Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.722
Cevap
31
Favori
108.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 106
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 481
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 411
  • Favoriye Eklediklerim 36
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1086 mesaj) kayıboyu11 (890 mesaj) BART SIMPSON (481 mesaj) neduda (161 mesaj) huzey (122 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (782 mesaj) Mobil (636 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    957 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: neduda

Bu sabahki veriler ileri ısıtma 3 dakika
    Max. Set 55C olmasına rağmen uzun zamandan beri sürekli 90C'de çalışıyor gibi rapor almaktayım.
    15 gün öncesine kadar hangi derecede çalışıyor ise onu gösteriyor ve tesisat çıkış ısı değişimlerini raporda görebilmekteydim.

Web yazılım tarafı oldukca başarısız.
    Netatmo veri tabanını kullanmasına rağmen Natetmo gibi başarılı bir web arayüzü maalesef bulunmamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Ocak 2019; 12:20:37 >

• Binbaşı
    1525 Mesaj

Emeğine sağlık teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    192 Mesaj

son birkacgundur benim degerler normale geldi. 66-67C gosteriyodu surekli sınırlamama ragmen
    |
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benim kombi p24 d85 i nasıl görecem servis menüsündenmi
    |
    |

evet kombim p24 d85 i nasıl göreceğim servis meüsündenmi fark edermi 1 yda 2 olması alev boyunun
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: karanka38

evet kombim p24 d85 i nasıl göreceğim servis meüsündenmi fark edermi 1 yda 2 olması alev boyunun
    Sevgili kardeş, 03 Ocak 2019 19:00:19 tarihli bahsettiğim yazımı okumanı tekrar rica edeceğim.

Orada hangi alev boyunda ne kadar tüketim olduğunu görebilirsin. Tabi benim tesisata göre. Bu değerler sizin tesisatınıza göre farklılık gösterecektir ama sonuçta 1.kademe alev modundaki tüketim ile 2.kademe alev modundaki tüketim arasında elbette fark olacaktır.

Ama nihayi tercih tabiki sizindir. ben sizin konfor ısı alışkanlığınızı, vucut ısı algılama hassasiyetinizi, tesisat durumunuzu, evinizin yalıtım/ısı kaçak oranını, vb. diğer etkenleri bilemem. Bunu ancak en iyi sizin biliyor olmanız ve kendi konfor ısı alışkanlığınıza göre gerek duyarsanız gerekli parametreleri değiştirmeniz gerekir.

Burada benim belirttiğim parametre ve bilgiler kesin doğru ve uygulanması gerekir demiyorum. Zaten hiç kimse de demiyor. Sadece aramızda bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Herkezin konfor ısı alışkanlığı, tesisat durumu, ısı yalıtımı/ısı kaçak oranı birbirinden çok farklı.

Burada paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup herkes kendi konfor ısı anlayışına ve tesisatına göre gerekir ise uygular.

Bizler buradan sadece yaşadığımız tecrübeleri paylaşıyoruz.

Demirdöküm tarafından hazırlanmış ve raporlanmış Nitromix Kombiye P24/P28/P35 ait SERVİS KÜY BÜLTENİ'ni paylaşıyorum. Servis Personelinin kullandığı gizli menüler ve detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.

Bilgilerinize,

http://docplayer.biz.tr/30138209-P-24-p-28-p-35-nitromix-kombi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Ocak 2019; 12:53:31 >

• Binbaşı
    1525 Mesaj

Hocam alev boyubir kademe olması sadece p28 kombiye özgü ben iila p24 kombimde de 1. Kademe göreceğim diyorsan p24 kombini paraöetre değişikliği ile p 28 yapacaksın kombin p 28 ayarlarıyla çalışır ama tavsiye etmiyorum kombi 1. Kademede ısıtamadıktan sonra ne işe yarar. 1 de az yakarsın ama totalde fazla yakarsın kombin durmaz.

|
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Benim çizelgeye baktığımızda

1. Saat 10.06 da oda sıcaklı set deyeri 21.5 ölçülen sıcaklık 21.7
    2. Saat 10:21 de yani 17 dakika içinde 21.3 dereceye ani düşüş yapmış 0.4 derece ve migo bu ani düşüşü algılamış ve 55 derece çalıştırmış.
    3. Bundan sonraki ısıtmalarda dış sıcaklık çok fazla değişmemesine rağmen 55 derece fazla geldiğini düşünüp çünkü 0.2 farkı 10 dakikada kapamış ve düşüş de yavaş olmuş bir önceki örneye göre bu seferde kazanı 51 yapmış.
    Alın size modülasyon örneği. Bunu normal ot yapamaz benim rev24 dış sensörle yapıyordu fakat dış sıcaklık yükseldiği için kazanı düşürüyordu.oysaki burdaki durum farklı.dış sıcaklık aynı fakat kazan sıcaklık düşüyor.

• Binbaşı
    1663 Mesaj

Ben kendi verilerimde bu modülasyon oranlarını göremiyorum sebebi de muhtemelen set değerimin yüksek kazan sıcaklık ayarımın düşük olması.

Yalıtım içerden, hiç yoktan iyidir ama dezavantaj alttaki komşunun az yakması dezavantaj. Petek boylarını en az ikiye katladım iki petek hariç ama şimdiki aklım olsa duvardan duvara yapardım. Nitromixte öğrendiğim en önemli şey mümkün olduğunca uzun metrajlı petek. Abi bu ısıtır çok bile diyenlere sakın kulak asmayın uzun vadede harcayacağınız maliyet geri dönecek ve konforunuzda artacak

Isı eğrisini 1.8 yapıp kazanı 55 e çıkarttım. Dönüş suyu sıcaklığını baz aldığı için 60 ta kapatıyor kazanı

Takibe devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Servis bülteninde herşey var. Nasıl gireceğiniz neleri değiştirip değiştiremeyeceğinizi açıklamasıyla görebilirsiniz

D50 ve D51 parametresini bir yerlere kayıt edin. Fabrika ayarlarına dönmek gerekirse bir gün bu parametreler değişebiliyor diye okumuştum. Bu değerler her kombide farklı olabilir gaz hava karışım oranları

Bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam eğer P28'in 2 alev boyu P24'ün 4 yada 5 alev boyuna eşit ısıtma kapasitesi veriyorsa kullanmaya değer bence. Dün bir deneme yaptım 3 alev boyutunda maks. 55 olan kazan sıcaklığını 65 yapıp 5 alev boyunda çalıştırdım ve gün sonu tüketimi karşılaştırdım. 55 ile 65 arasında neredeyse fark olmadı tüketim olarak. ancak kombinin 5 alev boyunda çıkardığı homurtu gürültü rahatsız edici. kombiyi çok yoruyormuş gibi hissettiriyor.

aslında iki yada üç gün denesem belki tüketim bile düşerdi rev24'ün yeni sisteme alışmasıyla bilemiyorum.
    |
    |

Hocam p28 in brulörü p24 den büyük. Ayarıda ona göre 1 e düşmesi anlam ifade etmez. Rvşn 1+1 ise denenebilir

|
    |
    yeni.üye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Aynen dediğin gibi her cihazda farklı o değer unuttun mu gitti onu yapacak servis tanımıyorum. Adama desen hava ayarı desen o ne der. Elinde baca gazı ölçüm aleti bile yoktur.

|
    |
  • Teğmen
    138 Mesaj

af buyur hocam anlamadım "rvşn 1+1" nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben kendi evimde tecrübe kazandım annemin evine ben çizdim nereye kaç metre konacak. Şuan annemin evi apartmanda en az yakan daire açık ara hemde 7/24 22.5 derece. Aynı apatmanda hemde güney cephe bakır borulu sistem olan iki daire dünyanın parasına yaptırdılar zamanında tasarrufun t si yok nitromix kombi.trv var oda termostatına gerek yok diyen bir mühendis arkadaş. Soğuk havalarda balkona girip çıkıyorlar kombinin derecesini artırmak için. Şimdi burda çıkacaktır bakır boru savunucuları polemiğe girmek istemiyorum zamanında girdim gerek yok. Yaptırdıysanız hayırlı olsun tez zamanda fazladan ödediğiniz parayı çıkartırsınız umarım.

|
    |
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Hocam elletmeyin kombiği gelenlerin çoğu tıfıl. En son klimada gördüm fabrikadan servis istedim onlar daha iyiler

|
    |
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Hocam telefon şarzdayken klavye sapıtıyor evin 1+1 ise demek istedim

|
    |
    yeni.üye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

İşte beyler filmin koptuğu yere geldik.
    Çizelgede dikkatinizi çeken bir şey varmı.

Çizelgede saat 14:19 da dışsıcaklık yülselmiş yaklaşık 8 den 10 a çıktı. Kazan aniden 51 den 45 e düşmüş buda demek oluyor ki ısı eğrisi aşırı doğrusal yani logoritmik değil bu fa sorun yaptı yoksa logoritmik olsa bukadar keskin düşüş yaşamazsın. Doğal olarak sıcaklığı 1 saatte 21.3 den 21.5 yapamamış devamlı döngü yapmış kombi kazan sıcaklığı düşük olduğundan döngüsü uzamış. Sonrada saat 3 de 22 olsun diye proglamlamıştım o ptograma gelince kazanı 46 yapmış ama nafile bakalım ısıtamadıkca yükseltecek mi. Yükselmezse sorun büyük. Dış sıcaklık 15 veya 18 olunca düşünemiyorum bile ısı eğrisini yükseltirsem kazan aşırı yakıyor. Benim dış sensör takılıyken kombinin parametresinden eğriği seçiyordum ortasını buldum. Hatta ısı eğrisini paylaştım eğri bir şekilde ısı eğrisi var. Ama bu öğle değil osman beyden ricam paylaştığı ısı eğrisinin dökümanını komple paylaşırsa sevinirim. Sıkıntı var

• Binbaşı
    1525 Mesaj

Hocam üste belirttiğim bu sorunu parametreden cycle ayarı var o fabrika ayarı 20 dir. Onu 10 a indirip kombinin tekrar devreye girmesini kısaltacağım. Kazan sıcaklığı düştü mü bu cycle zamanı uzuyor

|
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Cycle değerleri resimde

|
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Masal Oku
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.