Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce de belirtmiştim. Cihazın çalışma mantığı mükemmel fakat 15 günlük süreç çok uzun yazılımsal müdehale ile bu süreç 3-5 güne çekilebilse kimsenin kafası ağrımaz. zaten cihaz şuan 15 günlük 2 döngü atlattığında yani 1 ayda evimizin hangi sıcaklıkta ne kadar sürede ısınıp soğuduğunu algoritmasına işliyor. bundan sonraki süreçte 3-5 günlük veriler ile yoluna devam etse çok iyi olur düşüncesindeyim. Tabi içimizde şimdilik yazılıma müdahale edebilecek bilgiye sahip bir arkadaşımız yok sanırım. Yazılımı geliştirenlerin bu duruma nokta koyması dışında yapabileceğimiz tek şey bulunduğumuz bölgeye göre sabit eğriye geçmek sanırım.
  • jeuneturc J kullanıcısına yanıt
    tamam aynisini defalarca dedim ben dilomde tuy bitti halada ayni durumu savunuyorum. peki siz hic disarisi 20 iken evi isitamayan migoyla karsilastiniz mi kazan 22 bu durumun duzelmesi icin tam 14 gun beklemek zorundamiyim. akabinde hava sogudugunda buseferde yuksek kazan secip seti gecmesine ne demeli. yeri geldi 5 egri ile ev isinmadi. cok mu zor evi isitamadigi vakit kazan yukseltmesi. illa homojen dis sicaklik mi olacak bu cihaz duzgun calismasi icin suan sikinti yok bende ama olmayacak anlami tasimiyor cunku disarsi 10 ustu oldumu suan isitamiyor. yarin bu 20 olunca olacak hep boyle egri ile mi oynayip duracagiz iş mi bu. sonuna kadar yazilimsal hata var cihazda. matah bir is mis gibi dis havaya gire kazan belirliyor. netatmo un tirnaginin ucu olamaz. keske sabit kazan secme ayari olsa hicbir sorun kalmayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    arkadas 15 gunde bir mesaj atiyor cekiliyor sonrasinda. cizelge atsa bile onem arz etmiyor benim icin sonuctaa cihazin calismasini biliyorum goz var nizam var.

arkadasin dedigine gire isinamadikca egri yukselteceksin yani gunduz hava isindi egri yukselt gece hava sogudu egri dusur. yani o ceden kombi basina giderken simdi cepten bu isi halledecegiz. zaten paylastigim yazida da bunu digor anormal dis sicakliklarda mudehale edin diyor. ozaman konfor neresinde bu cihazin ben ikidebir kontrol edeceksem.

netatmoda varmi hocam boyle bir sorun veya olma ihtimali varmi

arkadasin dedigi gibi her gun bir sonraki 14 gunu ogreniyorsa ilk ogrendigi 14 gunden sonra hergun adepte olmasi lazim mantiken. iki haftada bir egri degisiyor 2+2=4, oncesinde donarsin yine isitmak icin milim kipirdamaz kazan sicakligi. denendi kac kere deneyecegiz

yapar hocam cunku elindeki gucu biliyor (sabit kazan sicakligi) ve erken acma kapama yapiyor. baska turlu sabit tutamaz bu sekil.

• benim egrim 29 aralikta degisti. o gunden bugune hava disarisi 5-10 derece muhtemel agri degisim gunu 13 ocak. eger 13 ocaktan sonra hava 15 derece olsun ihtimal yok evi dokunmadan isitamazsin taki 15 gun beklemen lazim ki evi dokunmadan isinsin. oldu ya bu seferde hava 10 derece altina dussun ev isinir isinmasina ama artik 60 kazan mu yakar 55 mi yakar orasini migo efendi bilir seti herturlu fazla fazla gecer.

tek umut bugune kadar otomatik egri ve tahmin acik kullandim. ve bir onceki dis sicakliklari unuttu bir ihtimal hata varsa eger tahmin modunda duzelme ihtimali var. ama dusuk ihtimal bu sekil devam eder diyorum. cunku evin isinma yetenegi disarisi uzun sure 15 iken baska disarisi uzun sure 5 iken baska. bunlari ogrense bile gecis esnasinda yine sorun yasarsiniz. sebeb duvarlarda onceden kalan sicak veya soguk olma durumundan dolayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

benim egrim 29 aralikta degisti. o gunden bugune hava disarisi 5-10 derece muhtemel agri degisim gunu 13 ocak. eger 13 ocaktan sonra hava 15 derece olsun ihtimal yok evi dokunmadan isitamazsin taki 15 gun beklemen lazim ki evi dokunmadan isinsin. oldu ya bu seferde hava 10 derece altina dussun ev isinir isinmasina ama artik 60 kazan mu yakar 55 mi yakar orasini migo efendi bilir seti herturlu fazla fazla gecer.

tek umut bugune kadar otomatik egri ve tahmin acik kullandim. ve bir onceki dis sicakliklari unuttu bir ihtimal hata varsa eger tahmin modunda duzelme ihtimali var. ama dusuk ihtimal bu sekil devam eder diyorum. cunku evin isinma yetenegi disarisi uzun sure 15 iken baska disarisi uzun sure 5 iken baska. bunlari ogrense bile gecis esnasinda yine sorun yasarsiniz. sebeb duvarlarda onceden kalan sicak veya soguk olma durumundan dolayi.
    PEKİ BİZ NEDEN MİGO ALDIK. BEN ALALI DAHA 1 AY OLMADI CİHAZ TAKILDI KUTUSU FLN DURUYOR ACABA IADE MI ETSEM DE NETATMO MU ALSAM ? NEREDEN KAÇA ALIYORUM ?

• hocam ben bu sorunlaari yasadim halada yasama ihtimvalim cok yuksek. kayiboyu arkadasta yasadi ve pes etti netatmo aldi. netatemo 1000 e yakin fiyati. size kalmis iade etmeniz. forumdaa , bircok arkadas sorunun farkinda ,ya onemsemiyor yada bu sekilde halinden memnun. sorunsuz benim istedigim gibi calisiyor diyen varsada butun kis sorunsuz acikcasi inanasim gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 6 Ocak 2020; 16:41:16 >
  • quote:

hocam ben bu sorunlaari yasadim halada yasama ihtimvalim cok yuksek. kayiboyu arkadasta yasadi ve pes etti netatmo aldi. netatemo 1000 e yakin fiyati. size kalmis iade etmeniz. forumdaa , bircok arkadas sorunun farkinda ,ya onemsemiyor yada bu sekilde halinden memnun. sorunsuz benim istedigim gibi calisiyor diyen varsada butun kis sorunsuz acikcasi inanasim gelmiyor
    ISIMARKETİMDE 700TL KDV DAHİL AMA ÖNEMLİ OLAN MONTAJINI YAPTIK KULLANDIK CİHAZI İADE ALIR MI FİRMA N11 DEN ALMIŞTIM. ARAYIP SATICI FİRMAYI SORAYIM MI ?
  • hocam sen bilirsin. suan sende sorun olmaz hem havadan dolayi hemde ogrenme suresince sorun olmuyir. ileri moda gecince basliyor ve iliman havalarda. netatmoda sorun yasama ihtimaliniz neredeyse sifir. her hava sartinda isitir. dalgalanma olmaz. bunu en iyi kayiboyu arkadasimiz cevap verebilir. her iki cihazida bilincli olarak kullanmis biri olarak

• Ben erelax dan memnunum ama ilk kez kombi ve termpstat kullanıyorum ısıtmama sorunu yasamadım 1 ay oldu kullanmaya başlayalı sabit eğri tahmin kapalı kazan 60 a sınırlı 0.1 hassasiyetle 21.4 ve 2.7 arasında geceleri gündüzleri öğleden sonra 21.8 veya 21.9 oluyor buda dış sıcaklık 10 derecenin altındaysa 21.7 yi geçmiyor suanlık tek sıkıntı bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duşveötesi D kullanıcısına yanıt
    hocam hele bir mart nisan mayis gelsin. suan seti gecer mecer ama isitir. eger 0.3-0.4 set gecmeleri sizi rahatsiz etmiyorsa diyecek bir sey yok. demekki beklentiniz dusuk. migo dbit yani ayarlanan sicakliktan fazla sapma olmadan hatta hic olmadan isitmayi vaat eden bir sistem. yoksa ucuz ot de ayni isi yapiyor

migo nun yapmasi gereken de bu. fakat en zor yontemi secmis kazan yukseltip alcaltarak. migo bunu basarmasi imkansizdan öte gibi birsey. ben zaten bu gibi olmasindan vazgecyim. yeterki kis boyu ellemeden isitsin. +-0.2 ye raziyim

• jeuneturc J kullanıcısına yanıt
    hocam cihaz mukemmel calisiyorsa atin bir grafikte siz, kayiboyu arkadasin attigi gibi dumdüz cizgiye sahip ikna olalım. boyle ok gibi dumduz +-0.1 olmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 6 Ocak 2020; 19:26:29 >
  • adam iade alırsa vericem yoksa yapicak birsey yok

• Nitromix ses yapıyor. Çatır çutur soğuma ve genleşme sesi var. Gece cidden rahatsızlık verici durum

• yksln kullanıcısına yanıt
    hocam onlari gectik biz. alistik artik.

• quote:

hocam onlari gectik biz. alistik artik.
    Kaderde varsa çekilir yani...
    Zaten onun haricinde bir problem görmedim.

• yksln kullanıcısına yanıt
    allah var sikintisiz karaduzen bir kombi. ama gerek pompa sesi gerek ilk atesleme sesi gerekse o catur cuturlar bariz siddetli. ama ici disi sade bir kombi

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.