Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix Serisi Kullananlar... (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
31
Favori
161.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peteklerin tamamı açıkmı, tesisatta su rahat dolaşıyormu
    Set +5 ve Set -8 şeklinde çalışır
    Anlattığınız şekilde çalışması suyun devirdaim yapamayıp ani ısınması durumunda olur yada ısı sensörlerinde sorun olabilir, servise kontrol ettir bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Kombi yeni tesisatlar petekler yeni sifir cekildi ilk günden beri böyle şahsi evimde daikin kullanirim 40 iken 47 kapanir 31-32 tekrar ateşleme yapar bu nerden baksan 35,40dk suruyor,ama annemlerin kombisi öyle değil ev isisi güzel,toplam 5 veya 6 petek acik nerden baksan 6-7 mt denk geliyor. Set 40 iken 10 saniye 45 cikartip kapatiyor ekranda 32,33 olunca tekrar sil baştan yapiyor.Siz kullaniyorsaniz calişma mantiği nasil oluyor birde sizden duymak istiyorum, ayarlanan setin +5+7 artik kaç ise kaç dk sürüyor ve kapatiyor kendini.? Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim servis ile görüştüm ev 180m2 diger odalar kapali 6 mt petek acik acaba pompa hizli sürükülasyon yapip kapattigi için mi oluyor dedi alakasi yok diyor adama gel pompa hizini düşür belki bu kombi 6veya 7 mt petege fazla geliyor hemen dönduruyor diyorum yok diyor.Petekler cayir cayir maşallah pompa ile ilgili olabilir mi.? Ev büyük diye 28kw taktirdi mühendis ama kullanim alan cok dar pompa hizli yapiyor dönduruyor olabilir mi.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 24 Eylül 2020; 0:12:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin iş servislik mutlaka servis çağırın

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Calişma mantigi nasil +5 cikmasi için belli bi süre geçmesi lazim değil mi.?

• Evet

• Nitromix kombide 60 dereceye getirdiğimde mavi ekran ışığı yanıyor ve su barı 2.5 lere çıkıyor. Sizce nedendir?

• genleşme tankına bakılacak

• Bu cihaz petekleri en düşük kaçta ısıtıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursa -- 2 Kasım 2020; 18:15:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -the-

Nitromix kombide 60 dereceye getirdiğimde mavi ekran ışığı yanıyor ve su barı 2.5 lere çıkıyor. Sizce nedendir?

Derece yükseldikçe içeri deki basinc artar diye biliyorum ama yinede kontrol etmekte fayda var

• Merhabalar yazın evin tesisatını tümden değiştirip nitromix kombi taktırdım. 4 aydır sadece sıcak suyu kullanıyordum kombi çok sessizdi. 3 gündür petekleri de açtım, ancak kombinin altından çıtır çıtır sesler geliyor. Bu neden olabilir? tesisatı yapanlara video attım normal dedi, ancak biraz araştırınca ilk tesisat sonrası filtrelerin temizlenmesi gerekebilirmiş. etimesgut demirdökümü aradım ancak biz bu işlemi yapmıyoruz dedi. tesisatcılar da meşguluz gelemeyiz dedi :D filtre harici başka bir şeyden kaynaklanabilir mi? ankara'da güvendiğiniz bu işi yapan biri var mı? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Denizmavi80

Merhabalar yazın evin tesisatını tümden değiştirip nitromix kombi taktırdım. 4 aydır sadece sıcak suyu kullanıyordum kombi çok sessizdi. 3 gündür petekleri de açtım, ancak kombinin altından çıtır çıtır sesler geliyor. Bu neden olabilir? tesisatı yapanlara video attım normal dedi, ancak biraz araştırınca ilk tesisat sonrası filtrelerin temizlenmesi gerekebilirmiş. etimesgut demirdökümü aradım ancak biz bu işlemi yapmıyoruz dedi. tesisatcılar da meşguluz gelemeyiz dedi :D filtre harici başka bir şeyden kaynaklanabilir mi? ankara'da güvendiğiniz bu işi yapan biri var mı? teşekkürler

Hocam kombiyi kapatip herhangi bir petekden suyun basincini düşürüp kombinin altindaki flitre kismini yavaş yavaş acin o ses %90 ordan geliyor tesisat yapilirken toz toprak taş filan vardir temizlersen problem kalmaz

• Denizmavi80 D kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın yazdığı gibi filtreleri bir iki kere temizlemek gerekebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Hocam kombiyi kapatip herhangi bir petekden suyun basincini düşürüp kombinin altindaki flitre kismini yavaş yavaş acin o ses %90 ordan geliyor tesisat yapilirken toz toprak taş filan vardir temizlersen problem kalmaz

Alıntıları Göster

banyoda boşaltım musluğu yapmışlar sanırım ordan da boşaltsam aynı..

teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Denizmavi80

banyoda boşaltım musluğu yapmışlar sanırım ordan da boşaltsam aynı..

teşekkürler..

Alıntıları Göster

Aynen hocam fark etmiyor flitreyi temizlemen kafi

• arkadaşlar geçmişte bir ayda düşen kombi basıncım bir süredir bir haftada bu sezonda günlük düşüyor. Yani çalışma basıncının altına iniyor 0.0 bar gösterip kombi duruyor. Tahliye hortumundan da damla damla akıyor. Anladığım kadarıyla tesisatta değil kombi içinde bir kaçak var. 2013 kasımda almıştım kombiyi. Yoğuşmalı Nitromix. Önerisi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustimi

arkadaşlar geçmişte bir ayda düşen kombi basıncım bir süredir bir haftada bu sezonda günlük düşüyor. Yani çalışma basıncının altına iniyor 0.0 bar gösterip kombi duruyor. Tahliye hortumundan da damla damla akıyor. Anladığım kadarıyla tesisatta değil kombi içinde bir kaçak var. 2013 kasımda almıştım kombiyi. Yoğuşmalı Nitromix. Önerisi olan var mı ?

Sizin sorunun aynısı bizde de var. Özellikle kalorifer haricinde sıcak su kullanıldığında banyo lavabo tarzında dediğiniz basınç daha çabuk düşüyor. Sanırım kronik bir sorun. Ekranda F10 arızası veriyor.

• Merhaba, kullandığım kombi yoğuşma gider hortumundan damla damla akıttığını farkettim. Siyah hortumun açılarını vs değiştirdim.Üstteki fotoğraftaki gider T borusunun üstüne bağlanmış. Onu üstten alıp yan kısıma bağladım. Şu an kaçırma yok gibi. Bağlantıyı yapan şahıs uydurma yapmış gibi. Garanti bitmiş olabilir. Sizde gider kısmı nasıl? Anlayan varsa burda hata var mı? Yoksa olması gereken mi ? Su kaçırırsa tekrar ne yapmalıyız?

• Arkadaslar merhaba, kış modunda cihazım kesik kesik çalışıyor petekler bir bakmışım buz gibi olmuş.
    Bar değerleri normal, sorun neyden kaynaklanır?

• İyi günler. Ben de nitromix kullanıcısıyım. Rf 6001 kablosuz oda termostatım var ancak hiç memnun değilim. Yeni bir oda termostatı almak istiyorum . Özellikler modülasyonlu olmasını istiyorum ancak bazı forumlarda bizim kombilerin anakartının modülasyonlu oda termostatını desteklemediğini yazıyorlar . Bu konuda bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan585

İyi günler. Ben de nitromix kullanıcısıyım. Rf 6001 kablosuz oda termostatım var ancak hiç memnun değilim. Yeni bir oda termostatı almak istiyorum . Özellikler modülasyonlu olmasını istiyorum ancak bazı forumlarda bizim kombilerin anakartının modülasyonlu oda termostatını desteklemediğini yazıyorlar . Bu konuda bilgisi olan var mı?

Opentherm standardını desteklemediği için. Sadece kendi özel termostatlar ile "termostat modülasyonlu" çalışıyor. Ama on/off termostatlar ile de çalışırken gücünü modüle ediyor.

Migo başlığında sorunları görebilirsiniz, ona göre karar verirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.