Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesinlikle paranla rezillik, bosh kombi öyle sessiz anlatamam, nitromiks bildiğin bağırıyor, + alt katta kombi üst kattan duyuyorum gece, hem nitromix hem migo fiyasko

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Tan tun diye sanki saç levha sesleri falan, hakikaten çok ilginç kombi ama dediğim gibi sorun çıkarmadı çok şükür.

Buderus çok pahalı ama çok iyi kombi olduğunu iyi biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 6 Ocak 2020; 21:45:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıboyu teknoline kardeşler, bu peteklerin buz gibi olmaması için ne yapmak gerek ? saatte bir çalışıyor ama petekler soguyor cok

• hicam sogumasi iyi yalitiminiz iyiki petekler soguyabiliyor bende 35 altina dusmuyor suan. sogumamasi buyuk sorun

• yksln kullanıcısına yanıt
    hocam buderus bosch ayni. bosuna para vermenin mantigi yok bosch la ayni. vaillant demirdokum gibi. elbette farkliliklar var ama kaba hatlariyla ve yazilimi ayni. nasil nitromix vailantin benzeri ise sadelestirilmis hali diyelim onun gibi ama boschla buderus arasinda ucurum fark yok ic yapisinda nitromixteki gibi

peki soğumaması için yapılacak birsey var mı, kayıboyu kazanı sınırlamayın diyor

• sizin evde yok gibi sonucta ayarlanan sicakliga gelince bu alet duracak ve ayarlanan sicakligin altina dusuncede calisacak bu sure uzun ise migo varken yapacak birsey yok.

illa sicak olsun derseniz. egrigi dusurup sete ulasmasini geciktirin veya migoyu iptal edip kazani 45 e alip normal kombi calismasina birakin. petekler min 35 derece olur

O zaman bosuna ot aldık :) netatmoda olsa sogur mu petekler ? Suan egrim 1.1, kazan 60 ı geçmiyor, dışarısı -7 ev 22.

• Aslında hocam benim sorun banyoda, banyo 17 derece. Havlupan var ve el değmiyor ama banyo ısınmıyor, öneriniz nedir? Alüminyum panel radyatör yapsam faydası olur mu ?

• hocam netatmoda olsa soguma ihtimal dahilinde. havlupan banyoyu isitmaz. radyator sart

Şimdilik sorun yok, nitromixle devam. İlerde ihtiyaç olursa(ki olmaz inşallah) düşünürüz.

Hatta Bosch condens 2000 de var. O da idare ediyor. Yalnız eşanjor değişti geçen sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 6 Ocak 2020; 22:39:42 >
  • yksln kullanıcısına yanıt
    hernekadar nitromixi beyenmesekte boscha gire daha gaddar cihaz. bizimde bosc condense 2500 iyonizasyon elektrodu degistirdim, servis icinde fani sikistiran karton var onu sokmedigi icin vibrasyon yapa yapa 2 senede kirmis.

İlk kombi ilk termostat olduğundan bu konuda tecrübe sıfır o yüzden suan için rahatsız etmiyor sabit tutabilmesi imkansız gibi geliyor bana sonucta petekte duran suda sıcaklığı arttırıyor sabit için sürekli devir daim etmesi gerekmez mi

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Benimkide bu şekil hocam sizin kombi nasıl çalışıyor düşük kazanda sürekli mi yoksa kısa aralıklarla sık sık mı
    Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duşveötesi -- 7 Ocak 2020; 0:37:10 >
  • kombinin yazilim ve donanim muhendisi olarak ve migo uzmani olarak servisindeki elemanlardan cok daha fazla tecrubeli oldugunu dusunen biri olarak bunlardan taviz vermeyecegim. herzaman diyorum beklentiler onemli. sahsen bende boyle grafik olsa coktan sokup atmistim, grafiginize gore migonuz normal ot gibi calisiyor bosuna para vermisiniz. hocam biz mukemmelliyetciyiz daha iyi olmasi icin ugrasiyoruz. varsa fikriniz soylersiniz.

burdaki o cok mesaj yazan arkadaslarin ve diyer kullanicilarin ne kadar emek sarf ettigini bilemezsiniz hele benimkini tahmin dahi edemezsiniz ihtimaliniz yok. harcanan para ve zamani emegi ve sayamayacagim neler neler. emin olun tahmin edemezsiniz yok artik dersiniz. hele hele ailelerimizla gecirecegimiz zamandan caldigimiz zamani hic tahmin edemezsiniz aksakalli arkadasim.isterseniz usenmeyin 2000 kusur mesaji okuyun. ayrica 5000 uzeri ozel mesaji saymiyorum. basta osman bey konuyu acan arkafas ve rizeden edkisehirden izmirden antepten iskenderundan istanbuldan herkes birseyler katti. hicbirzaman burda tartisma olmadi yanlis anlasilmalar oldu ama cozuldu. varsa bilgi birikiminiz alin size hodri meydan. emin olun yaziliminida cözmeye calistim. ama biryerden sonra ilerleyemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 7 Ocak 2020; 7:11:58 >

• jeuneturc J kullanıcısına yanıt
    aksacli arkadasim siz burdaki insanlari ahkam kesmekle sucluyorsunuz. burdaki insanlarin en ufak maddi menfaat gutmeyen ve tecrubelerini paylasan insanlar.

ben 2014 ylinda nitromix parametrelerini bu forumda baska konu basliginda paylasan kisiyim. turkiyede ilk kez nitromixe dis sensor takan kisiyim belki. bunun icin yapmadigim deney ntc kalmadi en son almanyadan aldim taktim kullandim. suanda elezigda bir arkadas kullaniyor.

mesajlari okudum en ufak sizi. demirdokum elemani olabilecegini ima eden bir mesaja rastlamadim. siz dedikten sonra iskillendim bende, olur mu olur dd elemani olmaniz.

grafikte eviniz yalitimli belli oluyor. ama ne hikmet ise hicbir sekilde sete dusmemis. hep setin 0.1 ustunde sonrasi allah ne verdiyse yukselmis.

ben dd yerine olsam koyarim internte bir anlayan elemanini interneti didik didik eder milleti aydinlandiririm. devir devisti millet internete bakmadan toplu igne almiyor.

brn kendi adima migo alin veya almayin diye kesinlikle birsey demedim .millet burdaki yazilanlari okuyup almaktan vazgecebilir veya kullanmaktan vazgecebilir.

3 tane masejiniz var 2005 yilindan beri. bir bakin bakalim 2014 yilindan beri benim kac mesajim var birde hangi konuda var

• Hem kombi alım sürecinde hem de sonrasında migo alım ve kullanım sürecinde hem tecrübelerini hem de belki çoluk çocuklarından çaldıkları zamanını hiç bir menfaat gütmeden harcayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Foruma yazdım cevap aldım, mesaj attım cevap aldım, ben yazmadan özelden cevap veren UZMAN-MÜHENDİS arkadaşlar oldu. Forumlar bilgi paylaşım yeridir, hele de DH. Biz de burada bilgi paylaşımı yapıyoruz, kimseye zorla birşey yaptırılmıyor, kimsenin kombisine zorla girip ayar çektirilmiyor, isteyen arkadaşların bilgisine güvenip ayar yapıyor. Zaten normal kullanıcının burada işi olmaz, servis takar, açma kapamayı öğretir, onunla kullanır. Yani kısacası ben burayı takip ediyorsam etkilenmek için ediyorum. Çünkü öğreniyorum.

• espanyol55 E kullanıcısına yanıt
    servis anlasa burda ne isimiz var. mail atiyorsunuz cevap gelmiyor. en son facebook tan migo altina yorum yazdim. ozelden bilgilerinizi verin yetkili servisten arkadaslar arasin yazmislar. isteyen eleman ordan bana ulasirdi. wahtsapptan vailantta yazdim . vrt50 icin yazdim. 22.5 e ayarladim termostati kacta devreye girer cikar diyorum. 22.5 in altina dustumu calisir diyor. alti kac bunun diyorum cevap veremiyor. en sonunda zorla birseyler aldim ama tatmin olamadim. neyse o cagri merkezi elamani diyelim anlamiyor. d17:1 i test ederken bosu bosuna 1 ayimiz gitti.

arkadas deney yapiyorsunuz diyor. edison bile ampulu bulurken bir suru tel denemis. demiski "atiyorum"kullandigim 35 telin ampulde kullanilmayacagini ogrendim demis. bizimkiside o hesap. suan kafamda cogu sey net ve gecen seneye gire bir nebze iyi gidiyor.

adam gibi servisiniz olsaydi da bizde deney yapmasaydik

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    hocam bu donanim haberde birde muhendislik firmasi vardi millete bakir boru tesisat ve nitromix oneriyordu. resmen reklamini yapiyordu onunlada cok ugrasmistim zamaninda. peteklerin alttan alta baglanma olaylari var o konudada cok savas verdim. hatta belki etkisinde kaldim nitromixi o yuzden aldim. annemlerin apartmaninda iki kisi buna bakir boru dosetttirdi nitromix ve trv ile. dunya para verdiler. benim annemin evi kuzey onlarinki guney cephe. kiyaslanmayacak kadar fark atiyor faturada benim yaptigim sistem. bosu bosuna bakir boruya para verdiler tasarruf yapacgiz diye. ha elbet bakir boruda ek yerlerinde daralma olmaz belki daha sagliklidir ama tasarruf olmuyormus onu gordum.

• aksacli arkadas ya kacti yada banladi beni, garip bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 7 Ocak 2020; 14:34:37 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.