliyor Sony 1080 e göre, acaba 1000 tl ye değecek bir fark olur mu aralarında.

Benim eski Pioneer ZSX-2021K Onkyo üretimiydi. İsterseniz anlaşabiliriz satıyorum vsx-2021 i
    https://www.whathifi.com/pioneer/vsx-2021/overview
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Benim eski Pioneer ZSX-2021K Onkyo üretimiydi. İsterseniz anlaşabiliriz satıyorum vsx-2021 i
    https://www.whathifi.com/pioneer/vsx-2021/overview
    Biraz eski bir model sanırım bu, 4k desteği de yok sanırım.

evet 4K desteği yok, verdiğim linkte detaylı özellikler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Olay Sonyi göklere çıkarma vs değil Denon topiğinde başka marka konuşmazsın diye forum kurallarında da birşey yokki. Tavsiye isteyen birine öneri vermek. Ben Denon kullanıyorum diye Denon övecek değilim. Denon mu Sony mi diye soran birisine tecrübeleri aktarmak. Forumda daha canlı cihazı görmeden öneriler yapılıyor iki cihazı da gerçek dünyada kıyaslayarak öneri veriyoruz. Elbette kişiden kişiye değişir bu öneriler. Tecrübe ise bu markaları bire bir aynı kombinasyonlarla kullanınca oluyor.
    Mesela yukarıda @kucukyenici güzel yazmış. Bu sınıfta modeller arasında çok fark olmuyor diye. Halihazirda Denon x2400 onceden de Onkyo 656 kullanmis biri olarak sinemada center ve subwoofer basariminda x2400 u daha iyi buluyorum. 656 da ozellikle subwoofer yonetimini begenmemistim ama ikisi arasinda dag kadar fark olmadigini stereoda da Onkyonun iyi oldugunu soyleyebilirim. Dolayisi ile birbiri arasinda tercih edilebilecrk avrler diyebilirim. Sonye gelince bilmiyorum reel dunyada bire-bir deneme firsati oldu mu yukarda saydiklarim giris seviyesi ise Sony 1080 icin giris ustu olarak nitelendirebilirim ayni sinif gibi calmiyor. Whathifiyi yanli olarak gorsemde ozellikle (Ingiliz markalar icin) son 10 yilin en basarili avrsi olarak Sony DN1080i secmesine katiliyorum. Trde demo imkani olmasa da es dost veya yurtdisinda demo sansiniz olursa ne demek istedigimi anlarsiniz. Forumdaki bu cihazi kullananlarin yorumunu da okuyunca hak vereceksiniz. Benim 1080 ozelindeki yorumlari elbette kisiseldir benim onem verdigim fonksiyon sesteki tork iken baskasinin kriteri daha baskadir vs👍.

Alıntıları Göster
    Bu konuların denon başlığında tartışılması bencede doğru değil kullanan arkadaşlar dan özür dilerim Ufak bir notta ben eklemek istiyorum daha öncede denon x 2400 ve x3400 avr kullandım onları satıp onkyo 656 avr aldım bir müddet kullandım sonrada Sony STR DN 1070 avr kullanmaya başladım Sony bu sinamatik olayını çözmüş arkadaşlar subun dengesi Center başarısı harika mutlaka tecrübe etmenizi tavsiye ederim

• Sonunda daha kutusu açılmamış DENON umu sattırıp SONY 1080 aldıracaksınız bana
  • SORUNNN!!!!!!
    Merhaba arkadaşlar bir sorunum var. Denon AVR 1911 amfinin ayarlarini yapiyorum filmi açiyorum sonra müzik dinlemeye cevirince yada baska bi kanala butun araylar sifırlaniyor özellikle kanal db araylari hatta ön hop.lari + 12 yapiyorum sonra bir bakiyorum birtanesi sıfır olmus tone ayarlari 0 olmuş tekrar yapiyorum amfide bişeye basip geri gelince yine sifırlanmis ama hemen degil 10 dk hersey duzgun sonra sapıtmaya basliyor
    Acaba bunun fafiza pili falan var mi? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bozlee

SORUNNN!!!!!!
    Merhaba arkadaşlar bir sorunum var. Denon AVR 1911 amfinin ayarlarini yapiyorum filmi açiyorum sonra müzik dinlemeye cevirince yada baska bi kanala butun araylar sifırlaniyor özellikle kanal db araylari hatta ön hop.lari + 12 yapiyorum sonra bir bakiyorum birtanesi sıfır olmus tone ayarlari 0 olmuş tekrar yapiyorum amfide bişeye basip geri gelince yine sifırlanmis ama hemen degil 10 dk hersey duzgun sonra sapıtmaya basliyor
    Acaba bunun fafiza pili falan var mi? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
    Muhtemelen micro processor de sorun var. Reset atmayı denediniz mi?

• Hayir reset atmadim

• quote:

Orijinalden alıntı: bozlee

Hayir reset atmadim
    Reset atıp tekrar deneyin hocam sonucunu bizimle paylaşın

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.