Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Denize Düşen iphone?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
0
Favori
5.755
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Denize Düşen iphone?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      269 Mesaj
      04 Haziran 2012 20:42:04
      quote:

Orijinalden alıntı: IcMn

quote:

Orijinalden alıntı: silverhands

pirinç olayı doğru benim blackberry su kovasının içine düştü ilk önce şarjını çıkardım sonra pirincin içine koydum ağzını kapattım 1 hafta orada bekledi ve sonuç sıkıntısız çalıştı

bi hafta yastığın altına koysaydın sonuç yine aynı olurdu
      keske anakartının halini şuan sana gösterebilsem hocam :)

yok cnm olurmu pirinçler resmen şişti kavanoz buhulandı daha öncedende suya düşmüştü telefon bunu yapmadı telefon pert oldu. Birde en önemli şey telefon suya düştükten sonra hemen pili çıkarmak gerekiyor
      04 Haziran 2012 20:46:05
      quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: baltazar1903

teşekkür ederim önce su ile yıkadım şimdi pirince yatıracağım. bakalım olmadı yeni alacağız.

Telefonun sökülüp saf alkol yada selülozik tiner ile anakartın temizlenmesi lazım. Pirinç falan işe yaramaz bence.

arkadaş en doğru yolu söylemiş, entegreleri yakmadan biran önce güvenilir bir yere temizletin
      |
      |

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
      Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
      Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
      Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

• Yüzbaşı
      596 Mesaj
      04 Haziran 2012 20:55:24
      quote:

quote:

quote:

pirinç olayı doğru benim blackberry su kovasının içine düştü ilk önce şarjını çıkardım sonra pirincin içine koydum ağzını kapattım 1 hafta orada bekledi ve sonuç sıkıntısız çalıştı

yok cnm olurmu pirinçler resmen şişti kavanoz buhulandı daha öncedende suya düşmüştü telefon bunu yapmadı telefon pert oldu. Birde en önemli şey telefon suya düştükten sonra hemen pili çıkarmak gerekiyor

hocam insanları yanlış bilgilendirmeyelim lütfen
      isterse kavanozun dibi su dolsun bu anakartın sıvıdan arındığı anlamına kesinlikle gelmez
      anakarttaki oksiti bga entegrelerin altındaki bacaklardaki oksiti vs. vs. alabilecek bir pirinç varsa tanışmak isterim :)
      yapmayın böyle şeyler 2 lira para verip sonrada hurdasını çıkartmayın cihazın
      (nekadar saçma olsada) bende denedim defalarca (test için) bakalım gerçekten işe yarıyormu diye ve tabiki yaramadı
      normal şartlarda bir cihazın anakartına çıplak elinizle bile dokunmamanız gerekirken bütün kozmetik parçaları cihazda takılı olan sıvılı bir telefonu pirince sokmaktan bahsediyorsunuz yapmayın..
      üzülürsünüz..

iPHONE&diğerleri

• Binbaşı
      1097 Mesaj
      04 Haziran 2012 21:03:00
      Pirincle falan zaman kaybetme anlayan birine ver alkolle falan temizlenmesi lazim her parcanin ama zaman kaybetme oksitlenirse geri donus yok.
      |
      |
      04 Haziran 2012 21:41:48
      iphone 4 ün home tuşunu temizlerken alkol ekrana girdi içerden pirince koydum hemen akşama ekran tertemizdi. yani pirinç gerçekten işe yarıyor içerdeki suyun miktarına ve cinsine göre bekletmek lazım sadece

Kültür University - Computer Engineering
    • Yüzbaşı
      596 Mesaj
      04 Haziran 2012 21:57:16
      quote:

Orijinalden alıntı: uA_OzaN

iphone 4 ün home tuşunu temizlerken alkol ekrana girdi içerden pirince koydum hemen akşama ekran tertemizdi. yani pirinç gerçekten işe yarıyor içerdeki suyun miktarına ve cinsine göre bekletmek lazım sadece

İphone 4 un ekranini temizlerken alkol degilde su girseydi işe yararmiydi sence :)
      Üfleyince uçan bir maddeden bahsediosun
      Zaten bizde dioruzki pirince sokma alkol tinerle temizle:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPHONE&diğerleri
    • Binbaşı
      1713 Mesaj
      04 Haziran 2012 22:07:21
      quote:

quote:

İphone 4 un ekranini temizlerken alkol degilde su girseydi işe yararmiydi sence :)

havuza düşen telefonu da açtığına şahit oldum ama deniz suyunda iş değişir tabii tuz kalır ve telefon yine bozulur

Kültür University - Computer Engineering
    • Yüzbaşı
      596 Mesaj
      04 Haziran 2012 22:11:35
      quote:

quote:

quote:

havuza düşen telefonu da açtığına şahit oldum ama deniz suyunda iş değişir tabii tuz kalır ve telefon yine bozulur

Tamam hocam sen pirince sok

|
      |

iPHONE&diğerleri

• Yarbay
      5699 Mesaj
      04 Haziran 2012 22:17:31
      quote:

Orijinalden alıntı: baltazar1903

quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

denize geri at balık bilmezse halik bilir

senden almıştım noxco iphoneu...

|
      |

• Binbaşı
      1640 Mesaj
      04 Haziran 2012 23:27:50
      Bu gün bi tane iphone 4 ün kulaklık soketinden prinç tanecikleri çıktı, uygulamayın şöyle saçma sapan yöntemleri
      04 Haziran 2012 23:42:44
      quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

Bu gün bi tane iphone 4 ün kulaklık soketinden prinç tanecikleri çıktı, uygulamayın şöyle saçma sapan yöntemleri

Pişmiş pirinç mi çiğ pirinç mi hocam ?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      325 Mesaj
      05 Haziran 2012 01:39:42
      quote:

quote:

quote:

quote:

hocam insanları yanlış bilgilendirmeyelim lütfen
      isterse kavanozun dibi su dolsun bu anakartın sıvıdan arındığı anlamına kesinlikle gelmez
      anakarttaki oksiti bga entegrelerin altındaki bacaklardaki oksiti vs. vs. alabilecek bir pirinç varsa tanışmak isterim :)
      yapmayın böyle şeyler 2 lira para verip sonrada hurdasını çıkartmayın cihazın
      (nekadar saçma olsada) bende denedim defalarca (test için) bakalım gerçekten işe yarıyormu diye ve tabiki yaramadı
      normal şartlarda bir cihazın anakartına çıplak elinizle bile dokunmamanız gerekirken bütün kozmetik parçaları cihazda takılı olan sıvılı bir telefonu pirince sokmaktan bahsediyorsunuz yapmayın..
      üzülürsünüz..

İcMn e aynen katiliyorum.Sen sıkıntısız calisiyo zannederken tekefon gunbe gun eriyor.Konusmak bosuna zaten haftaya telefoncuda ne hale geldigini gorursun :)

|
      |

• Teğmen
      126 Mesaj
      25 Haziran 2012 13:05:41
      Benim de iPhone4S klozete düşmüştü. bir gün pirinç dolu kavonazda beklettim, ertesi gün sıfır problemle çalıştı.

Fakat gel gör ki ben yine akıllanmayıp, 2 gün öncede iskeleden denize düşürdüm bu sefer. Hemen tatlı suyla yıkadım ve sonra yine pirinç... bu sefer bir b*ka yaramadı. nihayetinde tuzlu su. Şimdi servise gönderdim. büyük ihtimalle içini açtıklarında burham burham ege kokacak ve garanti kapsamından çıkmıştır diyecekler...

Benim şuan ki asıl sıkıntım, öyle yada böyle hiç fark etmez bu telefonun bir tamir durumu söz konusu mudur? Şarja takınca makine yine eskisi gibi ısınıyor. Sanırım ana kart veya ekran olaylarında sıkıntılar, oksitlenmeler mevcut. Sonuç olarak; bu telefon neysa parasını da vererek tamir olur mu? Yoksa servisten haber bile gelmeden gidip yenisini almalıyım. İPhonesuz hergün bir öncekinden de zor geçiyor :)

• Yarbay
      5520 Mesaj
      25 Haziran 2012 13:09:09
      quote:

Orijinalden al©¥nt©¥: BoBChopper

Benim de iPhone4S klozete düşmüştü. bir gün pirinç dolu kavonazda beklettim, ertesi gün s©¥f©¥r problemle çal©¥şt©¥.

Fakat gel gör ki ben yine ak©¥llanmay©¥p, 2 gün öncede iskeleden denize düşürdüm bu sefer. Hemen tatl©¥ suyla y©¥kad©¥m ve sonra yine pirinç... bu sefer bir b*ka yaramad©¥. nihayetinde tuzlu su. Şimdi servise gönderdim. büyük ihtimalle içini açt©¥klar©¥nda burham burham ege kokacak ve garanti kapsam©¥ndan ç©¥km©¥şt©¥r diyecekler...

Benim şuan ki as©¥l s©¥k©¥nt©¥m, öyle yada böyle hiç fark etmez bu telefonun bir tamir durumu söz konusu mudur? Şarja tak©¥nca makine yine eskisi gibi ©¥s©¥n©¥yor. San©¥r©¥m ana kart veya ekran olaylar©¥nda s©¥k©¥nt©¥lar, oksitlenmeler mevcut. Sonuç olarak; bu telefon neysa paras©¥n©¥ da vererek tamir olur mu? Yoksa servisten haber bile gelmeden gidip yenisini almal©¥y©¥m. İPhonesuz hergün bir öncekinden de zor geçiyor :)

Art©¥k çöp
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Blogio
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.