Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun.

Bağlantılarınızda bir problem olabilir.

Hangi kaynağı (uydu alıcı, medya player, pc vs) nasıl bağlıyorsunuz ayrıntılı olarak yazarsanız yardımcı olma şansımız artar.
  • teşekkğrler ılgınıze.

herhangi birşey bağlı değil . sadece tv ye internet wi fi üzerinden bağlı. genelde internet üzerinden tv yada film izliyorum. yinede ses alamıyorum.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    teşekkğrler ılgınıze.

herhangi birşey bağlı değil . sadece tv ye internet wi fi üzerinden bağlı. genelde internet üzerinden tv yada film izliyorum. yinede ses alamıyorum
  • Ls L kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla televizyonun playerı üzerinden internet üzerinden izliyorsunuz.
    Bunun için tv'nizde ve avr'nizde arc özelliği olmalı diye biliyorum ancak avr'nin özelliklerinde böyle bir şey göremedim. Ancak Tv'nizde optik çıkış varsa bir optik kablo ile avr'nin arkasındaki Digital audio in (1) girişine bağlayarak ses alabileceğinizi tahmin ediyorum.
    Şahsi görüşüm sisteminize medya player görevi görecek bir cihaz eklemeniz ses ve görüntü açısından daha faydalı olur ve harcadığınız paraya değer. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 29 Mayıs 2018; 17:16:46 >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    hdmi arc çıkışı var tv de. sanırım söylediğiniz işe yarayacaktır. çakışma söz konusu oluyormuş dediğiniz gibi deneyeceğim.

teşekkürler.
  • hdmi kablosu işe yaramıyor bu durumda doğrumu anladım. ?
  • Ls L kullanıcısına yanıt
    X500'ün kullanım kılavuzunu inceledim maalesef hdmi üzerinden tv sesini iletemiyorsunuz.
    10. sayfada şu ibare var; "To listen to TV audio through this unit, use the optical digital connection."
    X500 ile hdmi kablo üzerinden iletim yapmanız mümkün gözükmüyor. Optik kablo ile bağlamaktan başka çareniz yok tv'nin sesini iletmek için.
  • Merhaba arkadaşlar. Lg 55c7v oled tv aldım. Yanına da pioner vsx520 receiver, pioneer es3tb hoparlör seti ve yine pioneerın s-21w subwoofer aldım. İleride egreat a10 model bi tv box alacağım. Şimdi ben bu sistemle tv yi 4k, hdr ve dolby atmos özelliklerini kullanabilir miyim? Kullanamazsam en kısa yoldan nasıl bir çözüm sağlayabilirim. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JuMu kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Özelden mesajlar geliyor ama telefon numarası kaydı yaptırmadığım için cevap atamıyorum kusura bakmayın.

AVRyi forumda ilk isteyen arkadaşa uygun bir fiyata verdim.

Bilgilerinize.

Selamlar.
  • merhaba,

bugün (04.06.2018) amazon.de den AVR X4400H siparişi vererek ben de aranıza katılmış oldum.
    ödemeyle ilgili güvenlik aşamasındayım, sanırım bir haftaya elimde olur. (inşallah)

şimdi öncelikle amacım 7.1.2 kurmak.
    hali hazırda sony dn1080 ile 5.1.2 kullanıyorum.
    7.1.4 ben de takıntı olduğu için yeni avr yi sipariş ettim.
    tabi auro 3d olayı da bu kararımda bir etken.
    ama dediğim gibi şimdilik 7.1.2 ile bütçeyi doğrultana kadar idare edicem.

sonrasında ufak dokunuşlarla auro 3d için de hoparlörler eklemek istiyorum.
    pre out olayı bana çok yabancı. (bütün bu işler yabancı ya neyse)
    bu konuda yönlendirmelerinize çok ihtiyacım var.

elimdeki sony str dn1080 avr yi satışa koydum.
    https://forum.donanimhaber.com/sony-str-dn-1080-7-2-kanal-av-alici-d-atmos-dts-x-2-000-tl--133194174#133194174
    bu pre out olayında kullanabileceksem satmayayım.

kullanamayacaksam nelere ihtiyacım var..

bu çabamı gereksiz görenler olabilir. ama benim için hobi oldu. gözüm görsün, kulaklarım duysun isitiyorum.

hali hazırdaki sistemim şöyle;
    Sony STR-DN1080 AVR
    Sony SS-CS3 FRONT
    Magnat Supreme 210 CENTER
    Magnat Supreme 102 SURROUND
    Indiana Line RD-260 TAVAN
    Sony SA-CS9 SUBWOOFER

cihaz geldiğinde s.back için ilk aldığım sony 5.0 hop setinden kalan Sony SS-CS10S ı kullanacağım.
    ama kısa süre içinde ilk olarak FRONT larımı yenilemek istiyorum.
    Magnat Monitor Supreme 2002 Kule ya da bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz başka bir hop.
    Bu durumda hali hazırdaki Sony Frontlarımı nasıl değerlendireyim. Surround mu yoksa Back mi?

pre out ile ekleyeceğim yükseklikler için de çok masrafa girmek istemiyorum.
    ilk olarak sony 5.0 dan artan SS-CS10S Surroundu FHR-FHL olarak kullanmayı düşünüyorum.
    Center ın yüksekliği ile ilgili bir kombinasyon görmedim X440H sayfasında. (x8500h de var)
    (ama yine de deneyeceğim. olursa elimde yine sony center var. SS-CS10C)

ilerleyen zamanlarda ise ilk olarak TS için Magnat interior IC 62 almayı ve hali hazırdaki 2 tavan hop un önüne koymayı düşünüyorum.

daha sonra ise SHR-SHL için Magnat Symbol Pro 110 düşünüyorum.

bu yükseklikleri auro-3d 10.1 kombinasyonuna göre belirlemeye çalıştım.

bitirdiğimde inşallah, sistemin aynı anda; 7.1 / 7.1.2 Atmos / 10.1 Auro 3d / 14.1 DTS:X için hazır olacak.

hayaller bunlar, gerçekleri zaman gösterecek..

gülseniz de yardımlarınızı esirgemeyeceğinize eminim.
    tüm bunları pre out kullanarak nasıl yapabilirim?

şimdiden teşekkürler..

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Avr güzel.
    Sana bir sorum olucak. Bende yeniyim. Bu işlerde şimdilik. Heco 302 ve 102 aldım. Sub olarak sendeki Sony okudum tavsiye edende var etmeyende.
    Sony sub wofer den memnunmusunuz..
    Tavsiye edermisin.
    Teşekkürler saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayhanjan kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle memnunum.

Ama benim bu ilk subwoofer ım. Başka kullanmadım. Yeterli mi? Kesinlikle..

Otomatik kalibrasyon seviyesini -10 db ayarlıyor. Ben -5 bazen 0 da kullanıyorum. Filmine göre kısma ihtiyacı hissediyorum.

Tabi sub un tek hop lar arası işlevleri de var. Benim kafamın pek basmadığı.

Bir taraftan da sistemi mümkün mertebe aynı marka ile tamamlayın deniyor.

İmkanın varsa heco nin sub larına bak derim.

Bazen ikinci şansı bulamıyorsun. Sub önemli.. ondan kısma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 4 Haziran 2018; 22:9:58 >
    Sub da önemli değil diye biliyorum.

Uyumlu olması için Önler Merkez ve arkaların aynı marka ve seri olması diyor üstadlar.

• Ayhan Beyle daha önce konuşmuştuk konuyu :)

En ideali tüm hoparlörlerin aynı marka olmasıdır. Olmuyor ve atmos istiyorsanız, yer seviyesindeki ilk 5 veya 7 hoparlör mümkünse aynı olsun, atmostan devamlı ses gelmeyeceği için farklı olabilir. Hiç olmuyorsa, Ön 3 hoparlör aynı olmalı.

Subwoofer frontlardan sonra en önemli birleşen. Subwoofer seçilirken hızına, sesin temizliğine, ne kadar alt frekansa inebildiğine, odanızın büyüklüğüne ve müzik mi film mi öncelikli gibi bir çok şey değerlendirilerek karar vermelisiniz. Çok karışık geliyorsa en azından daha önce iyi yorum alan bir marka alın. Daha önce tek marka sub denediyseniz iyi gelebilir ama daha iyilerini bulacağınızdan eminim ;)

5.1.4 mü 7.1.4 mü konusunda çok kararsızsanız yer seviyesideki hoparlör sayısı 7 olursa en azından atmos olmayanlarda da daha iyi performans alırsınız. Benim size önerim mümkünse öne 2 ya da 3 kanallı iyi bir power amfi, hiç yoksa 2 atmos kanal için 30-40 dolarlık ucuz bir power amfi alıp 7.1.4 yapın. Önler için kullanırsanız stereo muzikte de performans artabilir. Tabiki bir pre amfiyle daha iyi olur. böyle böyle derken işte insanlar gereksiz yere dolu para harcıyor, biz de hanımla kaç kere papaz olduk :) Çok gerek var mı? belki de yok. Türkiye de kaynak bile sıkıntılı, diğer bileşenler de çok sağlam olmalı falan falan. uzun hikaye. Bence siz de ucuz bir 2 kanallı power amfi alıp atmoslar için kanal sayısını arttırın, ilk etapta yeterli ;)

5.1.2 yi 7.1'e,
    5.1.4 ü de 7.1.2 ye tercih ederim.

Bu arada DTS ve Atmos farketmez, AVRniz en cok 11.2 kanal olarak kullanılabilir.

Diğer önemli detay, hoparlör kurulumunuzu Atmos a göre yaparsanız 3d auro dinleyemezsiniz. bir tek dts hepsini destekler ama atmos ve 3d auro bir birine ters.
    hepsinden yararlanmak istiyorsanız hoparlör kurulumu yaparken hoparlorleri "top" değil "height" yapmalısınız. ATmos ta biraz kayıp yaşarsınız ama tüm formatları destekleyen bir çözüm olur. Odanız küçükse top kurulumla da çok farkı kalmaz. ben aynısını yaptım size de öneririm.

Ama derseniz ki 3d auro kaynak yok, ki çok az. O zaman direk top kurulum yapın.

Selamlar.

Anlaşılır, aydınlatıcı bilgiler. Teşekkürler..

Şimdi ben hali hazırda 7.1.2 yi kurdum.

Ama auro 10.1 i de kurmak istiyorum.

Surround height için magnat sembol pro 130

Front height için de s.back de kullandığım supreme 102 düşünüyorum. S.back e de sony 5.0 dan artan hop ları koyucam. Biraz zayıf kalıyorlar ama back için idare edebilirim.

TS içinse amazon.de den magnat inferior ıc62 sipariş verdim.

Aynı anda hem 7.1.2 atmos hem de 10.1 auro 3d osun istiyorum.

Elimdeki hop larla yarım yamalak auro 3d deneyimledim. Çok beğendim.

Tabi 10.1 kurunca atmos un tavan hop larına yer kalmıyor.

10.1 in TS içinde yer yok zaten. Yani en az 3 kanallı power amfi lazım.

Ucuzlardan demişsiniz ama ben bulamadım. Bir link atmaniz mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 10 Haziran 2018; 8:17:34 >
  • 0 sayilabilecek makinayi ilana koydum umarim kiymetini bilecek anlayan bi arkadasa kismet olur

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=133290123

• Merhaba

Daha önce de sormuştum ama yanıt alamadım.

X2400h avr, magnat 5+1 Supreme serisi hop setim var

( Front 802, rear 202, center 252, sub 302a)

Atmos kurmak istiyorum ve 802 lerin üzerine yerleştireyim diyorum.

Bu setup a hangi 2 atmos enabled hop set tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Hic birini tavsiye etmem. Orta karar bir hoparlör alın tavana asma sansınız yoksa önlerin hemen üstüne (height) asın. Hem sahne genişler hem daha verimli olur.

Merhaba.

Dediğim gibi yer seviyesi (bed layer) hoparlörler aynı olursa daha iyi olur. 4 atmosda da eski Sony’leri kullanırsınız.

Auro mümkünse height hoparlörler surroundlarin üzerinde olsun diyor back surround üzeri de olabilir diyor. atmos a back surroundlarin üzeri daha iyi gibi bence. Ama surround üzeri de olabilir. Mümkünse denemek lazım.

AliExpress ten 2.0 power amp, stereo power amp falan diye yazdığınızda birçok seçenek çıkıyor ;) 2*100w yeterli bence atmos için.

Kendiniz yapmayı biliyorsanız DIY setlerde var. Baya yüksek Watt iyi fiyata yapabilirsiniz. Ben bilmediğim için hazır aldım.

3D Auro deneyimlerim demişsiniz. Kaynak var midir deneyimleyebilicegimiz? Çok öven var. Zaten mantık olarak da Atmos tan daha önde bence (insan kulagi 30 derecenin üstündeki sesleri ayırt edemiyormuş). Ses kalitesi olarak heryerden her zaman DTS tabi amaDolby pazarın çoğunu kapmış bi kere.

Selamlar.

Yani standart hop mu alın diyorsunuz, 2 Tane 202 daha mesela???

Bu "atmos enabled" ne demek peki?

Aynı etkiyi verecek mi standart hoparlörler, atmos enabled olanlar kadar?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.