Şimdi Ara

DemirDöküm su ısıtmıyor ama kalorifer çalışıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
5
Favori
225.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: merto_006

Çözüldü...
    Kömbinin kapağını açıyoruz büyük ön beyaz kapağı.ön gösterge ekranı aşağı indiriyoruz.en solda önde plastik kelepçeli yuvarlak büyük pil gibi bişey var.kelepçeyi açıp o siyah pil gibi şeyi çekip çıkarıyoruz ve içindeki pimi ileri geri yapiyoruz ve tekrar eski haline getirip çalıştırıyoruz okadar...fişi çekmeyi unutmayın...

Ben dediğiniz pili de pimi de bulamadım:) Görsel koyma şansınız olur mu? Benim kombi dd sargon premix pı. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkaragul40 M kullanıcısına yanıt
    senin kombide öyle bir parça yok dostum flow sesnsör veya termistör arızalı
     DemirDöküm su ısıtmıyor ama kalorifer çalışıyor
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Çılgınlar gibi aramıştım halbuki:) Çok teşekkür ederim. İyi bayramlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkaragul40

Çılgınlar gibi aramıştım halbuki:) Çok teşekkür ederim. İyi bayramlar.

Hocam sorunu çözdünüz mu aynı sorun bizdede var kombi suyu ısıtmıyor ama petek Isınıyor

• 6equj5 kullanıcısına yanıt
    Benim tersi. Kombiyi açtı. Sağ tarafta arkada bir şeyin havasını aldı düzeldi. Ha bir de 40 TL aldı:)

• mkaragul40 M kullanıcısına yanıt
    Desene oturduğumuz yerde durduk yere para kaybedecez yine

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    İyi günler.. Ben kira da oturduğum evde Demirdöküm Aden kombi kullanıyorum.Kombi petekleri çok güzel ısıtıyor fakat musluk suyu ılık akıyor. musluğu açtığım sırada kombi devreye giriyor ateşleme yapıyor ama yinede ılık akmaya devam ediyor bunun sebebini açıklarsanız çok sevinirim. iyi günler...
  • nemesis.01 N kullanıcısına yanıt
    3 yollu vana kaçırmıyorsa türbin ve termistör deyişecek
  • Arkadaşlar yardım edin ,

Benim kombide DEMİRDÖKÜM NİTRON ,

Sıcak su ısıtıyor fakat kalörifer suyu hiç ısınmıyor.

Peteklerin birini indirmişdik arkasını boyamak için . Sonrasında havasını aldık fakat şimdi sıcaksu çok iyi çalışıyor. Petekler ısınmıyor. Petek kısmında kombi hiç çalışmıyor.
  • merto_006 M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bilgi için çok teşekkürler..Aynı problemi demirdöküm kombi de yaşadım.Kalorifer çalışıyor ancak sıcak su devreye girmiyordu.Anlattığınız gibi uygulayıp sorunu hallettim.Ancak belirtmek isterim ki söküp takmada yada pim in hangisi olduğu gibi sorunlarla karşılaşılabilir.Ben söktüğüm parçada pim aradım sonra sökülen değil sabit parçada olduğunu fark ettim.Söktüğünüz parçayı soketi çıkarıp sabit parçadaki pime bastırıyorsunuz.Bir diğer sorunum da kelepçeydi.Kelepçeyi iki parmakla bastırıp çekerek çıkarıyorsunuz fakat sonra bu nereden çıktı diyebilirsiniz.Kısaca kelepçeyi;soketi ve sökülen parçayı yerine taktıktan sonra sol üstten sağ alta 45 derecelik açıyla yine bastırarak kolayca takabilirsiniz.Güvenlik için gazı,elektriği ve suyu kestim..kolay gelsin.@merto_006

• Acaba burda pim nerde ??

DemirDöküm su ısıtmıyor ama kalorifer çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: merto_006

Çözüldü...
    Kömbinin kapağını açıyoruz büyük ön beyaz kapağı.ön gösterge ekranı aşağı indiriyoruz.en solda önde plastik kelepçeli yuvarlak büyük pil gibi bişey var.kelepçeyi açıp o siyah pil gibi şeyi çekip çıkarıyoruz ve içindeki pimi ileri geri yapiyoruz ve tekrar eski haline getirip çalıştırıyoruz okadar...fişi çekmeyi unutmayın...
    Allah razı olsun kardeşim.

• Merhaba, DEMİRDÖKÜM NİTRON marka kombimde kalorifer çalışıyor ancak banyo ve mutfaktan sıcak su gelmiyor akşam saatinde de servis gelmiyor ne yapabilirim

• Serkand26 S kullanıcısına yanıt
    yapacağın bişey yok. eğer turbinden ise musluğu bikaç kere hızlı hızlı aç kapa belki düzelir. ama ısı sensöründen ise yapacak bişey yok(musluğu açınca ekranda yüksek derece görünüyorsa sensör)
  • Bendede kalisto var 10 senede 3 kere ntc 2 kez anakart arızalandı. Ntc nin arızalanması kireçten kaynaklanıyor gerçi.

• merto_006 M kullanıcısına yanıt
    Belirtilen klipsi çıkarttım, o pim bende de çıkarttığım yerde değil takıldığı yerde idi. Tornavida vasıtasıyla 7-8 defa bastım. İlk defasında zor basıldı, sonrasında kolay oldu.

Ardından yerine takıp tekrar çalıştırdım. Sıcak su yine gelmedi.

Bir daha deneyeyim diye tekrar söktüm. Bu arada yanında elektrik kablosununun takılı olduğu uzunca bir parça daha vardı. Onu da açayım, belki de ordada bakılacak birşey vardır diye. Demez olaydım, klipsi açmamla beraber kapak fırladı ve su fışkırdı . Zor bela vanayı kapattım ama, hatırı sayılır miktarda su sağa sola saçıldı. Gece gece başımıza iş çıktı. Temizledim mutfağı. Ama kombinin iç kısımlarına da su doldu. Oraları temizledim, şimdi küçük elektrikli fan koydum, kurutuyorum iç tertibatı. Sabaha kadar kurumasını bekleyip sabah bir daha deneyeceğim. Olmazsa servis çağıracağız artık.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.