Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix Serisi Kullananlar... (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
31
Favori
161.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Her yeri elleyerek kontrol ettim kaçak bulamadım.Giriş ve çıkış vanasını kapatıp kombi basıncını 2.0 e getirdim.Birkaç saat sonra 1.7 ye düştü.
    Bu kadar çabuk bu miktarda düşüş ciddi bir sıkıntı

İlla biyerden kendisini belli etmesi gerekir

Kombiden olsa akacak derecede

İyi bir tesisatçıya ihtiyaç var gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genleşme tankının havasına baktınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Her yeri elleyerek kontrol ettim kaçak bulamadım.Giriş ve çıkış vanasını kapatıp kombi basıncını 2.0 e getirdim.Birkaç saat sonra 1.7 ye düştü.
    Genleşme tankının havasına baktınız mı?

• Ben de 1.5 bar ayarlıyorum , 15 gün içinde 1.3 e kadar düşüyor.Daha aşşağısına düşmedi.

Ayrıca kombiyi 45 derece kış konumuna ayarlıyorum, ekranda 37 derecelerde geziniyor normal midir?

Alev modülasyonu işareti kaç çizgide olmalıdır?
  • Merhaba,

Benimde Nitromix ile ilgili sıcak su basınç problemim var.
    Çözüm önerisi olan var mı?
    musluklardan sıcak su az akıyor. Kombi bağlantı setindeki filtrede problem yok.
    Kontrol ettim temizler.

Teşekkürler.
  • Demirdokum nitromix p24 kombibe cosa kombi akilli termostat aldim.iki cihazi da kullanan arkadaslar cosadan cikan iki ucu nereye takmaliyim.

• aydncb A kullanıcısına yanıt
    Hocam kombinin altında 2 tane vidası var onları gevşetip açtığınızda öndeki LCD panelin olduğu elektronik kontrol ünitesi öne doğru açılıyor. O kısmı açınca tam karşında sol tarafta üzerinde yanılmıyorsam 4 girişli 1 klemens var o klemensin üstünde kısa devre bağlanmış küçük kırmızı bir kablo parçası var o kablo parçasını çıkartıp cosa nın içinden çıkan kabloyu bağlayın. o kabloyu taktıktan sonra kombinin alt kısmına geçirebilmek için kombinin önündeki beyaz yüzeyi komple çıkarman gerek onunda vidaları kombinin altında. Youtube da nasıl sökülüp takıldığını gösteren videolar var demirdöküm nitromix oda termostat bağlantısı diye aratın bulursunuz. Bu arada ön kısmı açınca elektronik kontrol ünitesine elinizi değmemeye çalışın hassas bir kısım. Yine youtube da cosa nın kurulumunun nasıl yapıldığını güzelce anlatmışlar.

Kolay gelsin.

• Wawex W kullanıcısına yanıt
    Bu fotoya göre kısa devre neresi olacak oda termostadını devre dışı bırakmak istiyorum 05448143259  Demirdöküm Nitromix Serisi Kullananlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruze994 -- 9 Aralık 2018; 23:12:15 >
  • Demirdöküm Nitromix P24 kombi'mde Demirdöküm RF 6001 kablosuz oda termostatı kullanıyorum. Hassasiyet +/- 1 derece olduğundan değiştirmeye karar verdim.
    Yeni eca ert 176 rf kablosuz oda termostatı aldım, bağlantısını da yaptım. Fakat alıcının ışığı yanmadı, ne yaptıysam bir türlü olmadı.
    Ne yapmam lazım?
  • migo alacaktın keyfine bakacaktın arkadaşım
  • Arkadaşla Nitromix P24 kullanıyorum.

Dün havlupana su veriyim dedim kombi hava yaptı peteklerde hiç birşey yok.

Pompa devreye girerken sürekli kombinin alt kısmından hava sesi geliyor.

tesisatta su dönmüyor.Bu havayı nasıl atabilirim yardımcı olabilecek varmı ?
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Alt kısımda filtre var sıva artığı falan takıldığında sesi o yapar genelde. Uzman değilim ama söküp temizlemesi çok basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 27 Aralık 2018; 11:13:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Alt kısımda filtre var sıva artığı falan takıldığında sesi o yapar genelde. Uzman değilim ama söküp temizlemesi çok basit
    Zannetmiyorum hocam daha önce havlupanı doldurmuştum ama bizden biri boşaltmış herhalde.Akşam onada bakacam

Emin şekilde diğer vanaları kapatmadan havlupan tarafına su verdim ne kadar hava varsa toplandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇöÇan -- 27 Aralık 2018; 11:41:10 >
  • quote:

Baktım hocam filtrede sıkıntı yok Dediğim gibi kombi ve bütün köşelere hava sıkışmış ilk baştan komple kollektör tesisatı ile beraber kombinin içine kadar söktüm
    ama heryere bulaşmış.baktım olmayacak başka bir çözümle hallettim.Bu arada makinadan aslında memnun değilim.tamam yoğuşmalı vs ama böyle bir kombide soğuk kullanma
    suyu bile açsanız kombi devreye giriyor.kendi içinde çekvalf olması gerekiyordu.Gittim kendim çekvalf alıp bağladım ama yinede bazen tam randımanlı çalışmıyor.
    çekvalf bile takılabiliyor..Başına gelen yada dikkat eden varmı bilmiyoeum ama bu kombiden olanlar dikkat etsin öyle bir durum varsa hem boşyere gaz harcarsınız
    makinanın ömrüde kısalır benden demesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇöÇan -- 28 Aralık 2018; 15:3:52 >

• ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Evet evdeki soğuk su musluklarını sert açıp kapattığınızda tesisattaki basınç dalgalanmasından dolayı kombi petek ısıtmadaysa kesip kullanım suyunu ısıtma girişiminde bulunuyor Üç yollu vana aç kapa yapıyor buda azda olsa gereksiz tüketim yapıyor ve konforu bozuyor
    Çözümü çok basit armatürlere bağlı olan flexilerden soğuk giriş olanın musluğunu yeteri kadar kısarak bu problemden kurtulabilirsiniz Musluklardaki soğuk su basıncını düşüreceksiniz yani
    Yada kombiye giren soğuk su vanasını yeteri kadar yani sıcak su basıncınızı size yetecek kadar sınırlayın çekvalfe gerek yok
    Soğuk su basıncı fazla olduğunda akıllı tribün nedeniyle sensör dalgalanmayı çabuk algılıyormuş olay bu Basit bir yazılım ile bu dengelenebilir ama yapmamışlar waillantta varmış parametre ayarı olarak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet evdeki soğuk su musluklarını sert açıp kapattığınızda tesisattaki basınç dalgalanmasından dolayı kombi petek ısıtmadaysa kesip kullanım suyunu ısıtma girişiminde bulunuyor Üç yollu vana aç kapa yapıyor buda azda olsa gereksiz tüketim yapıyor ve konforu bozuyor
    Çözümü çok basit armatürlere bağlı olan flexilerden soğuk giriş olanın musluğunu yeteri kadar kısarak bu problemden kurtulabilirsiniz Musluklardaki soğuk su basıncını düşüreceksiniz yani
    Yada kombiye giren soğuk su vanasını yeteri kadar yani sıcak su basıncınızı size yetecek kadar sınırlayın çekvalfe gerek yok
    Soğuk su basıncı fazla olduğunda akıllı tribün nedeniyle sensör dalgalanmayı çabuk algılıyormuş olay bu Basit bir yazılım ile bu dengelenebilir ama yapmamışlar waillantta varmış parametre ayarı olarak
    Hocam sert açmasanız bile kombi bizde devreye giriyor ve dediğinizi daha önceden yaptım yinede kombi devreye girdi.
    Devreye girmeyecek şekilde kıstım ama bu seferde su çok yetersiz.şu an en iyi çalışan çekvalf sistemi sadece arada
    bir takılıyor.bereket kapaklı değil yaylı taktım yoksa hiç çalışmazdı.

• d.18-Pompa çalışma modu parametresi ne işe yarar? Bilen var mı?

Sorumu daha düzgün sorayım. 3 farklı değer set edilebiliyor. 0-Brülör ile, 1- Oda termostatı ile, 2- Kış modu.

Bu değerler pompanın çalışmasını nasıl değiştiriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_gazi -- 6 Ocak 2019; 14:9:8 >
  • volkan_gazi V kullanıcısına yanıt
    Hocam burayı pek takip eden yok aşağıdaki linke yaz. Arkadaşlar cevap yazacaklardır

https://forum.donanimhaber.com/demirdokum-nitromix-migo-hk--130499341-20

• Arkadaşlar merhaba, yaz başı yeni bir daireye taşındık, sıfır bina 10. kat dubleks,yalıtımlı ve yalıtım konusunda çok iyi olduğu söylenmekte,binanın yönü 1 oda kuzey geri kalan cepheler batı tarafına bakıyor, Kombi olarak nitromix 28P modelini aldım.

Binanın doğalgaz projesi onaylanırken merkezi sisteme göre altyapı yapılmış, fakat sonradan bireysel kombiye çevrilmiş sistem, Hesaplanan petek boyları da merkezi sisteme göre belirlenmiş.Mobil sistem var.

Salon 25m2 1 adet 1mt Eca petek var,
    Yatak odası 14m2 50cm petek var,
    Çocuk odası 14m2 50cm petek var,
    Mutfak 50cm petek var,

Üst katı böldük ve Amerikan mutfak 18m2 1.20cm petek var,
    16m2 Oda 60cm petek var.
    26m2 oda 1.20cm petek var.
    2 banyoda havlupan var, bu arada tüm peteklerde termostatik eca vana var,banyolar hariç.

55 derecede yoğuşma yapacak diye ısınamadık, üst kat sıcacık hiç sıkıntı yok, alt kat odalar salon 21c-yatak odası 19c-cocuk odası 20c'yi geçmiyor.

Dün doğalgaz kombisini aldığım ve tesisatı yapan firmadaki arkadaş geldi, kombi 70 derecede çalışsın termostatik vanalardan ayarlayın dedi ve gitti.

Bu şekilde çalıştırmak mantıklımıdır. Bu petek boyları ile burayı ısıtmak pek mümkün görünmüyor dedim, hayır dediğimiz şekilde kullanın farkını göreceksiniz ve daha az fatura ödeyeceksiniz dedi. Yoğuşmada olur merek etmeyin dediler. Kombi 70c yanacak petek vanaları 3 veya ısı durumuna göre 4 te yansın dediler.

Önerileriniz nedir arkadaşlar, 22c olsun benim için yeterlidir. Yatak odası 55c'de buz gibi 19c geçmiyor.
    70c bana ay sonu fatura olarak çok yansıyacakmıdır.

Alt kat 2+1 şekilde 2,5mt petek ve havlupan var.
    Üst kat 2 oda + amerikan mutfak 3mt petek + havlupan var.

• Bu kombi nasıl arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.