Şimdi Ara

Deneme Yanılma (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
5
Favori
9.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sh33p3r

Videoları izliyorum hocam eline sağlık. Şimdi kış süresini evde geçireceğim, videolara göre haftada kaç gün, hangi bölgeler yapalım ne, önerirsin?
    Sağolasın.

4 günün varsa

Göğüs biceps/Sırt triceps/Omuz trapez/Bacak

Veya

Göğüs omuz/Sırt trapez/biceps triceps/Bacak

Splitlerini öneririm gardaş.

Body part split sevmiyorsan 2 alt vücut, 2 üst vücut antrenmanı da güzel olur bence. Tabiki iki antrenmanda da farklı hareketler ve parametreler kullanılırsa daha da güzel olur.

Bugün yüklediğim old school omuz antrenmanımın videosunu da aşağıda paylaşıyorum.

https://youtu.be/Iud3fIVZiIA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evde dumbbell ve barbell kullanılarak yapılabilecek 11 squat varyasyonunu 55 saniyelik bir videoya sığdırdım.

https://youtu.be/ig522lHyFX4
  • manyak serisinin ikinci bölümünde 5 değişik egzersizle göğüslerimin canına okudum.

https://youtu.be/vNuWRFbLYSU
  • evde çalışıyorum üç aydır. üst göğüste incline dumbell presse ek hareket bulamıyordum. dün idmandan önce videoyu izleyip reverse grip incline pressi denedim. doğru sehpa açısını bulmak zor oldu ama bulunca gayet iyi vurdu üst göğüse. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

evde çalışıyorum üç aydır. üst göğüste incline dumbell presse ek hareket bulamıyordum. dün idmandan önce videoyu izleyip reverse grip incline pressi denedim. doğru sehpa açısını bulmak zor oldu ama bulunca gayet iyi vurdu üst göğüse. teşekkürler
    Rica ederim bro.

• evde sadece dumbbell kullanarak yaptığım komple alt vücut antrenmanı.

https://youtu.be/JS9-0Z5XTDc
  • az egzersizli, düşük volume'lü ancak kullandığım 3 farklı teknik sayesinde yüksek şiddetli olan biceps antrenmanım.

https://youtu.be/o6x4x8UAW34
  • kanala ne oldu?
  • 6 aylık işsizlik sürecinden sonra florya'da iş bulunca ( ev kozyatağı'nda ) bir anda her sabah 6'da uyanmaya başladım.
    tabi ki haliyle yol yorgunluğu etkisini göstermeye başladı ve haftada 4 idman imkansız hale geldi.
    bu sebeple 2016'da beni hayatımın en iyi formuna sokan programa yani 3 günlük itiş çekiş bacak splitine geri döndüm.

programım şu an için şöyle;

pazar günü bacak
    bulgarian split squat
    goblet squat
    single leg calf raise

salı günü itiş
    arnold press
    flat dumbbell press
    dips
    dumbbell skullcrusher
    incline side lateral raise

perşembe günü çekiş
    chest supported db row ( çift el )
    bent over db row ( çift el )
    dumbbell shrug
    incline dumbbell curl
    cross body hammer curl ( tek el )

bakalım 3 sene önceki etkiyi verecek mi?
  • evet, ilk turu bitirip pazar günü ikinci tura başladım.

itiş çekiş bacak programının en özlediğim kısmı şu olmuş : bir hareketten diğerine ısınma gereği duymadan direkt geçebilmek. bu salonda geçirdiğim zamanı daha verimli kullanmamı sağlıyor.

ilk iletide paylaştığım programda birkaç ekleme ve çıkarma yaparak programı finalize ettim.

pazar günü bacak
    bulgarian split squat 5-6 set 10 tekrar
    goblet squat 5-6 set 10 tekrar
    single leg calf raise 3-4 set 20 tekrar

salı günü itiş
    arnold press 4-5 set 6-8 tekrar
    flat dumbbell press veya ağırlıkla dips 3-4 set 6-8 tekrar
    incline close grip bench press veya incline dumbbell press 3 set 8-10 tekrar
    dumbbell kickback 2-3 set 12-15 tekrar
    incline side lateral raise 2-3 set 10-12 tekrar

perşembe günü çekiş
    chest supported db row ( çift el ) 3 set 10 tekrar
    bent over db row ( çift el ) 3 set 10 tekrar
    dumbbell shrug 3 set 12-15 tekrar
    incline dumbbell curl 3 set 8-10 tekrar
    cross body hammer curl ( tek el ) 3 set 8-10 tekrar
    reverse grip inverted row 3 set maksimum tekrar

• hocam videoların galiba tekrar hepsini sildin, ulaşamıyorum hiç birine?
  • Hocam iyi günler 3 aylık spor geçmişim var daha yeni sayılırım.

3. Ay Full Body yaptım gelişimim durdu. Ben de şuan YouTube da çok meşhur olan bir bodyci den program aldım.

1.gün bacak, baldır

2.gün omuz

3.gün göğüs Triceps

4.gün sırt Biceps

Program Kaba taslak olarak bu şekilde peki sence bacak ile omuzu beraber yapmam daha mantıklı olur mu ? Böyle yaparsam haftada 2 gün vurabiliyorum.

Bu arada vücudumdaki en zayıf bölgem kalçam bacaklarım kalın kalçam yok denecek kadar

• S.N.I.P.E.R kullanıcısına yanıt
    Omuzu bacak olan güne koyabilirsin. Oylelikle haftada 2 kez her kası çalıştırma imkani oluyor ki, yeni başlayanlara 4-5 günlük split tavsiye edilmiyor zaten.

Aylar geçtikçe ve kilolar arttıkça Full Body çekilmez oluyor. Split ile istenilen bölgeye Max ağırlık basılıyor. Tabi başlangıç için full body şart gibi birşey.

Göğüs Triceps

Bacak Omuz Trapez

Sırt Biceps. Sırt çalışırken Biceps hep aktiv neredeyse. Pull Down yada Row olsun. Oylelikle Sırta ağır girebilir ve Biceps 2-3 hareketle bitirebilirsiniz. Hatta Önce sırtı yaptığında Biceps in baya kasildigini ve isindigini hissediyorum her 6. Sonrasinda 2-3 hareket ile biceps i max kasmis oluyoruz.

• 7 aydır fullbody yapan biri olarak artık beklediğim tepkiyi alamadığım için splite geçmeye karar verdim. sizin konunuzda bu düşüncemi doğrular nitelikte oldu, 2-3 ay sonra tekrar yazacağım bu konuya.
  • Ölmüş konuyu diriltmişsiniz gençler.

Benim de bir ay önce çocuğum olduğu için gym’im evde olmasına rağmen haftada üçten fazla antrenmana zaman ayıramıyorum. o yüzden dörtlü spliti bıraktım, bazen push pull legs bazen de upper upper lower şeklinde takılıyorum.

Ayırabildiğim vakit iki güne düşerse belki geçici olmak kaydıyla bir süre full body e kayabilirim.

• kivancokten4099 K kullanıcısına yanıt
    Tebrikler hocam, Allah analı babalı büyütsün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5462BC1B1

Tebrikler hocam, Allah analı babalı büyütsün.
    Sağol gardaş eksik olma 🙏🏻

• 3,5 sene önce haftada 3 gün push pull legs sistemini bırakıp yepyeni bir splite geçtiğimde bu başlığı açmıştım. şimdi yine yeni bir sisteme geçiyorum, o yüzden başlığı hortlatıp deneyimimi paylaşacağım.

ağustos ve eylül aylarında eşim ve oğlum tatilde olacaklar. o yüzden yıllardır haftada 3 gün yapabildiğim antrenmanları haftada 4 güne çıkaracağım. bu bile başlı başına bir deneyim çünkü iyileşme sürecinin nasıl olacağını kestiremiyorum. yaş 38.

tamamen kendi ihtiyaçlarıma ve keyfime göre şöyle bir split belirledim.

sırt - ön ve arka omuz

alt vücut

biceps - triceps

göğüs - yan omuz

ilk gün row, shrug, deadlift, öne kaldırış, arkaya açış ve overhead press egzersizleri.

ikinci gün squat, split squat, leg curl, romanian deadlift, hip thrust, calf raise

egzersizleri.

üçüncü gün curl, close grip bench press, triceps extension egzersizleri.

son gün flat press, incline press, dips ve yan omuz açış egzersizleri.

1 ağustos pazar günü deneyime başlıyorum. 1 ekim günü ailem döndüğünde ise yine haftada üç güne dönmüş olacağım.

bakalım nasıl olacak.

• Sırt omuz yapması keyifli ama beni hep sakatlayan bir sistem oldu. Göğüs sırt da da çok omuz sakatlığı yaşadım

Sanırım ağır bir row un ardından yapılan press benim eklemlere iyi gelmiyor :)

Kıvanç hocam yakin zamanda instagrami kapattım ama kasgazetesi başından beri takip ediyordum. çok başarılı gidiyor.tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

Sırt omuz yapması keyifli ama beni hep sakatlayan bir sistem oldu. Göğüs sırt da da çok omuz sakatlığı yaşadım

Sanırım ağır bir row un ardından yapılan press benim eklemlere iyi gelmiyor :)

Kıvanç hocam yakin zamanda instagrami kapattım ama kasgazetesi başından beri takip ediyordum. çok başarılı gidiyor.tebrikler

bende de tam tersi. rowdan sonra press yapınca yağ gibi kayıyor resmen.

kasgazetesi fazla vaktimi almadığı için devam ettirmesi kolay :) teşekkürler.

vakit yaratabilirsem youtube'a da ufak ufak dönmek istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.