Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BART SIMPSON , neduda Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
3.697
Cevap
31
Favori
106.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 29 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 104
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 480
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 408
  • Favoriye Eklediklerim 36
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1082 mesaj) kayıboyu11 (889 mesaj) BART SIMPSON (480 mesaj) neduda (161 mesaj) huzey (122 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (763 mesaj) Mobil (628 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    285 Mesaj

oda var web den bakabiliyorsun kazanın yanıp yanmadığını yada grafikte gösteriyor o özellik var zaten
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ewet web ten giriş yapınca Çalışma süreleri ve maximum kazan sıcaklığı set oda sıcaklığı anlık oda sıcaklığı var

Benim demek istediğim netatmo daki gibi web arayüzü idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam 50 derece elazığ gibi yerde zor yeter. Benim izmirde 60 a çıktığı bile oluyor. Bence kablosuz siemens varsa al kombiyi 65 bak rahatına. Yoğuşma olayına takılma yaparmı yapmaz mı diye. Her türlü yapar ısınamadıktan sonra yoğuşma yapsa ne olur yapmasa ne olur. Yoğuşmanın esprisi bacadan duman çıkarken geri dönüş suyunun etrafından geçerek cıkan gazdaki ısıyı dönüş suyuna aktarıp brulöre daha sıcak girmesini sağlıyor. Birazda pazarlama stratejisi diye düşünüyorum şimdide çift yoğuşmalısı çıktı. Bana yazın 6-7 lira geliyor 3 e mi düşürcek faturayı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Byomrym kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1520 Mesaj

Peki hocam ısı eğrisini ben neye göre ayarlıcam. Hiç bir bilgi yol şu socaklıkta şu olurdiye deneme yanılma yoluyla ise sıkıntı büyük. Birde geçenlerde siteleri dolaşırken rast geldim adam kendisi kodlarla yazılım yazmış e relaxa. Benim frimwarede kastım google playden yüklenen yazılım değil. Cihazın içibe romuna atılan yazılım

|
    |
  • Binbaşı
    1659 Mesaj

Sacit bey iyi akşamlar cihazınız tekrar hayırlı olsun.

Ben Ekim 25 inden beridir ısı eğrisi ile yatıp kalkıyorum çok faydalı bi o kadarda başa bela bir ayar. Ben hep yoğuşma verimi yüksek olsun isterse 50 derece altında hep yanarak ısıtsın derdindeydim. Sizin yorumlarınızında etkisiyle artık çokta takmıyorum şöyleki en verimli aralığında çalışsa bile yaklaşık %15 daha verimli olacak bu zaten imkansız hadi %10 diyelim. Sürekli en verimli aralıkta olmayacağına göre kalsın bize %5

Mühendis değilim kabaca kendi hesabım. Yoğuşmaya çok takılmıyorum artık

Isı eğrisi değerim şuan 1.5 siz zaten ortalama değerinizi parametre ayarlarından yakalamışsınız dış hava sıcaklığı sensörünüzü kullanırken , yanlış hatırlamıyorsam 1.8 yazmıştınız önceki açıklamalarınızda. Şimdi netten baktım izmir 7 derece eskişehir 1 derece siz 1.8 den başlayabilirsiniz ve muhtemelen birdaha değiştirmezsiniz. Çok zorlanmazsanız ileri seviyeye geçinceye kadar ısı eğrisine bir daha dokunmayın her değiştirdiğinizde başa sarıyor öğrenme modunu. Benim cihaz hala ileri seviyeye geçmedi. Tahmin modum açık set sıcaklığa ulaşması gereken zamana göre yakıyor kazanı ama menüde ileri modu çıkmadı henüz.

Cihazın rom una illa yazılım atılıyordur ama ben duymadım. Keşke netten güncelleme imkanı olsaydı. Belki otomatik kendisi yapıyor ama bunu anlama şansımızda yok yazılım versiyonu belirten bir açıklama yok. Ürün bilgisi:11 Ürün bilgisi:18 Mac adresi .......... ve Cihaz seri nosu var sadece

Müşteri hizmetlerini aradım teknik destek istedim tabiki ilgili departman var bilgilendirelim arasınlar sizi dediler bir ay geçti

Tanıdık yetkili servisten bir arkadaş donanımlı bi eleman var görüştüreyim dedi görüşemedik gitti

Anlaşılan kurcalayarak öğreneceğiz

Isı eğrisinin çizelgesini osman bey paylaşmıştı zamanında ekliyorum

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1520 Mesaj

Hocam ben ilk aldığım sene ev geldiğimde direk kombinin yanına gidiyordum. Gün içinde hanımı arayıp oda sıcaklığı ve sayaç bilgisi alıyordum. Evdekiler bıktı. Korkuyorum eski günlere geri döneceğim diye. Bu gece bağlayacağım. En soğuk olan salona takıp ellemeyeceğim. Merak ettiğim salona koydum salona göre öğrenme süreci gelişti 15 günde diyelim bu algoritmayı salon diye kayıt ettim. Sonra oturma odasına koydum oturma odasının algoritmasını ayrı kayıt edip termostatı iki oda arasında taşıdığımda her odaya göre ayrı algoritmayla çalışma şekli varmı. Sanki böyle bir şey okudum e relax ta.

|
    |
  • Binbaşı
    1659 Mesaj

Benim termostat antrede salon hariç bütün kapılar açık en homojen nokta antre. Daire kapısından oldukça uzak noktayı tercih ettim omuz hizama sabitledim. Tavsiyem sizinde böyle bir tercih yapmanız. Banyo kapısının karşısında ama sıcaklıktan sapıttığını görmedim gayet stabil çalışıyor. Ölçümüne güvendiğim başka hassas bir termometre ile kalibre ettim

Tekrar söylüyorum tavsiyem en soğuk yada en sıcak noktaya montaj yapmayın en orta değer neredeyse oraya montaj yapın

Birkaç gün deneyeyim demeyin doğrudan yapıştırın gitsin

Yoksa süreç uzuyor karmaşıklaşıyor. Kazan sıcaklığını parametrelerden sınırlamayı biliyor olsaydım ısı eğrisi bu kadar zorlamazdı. Dediğim gibi 1.8 çok rahat yeter size bu mevsimde kazan sıcaklığıda 51-52-53 en fazla yeter diye düşünüyorum yalıtım ve petek boyunu bilmiyorum tabiki.

Oda değiştirme netatmo da var sankim Erelax da varmı bilmiyorum. Migoda yok onu biliyorum :)))

Oda değiştirmeyi bırak sıfırlama bile yapamadım ama pes etmedim çözersem haber ederim

Bu cihazla eski günlerinize dönmezsiniz merak etmeyin işini yapıyor

Biz çok şey bekliyoruz. Ama bi güncellemeye bakar herşey

|
    |

• Binbaşı
    1520 Mesaj
    Arkadaşlar migo ot testlerim sonucu %100000 oda sıcaklığına göre MODÜLASYON yapıyor içiniz rahat olsun. Gün içinde detaylı açıklama yapılacaktır.

|
    |
  • Yüzbaşı
    952 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar Nitromix P28 için, geçen gün Servis Menülerini kontrol ettiğimde D85 CİHAZIN MİNİMUM GÜCÜNÜN AYARLANMASI parametresinin bende 6 olduğunu gördüm. Halbuki Servis Bülteninde
    P24 için 6
    P28 için 8
    P35 için 7

(bkz. Servis Bülteni Sayfa 52)

değerleinin set edilmiş olması gerektiğini gördüm. Bunun üzerine yanlış set edilmiş olabileceğini düşünerek bende Nitromix P28 için D85 parametresini 6'dan 8'e çıkarttım.

Ama gördüm ki bu seferde alev modülasyon yapma ısı değerleri değişti. Gelen su ile giden su arasındaki fark ne kadar birbirine yakın olsa da alev modu hep yüksek kaldı.

Bunun üzerine D85 parametresini tekrar 8'den 6'a indirdim ve şuan alev modülasyonum normale döndü.

Bende set edilem max ısı 55C iken...
    Gelen su 35C olduğunda 4 Alev boyu (2sn.de bir 0,001 kontür atıyor.)
    Gelen su 40C olduğunda 3 Alev boyu (3sn.de bir 0,001 kontür atıyor.)
    Gelen su 45C olduğunda 2 Alev boyu (4sn.de bir 0,001 kontür atıyor.)
    Gelen su 47C olduğunda 1 Alev boyu (5sn.de bir 0,001 kontür atıyor.)
    Gelen su 57C-59C aralığında 1 Alev boyu ama...(5,5sn.de bir 0,001 kontür atıyor.) SET+2 prosedürü işlediğinden...
    Gelen su 60C olduğunda zaten SET+5 prosedürü işliyor ve Brülör kendini kapıyor.

Zaten servis bülteninde de yazıyor. SET+2 olduğunda alev modülasyonu düşer diye ama zaten ekranda 1 alev modu gözüküyor SET+2 olduğunda sayaçtan kontrol ettiğimde SET+2 olana kadar 5sn. bir 0,001 kontür atarken, SET+2 olduğunda alev modu halen 1.kademede olmasına rağmen sayaçtan baktığımda her 5,5sn. bir 0,001 kontür attığını görüyorum. (bkz. Servis Bülteni Sayfa 56)

Dilerseniz sizde D85 Parametrelerinizi gözden geçirip kontrol edebilirsiniz.

Bilgilerinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 3 Ocak 2019; 19:17:13 >

• Binbaşı
    1659 Mesaj

Osman bey güzel inceleme emeğinize sağlık

Kontrol ettim şimdi 24 kw lık kombim D85 değeri 6

|
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet arkadaşlar. gün içinde açıklama yapamadım özür dilerim telefondan yazmak zor oluyor.

Dün akşam migoyu bağladım düzgün bir şekilde elektriği kombiden içinden aldım etrafta kablo kargaşası olmadan ilk tecrübelerimi paylaşayım

ilk eksilerimi söyleyeyim.

1. Takılı olan dış hava sensörüm iptal oldu ve bununla beraber 4 tane paramatre ayarım iptal oldu.

2. İnternetten alınan hava sıcaklığı 1.5 derece fazla. ama tebrik etmem gerekir başarılı ölçüm var sayılır.

3. Isı eğrisini oturtmak biraz zaman alacak.

4. Yazılım geliştirmeye ihtiyaç var.

5. Dış sıcaklık ölçerken ondalık ölçüp. Oda sıcaklığını 0.5 derece olarak alçalıp yükselmesi kabul edilebilir değil. Siemensin 0.2 artışı sorun yaparken 0.5 çok büyük bir sorun benim için.

6. Yazılımda yaptığın değişiklik 30 sn gibi gecikmeli gidiyo termostata (Çok sorun değil)

7. Kombi devrede olduğu zaman belirtse iyi olur

Olumlu yanları

1.Çok geniş bir şekilde günlük haftalık programlama yapılabilmesi sınırsız denecek şekilde yapılması süper ve yaptığın programları isim vererek ayrı ayrı kişisel yapılabilmesi

2. Her türlü ayarı telefondan yapılması

3. Tahmin modu

MODÜLASYON Olayına geleğim.

Arkadaşlar kombi ve migo oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor.

Dün izmir akşam 8 derece idi ve sabaha kadar bu sıcaklık değişmedi.

Migoyu evin kışın başından beri yanmayan en soğuk oda olan salona koydum.

koyduğumda 15 derece idi sıcaklık ve migoyu 22.5 dereceye ayarladım. eğriyide 2.2 yaptım

kombi 58 gibi derecede çalıştı ve 19 dereceye cıkardı 2 saat içinde. dış sıcaklık değişmemesine rağmen hedef sıcaklıpğa yaklaştıkca kazan derecesini 52 dereceye kadar düşürdü.gece saat 23:30 da program 21.5 dereceye ayarlamıştım tam o saatte kazanı 48 kıstı ve sabaha kadar. 7:30 da 23.5 olsun diye program yapmıştım dış sıcaklık çok az arttı ama odayı 21.50 den 23 ce çıkarmak için kazan sıcaklığını 48 den aniden 55 yaptı. 23 dereceye çıkmadı çıkmasınıda beklemiyıordum zaten çünkü ev altta üste yakan yok hatta boş. üç cepheli ev. yalıtım denen şey pimapen var sadece. ot nin bulunduğu oda ısınmadı yava yavaş oturmasını bekliyorum yoksa eğriği 3 yapsam anında çıkar derece. şuan otomatik eğriye aldım 2.6 bu şekil devam ets i in bakalım. Bu gece dün geceye göre çok daha iyi. diyer odalardaki trv ler görevi tam olarak yapıyor.d18 i bir yaptım daha iyi oldu. kesinlikle kesinlikle modülasyon yapıyor. bunu excell çıktısıyla ispatlarım gösterebilirim.

şimdi üstatlarım aklıma takılanları sorayım cevaplarsanız sevinirim.

1. Cep telefonu programında ısı ayar kısmı bazen kırmızı bazen mavi oluyor bu neye göre renk değiştiriyor

2. Telefonu yan çevirdiğimizde ısıtma işlemlerinde yüzdeli bir değer var bu nedir

3. web arayüzündeki boiler on ve boiler off değerleri ne anlama geliyıor. kazanın yanma ve sönük kalma sürelerimidir.

4. öğrenme modunu açıp kapatacak yer varmı

5. tahmin modu bittiğinde ekstra ne ayarı gelecek

osman bey(sizi haberdar edemedim olmadı çünkü) ve kayıboyu düşünceleriniz

• Binbaşı
    1659 Mesaj

İlk günden baya yol almışsınız kolay gelsin. Dış hava sensörüm yada termometrem yok internetten baktığım değerle kıyaslıyorum migo daki ölçüm farkını lokasyona bağlıyorum çok da bi fark olmuyor zaten

Isı eğrisinin bu cihazın en güzel ama en zor bölümü olduğu kesin :)

Sıcaklığı ondalık ölçüp buçuklu ayarlanabilmesi hiç hoş değil evet keşke ondalık ayar olsa. Bu fark çok rahatsız ederse kalibrasyon bölümünü artı eksi değiştirerek ortam sıcaklığını set edebilirsiniz ben ihtiyaç duymadım

Komutların gecikmeli gitmesi web ve server kaynaklı olduğu aşikar çok rahatsız etmedi benide tabi kıyas şansımda yok

Kombinin devrede olduğunu ünite ve uygulamada görmeyi kesinlikle isterdim

Bildiğim kadarıyla sorularınıza cevap vermeye çalışayım:

Uygulamadaki ısı ayar kısmını hiç kırmızı görmedim hep maviydi ios uygulamasını kullanıyorum android farkı olabilirmiki yada istenen ısıyla ölçülen ısı farkı çok olduğunda böyle birşey olabilirmiki bilemedim ?

Telefonu yan çevirdiğinizde yüzdeli bölüm ısıtma süre dilimleri diye biliyorum tam şudur dersem yalan söylemiş olurum bilen arkadaşların yorum yapması daha doğru olur

Boiler on off değerleri 10 ar dakikalık dilimler halinde kombinin ısıtma sürelerini gösteriyor yani 600 saniyelik periyodlar halinde yanma boşta pompa devir daimi ve kombi kapalı halini bu değerlerden anlayabiliyorsunuz

Öğrenme modu kapanıyormu bilmiyorum hatta şöyle söleyeyim tahmin modu eşittir öğrenme modu ise kapatabilirsiniz, tahmin ayrı öğrenme modu ayrıysa sadece tahmin kapanıyor. Malum ben hala ileri seviyeye geçemedim:))

Öğrenme tamamlandığında ileri seviye geliyor önceki sayfalarda vardı detay bilmiyorum

Isı eğrisini ne kadar kurcalarsanız öğrenme o kadar gecikecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 4 Ocak 2019; 9:7:25 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    952 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Evet arkadaşlar. gün içinde açıklama yapamadım özür dilerim telefondan yazmak zor oluyor.

Dün akşam migoyu bağladım düzgün bir şekilde elektriği kombiden içinden aldım etrafta kablo kargaşası olmadan ilk tecrübelerimi paylaşayım

ilk eksilerimi söyleyeyim.

1. Takılı olan dış hava sensörüm iptal oldu ve bununla beraber 4 tane paramatre ayarım iptal oldu.

2. İnternetten alınan hava sıcaklığı 1.5 derece fazla. ama tebrik etmem gerekir başarılı ölçüm var sayılır.

3. Isı eğrisini oturtmak biraz zaman alacak.

4. Yazılım geliştirmeye ihtiyaç var.

5. Dış sıcaklık ölçerken ondalık ölçüp. Oda sıcaklığını 0.5 derece olarak alçalıp yükselmesi kabul edilebilir değil. Siemensin 0.2 artışı sorun yaparken 0.5 çok büyük bir sorun benim için.

6. Yazılımda yaptığın değişiklik 30 sn gibi gecikmeli gidiyo termostata (Çok sorun değil)

7. Kombi devrede olduğu zaman belirtse iyi olur

Olumlu yanları

1.Çok geniş bir şekilde günlük haftalık programlama yapılabilmesi sınırsız denecek şekilde yapılması süper ve yaptığın programları isim vererek ayrı ayrı kişisel yapılabilmesi

2. Her türlü ayarı telefondan yapılması

3. Tahmin modu

MODÜLASYON Olayına geleğim.

Arkadaşlar kombi ve migo oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor.

Dün izmir akşam 8 derece idi ve sabaha kadar bu sıcaklık değişmedi.

Migoyu evin kışın başından beri yanmayan en soğuk oda olan salona koydum.

koyduğumda 15 derece idi sıcaklık ve migoyu 22.5 dereceye ayarladım. eğriyide 2.2 yaptım

kombi 58 gibi derecede çalıştı ve 19 dereceye cıkardı 2 saat içinde. dış sıcaklık değişmemesine rağmen hedef sıcaklıpğa yaklaştıkca kazan derecesini 52 dereceye kadar düşürdü.gece saat 23:30 da program 21.5 dereceye ayarlamıştım tam o saatte kazanı 48 kıstı ve sabaha kadar. 7:30 da 23.5 olsun diye program yapmıştım dış sıcaklık çok az arttı ama odayı 21.50 den 23 ce çıkarmak için kazan sıcaklığını 48 den aniden 55 yaptı. 23 dereceye çıkmadı çıkmasınıda beklemiyıordum zaten çünkü ev altta üste yakan yok hatta boş. üç cepheli ev. yalıtım denen şey pimapen var sadece. ot nin bulunduğu oda ısınmadı yava yavaş oturmasını bekliyorum yoksa eğriği 3 yapsam anında çıkar derece. şuan otomatik eğriye aldım 2.6 bu şekil devam ets i in bakalım. Bu gece dün geceye göre çok daha iyi. diyer odalardaki trv ler görevi tam olarak yapıyor.d18 i bir yaptım daha iyi oldu. kesinlikle kesinlikle modülasyon yapıyor. bunu excell çıktısıyla ispatlarım gösterebilirim.

şimdi üstatlarım aklıma takılanları sorayım cevaplarsanız sevinirim.

1. Cep telefonu programında ısı ayar kısmı bazen kırmızı bazen mavi oluyor bu neye göre renk değiştiriyor

2. Telefonu yan çevirdiğimizde ısıtma işlemlerinde yüzdeli bir değer var bu nedir

3. web arayüzündeki boiler on ve boiler off değerleri ne anlama geliyıor. kazanın yanma ve sönük kalma sürelerimidir.

osman bey(sizi haberdar edemedim olmadı çünkü) ve kayıboyu düşünceleriniz
    Detaylı bilgilendirme için çok teşekkürler, siz ve sizin gibi bilgili ve araştırmacı arkadaşların bilgileri hepimize daha fazla yön vererek doğru sonuca erişmemize yardımcı olacaktır. Tekrar ve tekrar verdiğiniz ve harcadığınız zaman ve emek için çok teşekkürler, çünkü bu gibi bilgiler deneme yanılma ve uzun süren gözlemler sonucu elde edilmektedir.

Benim tecrübe ve gözlemlerime dayanarak sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışayım.

Bende de ender olarak gördüğüm bu renk değişimi kazan basıncının 2,5 üzerine çıktığında kombi çalışmaya devam ettiğini ancak bir sorun olduğunu gösterdiği zaman karşılaştım.

Bende basınç arttığı zaman olan bu renk değişimi büyük bir ihtimal kombi hatalı olarak çalıştığında ve/veya hata kodu ürettiği zaman meydana gelmektedir.

Yaptığım gözlemlemede %100 olduğunda kombi alev modu en düşük seviyede olduğunda görülmektedir. Kombi alev modu arttıkça görülen %değer düşmektedir. Örneğin %80 gördüğünüzde kombi alev modu 2.kademede çalışıyor anlamına geliyor. Benim yaptığım gözlemlerde ben bu sonuca vardım ama belki başka bir anlama da geliyor olabilir. Çünkü %değerin gerçekten doğru oalrak neyi gösterdiğine dair herhangi bir yazılı döküman ve/veya forumda bir bilgiye ulaşamadım. Şöyele de bir yorum yapabilirm kazan geliş suyu ile kazan gisiş suyu arasındaki fark ne kadar birbirine yakın ise %değeri o kadar yüksek olarak raporlanmaktadır.

Evet doğrudur. Kombinin çalışma ve kapalı kalma sürelerini sn. olarak raporlamaktadır.

Uygulama içerisinde TAHMİN diye bir ayar var. TAHMİN'i açtığınızda öğrenme modu da aktif olmaktadır ve yaklaşık 15 gün süresince MiGo hangi dış sıcaklıkta hangi kazan ısısında evinizin konfor ısısına ulaştığını kendi içerisinde programlanmış bir algoritma ile hesap etmekte ve hafızaya almaktadır. Ama şimdiye kadar yaptığım gözlemlemede en azından benim tesisat için söyleyebilirim ki ben de TAHMİN modu açık olduğunda doğal gaz tüketimim gereksiz yere artmaktadır. Şöyle ki, Konfor ısımı saat 09:00'da 22 olarak set ettiğimde, TAHMİN modu açık olduğunda kombi saat 09:00'da evin ısısını set edilen konfor ısısı olan 22C'ye getirebilmek için sabah saat 07:00'de çalışmaya başlıyor ve saat tam 09:00'da evinizi 22C'ye ulaştırarak kendini kapıyor. Ama dolayısı ile 07:00'de çalışmaya başlıyor. İşte bu yüzden ben TAHMİN Modunu sürekli kapalı tutuyorum.

TAHMİN Modu 15 gün süre içerisinde evinizin ısı yalıtım/ısı kaçak durumu ve ısınma performansını öğrendiğinde sadece bir mesaj ile sizi bilgilendiriyor. Menü de ayrıca ayarlayabileceğiniz farklı bir ayar seçeneği çıkmamaktadır.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.
    |
    |

• Binbaşı
    1520 Mesaj

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Verdiğiniz bilegiler üzerine sorduğum soruları takibini yapacağım. Salon en soğuk oda olduğundan ısınması zaman alıyor. 60x130 iki petek var yetersiz kalıyor. Hafta sonu 1 tanesine ek yapıcam aynı boyda ama dehşet pahalı petekler veya max 22 yaptığımda salonu diğer odalarla eşitleniyor sıcaklıl. Isı eğrisi 2.6 fazla geldi tekrar 2.3 yaptım. Salon gece 21 gündüz 22 gece sabah 22,5 prime time da 23 derece ayarlı diğer odalar trv ile sınırlanıyor yoksa 24 25 leri bulur. Şu gerçek soğuttun mu ısıtamıyorsun evi. Salon açılması eksta 4 m3 fark etti ama eşyalar ve duvar tam ısınana kadar sürer sonra 2 m3 düşer.

|
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu, kayıboyu11
  • Binbaşı
    1659 Mesaj
    Isı ayar alanının maviden kırmızıya dönmesi acaba arıza kodları ile alakalı olabilirmi diye az önce gazı kesip kazanın hata vermesini sağladım. Uygulamadaki ısı ayar alanının altında kazanda arıza tespit edildi uyarısı çıktı mavi alan aynen duruyordu. Kırmızı renk kazan ısısının belli bir seviyeden sonraki yüksekliği yada Osman beyin söylediği gibi su basıncı ile alakalı olabilir hiç dikkatimi çekmedi bugüne kadar

Çözemedim hocam bu olayı daha ilk baktığımda kombinin devreye girdiğini düşündüm hatta sevinmiştim ama değil. Sizin ve osman beyin dedikleri doğrultusunda takip edeceğim

|
    |
  • Binbaşı
    1520 Mesaj
    Bu tahmin süresi bittiğinde sıcaklıkta dalgalanma olmayacak değişmi bazen 0.1 farkın üstüne çıktığı oluyor. Grafikte üçgen şekil çıkıyor düz cizgi değil şuan

• Binbaşı
    1520 Mesaj

Üstatlar bu boyler zamanı 600 ün üstüne hiç çıkmıyor sebebi nedir acaba. Trv lerin işe yaradığı bariz belli oluyor bı çıktı sayesinde

• Binbaşı
    1659 Mesaj

Fikriniz olsun diye paylaşıyorum

0.1 sapma ile çalışıyor bende set ısıyı net olarak yakalıyor genelde. 0.1 artı olduğunda pompayıda kapatıyor. Set değeri kolay yakalaması için kazan ısısını ve eğriyi biraz yüksek tutmak gerekiyor evin durumuna göre. Set ısıyı rahat yakalarsa kombi kendini kapattığı için elektrik tasarrufuda devreye giriyor. Bu ara yoğuşma verimi mi yoksa elektrik tasarrufumu daha önemli diye kafa yoruyorum

Yoğuşma için düşük kazan sıcaklığı ile set değeri yakalayamıyor ama sürekli çalıştığı için konfor artıyor. Tecrübeme göre hızlı ısıtma ile pompanın dinlenmesi ciddi bir elektrik tasarrufu sağlıyor. Net ölçme imkanım yok tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 4 Ocak 2019; 11:6:52 >
    |
    |

• Binbaşı
    1659 Mesaj

10 ar dakikalık periyodlara bölmüş yazılım anladığım kadarıyla

İleri seviyede en düşük ısıtma süresi 2 dk yazıyordu arkadaşların paylaştığı ekran görüntüsünde

Neduda arkadaş ileri seviyeye geçmişti boiler sürelerinden kısa bir çıktı paylaşırsa kıyaslama şansımız olur

|
    |
    Bahsedilenler: neduda, Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kripto para haberleri
Web Tasarım
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,607
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.