Binbaşı
25 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar,

Dün akşam itibariyle Hey Siri dediğimde, “mrt eşitlik işaret pat” gibi bi cevap verip bozuluyor.

Sorun şu an iphone 11 ve üst cihazlarda, türkçe siri’de var gibi gözüküyor. Farklı forumlarda sorun yaşayan bir çok kullanıcı var. Apple destek ise serverlarda sorun olduğunu, üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Benim watch ve 7plus’ta sorun yokken 11’de sorun var.

Sizde hey siri diyerek kontrol edebilirsiniz. (Side button ile siriyi açtığınızda sorun olmuyor)
Merhaba,

4 gün önce hb üzerinden regaltürkiye satıcısından aldığım tv’de ekranın tam ortasında 1 adet ölü piksel çıktı. Aynı zamanda bulutlanma da var sanırım.

Yasal iade hakkımı mı kullanmalıyım yoksa önce servis mi çağırmalıyım acaba ? Aslında değişim istiyorum ama 1 pikselden dolayı değiştirmezler ise mecbur iade yoluna da gidebilirim.

merhabalar elimde uzuun zamandır güncellemediğim ios 9.3.3 yüklü iphone 6 vardı. Artık telefon şişmiş, pil başta olmak üzere çeşitli hatalar vermeye başlamıştı. iCleaner ile dilleri sildiğim için cydia ereaser kullanamıyordum.

Biraz kurcalayım olmadı el mahkum güncellerim diyerek yola çıktım. (Bu arada telefonda pangu jb yüklü kapa aç yapınca jb gidiyor uygulamadan respring yapmak gerekiyor)

önce cydia substrate silerek bütün tweakleri silmeyi denedim cydia dondu, kapatıp açtım tweakler silinmişti. daha sonra elle bazı cydia tweaklerini sildim(ilk kurulduğunda gelen veya paket bağlantısıyla gelenler lib... vs diye başlayanlar gibi) cydia'nın içindeki resimler gözükmez oldu icon vs. teli kapa aç yaptım cydia yok(yanlış tweak silme sonucu klasik bir sorun).

pangu ile tekrar tekrar jb yapmayı denedim tel üzerinden geri gelmedi cydia, pcye bağlayıp cydia.deb atıyım dedim pc jb yok dedi. pangu indirdim pc'ye tekrar jb yapmak için 3-4 defa denedim pc'de işlem tamamlansa da tel üzerinden pangu uygulaması saçmalamaya başladı. çift icon gözüktü, jb başarılı dedi ama olmadı, respring bekleniyor dedi ama kaldı öylece.

En son pangu uygulamasıda dondu kaldı mecbur restart attım. PC'ye baplıyorum itools jb yok diyor, pangu açıyorum telefon jb'li diyor. Kafayı yedim ayarlardan herşeyi sil yapıp şansımı deniyim elmada kalırsa güncellerim dedim.

Tüm ayar içerikleri sıfırla dedim cihaz elmada kaldı, dfu moda alırken cihazı tekrar elma geldi, bekledim açıldı yarım yamalak restore olmuş ama kalıntılar vardı. Tekrar tüm içerik ve ayarları sıfırla dedim, bu sefer sorunsuzca 9.3.3'e sıfırlandı cihaz.

uzun oldu ama bilinçsizce yaptıklarım bunlar, okuyupta bir mantık çıkarabilen olursa yorumunu bekliyorum çünkü bildiğim kadarıyla jbli cihaz aynı sürüme bu şekilde restore edilmez hiç bir şekilde. Sadece cydia ereaser tweak'i bunu yapabiliyor, o da dilleri vs sildiyseniz telefonu sonsuz döngüye sokuyor.
Merhaba

6 gb 1000 dk 1000 sms turbo tarifesini kullanıyorum. İlk 3 ay katlanan internet var bu ay sondu. Biraz önce msj geldi fatura döneminiz boyunca katlanmaya devam edecek diye. Umarım böyle devam eder turkcell.
+1000 dk her yöne, 5 gb cloud, 1 gb bip veriyor ama bunlar pek işime yaramıyor.
Merhabalar,

iki arkadaş 4.5G ile beraber Turkcell'den Turk Telekom'a geçiş yaptık.

Hatlar birebir aynı, tarifeler aynı.

Cihazlar iPhone 6, benimki ios 8.4 arkadaşınki 9.3 sürümünde.

Forumda okuduğum bir kaç konuda arkadaşlar 9.3 ile gelen operatör güncellemesinin çekim kalitesini etkilediğini konuşuyorlardı (hatta vodafone ios 8 ile hiç çekmiyormuış 4.5G)

Neyse konumuza gelirsek benim telefonda 4.5G açısından sorun yok gibi aslında neredeyse her yerde LTE full veya 1 diş eksik çekiyor, ama bazı noktalarda ciddi çekim kalitesi yaşıyordum sırf bundan dolayı tekrar turkcell'e dönmeyi düşünüyordum ki bu konuyu öğrendim arkadaşla beraber bir kaç test yaptık sonuçları sizlerle paylaşmak istedim (ne yazık ki speed test yapmaya vaktim olmadı ilerde yaparsam konuya eklerim)

--

Yer: Emirgan Sahili

ios 8.4: 3G full, LTE yok.

ios 9.3: 3G full, LTE 4 diş

**

Yer: Emirgan İç Kısımlar

ios 8.4: 3G 1 diş, LTE yok.

ios 9.3: 3G 4 diş, LTE 3 diş.

**

bir başka örnek ise çok daha enteresan Yenibosna Kültür Üniversitesinde okuyorum. Okulun bahçesinden içeri girene kadar ios 8.4 LTE full çekiyor, bahçede 3 diş LTE çekiyor, okulun içinde LTE gidiyor 3G 2-3 diş çekiyor. Asansör, tuvalet gibi daha kapalı yerlere girdiğimde 1 diş 3G çekiyor veya çekmiyor.

ios 9.3 yüklü cihaz ise okul dışında bahçede vs LTE full çekerken, okul içinde 3G full çekiyor.

aynı zamanda ios 8.4 lü cihaza turkcell hat taktığımda yine çekim kalitesinde düşüş oluyor fakat bu kadar bariz değil.

---

sonuç olarak artık kesin olarak eminim ki ios sürümü ve güncel olmaya operatör sürümü çekim kalitesini ciddi olarak etkiliyor. Bağlantının çok iyi olduğu yerlerde fark olmasa bile çekim kalitesinin zorlandığı yerler de büyük fark ortaya çıkıyor.

Bunun sebebinin ise özellikle TT'da bariz olup Turkcell'de daha az olmasından yola çıkarak eski ios sürümündeki operatör driver'ı bence bağzı bantlara bağlanamıyor, bu yüzden de telefon çekmiyor.

Eğer sizinde imkanınız varsa benzer testler yapıp paylaşırsanız konuyu daha iyi anlayabiliriz.

(mesela ios8 ile ios9 testi veya ios8 ile android testi gibi)
Merhabalar,

iki arkadaş 4.5G ile beraber Turkcell'den Turk Telekom'a geçiş yaptık.

Hatlar birebir aynı, tarifeler aynı.

Cihazlar iPhone 6, benimki ios 8.4 arkadaşınki 9.3 sürümünde.

Forumda okuduğum bir kaç konuda arkadaşlar 9.3 ile gelen operatör güncellemesinin çekim kalitesini etkilediğini konuşuyorlardı (hatta vodafone ios 8 ile hiç çekmiyormuış 4.5G)

Neyse konumuza gelirsek benim telefonda 4.5G açısından sorun yok gibi aslında neredeyse her yerde LTE full veya 1 diş eksik çekiyor, ama bazı noktalarda ciddi çekim kalitesi yaşıyordum sırf bundan dolayı tekrar turkcell'e dönmeyi düşünüyordum ki bu konuyu öğrendim arkadaşla beraber bir kaç test yaptık sonuçları sizlerle paylaşmak istedim (ne yazık ki speed test yapmaya vaktim olmadı ilerde yaparsam konuya eklerim)

--

Yer: Emirgan Sahili

ios 8.4: 3G full, LTE yok.

ios 9.3: 3G full, LTE 4 diş

**

Yer: Emirgan İç Kısımlar

ios 8.4: 3G 1 diş, LTE yok.

ios 9.3: 3G 4 diş, LTE 3 diş.

**

bir başka örnek ise çok daha enteresan Yenibosna Kültür Üniversitesinde okuyorum. Okulun bahçesinden içeri girene kadar ios 8.4 LTE full çekiyor, bahçede 3 diş LTE çekiyor, okulun içinde LTE gidiyor 3G 2-3 diş çekiyor. Asansör, tuvalet gibi daha kapalı yerlere girdiğimde 1 diş 3G çekiyor veya çekmiyor.

ios 9.3 yüklü cihaz ise okul dışında bahçede vs LTE full çekerken, okul içinde 3G full çekiyor.

aynı zamanda ios 8.4 lü cihaza turkcell hat taktığımda yine çekim kalitesinde düşüş oluyor fakat bu kadar bariz değil.

---

sonuç olarak artık kesin olarak eminim ki ios sürümü ve güncel olmaya operatör sürümü çekim kalitesini ciddi olarak etkiliyor. Bağlantının çok iyi olduğu yerlerde fark olmasa bile çekim kalitesinin zorlandığı yerler de büyük fark ortaya çıkıyor.

Bunun sebebinin ise özellikle TT'da bariz olup Turkcell'de daha az olmasından yola çıkarak eski ios sürümündeki operatör driver'ı bence bağzı bantlara bağlanamıyor, bu yüzden de telefon çekmiyor.

Eğer sizinde imkanınız varsa benzer testler yapıp paylaşırsanız konuyu daha iyi anlayabiliriz.

(mesela ios8 ile ios9 testi veya ios8 ile android testi gibi)
merhabalar,

forumda araştırdım fakat cevap bulamadım, şimdi malum 9.3 güncellemesiyle bizim operatörler 4G'ye uygun hale getirildi fakat eski ioslar operatör güncellemesi almadı.

ben şuan 8.4 JB'li kullanıyorum 4.5g uyumlu hattım var. 1 nisan geldiğinde telefonda LTE seçip 4.5g kullanabilir miyim yoksa 9.3'e güncellemeden kullanamaz mıyım ?

vey 8.4 ile 4.5g kullansam bana zararı olur mu (LTE seçtiğimde operatörün sertifikası yok diyor ama yine de seçmeye izin veriyor sonuçta)

teşekkürler
Merhabalar,

ana konu içinde bir çok şey konuşulduğundan takip etmek epey zor oluyor.

bu konu üzerinden spot üzerinden alacaklar fiyat, çıkış tarihi vs paylaşırsa iyi olur diye düşündüm.

benim gördüklerim;

1-ucuzbudur sitesi 195 liraya satıyor, kargo için 25 eylül demiş. (fakat biri kapakta arda turan olcak mı diye sorduğunda hayır demişler ve sitede oyunun türkçe olup olmadığı hakkında bilgi yok)

2- n11 de spotçular (barcelonagame,worldbazaar vs) 220 tl fiyat çekmişler, çıkış tarihi için ise yine 23-24 eylül denmiş. (bayram kargo vs sonraki haftaya sarkması olası.)

3- fezakonsola sorduğumda 21 eylül ptesi bekliyoruz en az 200 tlden girecek dedi.

sizin bildiğiniz tavsiye ettiğiniz spotçu, indirimli satan site varsa paylaşın lütfen.

şu şartlar altında muhtemelen n11 den 220 liraya taksitli almayı düşünüyorum.
merhabalar,

bu aralar max 2000 tl bir laptop almak istiyorum.

genelde asus markasyna bakyyorum, ilk önceli?im asus almak.

aradigim özellikler;

i5 5.nesil islemci

940m ekran karti

8 gb ram

hdd önemli degil ssd mevcut onu takicam.

gelelim soruma,

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-k555ln-xo398d-8gb-notebook-pmu341198

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-k555lb-xo108d-notebook-pmu344550

http://www.hepsiburada.com/asus-k555lb-xo240h-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601594

su ürünlere bakiyorum özellikle

hepsiburada olan "Asus K555LB-XO240H" bu ürün baska hiç bir yerde yok, yabanci forumlarda ve marketlerde dahi bulamadim.

aslinda tam benim istedigim özelliklerde sadece rami 4 gb onu +4 daha takip 8 yaparim mesela fakat alette çift ram slotu var mi onu bile bilmiyorum.

fiyatida enteresan 1800 tl suan isin ilginç kismi "k555lb-xo108d" kodlu ürünle tüm özellikleri birebir ayni bu ürün her yer de var ve fiyati 2200 tl

bana genel olarak yardimci olursanyz sevinirim. tesekkürler

forum ? ve y leri kabul etmedi nedense mecbur i ile yazdym
dizileri bu iki isteden takip ediyordum genelde an itibariyle erişim engellenmiş durumda.

dns, vpn gibi çözümlerle giriliyor.

var mı direk erişime açık olan tavsiye ettiğiniz kullandığınız site arkadaşlar
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
ALIŞVERİŞLERİM

sugarboy (ps2 sattım) & CrasH (işlemci, ram sattım)
trusen (işlemci sattım) & serdar514 (lcd, psu, hdd sattım)
pLayer (işlemci aldım) & yeteryayeter (tt kasa sattım)
naz_eg (oyun aldım) & abkartal78 (ekran kartı sattım)
nucLear (oyun aldım) & HD-DOĞAN (nargile aldım)
Lcn (G25 Set Sattım) & dijitalarts (hdd,lcd sattım)
Skywalker (iphone 3g aldım) & Technosoft (hdd sattım)
SkiNNy (iphone 3gs aldım) & _undead_ (blackberry 9780 sattım)
Ostard(iphone 3gs sattım) & alixkara (sennheiser kulaklık sattım)
drecho(nargile sattım) & atesgede (kamera sattım)
meroboy(ipad mini sattım) & meroboy(ps vita ve ps4 camera aldım)
awaqado(logitech f710 sattım) & efelerbjk(fifa 14-13 sattim)
BARAnCUDA85(mp4 player sattim) & Zeljko Obradovic(ipad pen sattım)
LIFPitbull(ps vita sattım) & Hllszn(oyun sattim)
CeCeKa(beats mixr sattım) & TaKo (Ps4 kamera sattım)
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.952
İkinci El Bölümü Mesajları: 187
Konularının görüntülenme sayısı: 743.410 (Bu ay: 536)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 322 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.