Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Atmos enabled olanlar tavanda delik açmak istemeyen, yeri olmayanlar için üretilmiş “2. seçenek”. İlk tercih değil yani :)

Ama yer konusunda sıkıntı varsa olur tabi.

Böyle hoparlörleri genelde on iki hoparlörün üstüne koyuyorsunuz, onlarda tavana sesi gönderiyor, tavandan çarpıp geri dönen yansıma ses sayesinde tavandan ses geliyor gibi oluyor ama normal

Fiziki hop kadar verimli değil. (Ne ironik değilim, bir yandan da akustik düzenlemeyle yansıma sesleri yok etmeye çalışıyoruz)

Normal bir hoparlör alın, (ses dağılımı açısı olayi da var ama fazla detay. Bipole falan olmasın yeterli) Çok dağıttım kusura bakmayın. Elinizdeki surround hoparlörlerden birtakım daha alıp height olarak kurabilirsiniz. En rahatı.

Delik olayı ve 3D auro önemli değil derseniz direk iki tane tavan hop alın. (Kutusuz -arkası tamamen açık- olursa, üst kata çok ses gidebilir, dikkat ;) Kurulumu da Top olarak yapın.

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• denen avr 3300w update yaparken yanlışlıkla update tamamlanmadan kapattım sonrasında denonu açtığımda update yapmak istiyor 0101 hatası veriyor. avr yi tekrar başlattığımda yeniden update deniyor ve aynı hatayı veriyor. kısacası avr açılmıyor. reset kabul etmiyor. ne yapmalıyım ?
  • arkadaşlar denon avr de 4k ve hdr içeren en uygun fiyatlı model hangisi şu anda?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    X1400 arastirin

• quote:

Orijinalden alıntı: kutb

denen avr 3300w update yaparken yanlışlıkla update tamamlanmadan kapattım sonrasında denonu açtığımda update yapmak istiyor 0101 hatası veriyor. avr yi tekrar başlattığımda yeniden update deniyor ve aynı hatayı veriyor. kısacası avr açılmıyor. reset kabul etmiyor. ne yapmalıyım ?
    Şöyle birşey buldum belki işe yarar. Bu arada geçmiş olsun umarım çözersiniz..

https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3785

• aykutx kullanıcısına yanıt
    3-4 yıllık ikinci el ya da mağazada indirimli bisey alın.

Update le artık hemen hemen hepsi destekliyor.

https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4723/~/hdr-format-compatibility

Burada yazanlardan eskileri de destekliyor. Bulduğunuz modeli denon sayfasına yazin çıkar.

Sıfır yada en yenisini almaktansa (ki Denon yeni çıkacak modellerini de tanıttı, yani su an alacağınız en yenisi bile eski olacak) HEOS falan gibi kablosuz hop isteğiniz yoksa h serisinden önceki X serileri (x1200,2300,3300 vs) alabilirsiniz. Hatta daha eski de olabilir.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Şöyle birşey buldum belki işe yarar. Bu arada geçmiş olsun umarım çözersiniz..

https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3785

Alıntıları Göster
    https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3785 bu linkteki fabrika reseti denedim ayrıca kullanıcı resetide denedim. Her iki resetide kabul etmedi. Cihaz devamlı açılıp update yapmaya çalıştı başaramadı ve kapandı sonra tekrar açıldı. Gene update yapmaya çalıştı gene başaramadı. Cihaz devamlı bu şekilde uzun süre kaldı. Ön panelinden on off tuşu çalışmadı. Cihazı kumandadan kapatıp açtım. DTL servise götürdüm baktılar kart değişmesi gerekebilir dediler. Sonuçta 1250 TL olan kart değişti. Neyseki cihazın garantisi vardı bişey ödemedim. Siz siz olun güncelleme yaparken kesinlikle hiç bir şeye müdahale etmeyin.
    Yardımını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler. Hepimize hayırlı bayramlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutb -- 15 Haziran 2018; 11:7:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanjan

Selam.
    JuMu arkadaştan Denon 1200 alarak aranıza katıldım.
    Ankara da elden teslim aldım..
    Kendisine buradan da ayrıca teşekkür ederim...

Şimdi geldi işin hop kısmına.
    5+1 ileri doğru 7 de yaparım kısmetse ..

İkici el bakıyorum kısmetse almayı düşündüğüm setleri buradan paylaşıp fikir alış verişin de bulunucam.
    Saygılar..
    Hocam yanlışlıkla beni etiketlemişsin. İsim benzerliği oldu sanırım

• JuMu kullanıcısına yanıt
    Denon 1912 AVR kullaniyorum, 1 hafta oldu alali. Acaba yazilim surumunu nasil gorebilirim. Ayrica 1912’ye gelen son yazilimi nerden bulabilirim denonun sitesine baktim bulamadim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nandoo N kullanıcısına yanıt
    Otomatik update yapıyorsa ayarlardan acın.

Yoksa, böyle birşey buldum belki işinize yarar. Ama seri numarası istiyor.

http://firmware.denon.eu/index.php

• jumuu J kullanıcısına yanıt
    Bu iyiymiş :)))

Bu arada tanıştığımıza memnun oldum Jumuu :)

• Nasıl oldu anlamadım.Jumu..

😊😊😊😊😊

internette bir tane AURO 3D demo diskin içeriğini incelediğimde tamamının DTS HD MA olduğunu fark ettim. AURO 3D diye bir format yok sanırım.
    http://www.demo-world.eu/2017/06/13/auro-3d-demonstration-disc-vol-2/

ayrıca yine AURO 3D filmler diye aradığımda bulduğum filmlerin tamamı DTS HD MA sese sahip.
    https://www.auro-3d.com/consumer/

bu filmlerden Passengers 2016 elimde vardı ve denedim. ses DTS HD MA tabi ki. filmin ATMOSu çıkmadı diye hayıflanıyordum. film sanki ATMOSdan daha fazla keyif verdi ki daha tavan hoparlörüm yok.

ayrıca elimdeki her DTS film de bir farklılık oluştu. Dolby de yüksek hoplardan ses gelmezken DTS filmlerde alıyorum. (çok sağlıklı deneyimlemedim henüz)

her filmi AURO 3D izleyebiliyorken, DTS X filmlerde menüde AURO 3D çıkmıyor.

AURO 3D film listesinde geçen 2018 Pasific Rim filmi şu an elimde. hem ATMOS hem de DTS HD MA ses mevcut. bu sağlam bir deneme olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: JuMu

Otomatik update yapıyorsa ayarlardan acın.

Yoksa, böyle birşey buldum belki işinize yarar. Ama seri numarası istiyor.

http://firmware.denon.eu/index.php
    Teşekkürler, dün yine kurcalarken update falan menüsünü gördüm sonra ordan güncellemeyi yaptım, herhalde son güncellemeyi yapmıştır, 11 dakika sürdü, bir şey olacak diye çok korktum :)
  • tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Atmos zaten Dolby TrueHD veya Dolby Digital Plus ın içine yazılmış bir format. AVRniz ATmos destekliyse Atmosu alır oynatır ancak AVRniz ATmos u çöemiyorsa sesi direk Dolby TrueHD veya Dolby Digital Plus olarak verir ;)
    3d Auro da demekki DTS alt yapısını kullanıyormuş ;) Ki DTS Dolbyden iyidir.

Atmos object base dedikleri nesnelein yerine göre ses vermeye çalışan ve 128 nesneye kadar destekleyen bir format. Diğerleri ise 8 kanala verir sesi. Yani ATmos hoparlörleriniz olmasa da ATmostan daha iyi ses alabilirsiniz. En azından nesnenin yerinin daha iyi belirlenmesi açışından.

DTS X ile Atmos ve 3d Auro birbirine eş uygulamalar olduğu için upmix yapamamanız (dts x filmerde auro çıkmaması) normal.
  • Arkadaşlar selam.

Denon x2400h amazonda gönderime açılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: JuMu

Atmos zaten Dolby TrueHD veya Dolby Digital Plus ın içine yazılmış bir format. AVRniz ATmos destekliyse Atmosu alır oynatır ancak AVRniz ATmos u çöemiyorsa sesi direk Dolby TrueHD veya Dolby Digital Plus olarak verir ;)
    3d Auro da demekki DTS alt yapısını kullanıyormuş ;) Ki DTS Dolbyden iyidir.

Atmos object base dedikleri nesnelein yerine göre ses vermeye çalışan ve 128 nesneye kadar destekleyen bir format. Diğerleri ise 8 kanala verir sesi. Yani ATmos hoparlörleriniz olmasa da ATmostan daha iyi ses alabilirsiniz. En azından nesnenin yerinin daha iyi belirlenmesi açışından.

DTS X ile Atmos ve 3d Auro birbirine eş uygulamalar olduğu için upmix yapamamanız (dts x filmerde auro çıkmaması) normal.
    yapım aşamasındaki Power Anfi nin görselleri geldi. 3 kanal (100 er watt)

kutusu henüz gelmemiş. ama şuna benzer birşey olacakmış (dışındaki aksesuarlar hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 19 Haziran 2018; 14:22:12 >

Sizin kullandığınızın stereo ve modifiyelisini kullanmaya başladım ben smps besleme ile. Bu haliyle bile gayet başarılı.
    Kullandığınız avr nedir bilmiyorum ama benim avr’nin gücü düşük (surround modda 50w kanal başına) olduğu için iki kanal azalması hem ses açısından hem de avr’nin çok ısınmaması açısından oldukça keyifli oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yanlış mı gördüm bilmiyorum ama lambalı amfi sanırım.? Ses farklı olabilir biraz. Film de lambalı ilginç olabilir. Deneyimlerinizi bekleriz :)

Hayırlı olsun.
    Lambalı mı bilmiyorum. Bu çıkarımı kutu görseline bakarak yaptıysanız eğer henüz kutu gelmedi. Temsili benzer bir görsel göndermiş amfi yi yapan arkadaş. Üzerindeki parçalar olmayacak dedi.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.