Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.737
Cevap
31
Favori
109.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 108
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 482
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 413
  • Favoriye Eklediklerim 36
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1090 mesaj) kayıboyu11 (890 mesaj) BART SIMPSON (482 mesaj) neduda (163 mesaj) huzey (122 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (793 mesaj) Mobil (640 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1537 Mesaj

Bosch ta aynı şekil sessiz kuğını dayamadığın sürece duyma ihtimalin yok. Nnemlere ilk bağlandığında arıza var sandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1537 Mesaj
    Arkadaşlar bugün migo siparişi verdim. Yakıtla ilgili sıkıntım yoktu fakat. Siemens rev24 ve dış sensör takılıydı. Taşıyamadığım için salonun peteklerini açmam gerektiğinde. Hiç bir şekilde ısınmıyor salon. Fiyatı ucuz denk geldi. Elimdekini de satarsam fazla para çıkmamış olur. Çok önemli değil fakat teknolojiden yarralanmak hoşuma gidiyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1537 Mesaj
    Aldığım migonun ambajı konu başındaki resimdekine benzemiyor. Sanırım nitromixin yanında ücretsiz verilen migodan

• Binbaşı
    1685 Mesaj

Öncelikle hayırlı olsun

Normalde kesin memnun kalırsınız derdim ama sizdeki tecrübeyi görünce acaba diyorum

Yinede beğeneceğinizi düşünüyorum
    Satıcılar farklı görsel kullanabiliyorlar bundan kaynaklıdır, hepsi aynı model diye biliyorum ama...
    Resim atabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 31 Aralık 2018; 19:0:18 >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam daha elime ulaşmadı. Letgodan buldum satıcıyı. O elinde olan kutunun üst üste dizilmiş olarak resmini yolladı.Yanfan kısa kenar çekilmiş olduğundan yanıltmış olabilir. Bendeki dış hava sensörünü görür işallah. Çok beklentim yok. Sadece taşınabilir olması önemli çünkü misafir geldiğinde veya salonda durmam gerektiğinde petekleri açsamda ısınmıyor salon. peteklerin hepsinde trv var.salon en soğuk olan yer migoyu salona koyup odaları trv ile sabit tutacağım.gündüz güneş gören odalar trv ile kapanır zaten. Yakıt 1 miktar artacak. Oda termostatın kablosuz olması önemli. Çünkü en iyi sonuç deneme yanılma kabloluyla olmuyor malesef

|
    |
  • Binbaşı
    1685 Mesaj

Dış hava sensörüne gerek varmıki , internetten kendisi bulunduğu lokasyonun dış sıcaklığını takip ediyor. 115 metre karelik evimde en uzak noktadan bağlantı sorunu yaşamadı ki duvarlar tünel kalıp sistemi yani bol demir kafesli beton

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam bu e relax ta ıso eğrisini seçmeyip otomatik yapsın diyor o neyin nrsi modülasyon olmasın o seçenek

|
    |
  • Binbaşı
    1685 Mesaj

O seçenek Migo nun menüsündede var

ISITMA EĞRİSİNİ SIFIRLA(Otomatik seçimi kullan) diye

Sıfırladığımda ısıtma eğrisi değeri 2.6 oluyordu. Evinizin ısınma parametrelerini hesaplayamadık yazısı kaybolduğundan beridir sıfırla dediğimde değişiklik olmuyor artık. Modülasyonla alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Tam olmasada modülasyon yapıyor biraz sanki. Kazan ısısını 55 set ettim artık rahatça 24.6 dereceye çıkartıyor daireyi ve kapatıyor kombiyi. 24.4 e düşünce çalışıyor tekrar, önce çok ağırdan ısıtmaya başlıyor su gidiş 40 lı derecelere yükseldiğinde 3 cü seviye çalışmaya başlıyor ve hızlıca 50 üzerine çıkarıyor sonra uzun bir süre 55 te çalışıyor 56-57 lerde set ısıyı yakalıyor ve kapatıyor kendini

İşin ilginci kazanı 50 yada 55 ile sınırlasamda veri cetvelinde en üst sıcaklık hep 55 derece

Tahmin modu ileri seviyeye geçmedi halâ. Cihazı resetlemenin bir yolunu bulsam iyi olacak

|
    |

• Binbaşı
    1537 Mesaj

Modülasyon değil bahsettiğiniz durum şuan benimkide o şekil çalışıyor. 60 a geldiğinde oda sıcaklığına ulaşsada ulaşmasada durur kombi fakat oda sıcaklığına ulaşmaz ise sirkülasyon çalışır. 47 e düştümü yine çalışır taki ayarlanan dereceye ulaşana dek, ulaşamaz ise istenen sıcaklığa döngü devam eder durur. Gelsin bakalım şu migo birazda ben uğraşayım değişen bişey olmıcak ama. İşallah güncelleme gelir bu konuda ama o da zor olsaydı baştan olurdu.

|
    |
  • Teğmen
    195 Mesaj

ISITMA EĞRİSİNİ SIFIRLA(Otomatik seçimi kullan) seçeneğinde önceden sıfırladığımda benimde 2.6 oluyordu. ileri seviyeye geçince migo, tekrar ısıtma eğrisini sıfırla dediğimde 1.5 değerini verdi. bu sekilde devam ediyorum. kazan ısısını sınırlandırmama ragmen verilere bakınca 60 ın uzerinde rakamlar. kombi ekranına bakınca 51-52 yi gecmiyor
    |
    |

Kazanı kaç yaparsam yapayım dökümdeki verilerde 55 hep

|
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    S.a arkadaşlar forumu sessiz sedasız takip ediyorum. Teknoline 2002 yi de diğer başlıktan takip etmiştim şimdi aynı formda takip etmek daha kolay ve güzel oluyor. Bende de Siemens rev 24 var . Sizi takip Edip Vrc 693 sensör mu alsam yoksa migo mu alsam karar veremedim. Görüyorum ki siz migo ya geçiş yapmışsınız. Sizin de deneyip tecrubelerinizi aktarmanizi bekleyeyim. Ha bu arada Vrc 693 sensorunuze talip olabilirim 😀.

Arkadaşlar bu Migo yu resetleme işine takmış durumdayım. İnatla bütün veriler geri geliyor. Mail iletişimlerimi kaldırdım uygulamayı kaldırdım yeniden kurup giriş yaptım sonuç aynı. Erişimleri kaldırıp farklı hiç tanıtmadığım bir mail adresi ile kurulum yaptım yine eski veriler geldi termostat adı bile değişmiyor haftalık program anlık ortam sıcaklığı dahil herşey geri geliyor sadece saat istanbul oluyordu otomatik olarak.

Web üzerinden ölçümleri sil diyorum Ölçümleri silerken bir hata oluştu Lütfen daha sonra tekrar deneyin diyor.

Bu işin bir yolu mutlaka olmalı bilen yada fikri olanların yardımını bekliyorum

Hocam vrc 693 pahalı 35-40 euro deymez. Alsan bile kış biter gelene kadar. Hocam her nekadar migonun dış sıcaklığı lokal olarak alsada çok doğru ölçemez kanatindeğim sensör kadar nitekim elime bugün geçti termostat daha deneyemeedim. İnşallah migo bu sensörü tanır. İlk izlenimim migo için.
    1. Keşke odada duran cihazda çok daha fazla özellik olsa en azından dış sıcaklığı kombi çalışıyormu çalışmıyor mu gösterse iyi olurdu.
    2.Telefon yazılımı basit. Eklediğim termostatı kaldıramadım. Geliştirilmesi gerekli
    3. En çok taşınabilir olması güzel.
    4. Bu cihaza kalkıpta 1000-1250 hatta vailantta 1500 isteyen yerler var verilmez. Ha siemensin kablosuzuda aşağı kalmaz. İlk olarak alacalsan ot migo al derim ama fazla vermemek şartıyla.

|
    |
    Byomrym kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1537 Mesaj

Ben eklediğim termostatı silemedim. İsim değişmiyor derken laf olsum diye isim loymuştum dükkanda. Birde bu cihazın frimware güncellemesi geliyor mu ara sıra. Bende snoff wfili anahtar var ayda iki sefer frimvare geliyor 30 tl lik cihaza

|
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Ben de bu yüzden kararsızım. Zaten Siemens in kablosuz ot si var bende. Migoya gececegime Vrc 693 mü alsam. Siz ikisinide kullanan birisiniz. 700 veya 800 TL migoya verecegime 200 TL Vrc 693 e mı versem acaba. Ayrıca migo için ev de internette olması lazım.

Ayrıca bı sorum olacak şu an Elazığ da dış hava eksi 1 derece. Benim kazan sicakligim 50 derece . Termostat konfor ısısı 22.8 e ayarlı ancak bu turlu bu ısıya ulaşamıyor bu normal mi yoksa kazan sıcaklığını mi arttırmaliyim. Tşk ederim

Termostat ismi değişiyor istediğinizi yazarsınız ama kaldırma işi harbi sıkıntı. Farklı hesapta açsanız zınk diye buluyor herşeyini. En son üç ay önce bir güncelleme gelmiş oda ıphone x uyumu için herhal. Rutin güncellemesi yok anladığım. Bu cihaz şu haliyle çok şeyler yapabilir bu kesin ama pazarlama stratejisi herhal kastıkça kasıyorlar. Genel olarak memnunum işini iyi yapıyor kullanım alışkanlıklarıma göre çok ama çok fazla tasarruf ettim. İkinci faturam geldiğinde yine paylaşacağım durumu

Bu arada aktif interneti olmayanlar için bu cihazın çok bir esprisi yok hatta almasınlar derim

|
    |

evet bende size katılıyorum çok fazlası ile işini görüyor migo aldığımdan beri kafam rahat işte dışarda heryerde evin ısısını görüp ona göre düşürüp yükseltmek kac derecede kazanın yandığını görmek güzel
    |
    |

Resmen kombiyi cebimizde taşıyoruz. Musluk suyuna kadar ayarlama imkânı var. Ama beklentimiz çok daha yüksek, mesela o anda kazanın yanıp yanmadığı, ortam ısısına duyarlı modülasyon musluk suyunda gaz tüketimi elektrik tüketimi

En önemlisi profesyonel yardım bekliyorum kendi adıma

Çok şey mi istedim :)))

|
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
Masal Oku
Bebek Oyunları
Gülüş Tasarımı
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,575
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.