Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • migo candır benim için uzaktan kontrol özelliği bile yeterli ev yalıtımlı yerden ısıtma kazanı 50-60 derce çalışacak şekide eğrim ayarlı tahmin moduna gelince özellikle ev boşta özelliğnde işe yarıyor gibi evden çıkmadan önce evde modu derecesine alıp evi ısıtıyor yada eve gelmeden önce derece düşükse
  • tahmin modu bencede gereksiz benim ev 150m2 giriş katı tüketimi ortalama 3-5m3 arası aralık ayı faturam çok düşük yerden ısındığı için çok geç soğuyor migo ile ikinci sezonum kombinin yanına uğramamak çok güzel :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karanka38

tahmin modu bencede gereksiz benim ev 150m2 giriş katı tüketimi ortalama 3-5m3 arası aralık ayı faturam çok düşük yerden ısındığı için çok geç soğuyor migo ile ikinci sezonum kombinin yanına uğramamak çok güzel :)
    3-5 m3 şahane hangi ildesiniz ?

yeni excell verileri üstadlar. Şimdi sıra kazanı 55 derecede sınırlamak kaldı.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• Ben e-relax kullanıyorum. Bu verilere nasıl ulaşabilir miyim? Sadece ekranı yan tutup grafik bilgisine ulaşabiliyorum.
  • semantic S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

e-Relax'in web sayfası var mı bilemiyorum ama biz MiGo'ya aşağıdaki link'ten ulaşabiliyoruz.
    Aslında önemli olan, burada bizlerin bahsettiği MiGo/e-Relax'ın çalışma pernsibini, mantığını anlamak ve MiGo/e-Relax'ı daha bilinçli ve verimli kullanmak.
    Sizler de deneyimlerinizi, var ise sorunlarınızı, paylaşmak isterseniz, bizlere katılabilirsiniz.
    Sonuçta MiGo ile e-Relax 1re1 aynı 2 farklı marka ürün.

Teşekkürler,

https://auth.migo-thermostat.com/en-gb/access/login?message=__NOT_LOGGED&next_url=http%3A%2F%2Fmy.migo-thermostat.com%2F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Ocak 2020; 9:56:16 >

• Hocam senin Netatmo'da modülasyonun gidiş suyuna göre mi, dönüş suyuna göre mi ayarlı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Ocak 2020; 14:20:14 >
  • D17:1 olarak kullanıyorum. Gayet stabil çalışıyor. Ancak bazen kazanı çok çok yüksek ısıda çalıştırıyor. O gün yaptığı tasarrufu kediye yüklüyor. D71 i sınırladığımda ise set değerini yakalayamıyor. Biraz daha D17:1 olarak devam edeceğim. Durum düzelmezse D17:0 a dönüş yapacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    hicam d17:1 belki yalitimli evlerde stabil calisabilir veya kis basi veya sonunda ama cok sik devreye giren kombili evlerde donus sogumadigindan kisa sureli calisiyor ve setten dusuyor. eninde sonunda bozacak sizin evide

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    o cook yulsek yaktigi zaman setten gec dusmustur veya set artisi vardir ve donus suyu asiri sogudugundan kazani cizelgedeki rakamla yakar ve seti gecmesi dogal. cunku donus suyunun belli bir dereceye cikmasi lazim buda gidisi artirarak yapar. gidis arttimida petek isinir ve seti gecer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 5 Ocak 2020; 9:56:9 >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Set değerini aşmıyor. Evin sıcaklığını set değerine sabitliyor. Benim derdim yüksek kazan sıcaklığında yakınca gaz tüketiminin artıyor olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: huzey

3-5 m3 şahane hangi ildesiniz ?

yeni excell verileri üstadlar. Şimdi sıra kazanı 55 derecede sınırlamak kaldı.

Alıntıları Göster
    Yorum yok mu ?

daha ne istiyon hocam ozaman. set degerde sabit kaliyorsa. kazan yukselmesiyle tuketimin artmaz artiyorsada hava sogumustur evin isinma suresi uzamistir

• Forumdan auris 3224 arkadasimiz benim yapmak isteyipte usendigimden yapamadigim testi yapmis sagolsun. migo takiliykende bu sekil davraniyordu yani migoya ozgu degil calisma sekli migo sadece set dusumu devreye giris zamani sete ulastiginda bir alt kazan degerine gecis zamanini ve max isinma suresini ne gire alev botunu artirmaya yariyor geri kalan kismi ayni migo yokmus gibi davraniyir

"Nitromix kombide oda termostatı olmadan direk kombi üzerinden d:17.1 olarak ayarladım, Kazan derecesini 60 olarak ayarladım, sonrasında takip etmeye başladım 37 dereceye düşünce çalışıyor, 46 ile 49 arasına gelince kapanıyor, bazen alev boyu 1 kademede bazen 2 kademe de çalışmaya başladı, şimdiye kadar doğru düzgün yoğuşma suyu göremiyordum ama bu olaydan sonra 2 gündür yoğuşma suyu görmeye başladım.

d:40 ayarı 40 derece gibi d:41 ise 38 derece gibi görünüyor. Bu halde İstanbul'da ısınma olarak en düşük 21 en yüksek 22 derece arası gece gündüz oynuyor. " demis bana ozelden yazdigi mesajda

• Demirdöküm nitromix kullanıyorum cihaz gerçekte güzel ve anlaşılır menüsü var, ısısı iyi tavsiye ediyorum ayrıca baymak ve vaillant kombi kullanmışlığım var kesinlikle fazla para vermeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semantic

Ben e-relax kullanıyorum. Bu verilere nasıl ulaşabilir miyim? Sadece ekranı yan tutup grafik bilgisine ulaşabiliyorum.
    izmir ödemiş ama soğuk şuan 0-8 derece arasında sıcaklıkDemirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Herkese iyi akşamlar
    Migo olmadan yapmış olduğum 24 saatlik teste göre 7.4m3 doğalgaz harcamışım,d17:1 modunda kombi 60 dereceye ayarlı ve oda sıcaklığı 22.4 ile gece 21.7 arasında değişti,
    Ev dubleks alt kat 2+1 banyo dahil tüm petekler çalışıyor. Trv’ler 4-5 ayarında, üst katta 2 petek çalışıyor.

Honeywell tpi kablolu oda termostatı almayı düşünüyorum, 7 gün programlama yapacağım evde sürekli annem ve çocuğum olduğu için daha uygun olacağını düşünüyorum, geceleri be gündüzleri ayarlayıp ekonomi yapmayı planlıyorum

• auris3224 A kullanıcısına yanıt
    21.7 dusmesi sikinti. dusmesinin sebebi donus suyu sogumadigindan kombi atesleyemiyor. bu yuzden sicaklik dusuyor

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Evet migo yok sadece tüm peteklerde trv var, testi bilerek yaptım. Bu arada d17:0 olarak çalıştığı zaman gece 21 dereceye kadar düşüyordu. Buradaki deneme sadece kaç dereceye kadar çıkıyor ve çalışma performansı nasıl oluyor diye denemiştim

• auris3224 A kullanıcısına yanıt
    d17:0 da daha cok dusmesi kazan yuksek oldugundan trv ler hizli kesime girip devreye girmesi zaman aldigindan. trv hizli kestiginde 1 derece dusmeden tekrar acmaz

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Adamlar zaten cihazda hata oldugunu kabul etmisler.

ne diyor normal dışı dış ısı değişimlerinde (yani ani soguma ani ısınma) olursa diyor eğriği kendinize uyarlayın diyor.

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.