Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saglik raporuda goz (renk korlugu) ve kulak (odyometri testi) onemli. onun disinda ortopedi vs bolumler cok asiri bir test yapmiyolar. Asiri bir psikolojik rahatsizlik falan varsa belki etkileyebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DGS ye girdim bugün bana Kıbrıs yolu gözüktü mecbur :)
  • -Deltoid- kullanıcısına yanıt
    Kardeş uzak yol vardiya zabiti olma yeterliliği için üniversitelerin 3. sınıfını bitirmiş olmak yazıyor.Bu iş nasıl oluyor yani 3. sınıf bittiğinde okulu dondurup vardiya zabitliği sınavlarına girip u.vardiya zabiti olarak çalışmaya başlayabilir miyiz mesela ? Ya da 3. sınıftan sonra 4 ü okurken U.Vardiya zabiti sınavlarına girebiliyor muyuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t.t.b001 -- 24 Temmuz 2017; 10:13:52 >
  • t.t.b001 kullanıcısına yanıt
    Sınava girebilirsin kardeşim eğer 12 ay stajını bitirdiysen.

Okuldaki eğitim 1,2,3. sınıflar Uzakyol Vardiya Zabitliği için gereken eğitim (IMO 7.03)

4. sınıfta; Uzakyol 1. Zabitlik ve Uzakyol Kaptan'lık için gereken eğitimi (IMO 7.01) alıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 24 Temmuz 2017; 10:53:44 >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    t.t.b001 kullanıcısına yanıt
    Aynen süvari beyin açıkladığı gibi.

• coaxem kullanıcısına yanıt
    -Deltoid- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için.Sizce karada aylık 2000 tl ye istemediğimiz,yaparken mutsuz olduğumuz bir işi yapmaktansa duim okuyup şansımızı denememiz bu dönem için hala mantıklı mı hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t.t.b001 -- 24 Temmuz 2017; 14:7:52 >
  • t.t.b001 kullanıcısına yanıt
    Bu meslek parasından çok sevildiği icin yapılması lazım parası icin 3 yıl anca çalışırsın sonra bıkarsın benim düşünceme göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

Adam kısa staja çıktım hala gemideyim diyor. Soracağın soruyu önce bi düşün.

Daha öğrenci arkadaş, torpille çıkmış msc ye, arkasdan kötü orası. Ne başarısı ne ingilizcesi adam daha kısa stajda.

Kısa stajda kostere çıkarsın uzunsa zenithe. Kostere çıkmış başarısız mı şimdi.

Daha tercih dönemindesin sanırım. İşsiz olmasam bu kadar yazmazdım hadi eyw

helal hocam konuyu ozetlemissiniz resmen tebrik ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Utandırmayın hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Deltoid- kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten 3-4 yıl çalışırsan eğer şimdiki gibi 2500-3000 dolar maaşla o saatten sonra çalışmana gerek kalmaz bence :) Evi arabayı aldıktan sonra karada 2500-3000 tl ye de bir iş bulup çalışırsın o para yeter adama.Gemiye çıkmaya gerek kalcağını sanmıyorum.Tabi 3 yıl boyunca sıkıntı çıkmadan çalıştığımızı varsayarsak böyle.
  • Fleetwood Mac kullanıcısına yanıt
    t.t.b001 kullanıcısına yanıt
    Evet konuyu güzel özetlemiş ama sadece mscyle arkası kıyaslaması ve arkası daha iyi olarak sunması gülünçtü.

Bu meslekte ana kaptan olmadan bırakmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Deltoid- -- 24 Temmuz 2017; 16:8:20 >
  • Sadece para hırsıyla tercih yapacak arkadaşlara üzülüyorum.

İyi düşünün , iyi araştırın ve kendinizi iyi tanıyın.

Bu mesleği sadece maddi koşullarından ötürü tercih edecek arkadaşlar hayatlarıyla kumar oynuyor bir nevi.(Lütfen Türkiye gerçekleri demeyin , her şeyin farkındayım. )

Şunu da unutmayın ki bu bölüm en çok pişman olunup bırakılan bölümlerden birisidir.4. sınıfa geçmiş olmasına rağmen bölüm değiştiren pek çok öğrenci var.Çünkü bazı gerçekleri denize çıkınca anlayabildiler.Tercih ederken sadece maddi odaklı düşündüler.

Herkes bu işin güzel yanlarını anlatır.Mutlaka acı gerçeklere de kulağınızı verin ve öyle kararınızı verin.Allah selamet versin...

• Hocam ben de bu yıl mezun oldum deniz ulaştırma işletme mühendisliğini araştırıyım dedim.Benim sormak istediğim soru biraz daha farklı.Sorum şu mesela atıyorum kolombiyaya gidiyorsunuz bu esnada korsanların gemiye saldırma olasılığı var mıdır veya herhangi bir seyir esnasında bu tarz saldırılar olabiliyor mu?Şimdiden teşekkür ettim.
  • Olabiliyor, isps denilen konular var orada her şeyi açıklıyor ne yapman gerek falan, gerekirse adam falan çıkarıyorlar tabi gerçekte görmedim daha yeniyim abilerim,zabitanlarim varsa yaşamış olan görürse onlar daha iyi anlatir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Deltoid- -- 25 Temmuz 2017; 11:5:45 >
  • Bu korsanlık hakkında video çekeceğim

• rteü duim yazan varmı?
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    Ben yazdım beraber okuyacaz kutuplarda yaşamak isteyen dostum :))
  • Orada da yalan söylemezsin inşallah

• Gemi adamı sınavları kalktı diyorlar doğrumudur?
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    Öyle bir durum söz konusu bile olmaz, boşuna asparagas haber pompalamayın.

http://www.gasm.gov.tr

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.