Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gümrükle işin yok ancak eger kargo firması belki bir yetki belgesi isterse onu imzalayıp taratıp maille gönderirsin o aşamada forumdan yol gösteren çok arkadaş olur merak etmeyin başka bir gümrük olmayacak selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayın denoncu kardeşler amazondan 3400 siparişi geçtim 650 euroya gelecek aslında gözüm 4300 deydi ama arada 400 euro fark var ve indirim olmadı onda beklemeye ve aradaki 400 farka değermi özellik farkı
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam, bugun kargoya verilmis bakalim.

ben de gelmeden hop arastirmasina girdim, 2 3 gundur bakiyorum fakar hop fiyatlari baya pahaliymis.

ilk once, center olarak magnat 252

on hoplar olarak klipsch r-15m olarak belirledim

daha sonra ,

http://www.pelinltd.com.tr/Yeni-yil-ozel-fiyati-Supreme-802-102-50-sinema-sistemi,PR-254.html

burdaki ilana rast geldim. denon x1400 e bu hop takimi nasil olur acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X1400 ve üstünü satacak olan varsa bana mesaj atabilir

• Pelin ltd magnatın tr temsilcisi , linkteki hopları bende geçmişte GSA Orhandan almış ve Marantz NR 1504 AVR ile kullanmıştım , giriş seviyesi olarak bir süre iş gördü ,şu anda kızımın evinde de bu sistemi kullanıyorlar,ancak center olarak magnat 252 biraz zayıf kalabilir, benim tavsiyem Magnat Quantum 650 serisi bir hop sisteminin de amazonda iyi kampanyalar oluyor bunlardan birini yakalarsanız iyi fiata iyi bir set kurabilirsiniz selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Pelin ltd magnatın tr temsilcisi , linkteki hopları bende geçmişte GSA Orhandan almış ve Marantz NR 1504 AVR ile kullanmıştım , giriş seviyesi olarak bir süre iş gördü ,şu anda kızımın evinde de bu sistemi kullanıyorlar,ancak center olarak magnat 252 biraz zayıf kalabilir, benim tavsiyem Magnat Quantum 650 serisi bir hop sisteminin de amazonda iyi kampanyalar oluyor bunlardan birini yakalarsanız iyi fiata iyi bir set kurabilirsiniz selamlar

dediginiz modeli arattim da sonuc alamadim amazon. de de, 670 li seriler ce kule tipi olanlar cikiyor. gonderdigim sitedeki tum sistem icin mi yoksa sadece center icin mi 650 serisini onerdiniz ?

birde, sesi gumbur gumbur acacagim bir ortam yok, kisik ve orta ses duzeyinde kaliteli ses alsam yeter.

• Magnat quantom serilerinde büyük indirimler oldu özellikle amazon satıcısında
    https://www.amazon.de/dp/B00C5UDT42/_encoding=UTF8?coliid=I2QJ5QUMFWEUII&colid=1DDRL4PYU6BB5&th=1
    Bu serinin hem kuleleri hemde bookshelf leri çok kaliteli
    675 --675A serileri kaliteli hoplar iyi fiatlarada sattılar
    Ayrıca Canton larda da hem chrono hem GLE serilerinde çok iyi fiatlar oldu
    https://www.amazon.de/dp/B0012A259Q/_encoding=UTF8?coliid=I9D0B7V8LHC3R&colid=QHIOH9758420
    185 euro çifti gibi biraz bekleyip takip ederek iyi bir takım kurabilirsiniz selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merkez : Magnat Quantum Center 67 : 211 euro

önler : Canton Chrono 502 kompakt hoparlör (70/130 Watt) :282 euro

arkala : magnat Monitor Supreme 802 : 202 euro

arka hoplar dıger markalarınkı cok kaba oldugu ıcın en ıncesı magnat supreme serisi o yzden ekledım...

boyle bı sıstem toplamaya calıssam, uymsuzluk olur mu ? toplam 3475 lira tutuyor bu sıstem.

f/p acısından bıraz uzaklastı sanırım, fıkrı olan arkadaslardan yorum gelırse f/p sistem kurmak ıstıyorum. şimdiden tesekkur ederim.

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Bir an fark etmeden yazdım aşağıdaki mesajı. Sonra farkettim ki konu denon avr konusu. İsterseniz burayı hoparlör konusuna çevirmeyelim. Bu mesajımı silmedim ama siz yine konuyu hoparlör topici altına yazarsanız daha çok kişi yorum yapar. İyi çalışmalar dilerim..

=======

Magnat 802'ler genelde front olarak kullanılıyor. Neden surround olarak düşündünüz?

Magnat 802-202-c252 set kullanan birisi olarak söylüyorum ki centeri c252 yerine başka modellereden temin ederseniz daha rahat edersiniz. klipsch, heco, magnat quantum vs bir bakın isterseniz..

=======

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 29 Kasım 2017; 18:2:13 >
  • Arkadaşlar x1400 alanlar nasıl memnunlar mı acaba

Cihazın sesinde bir cilizlik zayıflık ve hissedilmiyor dur umarım ?

Bir de subwoofer in tepkisi de amfiden amfiye değişiyor sanırım mesela denon 2310 takmisti adam benim subwoofera sub kendine gelmisti.eve gelip vsx 921 e taktım subu tekrar uykuya geçmişti.

• Bekliyoruz bakalım gelince onkyo 626 ile kıyaslarım.

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz daha çok kalibrasyon sonrası oluyor sub dahil ekolayzer ayarı yapıyor yeni nesil amfiler böylece bas sesleri çok azalıyor hoparlölerden tam verim alınamıyor kalibrasyonu yaptıktan sonra ekolayzer kapatın böylece kaynaktan ne geliyorsa onu duyarsınız eski nesil sinema amfilerinde kalibrasyon yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

Dediğiniz daha çok kalibrasyon sonrası oluyor sub dahil ekolayzer ayarı yapıyor yeni nesil amfiler böylece bas sesleri çok azalıyor hoparlölerden tam verim alınamıyor kalibrasyonu yaptıktan sonra ekolayzer kapatın böylece kaynaktan ne geliyorsa onu duyarsınız eski nesil sinema amfilerinde kalibrasyon yoktur

Üstad subwooferin ses şiddeti ile ilgili değil benim demek istediğim ,yani subun kendi sesini acsan bile subwoofer sinyali bir garip sanki harekete geçmiyor gibi kısık seslerde felan ama mesela denon 2310 a taktigimda Şub sürekli sinyal gönderme arayışında gibi ,daha derin ve etkili titreşimi daha da hissettirir şekilde calisiyordu

Vsx 921 e taktım o derinlik ve titreme birden yok oldu subwooferin sesini açtım hatta sonuna kadar da açtım bu defa o derinlik ve titreşim o alttan alttan gelen bass frekansları yine yok siddetli ama kuru gürültü gibi sert bir bass var sadece

İyi ve güçlü amfiler subun çalışmasını da etkiliyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Orijinalden alıntı: odesy

Üstad subwooferin ses şiddeti ile ilgili değil benim demek istediğim ,yani subun kendi sesini acsan bile subwoofer sinyali bir garip sanki harekete geçmiyor gibi kısık seslerde felan ama mesela denon 2310 a taktigimda Şub sürekli sinyal gönderme arayışında gibi ,daha derin ve etkili titreşimi daha da hissettirir şekilde calisiyordu

Vsx 921 e taktım o derinlik ve titreme birden yok oldu subwooferin sesini açtım hatta sonuna kadar da açtım bu defa o derinlik ve titreşim o alttan alttan gelen bass frekansları yine yok siddetli ama kuru gürültü gibi sert bir bass var sadece

İyi ve güçlü amfiler subun çalışmasını da etkiliyor bence

Daha önce yamahanın güçlü bir cihazını kullaniyordum. Denon 4300 e geçtim. Sub lar uçuşa geçti. Bu teoriniz doğru bence..

• Ben de amazondan Denon AVRX1400H sipariş ettim bir aksilik olmaz ise haftaya elimde olur. Fakat bu işlere yeni bulaştığım için elimde henüz hoparlör yok. Bir çift kule alana kadar Z5500 ün 2 adet uydusu ile yüklenmeden ses almayı düşünüyorum, acaba avr için bir sıkıntı oluşturur mu?

Amacım ilk etapta stereo müzik dinlemek. Bu amaçla önerebileceğiniz kule hoparlör tavsiyelerinize açığım. Amazonda 220€a satılan magnat monitor supreme 2002 kule hoparlörü gözüme kestirdim. Başlangıç seviyesinde bir amatör için aynı markanın biraz daha ucuz modeli 1002 modeli de işini görür derseniz onuda düşünebilirim. Veya benzer fiyat aralığında başka marka model önerilerinize de açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Ben de amazondan Denon AVRX1400H sipariş ettim bir aksilik olmaz ise haftaya elimde olur. Fakat bu işlere yeni bulaştığım için elimde henüz hoparlör yok. Bir çift kule alana kadar Z5500 ün 2 adet uydusu ile yüklenmeden ses almayı düşünüyorum, acaba avr için bir sıkıntı oluşturur mu?

Amacım ilk etapta stereo müzik dinlemek. Bu amaçla önerebileceğiniz kule hoparlör tavsiyelerinize açığım. Amazonda 220€a satılan magnat monitor supreme 2002 kule hoparlörü gözüme kestirdim. Başlangıç seviyesinde bir amatör için aynı markanın biraz daha ucuz modeli 1002 modeli de işini görür derseniz onuda düşünebilirim. Veya benzer fiyat aralığında başka marka model önerilerinize de açığım.

Heco victa bookshelflerle 5.1 sistem oluşturun. Subwooferı 2. El alın forumda 1000 tlye heco 502 kule satan var. Z5500 ün berbat ötesi hoparlörleri ile alacağınız ses hayal kırıklığı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Ben de amazondan Denon AVRX1400H sipariş ettim bir aksilik olmaz ise haftaya elimde olur. Fakat bu işlere yeni bulaştığım için elimde henüz hoparlör yok. Bir çift kule alana kadar Z5500 ün 2 adet uydusu ile yüklenmeden ses almayı düşünüyorum, acaba avr için bir sıkıntı oluşturur mu?

Heco victa bookshelflerle 5.1 sistem oluşturun. Subwooferı 2. El alın forumda 1000 tlye heco 502 kule satan var. Z5500 ün berbat ötesi hoparlörleri ile alacağınız ses hayal kırıklığı olur

Z5500 uyduları mecburiyetten birkaç hafta kullanılacak zira dediğim gibi elimde başka seçenek yok. Tek sorun avr ye zarar vermesinden çekincelerim var. 5.1 için de şuanlık yerim de bütçem de müsait değil hocam.

Magnat 2002 ile 1002 arasında kararsızlık yaşıyorum. Arada ki 60-70€ farka değer mi yada o farkı ben hissedebilir miyim kafamda soru işaretleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mserifoglu -- 2 Aralık 2017; 0:42:22 >

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Siz çok uyguna almışsınız. Ben kuzenime aldırdım geldi hatta onun evine şuan. En uygun 333 Euro yakalayabildik onda da siparişi verdik. X1400'le bu ev sinema işine giriş yaptık bakalım. Hoparlör olarak ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Z5500 uyduları mecburiyetten birkaç hafta kullanılacak zira dediğim gibi elimde başka seçenek yok. Tek sorun avr ye zarar vermesinden çekincelerim var. 5.1 için de şuanlık yerim de bütçem de müsait değil hocam.

Magnat 2002 ile 1002 arasında kararsızlık yaşıyorum. Arada ki 60-70€ farka değer mi yada o farkı ben hissedebilir miyim kafamda soru işaretleri var.

Bütçe olmadan zor verim almak. Z5500 gibi bütçe dostu paket multimedya sistemler bunun için var.

• Arkadaşlar 4300 modele nasıl bir preamp almalıyım ki 7.4.2 atmos yapabileyim. Tavana 2 adet daha hop takmak istiyorum. Zor ve çok masraflı ile vazgecebilirim.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.