Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.491
Cevap
27
Favori
80.057
Tıklama
Giriş
    4569 Mesaj

Hocam ben de nitromix düşünüyorum fakat benim şuanki kombiye ( buderus logamax plus GB022-24/24k) hangi modeli eşdeğerdir bilemedim? 24k mı 28 k mı almalıyım? Ev 160 m^2 ve ısınma sorunu yaşamak istemiyorum açıkcası. Tavsiyen hangisi olur ?
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4569 Mesaj

Şu iki nitromix kombi aynı mı bir d eböyle trendyoldan vs almamı tavsie eder misin yoksa doğrudan demirdokum bayiinden mi alayım?
    https://www.trendyol.com/demirdokum/demirdokum-atromix-24-kw-20-000-kcal-tam-yogusmali-kombi-p-3765085?boutiqueId=371697&gclid=EAIaIQobChMIwt-e6riM5gIVBrDtCh2guwgqEAYYAiABEgLnT_D_BwEhttps://www.trendyol.com/demirdokum/dd-nitromix-p-24-dg-hep-yogusmali-kombi-20-000-kcal-h-p-4380346?boutiqueId=371697&gclid=EAIaIQobChMIwt-e6riM5gIVBrDtCh2guwgqEAYYBCABEgK-S_D_BwE

Hermetik mi bu kombi yoksa tam yoğuşmalı mı çok anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 28 Kasım 2019; 11:6:6 >
    |
    |
    Bahsedilenler: BART SIMPSON

• Teğmen
    171 Mesaj

Hocam bende nitromix 24 Luk var daire 145m2. Salonun iki cephesi komple cam oldigi halde ısınmada sorun yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4569 Mesaj

Bayiden mi almıştınız yoksa internetten mi hocam?
    |
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    171 Mesaj

Tek kademe yandığını görmedim henüz. :) 24 Luk

|
    |
  • Binbaşı
    1417 Mesaj
    Yazılım işinden anlayan arkadaşların dikkatine, alttaki linkte migo-netatmo ve Vsmart a takla attıran birileri
    var
    https://community.home-assistant.io/t/added-support-for-vaillant-thermostat-how-to-integrate-in-official-release/31858/86

Ayrıca migo nun bir kardeşi daha var Saunier Duval Migo hariç
    Bulex Migo

https://www.bulex.be/particulier/producten/slimme-thermostaat-migo-22976.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 28 Kasım 2019; 11:16:52 >
    |
    |

• Teğmen
    171 Mesaj

Bayiden olması gerek. Ücretsiz montaj oluyor bazı ürünlerde. Almadan satıcı ve servis ile görüşürsen iyi olur.

|
    |
  • Binbaşı
    1417 Mesaj

İnternet her türlü hesaplı olur
    Bayi taahhüt etmediği sürece montajı her türlü kendiniz yaptırırsınız servis sadece cihazı açmak için gelir
    İşini bilen bir tesisatçı montajı yapar komşum tesisatçı değil ama internetten yeni aldığı buderus u beraber montaj yaptık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 28 Kasım 2019; 11:24:35 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1417 Mesaj

D93
    Devamsızlık yapıyorsun :))

|
    |
  • Teğmen
    171 Mesaj

D93 ne işe yarıyor

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1417 Mesaj

Makyajlı kasa yapıyor herhalde :)

|
    |
  • Teğmen
    171 Mesaj

Karistirmiyorum d17 den sonra. Düzeni bozulur falan. Bu şekilde gitsin :))

|
    |
  • Yüzbaşı
    923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Hocam ben de nitromix düşünüyorum fakat benim şuanki kombiye ( buderus logamax plus GB022-24/24k) hangi modeli eşdeğerdir bilemedim? 24k mı 28 k mı almalıyım? Ev 160 m^2 ve ısınma sorunu yaşamak istemiyorum açıkcası. Tavsiyen hangisi olur ?
    Evinizin büyüklüğü ve buna bağlı tesisatınızın da büyük olacağını düşünürsek, P28kw modelindeki pompa gücü P35kw modelindeki ile aynıdır. İllaki DemirDöküm Nitromix P24kw veya DemirDöküm Nitromix P28kw diyorsanız ben şahsen DemirDöküm Nitromix P28kw tercih ederdim.

Tesisat uzunluğunuz ve tesisat döşeme şekli nedir? nasıldır?, kat adedi, kollektör sayısı, vb. gibi teknik bilgiler, hangi malzemeler kullanılmıştır veya aynı anda kaç banyo kullanılacaktır bilemiyorum ama DemirDöküm Nitromix P35kw bile düşünülebilir.

• Çavuş
    57 Mesaj
    öncelikle hepinize merhabalar. konu içerisinde yazılanları baştan sona yaklaşık 3 güne okudum.Burada bulunan herkese engin bilgileri için çok teşekkür ederim.

ben eylül ayı içerisinde yeni ev aldım.evin doğal gaz tesisatını yapan firma tarafından nitromix kombi ve yanında da migo termostat önerildiği için bunları aldım ve montajını servise yaptırdım.ev yerden ısıtmalı, yalıtımlı zemin kat. mutfak oturma odası ve salon güney cephe çok iyi ışık alıyor. yatak odası ve çocuk odası kuzey cephe. migoyu yatak odasına masanının üzerinde kullanıyorum arada kopmalar yaşıyorum ama yerini değiştirmemeye çalışıyorum. Migo ileri seviyeye bir süre sonra geçti tam tarihi hatırlamıyorum. şuan ileri seviye, en düşük ısıtma süresi 2+,tahmin açık,ısıtma eğrisi otomatik ve 1.4. kombide her hangi bir ayar yapmadım.

Dün konuda tecrübeli arkadaşlardan detaylı verileri excel ortamında nasıl ulaşabileceğimi öğrendim ve bugün yazılanların tamamını okuduktan sonra buraya yazmaya karar verdim. aşağıya dün ve bugünün verilerini paylaşmaya çalışacağım.

evde 13 aylık bebeğimiz var yatak odasında uyuyor.O gündüz ve akşam üstü uykusuna yattığında odanın kapısını kapatıyoruz. DÜn akşam itibari ile bu odanın kapısıda ardına kadar açıldı.

düne kadar ev içerisinde kullandığım haftalık programda sabah 9 ile 17 arasında ev boş modunda, diğer saatlerde ise gece 21,5 akşam 23 bandında değişen sıcaklıklarda kullanıyordum lakin bu durumun yanlış olduğunu forumdaki arkadaşların paylaşımlarından öğrenerek 22-22,5 C bandında kalacak şekilde yeniden düzenledim.Yeni düzene göre

00.00-08:00 arası 22C
    08.00-13.00 arası 22,5C
    13.00-17.00 arası 22C
    17.00-23.59 arası 22,5C

Şimdi gelelim soruna: Benim kombim bu güne kadar incelediğim verilerde 60 derecenin altında çok nadir çalıştı. sürekli 70-80-90 bandında çalışıyor. (altta yer alan ekran görüntüleri 1 günlük isterseniz tüm verileri de paylaşabilirim.) Dün sabah 07:30 ile bugün sabah 07:30 arası 24 saatlik dilimde 10 metreküp gaz harcıyor ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. gazın metrekübü 2 liradan ayda 600 lira yapar. 22 kasım tarihli doğalgaz faturam 281 tl geldi. bu böyle devam ederse sıkıntı çok büyük.

Kombi bugün çok yüksek çalışıyor. Örneğin bugün; sabah 06.43 de set değerim 22C,oda sıcaklığı 22,2C idi. Migo 06.53 de kendini biranda sonraki programa hazırlamaya başladı ve set değerini kendi kendine 22,5 a çıkardı. Bu arada dış hava sıcaklığı 4C civarıydı.Ardından 09.10 saatine kadar aralıksız 88-87-86-82C çalışarak 09.19 da 22,6C de çalışmayı durdurdu. bu kadar ısınan evde doğal olarak saat 10.23 e kadar kademeli olarak setin 0,5C üstüne geçerek 23C oldu. haliyle gereksiz gaz israfı. 09.19 yerine,farazi 08.30 da bıraksa çalışmayı durdursa belkide seti daha sonraki süreçte kendi yakalayacaktı. çok uzun süre ısındığı için soğuması da çok geç oluyor paylaştığım verilerde göreceksiniz.

ben bu durumun önüne nasıl geçeceğim. bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Migonun yerini değiştirsem nasıl olur. Koridor da daha iyi olacak sanki. giriş kapısından sonra L şeklinde koridorum var. giriş kapısı kısa kenar. uzun kenarın ortasına sabit taksam nasıl olur.

• Binbaşı
    1417 Mesaj

Hocam yerden ısıtma seçili mi
    Artı kazanı sınırladın mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 28 Kasım 2019; 15:46:0 >
    |
    |
    halil.ozkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4569 Mesaj

Tesisat uzunluğu ve döşeme şekli hakkında bilgim yok. Tek kat kollektor derken sanırım banyodaki metal şeyleri kastediyorsunuz bir tane var. toplam petek sayısı ise 5 büyük 4 küçük petek var. Evin net metrekaresi yaklaşık 145 e geliyor bu arada. İstanbul üsküdardayım. P24 yeterli olur gibime geliyor.
    |
    |
    57 Mesaj

evet yerden ısıtma seçili.
    kazanda her hangi bir sınırlama yok. kombi geldiği gün gibi hiç bir değişiklik yapmadım.

şunu hatırlıyorum. ilk bağladığımızda eğri 2,6 idi. öğrenme sonrası 1,6 ya düştü daha sonrada tekrardan bir düşüşle 1,4 oldu.
    |
    |
    Yerden ısıtmada gereksiz ve zararlı olabilir diye tahmin ediyorum bilgimde yok doğrusu
    Ama bu kadar yüksek kazan sıcaklıkları sınırlama yapıldığında yanıltıcı görünüyordu gerçeği yansıtmıyordu
    Acaba servis dönüşe göre modülasyon ayarlamış olabilirmi ?
    D00
    D17
    D71
    D85
    Parametrelerinin mevcut değerlerine bakıp paylaşabilirmisiniz

• Çavuş
    57 Mesaj

kombi kurulurken ben yanında değildim. açıkçası bir ayar yaptıklarını sanmıyorum ama yinede kontrol edeceğim. ben sizlere tüm kullanım verilerimi drive üzerinden paylaşayım. Vaktiniz olur inceler ve bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu arada yaşadığım şehir afyon belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum.
    https://drive.google.com/file/d/1O08XA-9EjE84uzbfYv4GoTAlWAPS5iZs/view?usp=drive_open
    |
    |
    Yerden ısıtma kullanan arkadaş çıkarsa daha net kıyaslama yapılabilir

|
    |
Reklamlar
SEO
Lastik Avcısı
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,574
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.